Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (63)Реферативна база даних (357)Книжкові видання та компакт-диски (143)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=СЕЛИЩ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

   Тип видання:   енциклопедія   
1.


Енциклопедія Трипільської цивілізації [Електронний ресурс] : в 2 т. / голов. ред. Л. М. Новохатько. - К. : Книжкова палата України, 2004

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 703 с.

Т. 2. - 655 с.


Шість тисяч років то-му на землі, яку сьогодні називають Україною, стояли величезні поселення - міста. Люди, яких ми називаємо трипільцями, заклали підвалини цивілізації на нашій землі. Вони одними з перших почали тут вирощувати хліб і плавити метал, збудували тисячі селищ і десятки міст. Вони прагнули вічного життя, молячись і приносячи пожертви вищим силам, створили дивовижні магічні орнаменти, які зачаровують нас і сьогодні. Ця давня історія, цей Трипільський Світ відкриті нам завдяки праці кількох поколінь вчених, які називають себе археологами, дослідниками давнини. Результати їх праці втілені в багатьох книжках, експозиціях музеїв. Нині археологічний музей відкрито і в селі Трипілля під Києвом, там, де майже сто років тому проводив свої розкопки В.Хвойка. Трипільська цивілізація – блискуча археологічна культура, що існувала на території Правобережної України і Молдови протягом декількох тисячоліть. На значній території теперішньої України трипільці створили державу Аратта. Найдавніші поселення першого етапу держави Аратта з’явилися близько 5400 р. до н.е.. Натепер археологами знайдено вже більше 200 поселень ранньої Трипільської цивілізації.



Кл.слова:
стародавня цивілізація

   Тип видання:   словник   
2.

Янко, М. П.
Топонімічний словник України [Електронний ресурс] : словник-довідник / М. Т. Янко. - К. : Знання, 1998. - 432 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Топонімічний словник України містить найголовніші назви міст, районню центрів, селищ міського типу, сіл, у яких відбулися історичні події або які пов'язані з іменами видатних людей, а також назви об'єктів рельєфу, річок, озер, лиманів, заток і проток, найважливіших заповідників, історичних і природних пам'яток України. У ньому подано детальний етимологічний аналіз відповідню утворень. Словник має за мету задовольнити потреби середньої школи. Він призначений для учнів старших класів, вчителів географії, історії, студентів відповідних факультетів, лекторіїв, а також для широкого кола читачів.



Кл.слова:
географія -- географічна назва -- наукова термінологія

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Селищев, А. С.
Китайская экономика в XXI веке [Електронний ресурс] / А.С. Селищев, Н.А. Селищев. - СПб. : Питер, 2004. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге известного российского автора-экономиста в увлекательной форме и с большим знанием предмета рассказывается о проблемах современной китайской экономики. В первую очередь рассматривается возможность вступления Китая в ВТО и то, какие проблемы при этом могут возникнуть. Анализируются государственные инструменты регулирования финансовой и денежной политики, обсуждается эффективность политики макрорегулирования и контроля, проводимой правительством Китая с 1998 года. Богатый фактический материал, подготовленный автором лично, делает книгу ценным пособием для экономистов и для всех, кто интересуется проблемами развития экономики стран Азии.



Кл.слова:
економіка -- китай

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Науки про Землю   
4.

Кругляк, Ю. М.
Ім'я вашого міста [Електронний ресурс] / Ю. М. Кругляк. - К. : Наукова думка, 1978. - 153 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З кожним роком ономастика набирає все більшої популярності: з'являється чимало наукових досліджень, частину топонімічного матеріалу вміщено в «Історії міст і сіл Української РСР». Публікації на цю тему нерідко можна побачити в журналах та газетах. Уже протягом десяти років під рубрикою «І села і міста друкує матеріали, зібрані письменником Юрієм Кругляком, громадсько-політичний тижневик Україна». Вони й лягли в основу цієї книжки. Тут за абеткою подаються коротенькі довідки про час заснування й походження назви міст і селищ міського типу Української РСР Поряд з науковими твердженнями одекуди викладено легенди й перекази, поширені в народі. Гадаємо, що це видання стане в пригоді науковцям, краєзнавцям, учителям, юним історикам та географам — усім, хто цікавиться історією рідного краю.



Кл.слова:
ономастика -- географія

   Тип видання:   довідник   
5.

Шкоропад, Д. О.
Прилуччина [Електронний ресурс] : енциклопедичний довідник / Д. О. Шкоропад, О. А. Савон. - Ніжин : ТOB "Видавництво "Аспект-Поліграф", 2007. - 560 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Енциклопедичний довідник містить понад 2400 статей-довідок про найважливіші події багатовікової історії Прилуччини, її головного міста, селищ міського типу, сіл і хуторів, про природу краю та його адміністративний поділ. До книги включено довідки про міські вулиці, пам'ятки архітектури, археології, меморіальні об'єкти, підприємства та установи й організації, товариства, заклади науки і культури. Подано інформацію про відомих осіб, життя і діяльність яких тісно пов'язані з Прилуччиною. У книзі понад 200 ілюстрацій, карт-документів і картосхем. Книга має вступ, де стисло викладено узагальнені відомості про Прилуччину. Подібне видання підготовлене вперше.



Кл.слова:
місто -- селище

   Тип видання:   підручник   
6.

Селищев, А. С.
Микроэкономика [Електронний ресурс] / А. С. Селищев. - СПб. : Питер, 2002. - 448 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Микроэкономика и макроэкономика - две составные части экономической теории, или экономики. Вторая книга известного российского автора посвящена именно микроэкономике. Данный учебник существенно дополняет имеющуюся учебную литературу по курсу «Микроэкономика», а та искренняя заинтересованность, с которой автор говорит о предмете и превосходное изложение материала никого не оставят равнодушным. Книга предназначена для преподавателей вузов и студентов, обучающихся по экономическим специальностям и направлениям.



Кл.слова:
економічна система -- ціна -- економічна теорія

   Тип видання:   наукове видання   
7.


Археология. Древняя Русь. Быт и культура [Електронний ресурс] / под общ. ред. Б. А. Рыбакова. - М. : Наука, 1997. - 368 с.. - (Археология: с древнейших времён до средневековья)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящий том "Археологии" посвящен культуре и быту Древней Руси. О литературе, архитектуре, монументальном и прикладном искусстве написаны книги и статьи, о быте разных сословий Древней Руси известно значительно меньше. Именно о нем рассказано в этом томе. Он продолжает том, включивший характеристику и анализ городищ, селищ, фортификаций, жилищного строительства, земледелия, вооружения, промыслов и основных ремесел, денежного обращения, международных связей Руси (Археология СССР. Древняя Русь. Город, замок, село, 1985).



Кл.слова:
архітектура -- література -- монументальне мистецтво

   Тип видання:   зб. статей   
8.


Іван Мазепа: до 370-річчя від дня народження гетьмана України [Електронний ресурс] : збірник матеріалів / уклад. С. В. Бутко. - Чернігів : ЦППК, 2009. - 137 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник містить матеріали про життя та діяльність гетьмана України Івана Мазепи. Він призначений для редакторів ЗМІ, заступників голів райдержадміністрацій та голів міських рад міст обласного значення з гуманітарних питань, сільських і селищних голів, державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, працівників закладів освіти і культури, всіх, хто цікавиться історією України та рідного краю.



Кл.слова:
Україна -- гетьманство -- козацтво -- Військо запорізьке

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Мацюк, О.
Замки і фортеці Західної України [Електронний ресурс] : історичні мандрівки / О. Мацюк. - Вид. 2-е, випр. і допов.. - Л. : Центр Європи, 2005. - 200 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Замки і фортеці Західної України — розповідь про туристичні маршрути до пам'яток оборонного будівництва Західної України. Львів і Кам'янець-Подільський, Жовква і Лаврів, Острог і Крилос, Тернопіль і Бучач, Дубно і Болехів, Олесько і Кременець, — ось далеко не повний перелік міст і селищ, де зможе побувати допитливий читач, знайомлячись із замками і монастирями, городищами і церквами, костелами і синагогами — пам'ятками нашої старовини.



Кл.слова:
замок -- фортеця -- туризм

   Тип видання:   наукове видання   
10.


Культурна політика гетьмана України Івана Мазепи [Електронний ресурс] : збірник матеріалів / уклад. С. В. Бутко, С. В. Черняков. - Чернігів : ЦППК, 2009. - 26 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник містить матеріали про культурну політику гетьмана України Івана Мазепи, зокрема у Чернігові. Він призначений для редакторів ЗМІ, заступників голів райдержадміністрацій та голів міських рад міст обласного значення з гуманітарних питань, сільських і селищних голів, державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, працівників закладів освіти і культури, всіх, хто цікавиться історією України та рідного краю.



Кл.слова:
історія України -- культура України

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Гончарук, Г. І.
Комінтернівське: історія і сучасність (1802-2002) [Електронний ресурс] : науково-популярний нарис / Г. І. Гончарук. - О. : Астропринт, 2002. - 224 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.44 Мб


Книга ставить за мету глибше висвітлити історичне минуле селища міського типу, районного центру Комінтернівського Одеської області за 200 років його існування. Особлива увага на її сторінках приділяеється сучасним реформаторським процесам, формуванню нової психології селянина - власника землі, прогресивним формам господарювання, започаткуванню нових національних традицій, звичаїв, обрядів. Розрахована на читача-хлібороба, інтелігенцію, учнів, студентів, вчених-істориків.



Кл.слова:
економіка -- капіталізм -- сільське господарство

   Тип видання:   наукове видання   
12.
 


Верменич, Я. В.
Міська історія України: проблеми початкового датування [Електронний ресурс] : науково-довідкове видання / Я. В. Верменич, В. І. Дмитрук, С. І. Архипова. - К. : Інститут історії України НАН України, 2010. - 140 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У науково-довідковому виданні вміщено інформацію про дати заснування міст і селищ міського типу, які усталені в історичній науці та представлені в енциклопедичних виданнях, довідниках і ресурсах Інтернет. Відомості подаються у вигляді порівняльної таблиці та ілюструють відсутність єдиних критеріїв та методик у вирішенні питань заснування міст і селищ міського типу. Праця містить ґрунтовну вступну статтю, присвячену висвітленню теоретико-методологічних проблем міської історії, та авторські рекомендації щодо методики літочислення міст і селищ міського типу України.



Кл.слова:
хронологія -- місто -- урбанізація

   Тип видання:   довідник   
13.

Івченко, Андрій.
Містечка України [Електронний ресурс] : довідник / А. Івченко. - К. : Картографія, 2000. - 184 с.. - (Україна на межі тисячоліть)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Довідник містить понад 13000 абсолютних, відносних і порівняльних статистичних та історичних характеристик усіх сучасних містечок (селищ міського типу) України. Наведена інформація щодо адміністративного підпорядкування, чисельності населення містечок і її густоти, зміни чисельності за останні 40 років і за час існування незалежної України, історії заснування і надання магдебурзького права або статусу містечка, зміни назв містечок. Окремий розділ довідника присвячено найчисельнішим і найменшим за чисельністю, найдавнішим і наймолодшим (за часом заснування або надання відповідного статусу) містечкам України.



Кл.слова:
топографія -- топоніміка -- урбаністика -- демографія -- адміністративно-територіальний устрій

   Тип видання:   зб. статей      життєпис   
14.


Іван Мазепа [Електронний ресурс] : до 370-річчя від дня народження гетьмана України, мецената : збірник матеріалів / уклад. С. В. Бутко ; Чернігівська обласна державна адміністрація, Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю, Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. - Чернігів : [б. в.], 2009. - 137 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник містить матеріали про життя та діяльність гетьмана України Івана Мазепи. Він призначений для редакторів ЗМІ, заступників голів райдержадміністрацій та голів міських рад міст обласного значення з гуманітарних питань, сільських і селищних голів, державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, працівників закладів освіти і культури, всіх, хто цікавиться історією України та рідного краю.



Кл.слова:
гетьманщина -- Північна війна -- біографістика

   Тип видання:   енциклопедія      довідник   
15.
 



Прилуччина: Енциклопедичний довідник [Електронний ресурс] / під ред. Г. Ф. Гайдая. - Ніжин : Аспект-Поліграф, 2007. - 560 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Енциклопедичний довідник містить понад 2400 статей-довідок про найважливіші події багатовікової історії Прилуччини, її головного міста, селищ міського типу, сіл і хуторів, про природу краю та його адміністративний поділ. До книги включено довідки про міські вулиці, пам'ятки архітектури, археології, меморіальні об'єкти, підприємства та установи й організації, товариства, заклади науки і культури. Подано інформацію про відомих осіб, життя і діяльність яких тісно пов'язані з Прилуччиною. У книзі понад 200 ілюстрацій, карт-документів і картосхем. Книга має вступ, де стисло викладено узагальнені відомості про Прилуччину. Подібне видання підготовлене вперше.



Кл.слова:
краєзнавство -- регіональна історія -- географія України

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.
 


Маленков, Роман.
Дванадцять маршрутів Київщиною [Електронний ресурс] / Р. Маленков, О. Година. - Київ : Грані-Т, 2008. - 104 с.. - (Путівники)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Часто ми не помічаємо того, що поряд, шукаємо красу, а вона виявляється зовсім поруч. Цей путівник є свідченням того, що навіть близькі і відомі міста можуть приховувати незвичайні архітектурні та історичні пам’ятки. Думка про те, що кількість пам’яток на Київщині мізерна – хибна. Автори путівника привели безліч тому прикладів. Вдало складені маршрути допоможуть швидко відшукувати історичні та архітектурні цікавинки, а також збагатити уявлення про регіони, міста, містечка, селища і села відомої та невідомої Київщини.



Кл.слова:
туризм -- краєзнавство -- Київщина

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.

Донік, О. М.
З історії індустріального освоєння Донбасу (ХІХ - початок ХХ ст.) [Електронний ресурс] / О. М. Донік ; Інститут історії України НАН України. - Київ : [б. в.], 2014. - 60 с.. - (Студії з регіональної історії: Степова Україна)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання присвячене розгляду найбільш важливих напрямів індустріального освоєння Донбасу в ХІХ — на початку ХХ ст., які дозволили йому набути вже тоді статусу головного промислового регіону в межах українських територій, а саме розвитку провідної вугільної галузі, формуванню потужних центрів вугледобування і металургії, появі густої залізничної мережі, і, як наслідок, багатьох урбаністичних промислових селищ, одним із взірців серед яких було поселення Юзівка, з якої виріс сучасний Донецьк.



Кл.слова:
Донбас -- промисловість -- вугледобування -- металургія

   Тип видання:   монографія   
18.

Дністрянська, Н. І.
Дуже малі міські поселення Львівської області [Електронний ресурс] : суспільно-географічний потенціал та перспективи розвитку / Н. І. Дністрянська, М. С. Дністрянський ; Львівський національний універсистет ім. І. Франка. - Львів : [б. в.], 2013. - 198 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії концептуально окреслено контури категорії дуже малих міських поселень, яка формується селищами міського типу та дуже малими містами (людністю до десяти тисяч осіб). Відображено роль природно-географічного положення, адміністративного статусу та суспільно-географічних чинників у формуванні та функціонуванні дуже малих міських поселень. Досліджено тенденції демографічного та етнокультурного розвитку селищ міського типу та дуже малих міст Львівської області. Зроблено аналіз їхнього інфраструктурного потенціалу. Розкрито роль дуже малих міських поселень у системі розселення Львівської області. Обґрунтовано перспективні напрямки регіональної політики щодо активізації суспільно-географічної ролі селищ міського типу та дуже малих міст. Для наукових працівників, учителів, усіх, хто цікавится географічним краєзнавством.



Кл.слова:
урбаністика -- інфраструктура -- краєзнавство -- демографія -- етнокультурний розвиток

   Тип видання:   навчальний посібник   
19.


Нові аспекти правового регулювання земельних відносин: навчальний посібник [Електронний ресурс] / уклад. Н. О. Чаплигіна ; Донецька обласна державна адміністрація. - Донецьк : [б. в.], 2010. - 62 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглянуто новоприйняті нормативно-правові акти та інформаційно-методичні матеріали з правового регулювання земельних відносин. Для сільських, селищних і міських (міст районного значення) голів, землевпорядників сільських, селищних і міських (міст районного значення) рад, які навчаються за професійними програмами підвищення кваліфікації, програмами тематичних короткотермінових семінарів, викладачів Центру.



Кл.слова:
право земельне

   Тип видання:   монографія   
20.

Баранівський, Василь Федорович.
Князь Чоп Древлянський – засновник Чопович (історія та міфи) [Електронний ресурс] : монографія / В. Ф. Баранівський ; ВНЗ "Національна академія управління". - Київ : ТОВ "Альфа-ПІК", 2021. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 8.85 Мб


В першому розділі праці на підставі аналізу історичних письмових джерел іноземних та вітчизняних авторів логічно обґрунтовується історія древлян, Древлянського князівства – історичної батьківщини Роду Чопів, чим досягається розуміння їх етнічної автохтонності, стародавності, самобутності. Показується видатна роль древлян в становленні руського народу та руської державності. Висвітлюються певні проблеми та суперечності на цьому шляху. В другому розділі розкривається історія походження Роду Чопів, селища Чоповичі та їх засновника князя-воєводи Чопа Древлянського. Доказ здійснюється на підставі використання сучасних наукових методів дослідження, архівних документів, спогадів місцевих автохтонних жителів, результатів археологічних досліджень. Обгрунтовується хибність думки про заснування Чопович нащадком князя Чопа Древлянського Гнатом Чопом (16 ст.). В третьому розділі праці висвітлено процес формуваня замислу, організації та встановлення пам’ятника засновнику Роду Чопів та селища Чопович княю Чопу Древлянському. Підкреслюється, що головна заслуга в цьому належить професору Василю Федоровичу Баранівському.

Монографія адресована працівникам освіти, культури та управління, молоді, а також усім, хто цікавиться історією рідного краю.



Кл.слова:
Древлянське князівство -- древляни -- історія древлян
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського