Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (89)Реферативна база даних (515)Книжкові видання та компакт-диски (62)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНСТИТУЦІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Релігія   
1.

Хижняк, З. І.
Історія Києво-Могилянської академії [Електронний ресурс] / З. І. Хижняк, В. К. Маньківський. - К. : Києво-Могилянська академія, 2003. - 184 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Протягом усієї історії український народ не мав іншої інституції, яка б справила більший вплив на розвиток його освіти, науки, культури, ніж Києво-Могилянська академія. Впродовж віків вона була виразником і носієм традиційних рис духовності українського народу, могутнім чинником формування його самосвідомості, джерелом ідей боротьби за батьківську віру і національну свободу. Для українців вона завжди буде національною святинею, не меншою, ніж Падуя чи Болонья для італійців, Оксфорд - для англійців, Сорбонна - для французів, Карловий університет - для чехів, Ягеллонський - для поляків.



Кл.слова:
академія -- освіта -- національність

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Папакін, Г.
Історія державних установ України [Електронний ресурс] : урядуючі інституції та державні установи ІХ-початку ХХ ст. / Г. Папакін. - К. : Поліграф. д-ця Ін-ту історії України НАН України, 2010. - 243 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена новому напряму історичних досліджень — інституціознавству (історії державних установ). У виданні вперше представлений комплексний огляд процесу утворення державних установ як невід’ємних атрибутів і органів будь-якої держави, на території сучасної України, починаючи від зародження урядуючих інституцій у Давній Русі ІХ ст. і до початку ХХ ст., коли тут діяли установи Російської та Австро-Угорської імперій. Таким чином доводиться наступність процесу творення державних установ, незважаючи на суттєві трансформації державного устрою, зміни у верховному сюзеренітеті, включення до державних систем інших країн. Розкриті особливості організації та діяльності державних установ за часів Київської та Галицько-Волинської Русі, Великого князівства Литовського, Польського королівства, Речі Посполитої двох народів, Російської імперії, Австрійської/Австро-Угорської імперії тощо. Розрахована на студентів гуманітарних факультетів вищих навчальних закладів, науковців, викладачів, усіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
інституціознавство -- органи влади

   Тип видання:   наукове видання   
3.


Винайдення традиції [Електронний ресурс] / за ред. Е. Гобсбаума, Т. Рейнджера. - К. : Ніка-Центр, 2005. - 24 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Винайдення традиції» - одна з найвідоміших і найвпливовіших книг з історії ідей. Вперше вона вийшла 1983 р. і відтоді витримала щонайменше 12 перевидань різними мовами. У книзі на багатому фактичному матеріалі шотландської, англійської, британської, валлійської, колоніальної індійської та африканської історії проаналізовано, як винаходять нові та переформульовують старі традиції, видаючи їх за давні й сталі. Під «винайденими традиціями» в книзі маються на увазі культурні практики, які ставили за мету легітимізувати інституції, виразити належність до спільноти і прищепити певні цінності через наголошування на історичній давності, часто фіктивній. Книга має ґрунтовний науковий апарат і розрахована на істориків, культурологів, фахівців з інтелектуальної історії, студентів-гуманітаріїв.



Кл.слова:
влада

   Тип видання:   енциклопедія   
4.
 



Острозька академія XVІ-XVІІ ст. [Електронний ресурс] : енциклопедичне видання / Національний університет “Острозька академія” ; ред. І. Пасічник [та ін.]. - Острог : Вид-во НУ “Острозька академія”, 2008. - 417 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

. - С. 1-228

. - С. 229-417


Побудована енциклопедія за алфавітним принципом. Її зміст можна поділити на такі групи: оглядові — про Острозьку академію та середовище, в якому вона діяла (мистецтво та архітектуру, храми різних конфесій, католицькі та іудейські навчальні заклади тощо); Острозьку друкарню та її видавничу справу (починаючи від Азбуки 1578 року і до Часослова 1612 року); персональні — про викладачів та випускників академії, діячів культури ХVІ — ХVІІ ст. (Г. і М.Смотрицькі, Д.Наливайко, К.Лукаріс, А.Римша та ін.), пов'язаних з нею, вчених ХІХ — ХХ ст., які досліджували історію Острога (М.Максимович, Я. Перлштейн, К. Харлампович, С. Кардишевський, І. Франко, М. Грушевський, А. Сендульський, М. Тучемський, Й. Новицький, І. Огієнко тощо), сучасних діячів та інституції, які сприяли збереженню історичної пам'яті та відродженню Острозької академії. Серед них визначна роль належить видатному історику-джерелознавцю Миколі Ковальському, зусиллями якого було започатковано традицію ґрунтовних видань з історії Острозької академії. Важливе місце у цьому оригінальному виданні відводиться розповідям про засновників академії — князів Острозьких (особливо Василю-Костянтину та його племінниці Галшці). Ключовим є також питання підготовки до видання у 1581 році Острозької Біблії, робиться припущення, що частину роботи здійснювали не лише викладачі, а й студенти академії. Подано детальну історіографію даної проблеми, у якій спростовується міф про Новгородську «Геннадієву Біблію» 1499 року, на основі якої нібито з'явилася Острозька.



Кл.слова:
історія -- вищий навчальний заклад -- історія освіти

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Кудлай, Олександра Борисівна.
Створення та діяльність народного міністерства земельних справ Української Народної Республіки (червень 1917 — квітень 1918 рр.) [Електронний ресурс] / Олександра Кудлай ; Національна Академія Наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 2011. - 83 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У роботі вивчено процес організації та завдання окремих підрозділів народного міністерства земельних справ, досліджено головні напрямки діяльності інституції та політику у сфері земельних відносин протягом червня 1917 р. — квітня 1918 р. Висвітлюється внутрішня структура та склад земельного відомства, питання підготовки й політичної боротьби навколо ухвалення закону Української Центральної Ради про землю та впровадження його у життя. Для істориків, викладачів, студентів, всіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
земельні відносини -- земельний закон

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Фуко, Мишель.
Интеллектуалы и власть [Електронний ресурс] : избранные политические статьи, выступления и интервью: пер. с фр. : в 3 т. / М. Фуко. - М. : Праксис, 2002-2006. - (Серия "Новая наука политики")

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 2002. - 384 с.

Ч. 2. - 2005. - 320 с.

Ч. 3. - 2006. - 320 с.


В настоящее время Мишель Фуко является одним из наиболее цитируемых авторов в области современной философии и теории культуры. В 90-е годы в России были опубликованы практически все основные произведения этого автора. Однако отечественному читателю остается практически неизвестной деятельность Фуко-политика, нашедшая свое отражение в многочисленных статьях и интервью. Среди тем, затронутых Фуко: проблема связи между знанием и властью, изменение механизмов функционирования власти в современных обществах, роль и статус интеллектуала, судьба основных политических идеологий XX столетия.



Кл.слова:
політологія -- філософія політики -- владні інституції -- інтелектуальна опозиція

   Тип видання:   довідник   
Категорія:    
7.


Європейська інтеграція на початку нового тисячоліття [Електронний ресурс] : довідник / уклад. А. М. Круглашов [та ін.]. - Чернівці : [б. в.], 2010. - 212 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1


У довіднику комплексно розкривається історія створення, розширення, інституційна структура Європейського Союзу, становлення його правової бази та загальні відомості про держави-члени ЄС. Також, книга висвітлює основні етапи побудови відносин Україна - ЄС, напрями співпраці, формування євроінтеграційної політики України та перспективи набуття Україною членства в ЄС. Видання орієнтоване на Центри івропейської інформації для швидкого отримання відвідувачами інформації з євроінтеграційної проблематики. Також матеріали довідника можуть бути використані учнями і, особливо, студентами, які навчаються за напрямками "державне управління", "міжнародні відносини", "політологія", "історія".



Кл.слова:
інституції -- інтеграція

   Тип видання:   зб. статей   
8.


Роль експертних товариств в сфері політики, охорони довкілля, культури та релігійного життя в Україні та Білорусі [Електронний ресурс] / за заг. ред. Л. О. Филипович ; Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди, Державний фонд фундаментальних досліджень. - К. : [б. в.], 2014. - 152 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.82 Мб


Збірник є етапним підсумком виконання спільного проекту НАН України та НАН Білорусі «Експертні співтовариства України та Білорусі в системі соціального менеджменту: теоретико-методологічний та інституційний аспекти», підтриманого ДФФД, і містить тексти доповідей і статей виконавців проекту, які досліджують роль експертних товариств, окремих експертів у сфері політики, охорони довкілля і релігійного життя. Як додаток до книги увійшов перелік державних і громадських інституцій, що займаються інформаційно- аналітичною та експертною діяльністю. Цей перелік є результатом польових досліджень групи виконавців проекту і може уточнюватися та розширюватися. Рекомендовано для науковців, державних службовців, викладачів менеджменту, політології, екології та релігієзнавства, студентів – усіх, хто цікавиться проблемами, що виникають в експертному середовищі українського і білоруського суспільств.



Кл.слова:
соціальний менеджмент -- експертна діяльність -- громадські інституції

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Лисенко, О. В.
Соціально-економічні й національні причини втрати боєздатності російською армією під час Першої світової війни та її наслідки для України [Електронний ресурс] / О. В. Лисенко. - К. : Інститут історії України НАН України, 2013. - 108 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В пропонованій увазі читачів брошурі проаналізований негативний вплив потворних соціально-економічних реалій Російської імперії на процес формування модерної української нації. Саме ці реалії з одного боку призвели до того, що в результаті тяжких економічних та психологічних навантажень військового часу російська армія перетворилася на розрізнені банди дезертирів та мародерів, а з другого – що українська нація виявилася недорозвинутою і нездатною до протидії цим злочинним угрупуванням. Також наше наукове дослідження про події сторічної давнини є актуальним і сьогодні, бо безпосередньо торкається питання про взаємостосунки України із європейськими державами. В роботі значну увагу приділено питанню про те, як не можна переходити ту невидиму межу, за якою компроміси і поступки західному капіталу перетворюються на зраду національних інтересів. У брошурі висвітлюється також питання про те, як переборюючи спротив російського самодержавства і великого інонаціонального капіталу, українські просвітяни та кооператори створювали національні фінансові, промислові й культурно-освітні інституції. Брошура написана на основі широкого залучення періодичної преси, архівних джерел, тогочасної та сучасної літератури, й розрахована як на фахівців-істориків, так і широке коло читачів.



Кл.слова:
перша світова війна -- дезертирство -- мародерство -- деморалізація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.

Хижняк, З. І.
Історія Києво-Могилянської академії [Електронний ресурс] / З. І. Хижняк, В. К. Маньківський. - Київ : КМ Академія, 2003. - 185 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Протягом усієї історії український народ не мав іншої інституції, яка б справила більший вплив на розвиток його освіти, науки, культури, ніж Києво-Могилянська академія. Впродовж віків вона була виразником і носієм традиційних рис духовності українського народу, могутнім чинником формування його самосвідомості, джерелом ідей боротьби за батьківську віру і національну свободу. Для українців вона завжди буде національною святинею, не меншою, ніж Падуя чи Болонья для італійців, Оксфорд — для англійців, Сорбонна — для французів, Карловий університет — для чехів, Ягеллонський — для поляків.



Кл.слова:
історія освіти -- братські школи -- гуманітаристика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Онопрієнко, Валентин.
Джерела з історії Українського наукового товариства в Києві [Електронний ресурс] / В. І. Онопрієнко, Т. О. Щербань ; Національна академія наук України, Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г. М. Доброва. - Київ : [б. в.], 2008. - 352 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На великому документальному матеріалі розкрита історія заснування і розвитку Українського наукового товариства (1907- 1921) - однієї з перших національних наукових інституцій. Проаналізовано принципи організації Товариства як вільної наукової асоціації та його роль в організації науки і культурно- просвітницькому русі. Простежено формування основних наукових напрямків дослідної роботи. Подано документи і матеріали, що віддзеркалюють діяльність Товариства, його роль у національному відродженні, організації Української академії наук, українських університетів в Києві та Кам’янці-Подільському, створенні українських часописів, підручників і т. і. Присвячено 100-річчю Українського наукового товариства в Києві та 90-річчю заснування Національної академії наук України. Видання здійснено за фінансової підтримки Державного фонду фундаментальних досліджень та за кошти авторів.



Кл.слова:
науково-дослідна діяльність -- наукові інституції -- біографістика

   Тип видання:   методичний посібник      навчальний посібник   
12.

Ворона, П. В.
Державне будівництво і місцеве самоврядування в Україні: навчально-методичний посібник [Електронний ресурс] / П. В. Ворона ; Міністерство освіти і науки України. - 2-е вид., перероб.. - Полтава : ПП Шевченко, 2010. - 98 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчально-методичному посібнику розглянуто загальні та концептуальні засади державного будівництва та місцевого самоврядування в Україні (інституції, конституційні визначення, законодавча база, їх формування, склад, повноваження). Велика увага в навчальному виданні приділена понятійному апарату, принципам функціонування основних інститутів як місцевої так і центральної влади. З метою контролю та перевірки рівня знань, додаткової роботи студентів та слухачів подано орієнтовний перелік тестових завдань, теми для обговорення і контрольні запитання. Для студентів та слухачів магістратури, викладачів вишів, державних службовців й службовців органів місцевого самоврядування, які вивчають курс «Державне будівництво та місцеве самоврядування в Україні» і підвищують кваліфікацію за фахом. Може бути корисним для тих, кого цікавлять проблеми та шляхи державотворення в Україні.



Кл.слова:
будівництво державне

   Тип видання:   монографія   
Категорія:    
13.

Куцаєва, Т. О.
Спогади про польські читацькі культури Модерної епохи в рефлексіях польських книжкових знаків (2-га пол. XІХ – поч. XХ ст.) [Електронний ресурс] : монографія / Т. О. Куцаєва ; Національний історико-архітектурний музей "Київська фортеця", Громадська організація "Культура заради майбутнього". - Дніпро : "ФОП Середняк Т. К.", 2023. - 115 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 7.63 Мб


Монографія присвячена польським читацьким культурам Модерної епохи в рефлексіях книжкових знаків 2-ї пол. XIX – поч. XX сторічь на антикварних книгах із історичних колекцій бібліотек «Київського художньо-промислового і наукового музею» та «Державного історичного музею», а також пов’язаних із ними колекцій низки сучасних музеїв та бібліотек України, Литви, Польщі та США. Авторка приділяє рівну увагу як книжковому знаку, так і книзі, приналежність якої конкретний книжковий знак засвідчував. Власницькі та невласницькі книжкові знаки приватних та інституційних бібліотек – маркери фрагментів польських історичних книгозбірень, стали ключами для написання їх історій або продовження реконструкції складу вже відомих збірок. Вдалось віднайти фрагменти біографій, а також історій власників у зв’язку з їх життям та діяльністю в Україні впродовж 2-ї пол. XIX – перших декад XX сторічь. Більшість з цих власників залишили Україну, деякі були вбиті, а інституції – ліквідовані, внаслідок драм Першої світової війни, переслідувань та репресій більшовиків, а потім совєтської влади. Совєтська дійсність між двома світовими війнами, Друга світова війна та наступні довгі роки, ще більш драматично посилили розпорошеність історичних книгозбірень та спричинили великі труднощі пов’язані з відстеженням їх долі. Сліди та шляхи вцілілих фрагментів віднайдених польських історичних книгозбірень, які є самодостатніми соціокультурними явищами, довго залишались невідомими як в Національному музеї історії України, так і в кількох інших українських музеях і бібліотеках. Досліджені книжкові знаки та книжкові скарби уособлюють нове знання та є частиною важливого спогаду про втрачені в реаліях совєтської дійсності польські читацькі культури.

Монографія призначена усім зацікавленим історією польсько-українського історичного культурного діалогу, а також європейської культурної спадщини, бібліофільством, біографістикою, книгознавством, колекціонуванням книжкових знаків, полоністикою, рукописною та книжковою спадщиною, мистецтвознавством та українознавством. Публікація є першої в авторському циклі «Оприлюднення культурної спадщини». Дослідження та публікація підготовлені в рамках стипендіальної програми «Досліджуйте в Україні» (Badaj na Ukrainie) від Центру діалогу ім. Юліуша Мєрошевського, Республіка Польща.



 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського