Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (845)Журнали та продовжувані видання (164)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-4ЗАК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 63
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кесарчук Г. С. 
Активізація соціального потенціалу регіону в післякризовий період: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Г. С. Кесарчук ; ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше розкрито сутність процесу активації соціального потенціалу, з'ясовано його компонентну будову, що включає трудову, підприємницьку, інноваційну та соціальну активність. Запропоновано багатофакторну модель оцінки економічної активності. Зазначено, що регіональний індекс економічної активності може використовуватися для оцінки ефективності використання соціальних ресурсів, а також для обгрунтування перспективних напрямів регіональної політики активізації соціального потенціалу та формування механізму регулювання його розвитку. Удосконалено підходи до розрахунку коефіцієнта рівня трудової активності, що включає нормовані коефіцієнти рівня безробіття, середньої тривалості незайнятості та навантаження на одне вільне робоче місце. Розглянуто поняття "економічна активність", що сформульоване з позиції системного підходу, зокрема розкрито її рушійні сили, потреби й інтереси, а також складові процесу активізації - ініціатива, діловитість, креативність, творчість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЗАК)685 + У9(4УКР-4ЗАК)240
Шифр НБУВ: РА382797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ганусич В.О. 
Баланс та аналіз фінансової стійкості підприємства на його основі (на прикладі сільськогосподарських підприємств Закарпатської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В.О. Ганусич ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження змісту, форми, методів оцінки та основних статей бухгалтерського балансу, а також принципів та методики аналізу фінансової стійкості підприємства на його основі. Визначено сутність балансу як елемента методу бухгалтерського обліку, наведено його загальну та детальну характеристики. Науково обгрунтовано доцільність внесення змін до чинної форми бухгалтерського балансу з метою встановлення його відповідності методу аналізу фінансової стійкості підприємства. На підставі вивчення динамічної та статичної природи балансу запропоновано статику балансового звіту визнати суб'єктивною. З використанням динамічного підходу розроблено базові принципи та методику аналізу фінансової стійкості сільськогосподарських підприємств. З урахуванням суб'єктивності статики балансової інформації розроблено динамічний показник фінансової стійкості, визначено ефективність та доцільність його використання. Обгрунтовано шляхи оптимізації фінансової стійкості сільськогосподарських підприємств Закарпатської області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР-4ЗАК)232.1-10 + У053.9(4УКР-4ЗАК)321-93 +
Шифр НБУВ: РА339481

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Радомський С. С. 
Вдосконалення використання земель сільськогосподарського призначення в аграрному секторі Закарпатської області: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / С. С. Радомський ; Львів. нац. аграр. ун-т. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні засади й обгрунтовано науково-методичні та практичні рекомендації щодо покращання використання сільськогосподарських земель на регіональному рівні. Досліджено регіональні особливості землекористування в Закарпатщині, виявлено закономірності динамічних змін серед землекористувачів і структурні зміни в сільськогосподарських угіддях, особливості формування земельних розмірів різних категорій господарств і використання земельних ресурсів у зональному розрізі. Обгрунтовано напрями вдосконалення орендних відносин у землекористуванні, основні передумови забезпечення зрівноваженого та збалансованого використання сільськогосподарських земель у різних природно-економічних зонах регіону. Запропоновано методики оцінки земель для сільськогосподарського виробництва й експертної оцінки земельних ділянок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЗАК)320-511.2
Шифр НБУВ: РА377561 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Папарига П.С. 
Геохімія важких металів у природних комплексах Карпатського біосферного заповідника (на прикладі Чорногірського масиву та прилеглих територій): автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.02 / П.С. Папарига ; НАН України, Ін-т геології і геохімії горючих копалин. — Л., 2010. — 18 с. — укp.

Встановлено закономірності розподілу важких металів та інших хімічних елементів та їх рухомих форм у грунтах, воді та деяких видах рослин у субальпійському, середньо- та низькогірному рослинно-кліматичних поясах південно-західної частини Чорногірського масиву Карпатського біосферного заповідника. Для розмежування техногенно забруденних та умовно чистих ділянок запропоновано використовувати коефіцієнт ступеня забруднення (КВ), який розраховується як відношення ступеня рухомості важких металів у грунтах на глибині 15 см до їх ступеня рухомості на глибині 3 - 5 см. Проаналізовано результати геохімічних досліджень підземних вод у зоні Рахівсько-Тисинського поперечного розлому Карпат і виявлено аномально-високий вміст токсичних елементів у підземних водах. Встановлено, що біогеохімічні провінції території характеризуються значним дефіцитом ряду важких металів (кобальту, купруму), йоду, фтору у грунтах і водах. Доведено, що головними факторами ендемічного захворювання населення є некондиційний вміст мікроелементів (важких металів, фтору, йоду, арсену, літію), що надходять у підземні води, які використовуються населенням як питні та лікувальні на території вздовж Рахівсько-Тисинського поперечного розлому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*88 е(4УКР-4ЗАК) л64 + П032.342.9 важкі метали
Шифр НБУВ: РА371541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Піпаш В.В. 
Громадсько-політична діяльність народного руху України наприкінці 1980-х - на початку 1990 рр.: закарпатський регіональний аспект: автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / В.В. Піпаш ; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено закарпатський аспект діяльності Народного Руху України (НРУ) у період його функціонування як громадсько-політичної організації народнофронтівського типу (1989 - 992 рр.). Висвітлено передумови, причини й етапи утворення Закарпатської крайової організації НРУ, розглянуто напрями та засоби її державотворчої діяльності, розкрито їх регіональну специфіку, обумовлену особливостями культурно-історичного розвитку та політичної ситуації у краї. Особливу увагу приділено вивченню такого своєрідного напрямку діяльності Закарпатської крайової організації НРУ як боротьба з місцевим сепаратизмом, що набула особливого загострення восени 1991 р., коли сепаратисти намагалися перетворити Закарпаття в автономну республіку. Показано внесок Закарпатського крайового Руху у здобуття незалежності України, збереження її соборності, здійснення демократизації, започаткування соціально-економічних реформ, поновлення національної пам'яті та відродження духовності народу. Визначено причини та умови трансформації НРУ у політичну партію, проаналізовано особливості перебігу даного процесу у Закарпатті. Доведено визначальну роль Народного Руху України у здобутті державної незалежності України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЗАК)634-4 +
Шифр НБУВ: РА367213

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Губані Г.Г. 
Діагностика й прогнозування розвитку продуктивних сил регіону (на матеріалах Закарпатської області): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Г.Г. Губані ; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2008. — 20 с. — укp.

Сформульовано теоретичні засади здійснення діагностики розвитку продуктивних сил регіону, обгрунтовано методичні положення, спрямовані на підвищення достовірності регіональних прогнозів розвитку економіки, які є базою для формування просторових програм соціально-економічного розвитку. Здійснено структуризацію видів діагностики, найважливішими з яких є: функціональна, структурна, процесуальна, ретроспективна, стратегічна, ексклюзивна, превентивна та комплексна. Проведено ретроспективний аналіз розвитку продуктивних сил Закарпаття, зроблено їх оцінювання за період незалежності України, визначено пріоритетні сфери економіки, здатні забезпечити економічне зростання. На підставі застосування технології Форсайту розроблено прогноз розвитку продуктивних сил Закарпаття до 2025 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЗАК)6 +
Шифр НБУВ: РА362009

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Іваницька В.М. 
Екологічні основи використання схилових земель під плодові культурбіогеоценози в умовах Закарпаття: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / В.М. Іваницька ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Викладено екологічні засади використання схилових земель під плодові культурбіогеоценози за умов Закарпаття. Запропоновано заходи забезпечення високих врожаїв плодів у сливових культурбіогеоценозах на терасованих і нетерасованих схилах. Обгрунтовано шляхи покращання у сливових фітоценозах функцій бурих лісових опідзолених грунтів на терасах і підзолисто-буроземних поверхнево оглеєних грунтів на нетерасованих схилах. Показано екологічну роль системи утримання грунту, органічних і мінеральних добрив, фосфатшлаку, сидератів, цеолітів та вапняку. Вивчено екологічні та біологічні властивості сливи домашньої (Primus domestica L.). Розроблено екологічні принципи підготовки схилових земель для вирощування сливових культурбіогеоценозів, екологічні та біогеоценологічні засади їх конструювання. Показано можливість використання схилових земель Закарпаття й обгрунтовано необхідність впровадження засобів захисту грунтів від ерозії. Наведено рекомендації щодо раціонального використання схилових земель Закарпаття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.2-280.3(4УКР-4ЗАК) +
Шифр НБУВ: РА354046

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Літвіненко С.Г. 
Еколого-біологічні основи інтродукції покритонасінних деревних рослин Атлантично-Північноамериканської флористичної області у Північній Буковині: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / С.Г. Літвіненко ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено еколого-біологічні особливості 97 видів і 3 форм покритонасінних деревних рослин з Атлантично-Північноамериканської флористичної області у Північній Буковині. Вивчено сезонний ритм розвитку, хід органотворчих процесів у бруньках відновлення, зимостійкість, цвітіння і плодоношення, стійкість до шкідників та хвороб північноамериканських інтродуцетів. Подано оцінку перспективності інтродукції досліджуваних видів і виділено найперспективніші серед них. Побудовано математичні моделі адаптаційних здатностей 4 видів північноамериканських інтродуцентів і схематичні карти їх можливої інтродукції в межах помірної зони Эвразії. Розроблено рекомендації стосовно використання перспективних видів та форм північноамериканських інтродуцентів у лісомеліорації та озелененні населених пунктів Північної Буковини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382-459(4УКР-4ЗАК),022
Шифр НБУВ: РА310223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Маркович В. П. 
Епідеміологічні аспекти надзвичайних ситуацій природного генезу (на моделі повеней в Закарпатьській області України): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.02 / В. П. Маркович ; АМН України, Ін-т епідеміол. та інфекц. хвороб ім. Л. В. Громашевського. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше обгрунтовано фази поетапної ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (НС) природного генезу: аварійно-рятувальних та відновлювальних робіт, стабілізації ситуації, реабілітації. Розроблено алгоритм дій на основі систематизації протиепідемічних особливостей інфекційних захворювань. Наведено методику прогнозування можливого зростання інфекційної захворюваності серед населення зони НС та методику розрахунку економічних втрат від неї. Розроблено форму паспортизації населених пунктів та об'єктів нагляду як основу інформаційної бази щодо ймовірних ризиків у разі виникнення НС. Створено модель планування протиепідемічних заходів як основу формування дієвих напрямків ліквідації епідемічних ускладнень під час НС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ЗАК)599 + Р190.8
Шифр НБУВ: РА369530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Петровці М.М. 
Ефективність діяльності підприємств-природокористувачів (за матеріалами підприємств Закарпатської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.М. Петровці ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено проблеми підвищення ефективності діяльності підприємств-природокористувачів за умов переходу до ринкової економіки. З метою збільшення можливостей впливу на результати господарювання розроблено класифікацію факторів ефективності діяльності даних піприємств, удосконалено вартісну оцінку природно-ресурсних об'єктів, запропоновано методику встановлення та справляння плати за використання лісових ресурсів місцевого значення на основі рентної концепції. Проаналізовано основні недоліки і невирішені проблеми роботи підприємств-природокористувачів, визначено шляхи і засоби підвищення результативності їх господарювання з врахуванням особливостей земле-, лісо-, надрокористування Закарпаття. Розроблено метод формування ефективного власника за критерієм відповідності структури співвласників приватизованого підприємства-природокористувача структурі його виробничо-господарських зв'язків у галузі та регіоні, а також механізм комплексного управління використання ним природних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЗАК)290-07 +
Шифр НБУВ: РА329349

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ліба Н.С. 
Інноваційний розвиток промислових підприємств регіону (на матеріалах Закарпатської області): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Н.С. Ліба ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні проблеми інноваційного розвитку промислових підприємств регіону. Досліджено еволюцію законодавчого забезпечення підтримки інноваційної діяльності (ІД) в Україні та міжнародний досвід стимулювання ІД. Проаналізовано складові регіональної інноваційної системи, тенденції інноваційних процесів на промислових підприємствах Закарпаття. Охарактеризовано територіальну та галузево-видову структуру ІД даного регіону. Побудовано економетричні та прогнозні моделі інноваційного розвитку промисловості Закарпаття. Запропоновано схему регіональної інноваційної системи та напрями удосконалення інноваційного розвитку промислових підприємств регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЗАК)301-55
Шифр НБУВ: РА372477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Мельничук 
Кизил (Cornus mas L.) у природі Закарпаття (біологія, екологія, формове різноманіття): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Отілія Андріївна Мельничук ; НАН України; Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.5-28(4УКР-4ЗАК) + Е522.926.24 COR(4УКР-4ЗАК)
Шифр НБУВ: РА360180

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Вайда М.Ф. 
Клінічний перебіг, зміни показників гемостазу, ліпідів крові, кардіогемодинаміки і стратифікація ризику ускладнень при гіпертонічній хворобі та ішемічній хворобі серця у мешканців гірської місцевості Закарпатської області: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / М.Ф. Вайда ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 26 с. — укp.

Обстежено 363 хворих, з яких 71 - на гіпертонічну хворобу (ГХ) і 192 хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) та ретроперспективного аналізу 399-ти історій хвороб. Проаналізовано, що контрольну групу склали 48 здорових чоловіків і жінок гірської та низинної місцевості. Виявлено гендерну відмінність щодо перебігу ГХ і ІХС. Зазначено, що серед обстежених хворих поширеність ГХ не залежить від місця проживання, хоча у працездатному віці превалювала у гірській популяції. Розглянуто, що з факторів ризику абдомінальне ожиріння (81,5 %) і цукровий діабет ІІ типу (13,0 %) переважають у низовинах, а ІХС (стенокардія напруження ІІІ-IV функціонального класу (ФК) домінує у мешканців гірської місцевості (59,3 %) відносно низин (15,6 %). Аналіз ліпідного профілю крові встановив вищим рівень загального ХС у хворих низинних районів, хоча ліпопротеїди низької щільності (ХСЛПНЩ) та ліпопротеїди дуже низької щільності (ХСЛПДНЩ) переважають у хворих гірських районів. Визначено, що за відсутності гендерних відмінностей показників плазмового гемостазу у хворих на ІХС і ГХ, мешканців гірських районів потенційно вища готовність крові до згортання урівноважується у 83,3 % хворих активним фібринолізом і протизгортувальною системою, в той час, як у хворих низинної місцевості відмічено депресію фібринолізу. Зазначено, що у жінок-горянок хворих на ГХ за умови порушення адапційних механізмів і формування легеневої гіпертензії (ЛГ) більш задіяним виявився правий шлуночок з встановленими діастолічними розладами, в той час як у чоловіків-горян переважало ремоделювання ЛШ. Встановлено, що у 71,8 % горянок, хворих на ГХ і наявної ЛГ відмічено добове зниження артеріального тиску (АТ) по типу "non-dipper", а у жінок без ЛГ - у 31,3 %. Зазначено, що у 88,2 % горян, хворих на ГХ і ЛГ домінуючою є нічна гіпертензія, в той час, як без ЛГ тип "night-peaker" відмічено лише у 29,6 %. Встановлено зростання найбільш атерогенних фракцій ХС, особливо у жінок-горянок. Доведено, що стратифікація модифікованих і немодифікованих факторів ризику хворих на ГХ, мешканців гірських районів Закарпатщини, дозволила виділити найбільш вагомі фактори ризику формування ЛГ і ІХС у чоловіків і жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р410.11-3 + Р11(4УКР-4ЗАК)241.0 +
Шифр НБУВ: РА369045

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Уліганець С.І. 
Конструктивно-географічний аналіз ландшафтно-рекреаційних систем (на прикладі Закарпатської області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / С.І. Уліганець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано суть формування ландшафтно-рекреаційних систем (ЛРС), що дозволяє здійснити системне конструктивно-географічне дослідження регіонів для потреб рекреаційної діяльності, раціонального використання й охорони рекреаційних ресурсів. Розроблено алгоритм конструктивно-географічних досліджень ЛРС, якого розглянуто як органічне поєднання ряду частково-географічних підходів, використання яких базується на принципах системності, регіоналізації, різноманітності, послідовності, взаємозв'язку та взаємозумовленості, ієрархії стратегічних і тактичних завдань. Розкрито суть процесу формування та розвитку ЛРС, що дозволило здійснити аналіз природних соціально-економічних умов, які безпосередньо впливають на ЛРС і здатні забезпечувати їх потенціал, прискорювати або уповільнювати їх розвиток і формування. Удосконалено методику рекреаційного районування на підставі комплексного підходу та врахування особливостей просторово-територіальної диференційованості, інтегрованої ефективності, перспективності, потенціалу розвитку, системності та ландшафтно-рекреаційної структури території. Доповнено понятійно-термінологічний апарат рекреаційної географії термінами "ландшафтно-рекреаційна система", "ландшафтно-бальнеологічна система", "ландшафтно-рекреаційне районування", "ландшафтно-рекреаційний район" (макро- і мікрорайон), "екотеренкур". Обгрунтовано методику ландшафтно-рекреаційного районування, мета якого полягає у забезпеченні ефективності функціонування ЛРС, а також визначені цільової рекреаційної функції території для більш повного задоволення потреб рекреантів. На підставі результатів дослідження ландшафтно-рекреаційних систем, ландшафтно-бальнеологічних систем і етнографічних умов і особливостей розвитку рекреаційного господарства Закарпаття здійснено ландшафтно-рекреаційне районування з виділенням 7-ми ландшафтно-рекреаційних районів, для кожного з яких визначено рекреаційну спеціалізацію та районоформувальні центри, а також перспективні напрямки розвитку туристсько-рекреаційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЗАК)684 +
Шифр НБУВ: РА351118

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гоблик-Маркович Н. М. 
Маркетингове забезпечення розвитку туризму в прикордонному регіоні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Н. М. Гоблик-Маркович ; ДНВЗ "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми формування напрямів ефективного маркетингового забезпечення розвитку туризму прикордонного регіону, узагальнено зарубіжний досвід з формування та реалізації маркетингових стратегій розвитку туризму. Проведено оцінювання індексів попиту та пропозиції на ринку туристичних послуг Закарпатської області та виявлено нестабільні ознаки у співвідношеннях між ними. Доведено, що єдиною просторовою формою організації туризму регіону є туристичний кластер прикордонної території (ТПКТ). Розроблено пропозиції та рекомендації щодо формування у перспективі на його базі транскордонного туристичного кластеру. Сформовано ефективну маркетингову стратегію розвитку туризму прикордонного регіону до 2014 р. Розроблено пропозиції щодо здійснення моніторингу її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЗАК)684.413.58 + У9(4УКР - 4ЗАК)441.358-211.1
Шифр НБУВ: РА382520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Щелкунова О.В. 
Маркетинговий потенціал стратегічного розвитку регіону (на матеріалах Закарпатської області): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / О.В. Щелкунова ; ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні підходи до визначення суті маркетингового потенціалу регіону та його місця в системі стратегічного потенціалу території. Проаналізовано стан складових маркетингового потенціалу Закарпаття та його інфраструктуру. Оцінено роль і значення креативної економіки в системі маркетингового потенціалу області. Вдосконалено методичні підходи до оцінювання конкурентоспроможності регіону на основі інтегрального показника з урахуванням економічної та маркетингової привабливості області. Обгрунтовано пропозиції з впровадження кластерної моделі управління маркетинговим потенціалом як фактором та інструментом стратегічного розвитку регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЗАК)6 + У9(4УКР-4ЗАК)211.1 +
Шифр НБУВ: РА365534

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Бойко Я. М. 
Механізми розвитку лісового господарства регіону (на прикладі Закарпатської області): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Я. М. Бойко ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2010. — 21 с. — укp.

Розглянуто чинники й особливості формування лісового господарства регіону. Розкрито теоретичні основи розвитку на засадах невиснажливого лісокористування. Визначено роль лісових ресурсів у забезпеченні збалансованого соціально-економічного розвитку регіону. Проведено комплексний аналіз ефективності функціонування лісового господарства та проаналізовано зміни, тенденції його розвитку. Розроблено алгоритм розрахунку вартості відтворення одного гектара лісових культур приполонинських лісів регіону для відновлення верхньої межі лісів. Запропоновано модель переходу на самоокупність. Представлено модель вдосконалення існуючої маркетингової концепції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЗАК)683.4 + У9(4УКР-4ЗАК)341
Шифр НБУВ: РА372879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Кальницька М.А. 
Модернізація інфраструктури національного та міжнародного значення у прикордонному регіоні (на матеріалах Закарпатської області): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / М.А. Кальницька ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність створення регіональних органів управління інфраструктурою національного та міжнародного значення для кожного прикордонного регіону. Виявлено особливості функціонування інфраструктури національного та міжнародного значення в Закарпатті й окреслено особливі вимоги до неї. Встановлено необхідність збільшення потужності й активізації подальшого розвитку такої інфраструктури у зв'язку з перетворенням західного кордону України в кордон ЄС і зростанням кількості його перетинів. Проаналізовано її вплив на регіональний розвиток. Розглянуто напрями вдосконалення нормативно-правового поля, що регламентує розвиток, модернізацію й управління модернізацією інфраструктури. Виявлено найважливіші напрями модернізації інфраструктури національного та міжнародного значення в Закарпатті в контексті завдань програмно-стратегічної документації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЗАК)0-961-312.1
Шифр НБУВ: РА371689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Бондаренко В. М. 
Моніторинг і діагностика життєздатності підприємства (за матеріалами акціонерних товариств Закарпатської області): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В. М. Бондаренко ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методичні підходи щодо моніторингу та діагностики рівнів життєздатності підприємства на базі використання визначеного за допомогою кореляційно-регресійного моделювання ситуативного набору критичних індикаторів і результуючих чинників у цілому й у розрізі функціонально-змістовних сфер життєздатності підприємства. Встановлено багатокритеріальні підходи щодо моніторингу та діагностики життєздатності, що враховують специфіку діяльності та змінність внутрішнього та зовнішнього оточення підприємства. Визначено впливові чинники, системні рівні моніторингу та розроблено кореляційно-регресійні моделі діагностики, прогнозування та моделювання життєздатності підприємства з виробництва одягу у Закарпатті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЗАК)306.51
Шифр НБУВ: РА372706 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Ігнатишин М.В. 
Оптимізація податкового та кредитного регулювання як фактор розвитку підприємництва в регіоні (на матеріалах Закарпатської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / М.В. Ігнатишин ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено питання удосконалення структури та механізму функціонування регіонального центру з питань розвитку та підтримки підприємництва у різних галузях Закарпаття. Запропоновано модель, яка дає змогу на регіональному рівні на підставі системного аналізу виявляти та систематизувати головні проблеми та з'ясовувати перешкоди розвитку підприємництва, мобілізувати всі структури, які є безпосередніми учасниками ринкових перетворень, до співпраці, впроваджувати до реального життя наукові розробки, які дають змогу прораховувати з випередженням у часі наслідки змін у чинному законодавстві. Досліджено принцип взаємозв'язку ставки податків та інших обов'язкових платежів з нормою самофінансування підприємств різних галузей Закарпаття шляхом застосування математичної моделі природного росту випуску продукції. Науково обгрунтовані математичні співвідношення дають змогу визначити оптимальний режим оподаткування, податкові важелі є більш прогнозованими та передбачуваними. Розроблено критерії оптимізації податкових платежів як фінансового інтересу суб'єктів господарювання регіону. Оцінено діючі альтернативні методи оподаткування. Обгрунтовано використання власних та залучених кредитних ресурсів на базі альтернативних методів оподаткування та запропоновано методику, яка залишається актуальною незалежно від того, які методи оподаткування будуть застосовуватися після прийняття Податкового кодексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЗАК)0-131.1 + У9(4УКР-4ЗАК)260 +
Шифр НБУВ: РА330451

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського