Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (26)Книжкові видання та компакт-диски (61)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Г264.13$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Сиса І.В. 
Вивчення особливостей взаємодії іонів перехідних металів з нуклеїновими кислотами, що знаходяться на різних рівнях структурної організації: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / І.В. Сиса ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.13

Рубрики:

      
2.

Толсторуков М.Є. 
Вплив гідратації на динамічні властивості нуклеїнових кислот: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / М.Є. Толсторуков ; Харківський держ. ун-т. — Х., 1998. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.13-11 + Е0*725.112.1*011.7,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Березняк К.Г. 
Вплив гідратації на стабільність спіральних форм нуклеїнових кислот різного АТ/GC - складу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / К.Г. Березняк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Методами ІЧ-спектроскопії та п'єзогравіметрії досліджено гідратно-залежний процес формування канонічних форм синтетичних полінуклеотидів і природних ДНК різного AT/GC - складу, а також визначено центри їх гідратації та інтервали структурних переходів. Послідовний облік надлишкової енергії виявив основні типи взаємодії у системі нуклеїнова кислота - вода. Незалежно від нуклеотидного складу взаємодія молекул води з азотистими основами та сахарофосфатним ланцюгом складає 70 - 75 % від загальної ентальпії стабілізації спіральних структур, водневі зв'язки у парах основ - 25 - 30 %, інші типи взаємодії - близько 5 %. Термодинамічний аналіз структурних переходів, індукованих змінною гідратації показав, що підвищена термостабільність GC-збагачених зразків визначається їх взаємодією з молекулами води. Зміни ентропії свідчать про те, що за незначного вмісту води (Р-форма) нуклеїнові кислоти частково упорядковані. Низькотемпературне дослідження вологих плівок ДНК довело, що зворотні структурні зміни ДНК у процесі охолодження пов'язані з молекулами води гідратної оболонки. Внаслідок оцінки зменшення довжин водневих зв'язків ДНК - вода та вода - вода пояснили причини скорочення поперечних розмірів жолобків ДНК внаслідок зниження температури. Встановлено залежність розміру внутрішньої гідратної оболонки від кількості домішкової солі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112*011.7,022 + Г264.13-11
Шифр НБУВ: РА309771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Прокопенко В.В. 
Елементи стереотипної регуляції транскрипції ДНК Iin vitro/i фізіологічно активними речовинами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 02.00.10 / В.В. Прокопенко ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Виявлено елементи біорегуляторної стереотипії у дії фізіологічно активних речовин на процес транскрипції in vitro з застосуванням методів математичного моделювання. Показано біорегуляторний вплив специфічних лігандів зовнішньомембранних рецепторів клітин на процес транскрипції. За даних умов зберігається стереотип дії активаторів і блокаторів рецепторів. Із застосуванням електронно-топологічного методу знайдено елементи структурної спільності у групах блокаторів та активаторів зовнішньомембранних рецепторів. Отримано ефективну комп'ютерну систему, яка може розподіляти речовини на класи за типом їх впливу на адрено- та холінорецептори.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.13 + Е0*440.172
Шифр НБУВ: РА314052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Вірник К.М. 
Енергетичні і динамічні характеристики системи ДНК-вода: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / К.М. Вірник ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Проведено експериментальні і теоретичні дослідження енергетичних і динамічних характеристик систем нуклеїнова кислота-вода з різним нуклеотидним складом. Знайдено лінійну взаємозалежність між енергією дегідратації нуклеїнової кислоти та її AT/GC складом. Запропоновано гратчасту модель дифузії зв'язаної води вздовж поверхні молекули ДНК з урахуванням її фрактальних особливостей. На основі цієї моделі було отримано оцінні значення коефіцієнтів дифузії води в гідратному оточені ДНК. Розраховано значення фрактальної розмірності ДНК у різних конформаційних станах. При дослідженні властивостей системи ДНК-вода в умовах дії gamma-радіації знайдено, що в процесі опромінення водне оточення молекули ДНК у залежності від рівня вмісту води може виступати як стабілізатором структури ДНК, так і підсилювачем деструктивної дії радіації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.13

Рубрики:

      
6.

Федоряк О.Д. 
Модифіковані компоненти нуклеїнових кислот: синтез і властивості: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / О.Д. Федоряк ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена синтезу модифікованих олігодезоксирибонуклеотидів (кон'югація з репортерними сполуками, модифікація міжнуклеотидних зв'язків, гетероциклічних основ, введення в олігомер неприродних аналогів нуклеозидів) та дослідженню їх властивостей. Розроблені методи синтезу піразинонових і тимінових аналогів ацикловіру, їх азидо- та глікозильованих похідних. Одержано ефективний Н-фосфонатний реагент для прямого 5'-флуоресцентного мічення олігонуклеотидів в процесі їх синтезу. Створений зручний метод модифікації олігонуклеотидів нуклеозидним похідним імідазофеназину, приєднаним до 3'-кінця олігомеру. Показано, що приєднаний таким способом нейтральний феназин істотно підвищує стабільність комплексів з НК. Синтезовано тіофосфатні аналоги олігодезоксирибонуклеотидів, комплементарні до сигнатурних ділянок 16S pPHK молікутів, які ефективно інгібують процес трансляції в клітинах цих мікроорганізмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.13

Рубрики:

      
7.

Огняник С.С. 
Синтез глікозидних та псевдоглікозидних похідних 6-азаурацилу та 6-азацитозину: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / С.С. Огняник ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці методів синтезу та вивченню властивостей N-глікозидних та псевдоглікозидних похідних 6-азапіримідинів. Розроблено методи отримання нуклеозидів 6-азаурацилу та 6-азацитозину та їх ациклічних аналогів на основі одностадійного варіанту "силільної конденсації" та перйодатного окислення нуклеозидів. Вивчено біологічну активність одержаних сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.13-4

Рубрики:

      
8.

Кочешев І.О. 
Синтез та дослідження фізико-хімічних властивостей гомо-n-мерних монометинових ціанінових барвників - високоефективних флуоресцентних зондів для детекції нуклеїнових кислот: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / І.О. Кочешев ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано три нові варіанти синтезу гомо-n-мерних монометинціанінових барвників. Вперше синтезовано низку нових гомодимерних ціанінів і гомотримерних монометинціанінових барвників. Спектрально-люмінесцентними методами досліджено особливості взаємодії отриманих гомо-n-мерних ціанінів із ДНК. Вивчено вплив агрегаційних процесів на спектрально-люмінесцентні властивості комплексів гомо-n-мерних ціанінових барвників із НК. Показано, що наявність агрегаційних процесів значно підвищує чутливість флуоресцентної детекції на довжині хвилі випромінювання мономерної форми барвника за рахунок зростання співвідношення сигнал/шум. Проведено комп'ютерне моделювання геометричної структури агрегатів гомо-n-мерних монометинціанінів і розрахунки електронних переходів останніх. Квантово-хімічним розрахунками підтверджено можливість існування міжмолекулярних агрегаційних комплексів, утворених взаємодією трьох хромоформів, два з яких належать одній молекулі. Показано, що досліджені ціанінові барвники можуть бути використані як флуоресцентні зонди для визначення НК у розчині та під час електрофорезу в агарозному гелі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.13 + Е0*725.112
Шифр НБУВ: РА313669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Баланда А.О. 
Стирилціаніни для флуоресцентної детекції нуклеїнових кислот за одно- та двофотонного збудження: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / А.О. Баланда ; Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії НАН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

З метою одержання флуоресцентних зондів для детекції нуклеїнових кислот (НК) за одно- та двофотонного збудження розроблено хімічні підходи до синтезу нових стирилціанінів з ефекторними групами та димерних барвників. Синтезовано й охарактеризовано понад 50 барвників. Уперше синтезовано 4-оксо-4,6,7,8-тетрагідропіроло[1,2-a]тієно[2,3-d]піримідино- та імідазо[1,2-a]піридиностирилціаніни. Виявлено, що стирилціанінові барвники на основі 4-оксо-4,6,7,8-тетрагідропіроло[1,2-a]тієно[2,3-d]піримідину виявляють селективність до РНК та мають великі значення перерізу двофотонного поглинання в її присутності. Вивчено вплив довжини та будови лінкеру димерних стирилціанінів на спектрально-люмінесцентні властивості їх комплексів з НК. З'ясовано, що димерні стирилціаніни зі сперміновим лінкером у присутності НК значно підвищують інтенсивність флуоресценції й ефективно двофотонно збуджуються в комплексах з ДНК. За допомогою спектрально-люмінесцентних методів вивчено механізм взаємодії 2-(n-диметиламіностирил)бензотіазолового барвника та його димерів з ДНК. Показано, що одержані стирилціаніни проникають в клітини та можуть бути використані у флуоресцентній мікроскопії для візуалізації НК. Запропоновано ряд барвників для практичного використання як флуоресцентні зонди для детекції НК за одно- та двофотонного збудження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.13,0 + Е0*725.112 +
Шифр НБУВ: РА348724

Рубрики:

      
10.

Суханов О.С. 
Теоретичне дослідження структури та властивостей моно- і полігідратів гуаніну та аденіну: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.С. Суханов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

З використання методів ab initio квантової хімії вивчено моно- та полігідрати пуринових основ ДНК. Здійснено систематичне дослідження структури моногідратів найбільш стабільних таутомерів гуаніну й аденіну. Проаналізовано відносну стабільність комплексів. Виявлено, що число стабільних комплексів основа - вода залежить від таутомерної форми основи. Запропоновано моделі для побудови гідратних оболонок. На підставі аналізу топології розподілу електронної густини у наближенні теорії AIM і NBO досліджено характер і особливості водневих зв'язків у полігідратних комплексах. Показано, що взаємодія з водою може суттєво деформувати геометрію пуринових основ. Установлено, що особливий розподіл розташувань молекул води навколо аденіну та гуаніну сприяють утворенню незвичайних водневих зв'язків. За допомогою ab initio молекулярної динаміки у наближенні Кара - Паррінелло вивчено структуру полігідратів гуаніну та аденіну. На прикладі комплексів з водневим зв'язком проведено порівняльні дослідження методів неемпіричної квантової хімії, зокрема, теорії збурень Меллера - Плесета 2 порядку (MP2), теорії функціоналу густини (DFT), Карр-Паррінелло молекулярної динаміки (CPMD).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.13 +
Шифр НБУВ: РА360184

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Криворотенко Д.В. 
(Тіо)(піридо-4)монометинціаніни для флуоресцентної детекції нуклеїнових кислот та білків: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / Д.В. Криворотенко ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив ефекторних груп у складі (тіо)(піридо-4)монометинціанінів на взаємодію з біополімерами. З метою розробки нових флуоресцентних ціанінових барвників для детекції біополімерів запропоновано три нових підходи для синтезу (тіо)(піридо-4)монометинціанінів з різноманітними функціональними групами. Одержано 35 нових похідних 2,6-диметил-4-(3-метил-3Н-бензотіазол-2-іліденметил)-1-алкіл-піридиній перхлорату. Досліджено спектрально-люмінесцентні властивості синтезованих барвників та їх комплексів з ДНК, РНК і білками. Вивченно вплив природи функціональних груп на флуоресцентні властивості цих барвників та їх комплексів з біополімерами. Запропоновано перспективні для практичного використання флуоресцентні барвники для визначення ДНК (D-19), РНК (D-8) та БСА (Р-5).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111 + Г264.13
Шифр НБУВ: РА313833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Глибицький 
Фізичні властивості біомолекул у розчинах за даними НВЧ- діелектрометрії: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 03.00.02 / Геннадій Марксович Глибицький ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.10*011.5в733,022 + Г264.13
Шифр НБУВ: РА311346

Рубрики:

      
13.

Шахнін Д.Б. 
Фосфонієві похідні піримідинових основ у синтезі ациклічних аналогів нуклеозидів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / Д.Б. Шахнін ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.13-4
Шифр НБУВ: РА308044 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Дубей 
Хімічна модифікація олігонуклеотидів і синтез їх кон'югатів: автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.10 / Ігор Ярославович Дубей ; НАН України; Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії. — К., 2008. — 38 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112 + Г264.13 нуклеотиди
Шифр НБУВ: РА359366

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського