Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (12)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*734.237$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Волторністий А.В. 
Антиоксидантна система мікроорганізмів рубця великої рогатої худоби і роль мінеральних елементів у її регуляції: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / А.В. Волторністий ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено біохімічне дослідження особливостей перекисних процесів і ферментної ланки антиоксидантного захисту в клітинах бактерій та інфузорій рубця великої рогатої худоби (ВРХ) та з'ясовано роль вітаміну E, а також певних макро- та мікроелементів у регуляції активності антиоксидантних ферментів. У клітинах бактерій та інфузорій рубця ВРХ виявлено продукти перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) (гідропероксидів ліпідів та малонового діальдегіду й антиоксидантні ферменти супероксиддисмутази, каталази, глутатіонпероксидази), які запобігають розвитку оксидаційного стресу у мікроорганізмів рубця. У бактерій більш активна каталаза, а у клітинах інфузорій - глутатіонпероксидаза. У разі додавання до середовища вітаміну E та селену окремо, а також разом з вітаміном E у клітинах бактерій та інфузорій у процесі інкубації вірогідно зменшується вміст продуктів ПОЛ (гідропероксидів ліпідів, малонового діальдегіду) та підвищується активність антиоксидантних ферментів (супероксиддисмутази, каталази). За умов інкубації змішаної фракції мікроорганізмів рубця, у середовище якого додавали S (II) Cr і (III), а також солі цинку, нікелю, заліза та марганцю, вміст гідропероксидів ліпідів та малонового діальдегіду в клітинах бактерій вірогідно зменшується, а у разі додавання S (VI) Cr і (VI) - збільшується. Зміни вмісту продуктів ПОЛ у клітинах інфузорій у разі додавання в середовище зазначених мінеральних елементів проявляються меншою мірою. У разі додавання в інкубаційне середовище S (VI) і Cr (VI), а також солей цинку, нікелю, заліза та марганцю у клітинах бактерій та інфузорій вірогідно підвищується активність супероксиддисмутази, у разі додавання Cr (III), солей цинку та марганцю - активність каталази. Під впливом S (II) активність обох ферментів у клітинах цих мікроорганізмів вірогідно знижується. Проведено часткову очистку каталази (у 28 разів) з бактеріальної фракції рубця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.902 + Е60*734.237 рубець +
Шифр НБУВ: РА358061

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Солодка Л.О. 
Мікрофлора рубця великої рогатої худоби при надходженні $Enothing sup 137 roman Cs з кормами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / Л.О. Солодка ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено, що в популяціях аміло- та протеолітичних мікроорганізмів рубця збільшується активність багатокомпонентних ферментних комплексів, а в аеротолерантних мікробів різних морфофізіологічних груп - спостерігається синхронізація розмноження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.237-638.3цезій-137
Шифр НБУВ: РА317086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Стефанишин О.М. 
Особливості протеолітичних процесів у травному тракті телят: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.М. Стефанишин ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше здійснено комплексне дослідження протеолітичної активності протеїназ у вмісті рубця та хімусі 12-палої кишки телят. Визначено вікові особливості даних процесів, субстратну залежність активності протеїназ у даних відділах травного тракту, а також вплив на їх рівень концентрації протонів водню, інгібіторів протеїназ, катіонів та інших модуляторів. Проведено розділення протеїназ рубцевої рідини залежно від молекулярної маси та виявлено деякі їх фізико-хімічні та функціональні особливості. Вивчено властивості частково очищеної нейтральної серинової протеїнази, виділеної із безклітинної рідини рубця телят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.90 + Е60*734.237 +
Шифр НБУВ: РА323847

Рубрики:

      
4.

Клепач Л.В. 
Особливості процесів травлення протеїну і метаболіти крові у телят при згодовуванні нативних і екструдованих кормів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / Л.В. Клепач ; УААН. Ін-т біології тварин. — Л., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено розщеплення органічної речовини та протеїну неекструдованих і екструдованих концентрованих кормів у рубці телят в 1-, 1,5-, 2-, 2,5-, 3-, 3,5-, 4-, 5- і 6-місячного віку за умов in situ і впливу згодовування їм комбікорму, виготовленого з екструдованих компонентів на вміст білків, окремих амінокислот і продуктів їх катаболізму у вмісті рубця, хімусі 12-палої кишки і крові. Встановлено, що дія баротермічних факторів у разі екструзії концентрованих кормів підвищує деградацію органічної речовини та знижує ступінь розщеплення протеїну в рубці телят. У разі згодовування телятам комбікорму, виготовленого з екструдованих компонентів, рівень вільних амінокислот у хімусі 12-палої кишки та плазмі крові, ретенція азоту в їх організмі та інтенсивність росту підвищується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44 + Е60*734.237*725.111.3*723.2
Шифр НБУВ: РА315139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського