Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (15)Книжкові видання та компакт-диски (29)
Пошуковий запит: (<.>U=Б1 в052,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Іващишин О.М. 
Англійські термінологічні словосполучення у текстах з проблем техногенного впливу на довкілля: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.М. Іващишин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Виявлено структурно-семантичні та функціонально-стилістичні особливості термінологічних словосполучень, описано механізм лінгвопрагматичної реалізації їх властивостей в англійських науково-технічних текстах з проблем техногенного впливу на довкілля. Досліджено способи диференціації термінологічних і нетермінологічних одиниць. Визначено лінгвістичний статус термінологічного словосполучення як різновиду терміна. Розглянуто природу термінологічних словосполучень, проаналізовано способи та методи термінотворення, а також шляхи вторинної деривації. Здійснено структурну та семантичну класифікацію термінологічних словосполучень на підставі аналізу їх стрижнів і залежних компонентів. Наведено результати вивчення фреймової організації науково-технічних текстів з проблем техногенного впливу на довкілля, типологічної диференціації контекстів та їх функціональних особливостей. З'ясовано роль термінологічних словосполучень у маркованості науково-технічних текстів та їх прагматичних функцій у заголовкових фреймах. Сформульовано визначення термінологічного словосполучення, спеціального дискурсу та науково-технічного тексту з питань техногенного впливу на довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в052,022 + Ш143.21-34:Б1 +
Шифр НБУВ: РА354268

Рубрики:

      
2.

Адаменко М. І. 
Інформаційне та технічне забезпечення екологічної безпеки критично небезпечних промислових об'єктів: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 21.06.01 / М. І. Адаменко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 37 с. — укp.

Вперше застосовано сценарний підхід щодо виникнення та протікання комплексної аварії й екологічної кризової ситуації з урахуванням набуття синергічних властивостей. Вперше розроблено новий метод підбору систем спостереження та сповіщення за критерієм максимальної безвідмовності з використанням методів теорії ймовірностей. Теоретично змодельовано забезпечення безвідмовної роботи систем спостереження та сповіщення шляхом розрахунку необхідної кількості дублюючих контурів. Вперше математично змодельовано процес оптимальних дій для ліквідації відмовлення в системі спостереження-сповіщення. Одержано нове розв'язання задачі щодо математичного моделювання різноманітних процесів розповсюдження екологічно небезпечних речовин в просторі та в часі на базі механіки суцільних середовищ і теоретичної механіки. Вперше побудовані на базі рівнянь гідродинаміки математичні моделі, які описують роботу даної установки, що забезпечує превентивну локалізацію розповсюдження шкідливих речовин внаслідок аварії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж692 + Б1 в052,022
Шифр НБУВ: РА379656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сердюцька Л.Ф. 
Математичне моделювання впливу техногенних навантажень на екологічні системи: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / Л.Ф. Сердюцька ; НАН України. Ін-т проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2004. — 42 с.: рис. — укp.

На основі застосування засобів математичного моделювання запропоновано нову багаторівневу стратегію дослідження складних багатокомпонентних систем за допомогою засобів математичного моделювання, засновану на синтезі можливостей методів багатовимірного аналізу та сучасних комп'ютерних способів візуального представлення багатовимірних масивів даних. Теоретично обгрунтовано концепцію побудови узагальнених інтегральних характеристик у процесі моделювання складних систем. Запропоновано алгоритм утворення багатовимірних інтегральних показників техногенного забруднення багатокомпонентних екосистем. Розроблено новий апарат якісного дослідження складних динамічних багатокомпонентних математичних моделей на базі аналізу поводження рішень систем нелінійних звичайних диференціальних рівнянь. Зазначено, що даний апарат істотно спрощує аналіз великих масивів модельних даних за рахунок проектування (візуалізації) їх структури на площину узагальнених факторів без втрати інформації. Розроблено комп'ютерні програмні засоби для реалізації багаторівневої стратегії візуалізації багатовимірних даних (натурних та модельних) з можливостями візуального аналізу та прогнозування розвитку складної екологічної ситуації (зокрема, засіб для створення та корекції спеціальних екологічних карт просторових кореляцій та ризиків проживання).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в052,022 + В1 в641.8,022
Шифр НБУВ: РА331097

Рубрики:

      
4.

Звягінцева Г.В. 
Обгрунтування методів оцінки та прогнозування ризику впливів шкідливих речовин при забрудненні атмосфери промислових міст: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Г.В. Звягінцева ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 21 с. — укp.

Проведено ідентифікацію небезпек. Виконано аналіз різних видів впливів шкідливих речовин за умов забруднення атмосфери промислових міст. Розглянуто існуючі моделі та загальну методологію процедур оцінки ризику. Здійснено теоретичний аналіз функцій розподілу ризиків і проаналізовано можливі показники, що кількісно характеризують небезпеку забруднення атмосферного повітря. Установлено статистичні закономірності забруднення атмосфери. Проведено кількісну оцінку параметрів залежності "доза - ефект" шляхом виконання статистичних експериментів і розробки моделей розрахунку ризиків для основних пріоритетних шкідливих речовин. Розроблено методи оцінки та прогнозування ризику їх впливів з використанням технології візуального моделювання. На базі розробленої комп'ютерної моделі та даних суб'єктів моніторингу виконано оцінку територіальних ризиків забруднення атмосфери міст Донецьк, Макіївка і Маріуполь. Розроблено комплекс засобів науково-технічного забезпечення систем екологічного моніторингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в052,022 + Н932 +
Шифр НБУВ: РА345912

Рубрики:

      
5.

Адаменко Я.О. 
Оцінка впливів техногенно небезпечних об'єктів на навколишнє середовище: науково-теоретичні основи, практична реалізація: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / Я.О. Адаменко ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2006. — 39 с. — укp.

На підставі порівняльного аналізу процедур оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) у провідних країнах Європи, Азії, Північної та Південної Америки, Африки та Австралії вперше визначено етапи виконання ОВНС для України, якими є: скринінг, скоунінг, альтернатива, участь громадськості, оцінка екологічної ситуації, які необхідно виконувати до початку проектування техногенного об'єкта, а також під час його будівництва та експлуатації. Запропоновано нову методологію визначення сучасної екологічної ситуації території та об'єкту шляхом геоінформаційногого еколого-техногеохімічного моделювання та прогнозування стану довкілля. Теоретично обгрунтовано структури баз даних екологічної інформації для десяти компонентів екосистем, на підставі яких удосконалено методологію їх картографування з використання новітніх ГІС-технологій. Вперше розроблено найбільш повну геоінформаційну систему екологічної безпеки для нафтогазового, енергетичного та рекреаційно-туристичного комплексів на прикладі різних інвестиційних проектів в Україні. Зроблено висновок, що процедура ОВНС повинна передувати запроектованій діяльності. Здійснено її практичне впровадження на нафтогазових родовищах України, зокрема під час проектування золошлаковідвалів на Бурштинській тепловій електростанції, будівництва ліній електропередач, малих гідроелектростанцій та створення нових гірськолижних курортів "Буковель" та "Бистриця" у Карпатах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в052,022 +
Шифр НБУВ: РА346896

Рубрики:

      
6.

Бендюг В.І. 
Система оцінки техногенної безпеки промислових підприємств: методологія та алгоритм розрахунку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / В.І. Бендюг ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий підхід до оцінки техногенного ризику промислових підприємств, який базується на використанні безрозмірних індексних показників. Небезпечність підприємства розглянуто у аспекті наявності на ньому токсичних, пожежо- та вибухонебезпечних речовин. Розроблено методологію оцінки безпечності промислових підприємств з урахуванням індексів ризику та потенційної шкоди. Розроблено індекси пожежовибухонебезпечності та токсичної небезпечності. Як узагальнювальний критерій техногенної безпеки підприємства запропоновано індекс відносної небезпечності, розроблений з використанням функції бажаності Харінгтону на базі чотирьох основних індексних показників методології. За одержаними значеннями індексу відносної небезпечності здійснюється віднесення підприємства до певної категорії небезпеки: безпечне, мало небезпечне, середньої небезпечності, небезпечне чи особливо небезпечне підприємство. Небезпеку розташування підприємства на певному промисловому майданчику відображає розроблений індекс регіональної небезпечності, залежно від значення якого здійснюється ранжирування підприємства за можливим масштабом небезпеки внаслідок виникнення надзвичайної ситуації, а саме: об'єктовим, місцевим, регіональним чи загальнодержавним масштабом. Такий підхід забезпечує обгрунтованість прийняття адміністративних рішень щодо сталого розвитку регіонів держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в052,022 + Ж.н6 +
Шифр НБУВ: РА341033

Рубрики:

      
7.

Шмандій В.М. 
Управління екологічною безпекою на регіональному рівні (теоретичні та практичні аспекти): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / В.М. Шмандій ; Укр. наук.-дослід. ін-т екол. пробл. — Х., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Розроблено теоретичні засади формування та функціонування регіональної екологічної небезпеки, установлено загальні закономірності та особливості її техногенної складової. Доведено пріоритетність регіоналізації небезпеки у формуванні стратегії та тактики керування екологічною небезпекою. Теоретично обгрунтовано основні положення щодо цього керування за умов техногенних землетрусів - джерел нововиявленого різновиду екологічної небезпеки та однієї з регіональних її домінант. Визначено основні принципи побудови регіональної системи керування. Створено та впроваджено в індустріально навантаженому регіоні з унікальною структуризацією екологічної небезпеки комплексну систему керування, яка відрізняється ієрархічністю структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 н6,022 + Б1 в052,022 +
Шифр НБУВ: РА328136

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського