Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (154)Книжкові видання та компакт-диски (140)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Ж607 с3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Тюпа І.В. 
Контактний електромагнітний метод та перетворювач для контролю параметрів трубчатих виробів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / І.В. Тюпа ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено контактні електромагнітні методи та реалізуючі пристрої для сумісного визначення магнітної проникності та питомої електричної провідності циліндричних виробів. Запропоновано метод одночасного контролю електромагнітних параметрів і схеми включення перетворювача. Наведено методику розрахунків очікуваних значень сигналів перетворювача. Розроблено функціональну схему автоматизованої системи, що реалізує електромагнітний контактний метод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.5-07 + Ж607 с33
Шифр НБУВ: РА321005

Рубрики:

      
2.

Кабанова О.В. 
Метод реконструкції зображень внутрішньої структури об'єктів контролю з використанням алгоритму зворотного проектування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / О.В. Кабанова ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено внутрішню структуру та склад виробів, металевих і неметалевих конструкцій, зокрема дефектів цієї структури за методом рентгенівської реконструктивної томографії. Вивчено залежність значення функції тривимірного зображення від проекційних даних. Одержано та реалізовано метод швидкої реконструкції внутрішньої структури тривимірного об'єкта, що дає змогу оцінити його склад. На базі методу швидкої реконструкції вдосконалено FDK - метод, що дає змогу реалізувати реконструкцію тривимірного зображення з проекційних даних від конусної схеми сканування. Розроблено та програмно реалізовано математичну модель процесу одержання тривимірних проекційних даних за результатами томографічного експерименту, яка адекватна реальним характеристикам та параметрам зображення і дає змогу вибирати довільні схеми сканування (позиції джерела та детектора, їх орієнтацію, розмір), задавати різні траєкторії руху джерела та детектора довкола об'єкта; високу точність проекцій; здійснювати різні траєкторії руху джерела й детектора довкола об'єкта; високу точність проекцій; створювати моделі реальних об'єктів з можливістю їх подальшого дослідження. Запропоновано технічну реалізацію швидкого методу тривимірної реконструкції зображення об'єкта у разі визначення його складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с108 + Ж607 с383 +
Шифр НБУВ: РА333137

Рубрики:

      
3.

Ільченко В.М. 
Методи та засоби контролю деталей комп'ютеризованими лазерними інформаційно-вимірювальними системами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / В.М. Ільченко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено нові й удосконалено існуючі методи та засоби контролю геометричних параметрів деталей з використанням комп'ютеризованих лазерних інформаційно-вимірювальних систем. Запропоновано метод контролю профілю поверхонь деталей комп'ютеризованою лазерною інформаційно-вимірювальною системою із урахуванням зміни інтенсивності відбитого лазерного випромінювання від кута падіння променя, що сприяє підвищенню вірогідності контролю параметрів деталей у реальному часі. Створенно алгоритм автоматизованого контролю деталей з використанням лазерних вимірювальних підсистем і програмний комплекс для оцінювання відхилень ділянок зображень деталей за різних динамічних режимів. На підставі результатів експериментальтних досліжень щодо точності контролю геометричних параметрів деталей підтверджено ефективність розроблених і вдосконалених методів та апаратних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с3 +
Шифр НБУВ: РА362827

Рубрики:

      
4.

Матвєєва Н.О. 
Моделі й обчислювальні методи швидкісної та завадостійкої обробки дельта-модульованих сигналів у задачах дефектоскопії: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Н.О. Матвєєва ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі, методи й алгоритми швидкісної та завадостійкої обробки дельта-модульованих (ДМ) сигналів вихорострумової дефектоскопії. Створено метод обробки ковзної вибірки з залученням алгоритмів спискового та табличного декодування. Досліджено діадно-кореляційні властивості кожного еталона з іншими еталонами й адитивним вектором помилок. Розроблено метод діадної кореляції та редуковано швидкий алгортм Уолша для ідентифікації типу фрагмента. Запропоновано модель і комплексний алгоритм обробки послідовних ковзних вибірок з залученням зазначених алгоритмів і заключного логічного аналізу всієї ДМ-обідної розробленим скінченним автоматом. Обгрунтовано використання "золотого перетину" як коефіцієнта лінійного прогнозування за адаптивно-різницевої модуляції ІКМ-сигналів. Визначено сімейства прямих і зворотних лінійних дискретних адаптивно-модулювальних перетворень, які у разі модифікації забезпечують одержання мінімально похибкового ДМ-зображення та точне відновлення ІКМ-сигналу. Запропоновано модель і метод, які дозволили з приблизно 9 %-ою похибкою оцінювати площу ІКМ-сигналів за їх ДМ-зображеннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с108 + Ж607 с33 +
Шифр НБУВ: РА360084

Рубрики:

      
5.

Остапущенко Д.Л. 
Оптимізація операції намагнічування в магнітній дефектоскопії виробів складної форми: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.13 / Д.Л. Остапущенко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано підхід до вибору виду, способу та режиму намагнічування виробів, керуючись вимогами забезпечення найбільшої напруженості полів розсіювання дефектів суцільності. Зазначено, що основу методики становить інформаційне забезпечення, що включає в себе бібліотеку моделей джерел магнітного поля та дозволяє проводити розрахунок просторової конфігурації полів виробів з дефектами за різних режимів контролю, а також аналізувати їх поля розсіювання. Встановлено, що під час розрахунку враховується довільна форма об'єкта контролю та дефекту суцільності, їх обмежена довжина, нелінійні магнітні характеристики матеріалу, а також неоднорідна просторова конфігурація намагнічуваних полів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с108 + Ж607 с33
Шифр НБУВ: РА371859 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Куценко В.П. 
Підвищення чутливості радіометричних приладів контролю виробів із діелектричних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / В.П. Куценко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення чутливості та точності радіометричних приладів неруйнівного контролю виробів з діелектричних матеріалів (РПК) за рівнем їх електромагнітного випромінювання надвисокочастотного (НВЧ) діапазону. Удосконалено теорію модуляційних РПК та систем, розроблену на підставі виділення інформаційних сигналів за наявності шумових завад. Встановлено, що основною причиною зниження чутливості модуляційних РПК є шумові завади, наближені до частоти комутації. Запропоновано алгоритми періодичного заміщення контрольованих сигналів у каналах РПК: власними шумами РПК, сигналом НВЧ-гетеродину, промодульованим шумовою напругою проміжної частоти, додаванням еталонного шуму з відомою інтенсивністю. Досліджено вплив асиметрії параметрів автоматичного перемикача, частоту комутації та смуги пропускання РПК, а також джерела похибок РПК. Показано вплив узгодження антен з об'єктами контролю. Запропоновано схемну реалізацію комп'ютерних засобів зниження похибок модуляційних РПК від власних шумів антени та підсилення прийнятого сигналу, нульових методів контролю без переривання прийнятого сигналу.Розроблено нові структури високочутливих РПК НВЧ-діапазонів та розроблено теоретичні засади їх проектування для неруйнівного контролю виробів з діелектричних матеріалів за рахунок контролю інформативних параметрів, надзвичайно слабких сигналів, рівень яких менший за рівень власних шумів РНК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с381 +
Шифр НБУВ: РА346603

Рубрики:

      
7.

Мирошников В.В. 
Прилади магнітного контролю дефектів, викликаних водневою корозією виробів та конструкцій (Теорія, розрахунок, використання): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.13 / В.В. Мирошников ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Запропоновано методи та їх числову реалізацію теоретичного розрахунку магнітних полів розсіяння намагнічених ділянок оболонки об'єкта за зміни магнітних характеристик матеріалу під впливом та у разі появи в ньому несуцільностей, що дало змогу здійснити одночасний контроль структури та дефектів феромагнітного матеріалу. Розроблено метод та пристрої для його реалізації з метою проведення статичного контролю несуцільностей в металі, викликаних водневою корозією, шляхом схемного сканування поверхні оболонки матричним вимірювальним перетворювачем, що дозволяє реалізувати систему довгострокового контролю об'єктів. За результатами експериментальних досліджень визначено зміни функції перетворення ферозондів у разі їх довгострокової експлуатації за умов контролю хімічних реакторів, що дало змогу обгрунтовано вибрати їх часовий та енергетичний режими роботи та розробити необхідні схеми компенсації зміни їх параметрів, що забезпечує необхідні метрологічні характеристики вимірювальних приладів. Розвинуто теорію ферозондових вимірювальних перетворювачів, яка дає змогу оптимізувати їх параметри за умов функціонування в матричних перетворювачах без погіршання метрологічних характеристик, що поширює область їх використання в магнітній дефектоскопії. Розроблено систему збирання та обробки інформації вимірювальних перетворювачів, розподілених у просторі на базі комп'ютерної техніки, що визначає можливість функціонування системи моніторингу технічного стану техногенно небезпечних об'єктів у часі та просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с108 + Ж607 с333 +
Шифр НБУВ: РА327749

Рубрики:

      
8.

Мєшков С.М. 
Розвиток методу та вдосконалення пристроїв теплового контролю і діагностики об'єктів циліндричної форми: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / С.М. Мєшков ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено узагальнену теплофізичну модель процесу теплового неруйнівного контролю циліндричних об'єктів, яка дає змогу аналізувати процеси формування сигналів від дефектів. За допомогою методу імітаційного моделювання визначено закономірності теплової дефектоскопії об'єктів циліндричної форми (ОЦФ), які в якісному відношенні узгоджуються з відомими, а в кількісному - свідчать про вплив кривини об'єкта на вибір режиму контролю та величину сигналу від дефекту. Створено методику розрахунку джерел теплового збудження випромінювального типу для проведення теплового неруйнівного контролю (ТНК) ОЦФ. Розроблено принципи побудови засобів ТНК ОЦФ, у тому числі щодо вибору структури оптичного блоку радіометру та мінімізації його габаритів. Наведено рекомендації щодо побудови методик ТНК об'єктів циліндричної форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с36 + Ж607 с108
Шифр НБУВ: РА330915

Рубрики:

      
9.

Горкунов Б. М. 
Розвиток теорії і практики побудови приладів контролю фізико-механічних характеристик матеріалів вихрострумовим методом: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.11.13 / Б. М. Горкунов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2011. — 35 с. — укp.

Розроблено основні положення, на яких базується реалізація вихрост - румового методу взаємодії перетворювачів різного типу з феромагнітними та немагнітними виробами. Проведено якісне та кількісне дослідження адекватності розроблених моделей параметричного та трансформаторного перетворювачів прохідного та накладного типів. Визначено основні функції перетворення для розроблених методів безконтактного контролю інформативних параметрів феро-, слабомагнітних і немагнітних виробів. Розроблено методи та проведено дослідження метрологічних характеристик вихрострумових перетворювачів в одно- та багатопараметровому варіантах контролю з метою визначення раціональних режимів роботи та знаходження припустимих інтервалів зміни контрольованих параметрів. Визначено процедури вимірювальних і розрахункових операцій функціонування вихрострумових приладів, що працюють у раціональному та в змінно-частотному режимах контролю інформативних параметрів виробу. Досліджено вплив розміру об'єкта контролю, а також режимів роботи вихрострумового перетворювача на точність контролю. Розроблено структурні та принципові схеми автоматизованих вихрострумових приладів безконтактного контролю електричних, магнітних і геометричних параметрів виробів, а також пов'язаних з ними фізико-механічних характеристик матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с33-5-02
Шифр НБУВ: РА384259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Обшта А.Ф. 
Розвиток теорії та методів побудови засобів контролю якості струмопровідних матеріалів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.05 / А.Ф. Обшта ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 38 с.: рис. — укp.

Розроблено єдиний підхід до розвитку теоретичних засад науково-технічної проблеми багатопараметричної дефектометрії. З використанням створеної теорії розв'язування різноконтурних задач за методом узагальнених потенціалів створено методи визначення електричних параметрів відгуку первинного перетворювача, які базуються на рівнянні Гельмгольця. Зазначено, що з застосуванням розроблених методів можна розраховувати нелінійні багатопараметричні задачі вихрострумового контролю якості струмопровідних матеріалів. Запропоновано й обгрунтовано перспективність створення нових електрично сканувальних засобів багатопараметричного вихрострумового контролю якості даних матеріалів на базі використання первинних перетворювачів з обертовим магнітним полем та обертовою азимутальною неоднорідністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с33 +
Шифр НБУВ: РА340897

Рубрики:

      
11.

Калашнікова О.М. 
Система і магнітний метод для виявлення феромагнітних тіл у немагнітних середовищах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / О.М. Калашнікова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено магнітний метод виявлення феромагнітних тіл у потоці немагнітних серодовищ, зокрема у потоці вугілля на транспортері. Вивчено параметри магнітних полів, індукованих намагніченими феромагнітними тілами різної маси, геометричної форми та орієнтації у просторі. Визначено необхідний поріг чутливості, раціональні розміри та форму магніточутливих елементів, які використовуються як давачі феромагнітних тіл. Як магніточутливі елементи використано феромодуляційні давачі з кільцевим модулятором. Теоретично досліджено функції перетворювання феромодуляційних давачів з параметричним посиленням у вихідному ланцюзі. На підставі даних експериментів підтверджено коректність результатів теоретичних досліджень. Розроблено експериментальний зразок системи для контролю феромагнітних тіл у потоці вугілля на транспортері для Луганської вуглезбагачувальної фабрики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с33
Шифр НБУВ: РА331370

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського