Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (5)
Пошуковий запит: (<.>K=VACCAE<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Горжеєв В.М. 
Епізоотологічний моніторинг та удосконалення системи боротьби з туберкульозом великої рогатої худоби у господарствах України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / В.М. Горжеєв ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Відзначено, що останні 30 років від реагуючої на туберкулін великої рогатої худоби (ВРХ) збільшилось виділення атипових мікобактерій, зокрема M. smegmatis, M. fortuitum, M. phlei, M. vaccae до 86,2 % від загального числа виділених мікобактерій, що значною мірою ускладнює проведення діагностичних і оздоровчих заходів, особливо за умов повторного виникнення захворювання на туберкульоз. Показано доцільність використання комплексного методу діагностики для визначення природи позитивних реакцій на туберкулін у благополучних господарствах, що дозволяє підтвердити або спростувати діагноз на туберкульоз протягом 60 - 90 діб. Доведено, що важливе значення у системі заходів боротьби з туберкульозом мають випадки повторного захворювання. Визначено, що у 5,3 % випадків причиною повторних спалахів є анергія на туберкулін у хворих тварин, у 71 % неблагополучних стосовно туберкульозу господарствах хвороба виникає повторно внаслідок неповного проведення комплексу заходів у разі оздоровлення стада і у 15,8 % повторні спалахи зумовлені новим занесенням туберкульозного збудника хворими тваринами або незнезараженими молочними продуктами. Для виявлення тварин з анергією рекомендовано застосовувати комплексне дослідження тварин з використанням реакції зв'язування комплементу (РЗК). Зазначено, що у неблагополучних стадах, де за методом РЗК виявляють від 2,8 до 3,2 % хворих тварин, анергічних до туберкуліну, оздоровлення стад слід здійснювати шляхом повної заміни поголів'я здоровою худобою. Зроблено висновок, що вирішальне значення має застосування комплексного методу діагностики у неблагополучних щодо туберкульозу господарствах, де худоба одночасно уражена збудником туберкульозу та сенсибілізована до туберкуліну атиповими або вакцинними штамами мікобактерій. За результатами господарчих досліджень з'ясовано, що за допомогою комплексного методу є можливим їх оздоровлення від туберкульозу. Визначено, що стада ВРХ, де реакції на туберкулін зумовлені атиповими бактеріями, слід вважати благополучними щодо туберкульозу, а сенсибілізованих до туберкуліну тварин - здоровими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-911-1 +
Шифр НБУВ: РА338117

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського