Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (13)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>U=В379.26,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Велещук В.П. 
Акустична емісія в світловипромінюючих структурах на основі сполук GaP, GaAs та GaN: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.П. Велещук ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження акустичної емісії (АЕ) в напівпровідникових світовипромінювальних структурах на основі сполук GaP, GaAs та GaN за умов протікання постійного прямого електричного струму. Вивчено акустичний відгук у монокристалах GaAs та CdTe у разі дії на їх поверхню наносекундного імпульсного лазерного випромінювання. Розвинуто перспективний напрямок фізики твердого тіла, пов'язаний з використанням явища АЕ як цілеспрямованого неруйнівного тонкого методу вивчення динаміки дефектоутворення напівпровідникових структур в режимі реального часу. Вперше виявлено, що зміни в спектрі електролюмінесценції, які традиційно пов'язуються зі зміною стану точкових дефектів, корелюють з виникненням АЕ, обумовленої процесом перебудови структури матеріалу в локальних об'ємах. Встановлено межу плавлення грані (III) сполук GaAs та CdTe під час наносекундного лазерного опромінення за показником зміни амплітуди акустичного відгуку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271,022 + В379.24,022 + В379.26,022 +
Шифр НБУВ: РА357983

Рубрики:

      
2.

Стебленко Л.П. 
Мікропластичні властивості приповерхневих шарів кристалів кремнію: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Л.П. Стебленко ; Ін-т пробл. матеріалознав. ім. І.М.Францевича НАН України. — К., 2004. — 44 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено зміни мікропластичних властивостей приповерхневих шарів кристалів кремнію за дії різноманітних зовнішніх чинників (високотемпературної термообробки, металізації, збудженні електронної підсистеми). Уперше експериментально виявлено ряд нових ефектів (електропластичних), що виникають у кристалах кремнію у разі їх деформування з одночасним збудженням електронної підсистеми (як спосіб збудження використовувався електричний струм та електростатичне поле). Уперше виявлено магнітопластичний ефект - зміну мікропластичних властивостей приповерхневих шарів кристалів кремнію під дією постійного манітного поля. Експериментально підтверджено та розвинуто концепцію лазерного та ультразвукового керування процесами рухливості дислокацій у приповерхневих шарах кристалів кремнію. Відкрито та досліджено ефект "пам'яті" дислокаціями впливу електричного струму та фізичних полів (електричного, магнітного, пружно-електричного поля ультразвуку, електромагнітного поля лазерного випромінювання). Установлено, що пластичне деформування та електронне збудження здійснюють корельований вплив на фізичні параметри кристалів кремнію - мікропластичні, механічні, дифузійні, електрофізичні. Зазначено, що виявлена кореляція дозволяє розробляти нові методи керування фізичними параметрами кремнію і створює передумови для одержання конструкційних матеріалів з покращеними фізичними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.26,022 +
Шифр НБУВ: РА329575

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського