Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (58)Тематичний інтернет-навігатор (2)Автореферати дисертацій (11490)Реферативна база даних (58483)Книжкові видання та компакт-диски (6830)Журнали та продовжувані видання (128)
Пошуковий запит: (<.>K=МОНІТОРИНГ$<.>+<.>K=ЕФЕКТИВНОСТІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 169
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   підручник   
1.

Щукін, Б. М.
Аналіз інвестиційних проектів [Електронний ресурс] : конспект лекцій / Б. М. Щукін. - К. : МАУП, 2002. - 128 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований конспект лекцій розкриває зміст методичних і практичних основ розробки та експертизи інвестиційних проектів; комплексно охоплює тематику аналізу проектів. Особливу увагу приділено питанням визначення ефективності проекту, аналізу ризиків, процесам управління проектом та прийняття рішення при оцінці проекту. Наприкінці конспекту містяться завдання для комплексного аналітичного опрацювання теоретичного матеріалу. Для студентів вищих навчальних закладів і практиків, робота яких пов’язана з інвестуванням, його плануванням і обгрунтуванням.



Кл.слова:
інвестиції

   Тип видання:   підручник   
2.

Щукін, Б. М.
Інвестування [Електронний ресурс] : курс лекцій / Б. М. Щукін. - К. : МАУП, 2004. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаються теоретичні, методичні та практичні питання організації інвестиційного процесу: місце інвестування в системі економічної діяльності, планування інвестицій, розрахунки ефективності й доцільності витрат капіталу, управління інвестиційними проектами, робота з фінансовими інструментами, врахування ризиків. Компактно викладено теоретичні засади курсу та загальноприйняті в інвестиційній діяльності методи кількісних розрахунків. Для студентів вищих навчальних закладів, економістів, практиків, для всіх, кого цікавить питання інвестування.



Кл.слова:
економіка -- інвестування

   Тип видання:   методичний посібник   
3.

Щерба, Анатолій Андрійович.
Електротехніка. Лінійні кола [Електронний ресурс] : лабораторний практикум за змішаною формою виконання / А. А. Щерба, І. А. Петренко ; Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут». - К. : НТУУ «КПІ», 2007. - 138 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підвищення ефективності вищої школи неможливе без запровадження інноваційної моделі навчання з використанням сучасних комп’ютерних, інформаційних та комунікативних технологій, нарощування дослідницького потенціалу як основи підготовки майбутніх фахівців. Навчальне видання „Електротехніка. Лінійні кола. Лабораторний практикум за змішаною формою виконання” має за мету внести вклад у комп’ютеризацію системи вищої освіти, зокрема під час вивчення дисципліни „Електротехніка”, а саме, сформувати у студентів наукову базу і надати знання у галузі наукових досліджень та практичній діяльності не тільки у спеціалізованих лабораторіях на навчально- дослідних стендах, але й зорієнтувати студентів на використання комп’ютерних засобів як основного інструмента інженерних розрахунків.



Кл.слова:
електроніка -- обладнання

   Тип видання:   монографія   
4.

Шульгіна, Людмила Михайлівна.
Маркетингове управління туристичними підприємствами [Електронний ресурс] : монографія / Л. М. Шульгіна, М. Л. Ткешелашвілі ; Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Київський національний торговельно-економічний університет, Європейський університет. - К. ; Т. : Астон, 2011. - 296 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.34 Мб


Монографію присвячено обґрунтуванню теоретико-методичного підходу до впровадження та удосконалення маркетингового управління на туристичних підприємствах Грузії та України на основі визначення їх належності до однієї з чотирьох категорій (традиціоналістів, початківців, послідовників та лідерів), відповідно до яких сформовані системи індикаторів ефективності маркетингового управління туристичними підприємствами. Такий підхід передбачає узгодженість між принципами, цілями, методами та стратегіями маркетингового управління, – з одного боку, та рівнем підготовленості працівників ТП, – з іншого, що забезпечує посилення їх конкурентних позицій на туристичному ринку. У монографії дістала подальшого розвитку методика встановлення причинно-наслідкових зв’язків К. Ісікави, а також теорія формування стратегічних карт Р. Каплана – Д. Нортона.



Кл.слова:
туристичний бізнес -- маркетингова стратегія -- менеджмент

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Науки про Землю   
5.

Шерстюк, Наталія Петрівна.
Особливості гідрохімічних процесів у техногенних та природних водних об’єктах Кривбасу [Електронний ресурс] : монографія / Н. П. Шерстюк, В. К. Хільчевський. - Дніпропетровськ : Акцент ПП, 2012. - 263 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 9.29 Мб


Монографія присвячена питанням, пов’язаним з особливостями розвитку гідрохімічних процесів у водних об’єктах в умовах видобутку та збагачення залізної руди (на прикладі Кривбасу). Результати базуються на гідрохімічних спостереженнях у межах локального моніторингу, що проводився Криворізькою геолого-гідрогеологічною партією з 1978 р. та дослідженнях, що виконувалися в Науково-дослідному інституті геології Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара з 1997 р. Охарактеризовано особливості хімічного складу води у водоймах хвостосховищ, ставку-накопичувачу шахтних вод, ставках Кривбасу та річках Саксагань та Інгулець. Показано особливості гідрохімічних процесів у техногенних та природних водних об’єктах. Складено ймовірнісний прогноз хімічного складу води у річках Саксагань та Інгулець в умовах стаціонарності гідрохімічних процесів. Запропоновано засади формування системи гідрохімічного моніторингу на базі постійнодіючої гідрохімічної моделі.



Кл.слова:
гідрогеологія -- штучні водойми -- гідрохімічні процеси

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Науки про Землю   
6.

Шевченко, Роман Юрійович.
Просторові дестинації сакральної аріхтектури м. Києва [Електронний ресурс] : монографія / Р. Ю. Шевченко. - [Б. м. : б. в.]. - 147 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена історико-архітектурному комплексу м. Києва сакральної та релігійно-паломницької спеціалізації. Досліджується теориторіальна організація ан- самблів культвих споруд м. Києва від найдавніших часів до сьогодення. Застосовуються найсучасніші методики та технології: супуникові навігаційні системи, геоінформаційні системи та технології, електронно-картографічні бази даних. Матеріал дослідження за- безпечений історичними та сучасними світлинами, які були зроблені під час науково- краєзнавчих експедицій містом, як одного з найважливіших прийомів збору сучасної гео- проторової інформації. Результатом реалізації просторового дослідження дестинацій са- кральної аріхтектури – є навігаційні карти з розміщенням сучасної культової архітек- тури та інших релігійно-обрядових ланшафтів всіх релігійних вірувань, конфесій та па- рафій. Зміст роботи поєднує інженерно-картографічні, геоедезичні, фотограмметричні, архітектурно-будівельні питання, напрямки геоінформаційного моделювання та проекту- вання міського середовища. Монографія є апгрейдингом (ремейковим варіантом) кандидатської дисертації ав- тора - "Географо-картографічний моніторинг культових споруд м. Києва" із сучасними змінами та доповненнями та продовженням колективної монографії "Картографічна інтерп- ретація деяких особливостей м. Києва"

Розрахована на вчених-дослідників м. Києва (києвознавців), спеціалістів з пи- тань геоінформатики, геодезії, картографії та суміжних інженерно-технічних наук, сту- дентів спеціальностей "Туризм", "Геоінформаційні системи та технології", "Архітекту- ра", "Спеціальні історичні дисципліни" та всіх тих, кого цікавить історія, географія та картографування м. Києва.



Кл.слова:
дестинація сакральної архтітектури -- специфічні пам’ятоки культури -- культова споруда

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Науки про Землю   
7.

Шевченко, Роман Юрійович.
Києвознавство: просторова інтерпретація урболандшафту [Електронний ресурс] : монографія / Р. Ю. Шевченко ; Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. - Київ : ДЕАПОУ, 2021. - 248 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена дослідженню навколишнього природного середовища (довкілля), а також природних, антропогенних та соціокультурних екологічних публічних просторів м. Києва. Столиця України представляє собою цілий ряд малодосліджених кластерів її території: трансформація природного та антропогенного ландшафтів, особливості довкілля та природокористування у топоніміці міста, аудит історичних та сучасних картографічних матеріалів, як документальних літописів екологічної історії міста, екологія туристсько-рекреаційного та рекреаційно-екскурсійного природокористування природних зон, історія та географія екологічних катастроф та їх генезис. Відповідне дослідження об’єднане у розроблену комплексну парадигму вивчення довкілля та простору м. Києва – обсерваційний моніторинг. Для його реалізації та розв’язання відповідних наукових задач були успішно апробовані сучасні технології геодезії, картографії, фотограмметрії, геоінформаційних систем та технологій. Основою наукових досліджень є еколого-географічні та картографічні рекогностувальні експедиції, які були проведені протягом останніх двадцяти років. Був накопичений величезний за об’ємом фактологічний еколого-географічний матеріал (база даних). Це абриси експедицій, архів стародавніх та сучасних карт, матеріали аерокосмічної зйомки та дистанційного зондування м. Києва. Розроблений та застосований інструментарій технологій полігонного та камерального моніторингу м. Києва: укладена карта ландмарків – реперів еколого-географічних та природоохоронних обсервацій, обґрунтовані нові наукові дефініції: довкілля-простір м. Києва, екологічне києвознавство, інновінг-інструментарій обсерваційного моніторингу великого міста. Вивчені особливості проєктування еколого-туристичних стежок (на прикладі вул. Оболонська набережна). Досліджені маловідомі еколого-гідрографічні об’єкти: каскад озер Почайна, штучні еколого-гідрологічні об’єкти публічних просторів (фонтани та водограї). Окремо вивчені технології створення геоінтелектуальної системи прийняття екологічних рішень у м. Києва. Укладена серія статистичних еколого-моніторингових карт. Представлений широкий опис унікальних та ексклюзивних об’єктів природного та публічного просторів м. Києва із метою їх залучення в систему міського екологічного (зеленого) та урбаністичного (промислового) туризму, рекреації, релаксації, інтерпретації природної та культурної спадщини м. Києва засобами ГІС та ДЗЗ.

Монографія буде корисною дослідникам м. Києва: екологам-природоохоронцям, києвознавцям-географам, історикам, картографам, екскурсоводам та гідам-інтерпретаторам, а також спеціалістам у галузі геоінформаційного еколого-географічного картографування великих міст.



Кл.слова:
довкілля -- картографія -- екологічний моніторинг

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Науки про Землю   
8.

Шевченко, Роман Юрійович.
Геоінформаційні системи в екології [Електронний ресурс] : електронний підручник / Р. Ю. Шевченко ; Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. - Київ : [б. в.], 2022. - 224 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В підручнику висвітлені основні геодезичні полігонні (польові) геопросторові дослідження із апробацією роботи інновінг Smart-інструментарію передкартографічних досліджень. Розглядаються теми алгоритмічного проєктування діджиталізованих полігонних картографо-геодезичних експедиційних пікетажних коридорів моніторингу довкілля-простору. Технологічно це реалізовно на прикладах математичних моделей роботи Android-програм високоточного супутникового Gadget-координатного визначення джерел забруднення з метою визначення топографічних змін ландшафтів забудованих (міських) та природних ландшафтів.

Розрахований на здобувачів другого та третього рівнів вищої освіти природничих, географічних, інформаційних та технічних галузей знань.



Кл.слова:
Геодезія -- картографічні моделій екологічної безпеки -- об'єкти природокористування

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Науки про Землю   
9.

Шевченко, Р. Ю.
Інструментарій моніторингу довкілля міста Києва [Електронний ресурс] : монографія / Р. Ю. Шевченко ; Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. - Київ : ДЗ "ДЕА", 2020. - 324 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії сформульовані концептуальні положення нової методології екологічного моніторингу – обсерваційної, парадигма якої ґрунтується на розроблених системах і математичних моделях реального та віртуального моніторингу довкілля за допомогою ландмаркових систем наземного, підземного, повітряного, водного та космічного базування. Представлені новітні технічні та технологічні висновки щодо метризації довкілля-простору, розробки геопросторових моделей обсерваційних систем моніторингу на прикладі м. Києва. Зазначається, що обсерваційні дослідження поділяються на класичні (традиційні) та неоновітні, застосовуючи концепти теорії конверсійного моделювання довкілля-простору із апробуваннням алгоритму обсерваційних сценаріїв результатів рекогностування із застосуванням краудсорсингових технологій цифрового картографування. Представлені та відтворені нові можливості дешифрування, ідентифікації та інтерпретації даних дистанційного зондування Землі та оперативних геопросторових моделей мережі інфраструктури екологічних обсервацій, що отримали дефініційне обґрунтування як еколандмарки. Визначені та знайшли підтвердження засади та концепції розробленої теорії формалізованого обсерваційного еколого-географічного картографування. Розроблена серія техноекологічних карт м. Києва, апробація проведена на проблемних полігонах геостаціонарних екологічних досліджень м. Києва.

Розрахований на науковців природничих та технічних наук, що займаються інноваційними проблемами реалізації проведення екологічного моніторингу засобами цифрової геодезії та картографії, геоінформаційних систем та аерокосмічних технологій. Монографія рекомендована здобувачами різних ступенів вищої освіти закладів вищої освіти галузей знань «Геодезія та землеустрій», «Природничі науки» та «Науки про Землю» і спрямований на формування картографічних вмінь та геопросторової компетентності засобами ГІС та ДЗЗ.



Кл.слова:
моніторинг довкілля -- ландшафти -- екологічна безпека

   Тип видання:   монографія   
10.

Шевченко, О. В.
Економічна ефективність ґрунтоохоронних заходів при використанні земель сільськогосподарського призначення [Електронний ресурс] : монографія / О. В. Шевченко, А. Г. Мартин ; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ : Компринт, 2016. - 332 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 10.12 Мб


У монографії проаналізовано сучасний стан і тенденції використання земельних ресурсів у сільському господарстві. Встановлено, що деградація ґрунтів нині є однією з найважливіших виробничо-екологічних проблем, передумовою неможливості досягнення високої еколого-економічної ефективності використання земель у майбутньому. Запропоновано методику визначення суспільних утрат від деградації земель, яка базується на обчисленні частки капіталізованого рентного доходу, що втрачається при зниженні родючості ґрунту за різних ступенів деградації земель, а також витрат на відновлення родючості порушених і малопродуктивних земель. Обґрунтовано науково-методичний підхід до визначення економічної ефективності ґрунтоохоронних заходів у сучасних ринкових умовах, який базується на одержанні додаткового доходу за рахунок приросту врожаїв сільськогосподарських культур на захищених земельних ділянках. Наукове видання розраховане на дослідників, аспірантів, магістрів факультетів землевпорядкування вищих навчальних закладів, викладачів, фахівців з землеустрою, моніторингу, агрономів, працівників сфери державного управління земельними ресурсами та органів місцевого самоврядування.



Кл.слова:
зсуви ґрунтів -- агроландшафти -- еколого-економічне моделювання

   Тип видання:   монографія   
11.

Чорна, М. В.
Формування ефективної інвестиційної політики підприємства [Електронний ресурс] : монографія / М. В. Чорна, С. В. Глухова. - Х. : [б. в.], 2010. - 210 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.55 Мб


В монографії представлено результати глибокого дослідження сучасних теоретичних та методологічних засад інвестиційної політики підприємства. Досліджено сутність та економічну природу інвестицій, систематизовано існуючі напрямки наукової думки, обґрунтовано основні характерні особливості та недоліки окремих теорій інвестування, виокремлено умови формування інвестиційної політики та можливі джерела фінансування при здійсненні інвестиційної діяльності . Проведено всебічний аналіз чинників, що впливають на формування ефективної інвестиційної політики, досліджено сучасний стан економіки України та розвиток інвестиційного середовища, обґрунтовані найвагоміші чинники та засади формування інвестиційної політики. Розроблено механізм формування ефективної інвестиційної політики підприємства, чітко визначені його складові елементи. запропоновано комплексну систему оцінки ефективності інвестиційної політики з урахуванням еволюції провідних методик оцінки ефективності. Монографія розрахована на широке коло економістів-теоретиків, практиків, науковців.



Кл.слова:
інвестиція -- прибуток

   Тип видання:   монографія   
12.

Чорна, М. В.
Оцінка ефективності інноваційної діяльності підприємств [Електронний ресурс] : монографія / М. В. Чорна ; Харківський державний університет харчування та торгівлі. - Х. : [б. в.], 2012. - 210 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.82 Мб


Монографія висвітлює розвиток теоретичних положень і розробок методичного та практичного інструментарію оцінки ефективності інноваційної діяльності підприємств. У роботі уточнено економічну сутність та взаємозв’язок базових понять теорії інновацій, визначено зміст поняття «ефективність інноваційної діяльності підприємства». Обґрунтовано систему оцінки впливу чинників на інноваційну діяльність підприємства, запропоновано методичний підхід до оцінки результативності інноваційної діяльності підприємств. Подано авторські розробки щодо вдосконалення інструментарію оцінки ефективності інноваційної діяльності підприємств, які включають у себе комплексну систему показників. Обґрунтовано модель споживчого вибору інноваційної продукції та запропоновано методичний підхід до оцінки інноваційного ризику. Монографія призначається для широкого кола економістів-теоретиків, практиків, науковців.



Кл.слова:
продукція -- економічний ризик

   Тип видання:   зб. статей   
13.


Цівілізаційні засади трансформаційних процесів на пострядянському просторі [Електронний ресурс] : збірник наукових праць / голов. ред. А. Г. Бульвінський ; відп. ред. П. М. Рудяков ; ред. В. О. Стельмах ; Національна академія наук України, Інститут всесвітньої історії НАН України. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2018. - 208 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.11 Мб


У збірнику наукових праць представлено статті, присвячені аналізу цивілізаційних засад трансформаційних процесів на пострядянському просторі. Автори достліджують теоретичні аспекти трансформаційних процесів (концепції інтеграції, критерії оцінки ефективності транформаціних просцесів, поняття національна держава у часи глобалізації, роль "колективного Заходу" у процесах модернізації); вплив великих держав (Росії, США, ЄС, КНР) на трансформаційні процеси на пострадянському просторі; особливості трансформації та модернізації в окремих нових незалежних державах.



Кл.слова:
трансформаційні процеси -- особливості економічної політики -- мілітарізація

   Тип видання:   монографія   
14.

Худолій, Л. М.
Перспективи банківського кредитування інноваційних проектів в агропродовольчому виробництві України [Електронний ресурс] : монографія / Л. М. Худолій, О. В. Файчук, О. М. Файчук ; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ : Компринт, 2014. - 267 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 7.53 Мб


Монографія присвячена дослідженню теоретичних і розробленню практичних рекомендацій щодо підвищення економічної ефективності банківського кредитування інноваційних проектів в агропродовольчому виробництві. З’ясовано та узагальнено сутність, специфіку та умови банківського кредитування інноваційних проектів в агропродовольчому виробництві на основі зіставлення внутрішньої норми доходності проекту та процентної ставки за кредит. Проаналізовано та систематизовано причини низької інноваційної активності підприємств харчової промисловості. Оцінено стан та тенденції розвитку банківського кредитування суб’єктів господарювання в аграрному секторі. Удосконалено методичний інструментарій щодо визначення об’єктивного розміру ставки за кредит, зважаючи на рівень інноваційності та ризикованості проектів. Розроблено дескриптивні моделі участі банку у процесі кредитування інноваційних проектів за різного співвідношення їх рентабельності та процентної ставки, а також за різних умов наявності у позичальника капіталу та об’єкта майнової застави. Обґрунтовано пропозиції щодо вибору пріоритетності та варіанту кредитування банком інноваційних проектів на підставі обчислених показників його ефективності. Для науковців, викладачів, докторантів, аспірантів і студентів вищих навчальних закладів, фахівців агропромислового виробництва та банківської сфери, працівників органів державної влади та усіх, хто цікавиться проблемами банківського кредитування.



Кл.слова:
проектний аналіз -- фінансовий менеджмент -- ризик-менеджмент

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Науки про Землю   
15.

Хільчевський, В. К.
Гідрохімічний режим та якість води Інгульця в умовах техногенезу [Електронний ресурс] / В. К. Хільчевський, Р. Л. Кравчинський, О. В. Чунарьов. - Київ : Ніка-Центр, 2012. - 180 с.

  Текст у форматі PDF 15.17 Мб


В монографії висвітлено результати гідрохімічних досліджень в басейні р. Інгулець, на території якого розташовані найбільші в Україні гірничо-збагачувальні комбінати Кривбасу. Дослідження виконано на основі матеріалів багаторічних спостережень гідрометслужби України (починаючи з 1988 р.), моніторингових даних Інституту геологічних наук НАН України із залученням водогосподарської інформації Держводагентства України. Виділено п’ять гідроекологічних районів у басейні Інгульця з різним ступенем антропогенного навантаження на якість поверхневих вод: Верхньоінгулецький, Середньоінгулецький, Нижньоінгулецький, Саксагань-Жовтоводський, Висунь-Боковий. В роботі надалі розвиваються основи гідрохімії регіональних басейнових систем, які започатковані в монографіях В.К. Хільчевського та його учнів, присвячених басейну Західного Бугу (2006), Дніпра (2007), Південного Бугу (2009), Росі (2009), Горині (2011).



Кл.слова:
геоморфологія річкового басейну -- стік хімічних речовин -- мінералізація води

   Тип видання:   монографія   
16.


Формування господарських систем на базі природно-ресурсних комплексів [Електронний ресурс] : монографія / Національна академія наук України, Інститут економіки природокористування та сталого розвитку ; за заг. ред. В. А. Голяна. - Київ : [б. в.], 2016. - 259 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.24 Мб


У монографії сформовано теоретико-методологічні засади функціонування господарських систем, сформованих на базі природно-ресурсних комплексів. Розроблено комплекс еколого-економічних методів управління землегосподарськими, водогосподарськими та лісогосподарськими системами. Запропоновано критерії та індикатори оцінки ефективності просторового розвитку господарських систем на базі природно-ресурсних комплексів. Проведена систематизація методів управління господарськими системами на базі природно-ресурсних комплексів та сформовано інструментарій екологізації управління землегосподарськими, водогосподарськими та лісогосподарськими системами в умовах поглиблення інституціональних перетворень у природно-ресурсній сфері. Обґрунтовано інноваційні напрями просторового розвитку господарських систем на базі природно-ресурсних комплексів та здійснена систематизація механізмів регулювання землегосподарських, водогосподарських та лісогосподарських систем. Розроблено механізми регулювання господарських систем на базі природно-ресурсних комплексів у структурі національного та регіонального управління.



Кл.слова:
землегосподарські системи -- управлінські методики -- просторовий розвиток

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Науки про Землю   
17.


Управління річковими басейнами [Електронний ресурс] = Management of river basins : навчальний посібник / В. К. Хільчевський, В. В. Гребінь, М. Р. Забокрицька ; Міністерство освіти і науки України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Географічний факультет, Волинський націіональний університет імені Лесі Українки. - Київ : Видавництво "ДІА", 2024. - 236 с.

  Текст у форматі PDF 6.13 Мб


У першому, виданому в Україні, навчальному посібнику з управління річковими басейнами охарактеризовано основні засади управління водними ресурсами, річкові басейни Європи та України, принципи гідрографічного та водогосподарського районування, органи управління водними ресурсами країни на басейновій основі. Розглянуто основні положення державного моніторингу вод з детальною ілюстрацією операційного моніторингу масивів поверхневих вод річкових басейнів України.

Навчальний посібник призначено для студентів університетів, які навчаються за освітніми програмами «Управління та екологія водних ресурсів» та «Гідрологія» спеціальності 103 «Науки про Землю». Він може бути корисним й для студентів інших освітніх програм гідрологічного та гідроекологічного профілю.



Кл.слова:
річкові басейни -- водні ресурси -- водогосподарське районування

   Тип видання:   наукове видання   
18.


Україна у вимірі економіки знань [Електронний ресурс] / за ред. В. М. Гейця. - К. : Основа, 2006. - 410 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглянуто сутність і характерні особливості економіки знань; обгрунтовано фактори, що впливають на її реалізацію в Україні. На основі вивчення досвіду зарубіжних країн, що обрали шлях формування знаннєвої економіки, висвітлено індикатори та показники оцінки результативності такої економіки. Виходячи із наявного освітнюго та науково-технічного потенціалу обгрунтовано заходи державної політики, що сприятимуть ефективності економічних перетворень та становленню національної інноваційної системи України як основи інституційного забезпечення економіки знань. Для науковців, державних службовців, викладачів, аспірантів та студентів економічних спеціальностей виших навчальних закладів.



Кл.слова:
знання

   Тип видання:   підручник   
19.

Тугай, А. М.
Економіка будівельної організації [Електронний ресурс] : курс лекцій / А. М. Тугай, Е. Й. Шилов, А. Ф. Гойко. - К. : Міленіум, 2002. - 224 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У курсі лекцій «Економіка будівельної організації» дається сучасне уявлення про будівельну організацію як суб'єкт господарювання. Докладно розглянуті основні теми, що обґрунтовують потреби будівельної організації в основних ресурсах. Дається оцінка ефективності використання як ресурсів будівельної організації, так і її діяльності в цілому. Наведено нову систему ціноутворення у будівництві та особливості формування собівартості будівельно-монтажних робіт. Завершується курс розглядом актуальних питаніь інвестування та методів розрахунку його економічної ефективності й аналізу фінансово-економічного становища будівельної організації. Для викладачів, студентів очної, заочної та дистанційної форм навчання будівельних вузів, підприємців і практичних працівників.



Кл.слова:
будівництво -- господарювання -- використання ресурсів

   Тип видання:   монографія   
20.


Трансформація акцизної політики України [Електронний ресурс] : монографія / Національний університет державної податкової служби України ; за заг. ред. В. І. Коротуна. - Ірпінь : [б. в.], 2015. - 404 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 14.41 Мб


У монографії досліджено особливості формування та реалізації акцизної політики держави, її місця та ролі в системі державного регулювання економіки, приведено критерії оцінки ефективності реалізації фіскального та регулюючого потенціалу акцизного оподаткування. Визначено загальні світові тенденції розвитку акцизного оподаткування, а також виокремлено особливості оподаткування окремих сегментів ринку підакцизних товарів, які притаманні країнам з розвинутими та трансформаційними економіками, систематизовано та класифіковано застосовувані інструменти державного регулювання ринку підакцизних товарів. Виявлено проблеми в реалізації фіскального та регулюючого потенціалу акцизного оподаткування в Україні, зосереджено увагу на вразливих місцях механізму адміністрування акцизного податку; контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів в Україні. Обґрунтовано необхідність реалізації в Україні комплексу заходів трансформації акцизної політики на середньо- та довгострокову перспективу, що у сукупності дозволить підвищити фіскальну, економічну, екологічну та соціальну ефективність акцизного оподаткування, а також сприятиме зниженню рівня тінізації ринку підакцизних товарів, підвищить результативність здійснення державного контролюючого впливу на зазначеному ринку. Видання розраховане на науковців, спеціалістів, діяльність яких пов’язана з проблематикою формування та реалізації акцизної політики держави, викладачів, аспірантів та студентів.



Кл.слова:
оподаткування -- фіскальна політика -- підакцизні товари
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського