Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (37)Книжкові видання та компакт-диски (47)
Пошуковий запит: (<.>U=З42-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Лопачак О.М. 
Засоби опрацювання сигналів дозиметричних детекторів: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.13.05 / О.М. Лопачак ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено принципи побудови програмних і апаратних засобів компенсації мертвого часу дозиметричних детекторів, що дозволило створити нові засоби і алгоритми з покращеними метрологічними характеристиками. На основі отриманих виразів запропоновано схеми для апаратної компенсації мертвого часу детекторів іонізуючих випромінювань, наведено основні співвідношення для розрахунку параметрів схем. Розроблено методику оцінки основних похибок розроблених засобів та програму для моделювання результуючих похибок цих засобів. Створено схему для апаратної компенсації енергетичної залежності детекторів іонізуючих випромінювань. Розроблено оптимізований алгортм роботи дозиметричних приладів з низькочутливими детекторами іонізуючих випромінювань. Запропоновано структурні схеми дозиметричних приладів різного призначення, проведено оцінку їх похибок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З42-5 +
Шифр НБУВ: РА327867

Рубрики:

      
2.

Сторонський Ю.Б. 
Методи і засоби опрацювання сигналів дозиметричних детекторів з покращеними метрологічними характеристиками: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Ю.Б. Сторонський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено нові й удосконалено існуючі апаратні та програмні методи та засоби опрацювання вихідних сигналів дозиметричних детекторів (ДД), які дозволяють істотно покращити метрологічні характеристики дозиметричних пристроїв (ДП). Доведено можливість ефективного використання число-імпульсних функціональних перетворювачів для побудови універсального цифрового інтенсиметра з масштабуванням вимірюваних величин і компенсацією мертвого часу ДД. Вирішено завдання вибору параметрів ДД і засобів опрацювання їх вихідних сигналів у разі розширення діапазону вимірювання потужності експозиційної дози (ПЕД) з використанням додаткового низькочутливого ДД. Удосконалено метод розширення динамічного діапазону ДП шляхом відновлення вихідного імпульсного потоку ДД з нормуванням їх мертвого часу. Проаналізовано результати використання методу залежної лічби, адаптованого для вимірювання ПЕД. Запропоновано новий алгоритм роботи пошукових ДП з блоками детектування низької чутливості. Визначено статистичні характеристики імпульсного потоку на виході ДД з урахуванням його мертвого часу, що дозволяє проектувати ДП з заданими характеристиками за мікропроцесорної корекції результатів вимірювання ПЕД. Результати наукового дослідження використано у процесі розробки ДП різного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З42-5 + В381.5,022 +
Шифр НБУВ: РА368242

Рубрики:

      
3.

Скляров В.В. 
Методи та засоби забезпечення єдності вимірювань об'ємної активності радону-222 в Україні: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.15 / В.В. Скляров ; Держ. ком. України з питань техн. регулювання та спожив. політики, Нац. наук. центр "Ін-т метрології". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему створення державного первинного еталона одиниці об'ємної активності радону-222 з метою забезпечення єдності та вірогідності вимірювань радону-222 в Україні, а також створення еталона-переносника одиниці об'ємної активності радону-222. Теоретично досліджено електростатичні поля всередині імпульсної іонізаційної камери радону-монітора AlphaGUARD та синтезовано конструкції та характеристики камери еталона-переносника на підставі аналізу структури потенціалів камери радону-монітора. Зазначено, що актуальність створення еталона зумовлена необхідністю метрологічного забезпечення засобів вимірювання радону-222 в Україні та зниження дозового навантаження від іонізуючих випромінювань на населення України. Розвинуто теорію та практику використання імпульсних іонізаційних камер для вимірювання радону-222 та радону-220 (торона), об'ємні активності якого регламентовані Нормами радіаційної безпеки України (НРБУ-97). Завдяки проведеному дослідженню розроблено метрологічне забезпечення вимірювання об'ємної активності радону-222 в Україні. Вірогідність одержаних результатів підтверджено міжнародними звіреннями державного первинного еталона одиниці об'ємної активності радону-222 типу ДЕТУ 12-01-97 з національними еталонами одиниці об'ємної активності радону-222, створеними у Німеччині, Росії, Білорусі та Латвії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж102.04-5 + З42-5 +
Шифр НБУВ: РА352581

Рубрики:

      
4.

Кутній Д.В. 
Створення та модифікація структур Me-CdZnTe-Me для детектування гамма-випромінювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.04.07 / Д.В. Кутній ; НАН України. Ін-т електрофізики і радіац. технологій. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження впливу різних матеріалів контактів, методів їх нанесення та ступеня окиснення поверхні кристала CdZnTe на електрофізичні та детектуючі характеристики структур Me-CdZnTe-Me.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.592 в 641.8,022 + З42-5-06 +
Шифр НБУВ: РА341872

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського