Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (36)Реферативна база даних (190)Книжкові видання та компакт-диски (25)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ТОПОС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Математика   
1.

Джонстон, П. Т.
Теория топосов [Електронний ресурс] : пер. с англ. / П. Т. Джонстон. - М. : Наука, 1986. - 440 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге излагается теория топосов, приобретающая в последнее время важное значение не только в логике, но и в геометрии и топологии. Существенно дополняет вышедшую в 1983 г. в издательстве «Мир» книгу Р. Голдблатта «Топосы. Категорный анализ логики». Для математиков разных специальностей, аспирантов и студентов университетов.



Кл.слова:
теорія категорій -- когомологія

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Математика   
2.

Голдблатт, Р.
Топосы. Категорный анализ логики [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Р. Голдблатт. - М. : Мир, 1983. - 487 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Топосы - это специального вида категории, способные служить моделями для теоретико-множественных конструкций. Они являются математическим средством унификации и обобщения математических задач и методов их решения. Их можно рассматривать как главный объект новой концепции оснований математики. Для математиков разных специальностей, аспирантов и студентов университетов.



Кл.слова:
математика -- математична логіка -- теорія категорій -- геометрія

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Єрмоленко, Володимир.
Оповідач і філософ. Вальтер Беньямін та його час [Електронний ресурс] / Володимир Єрмоленко. - К. : Критика, 2011. - 280 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжку історика філософії, есеїста і перекладача Володимира Єрмоленка присвячено творчості Вальтера Беньяміна (1892–1940) – одного з найупливовіших філософів ХХ століття. У центрі авторової уваги – засадничі топоси Беньямінового мислення, зокрема образи оповідача, фланера та колекціонера, теми міського простору та його трансформацій, феномени пам’яті й апокаліптичного очікування, поняття аури та аналогії. Водночас життя та ідеї Беньяміна постають як певна призма, що крізь неї дослідник намагається робити «фотознімки» епохи, насамперед німецької та французької гуманістики, літератури та мистецтва, загалом інтелектуального побуту 1920-х – 1930-х років. Поруч із Беньяміном на цих «фотознімках» з’являються інші чільні постаті тієї доби, як-от Фройд і Пруст, Бретон і Араґон, Гайдеґер і Арендт, Лукач і Адорно, Гофмансталь і Краус, Бльох і Кракауер, Шолєм і Деблін, що їх усіх пов’язує між собою головна тема книжки: драматичне та парадоксальне переплетення сучасности й архаїки в інтелектуальній атмосфері першої половини XX століття та зумовлений цим феномен «антимодерного модерну». Книжку щедро ілюстровано портретами згадуваних осіб і світлинами паризького фотографа Ежена Атже, що правлять за свого роду візуальний код Беньямінової філософії.



Кл.слова:
філософське вчення -- філософія

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Степанова, А. С.
Физика стоиков: доминирующие принципы онтокосмологической концепции [Електронний ресурс] / А. С. Степанова. - Санкт-Петербург : Изд-во Санкт-Петербургского ун-та, 2005. - 160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящена физическому учению Стои - одной из крупнейших философских школ эллинистически-римской эпохи. Предпринята попытка концептуальной реконструкции философии Стои. Представлены преимущественно те философские проблемы, которые не отражены достаточно полно в отечественной литературе, а в зарубежной науке вызывают серьезные споры. Концепция автора ориентирована на анализ идей, понятий и терминов, связанных с формированием новых представлений о движении, пространстве и времени. Исследование стоического дискурса, становление которого происходило в функциональных категориях, осуществляется в сопоставлении с воззрениями досократиков. Система понятий новаторского учения стоиков рассматривается в культурно-историческом контексте и в свете истории идей.



Кл.слова:
антична філософія -- стоїцизм -- просторові уявлення -- топос -- хора
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського