Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (59)Книжкові видання та компакт-диски (16)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=В173.124$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Верес О.М. 
Методи та засоби роз'язання слабоструктурованих задач формування розкладів та розподілу ресурсів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.М. Верес ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 18 с. — укp.

Побудовано формалізовану постановку задачі укладання циклічних семестрових розкладів навчальних занять. З урахуванням особливостей багатопрофільного вищого навчального закладу розроблено метод покрокового формування рішення з переміщенням раніше призначених подій. Наведена система вимог та оптимізаційних критеріїв відображає формальні параметри та джерела слабоструктурованості процесу прийняття рішень. Запропоновано методи побудови тест-опитувань для визначення показників оптимізаційних критеріїв, ефективність яких обгрунтовано теоретично та підтверджено практично, а також алгоритми оптимального розподілу основних ресурсів задачі укладання розкладу з урахуванням формальних і неформальних обмежень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.41 + В173.124
Шифр НБУВ: РА320670 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Скакаліна О.В. 
Моделі і методи оптимального послідовно-паралельного упорядкування робіт у системах з неідентичними об'єктами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.В. Скакаліна ; Харків. нац. ун-т радіоелектроніки. — Х., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено результати дослідження послідовно-паралельних процесів, базовою моделлю яких є модель оптимального упорядкування і призначення робіт у дворівневій системі, що представлена однією машиною на першому рівні і кількома паралельними неідентичними машинами на другому. Оптимізаційні задачі, що формулюються з залученням даної моделі, складають новий клас узагальнень про призначення та основоположних задач теорії розкладів. Зазначено, що необхідність їх розв'язання викликана широким колом питань ефективної організації транспортного процесу. Запропоновано підхід до розв'язання узагальнень задачі про призначення, що базується на ідеї послідовної побудови локальних оптимальних рішень в підматрицях вхідної матриці призначень. Надано обгрунтування алгоритмам розв'язання задач послідовно-паралельного упорядкування, наведено докази їх коректності з гарантованою оцінкою часу розв'язання кожної задачі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.124 + О180.23 с11
Шифр НБУВ: РА320976

Рубрики:

      
3.

Губка О.С. 
Модель і методи побудови розкладів автоматизованих виробничих систем в умовах портфелю замовлень, що змінюється: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.С. Губка ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі виробничо-часового подання, введених спеціальних операцій з перетворення виробничо-часових графів запропоновано графову модель роботи автоматизованої виробничої системи (АВС), що дозволяє будувати виробничі розклади за умов портфеля замовлень, що змінюється. Удосконалено методи вирішення задачі побудови виробничих розкладів для розгляду взаємодії основного та допоміжного обладнання з управління АВС і урахуванням реальних виробничих обмежень, а також планування АВС, який дозволяє враховувати паралельне обслуговування замовлень для багатопроцесорних ліній та ділянок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.124,0 +
Шифр НБУВ: РА336576

Рубрики:

      
4.

Ібрагім С.А. 
Паралельна реалізація генетичних алгоритмів для задач теорії розкладів, заданих на перестановках: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / С.А. Ібрагім ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено моделі задач упрядкування, заданих на перестановках, розвинуто методи їх розв'язання, близькі до оптимального. Задачі теорії розкладів у своїй більшості можуть бути зведені до задач, заданих на перестановках. Як правило, ці задачі є NP-повними. Тому для їх розв'язання запропоновано модифікацію генетичних алгоритмів, а для одержання більш точних розв'язків - метод, побудований як комбінація методу гілок і меж та генетичного алгоритму, що дозволяє одержувати розв'язки задачі з заданою точністю. Для підвищення швидкодії розробленого методу запропоновано його паралельну версію та реалізацію на кластерних комп'ютерних системах. На підставі одержаних результатів створено пакет прикладних програм побудови навчального розкладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.124 + З970.222-01 +
Шифр НБУВ: РА352418

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського