Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (184)Книжкові видання та компакт-диски (125)
Пошуковий запит: (<.>U=З970.6-015$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Чорномаз І. К. 
Апаратно-програмне забезпечення попередньої обробки технічної інформації в комп'ютерних системах з обмеженими ресурсами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / І. К. Чорномаз ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено семантичну модель представлення структури документу з технічною інформацією (ДТІ) для його ефективної обробки до заданого зменшеного розміру. Визначено шість типів матриць взаємозв'язків і відношень і набір багатовимірних масивів, які задають пріоритетність у разі обробки документів. Розроблено чотири методи перетворення ДТІ під заданий граничний розмір: за перетворення усього документу, певного розділу, формування документу за якимось заздалегідь відомому та заздалегідь невідомому термінам, які дозволяють зменшити час на обробку ДТІ із збереженням максимальної інформативності. Встановлено модель та апаратно-програмні засоби обробки інформації в комп'ютерних системах з передачею інформації сервісами GSM мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6-015
Шифр НБУВ: РА382323 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Резнік Ю.О. 
Дослідження властивостей цифрових дерев з адаптивним гілкуванням: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / Ю.О. Резнік ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше запропоновано класифікацію методів інформаційного пошуку, створених на базі застосування цифрових дерев з адаптивним гілкуванням. Узагальнено аналітичну модель для класу дерев з адаптивним гілкуванням. Вперше проаналізовано класи дерев з логарифмічною та константною середньою довжиною шляху та з лінійною залежністю розміру від кількості ключів. Розроблено алгоритми побудови дерев з константним середнім часом доступу. Створено та реалізовано нові високоефективні алгоритми пошуку та стиснення даних на основі використання цифрових дерев з адаптивним гілкуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6-015.6 +
Шифр НБУВ: РА337752

Рубрики:

      
3.

Годич О. В. 
Індуктивні методи та алгоритми самоорганізації моделей даних на основі карт Кохонена: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.03 / О. В. Годич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено метод "нейронної міграції" навчання, яка базується на ідеї підвищення топологічного впорядкування карт. Наведено динамічно-інтервальну самоорганізовану карту. Вдосконалено метод візуалізації кластерної структури даних. Висвітлено алгоритм сегментації зображень, який використано під час побудови тренажера української жестової мови. Здійснено математичне та програмне забезпечення для інтелектуального аналізу даних, яке інкорпорує багатопотоковий алгоритм навчання карт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6-015.1
Шифр НБУВ: РА374787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Чаплагін М.П. 
Інформаційні технології пошуку та зберігання даних про графічні об'єкти на основі їх семантики: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.П. Чаплагін ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання організації пошуку даних про графічні об'єкти у сховищі даних на основі їх семантики для потреб оператора АСУ та розробки методів зберігання таких даних. Сформульовано основні підходи до вирішення проблеми зменшення потоків даних у системі управління потоками даних й організації пошуку графічних об'єктів їх заміною даними про графічні об'єкти. Розроблено метод подання таких даних про графічні об'єкти, метод визначення повноти та достатності словника графічних об'єктів, метод визначення семантичної значущості та семантичної суперечності елементів їх опису. Сформовано словник графічних елементів, серед яких визначено лінію, криву, коло, "майже" коло, трикутник, "майже" трикутник, чотирикутник, багатокутник, "майже" багатокутник. Такий словник дозволяє організувати швидкий і ефективний пошук даних про графічні об'єкти з використанням розробленого алгоритму фільтрації семантичних описів графічних об'єктів. Розроблений метод подання даних про графічні об'єкти дозволяє зменшити розмір файлів, що передаються між блоками системи для подальшої обробки, до 10-ти разів. Ефективність першого семантичного фільтра наближається до 90 %, другий семантичний фільтр визнаний неефективним. Використання в алгоритмі пошуку тільки першого та третього семантичних фільтрів дозволило зменшити час пошуку удвічі без втрати результату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6-015 +
Шифр НБУВ: РА360571

Рубрики:

      
5.

Хом'юк В.В. 
Методи та засоби паралельних перетворень векторних масивів даних: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / В.В. Хом'юк ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання вдосконалення та розширення функціональних можливостей методів векторного оброблення масивів за умов паралельної обробки інформації з орієнтацією на нейроструктури та нейрообчислення. Реалізовано процес мультипідсумовування елементів довільного векторного масиву, який містить додатні та від'ємні елемент на базі відомого паралельного додавання числових даних за методом різницевих зрізів. Наведено приклади практичної реалізації даного процесу. Розроблено засоби багатооперандної обробки векторних масивів. Досліджено та доведено часові залежності мультипідсумовування їх елементів. Запропоновано методи паралельної обробки таких масивів: алгебричне мультипідсумовування як результат вдосконалення відомого паралельного додавання числових даних; порогове алгебричне мультипідсумовування, за результатами дослідження якого модифіковано схему формального нейрона. Досліджено метод сортування з "замиканням" у "кільце" елементів векторного масиву в процесі сортування за методом попарного обміну. Запропоновано математичну модель даного методу і наведено приклади практичної реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6-015
Шифр НБУВ: РА326603

Рубрики:

      
6.

Радивоненко О.С. 
Моделі та методи нечіткого кластерного аналізу даних в умовах невизначеності: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / О.С. Радивоненко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено моделі й інтелектуальні методи кластерного аналізу даних, які дозволяють класифікувати дані за умов апріорної невизначеності щодо стуктури розбиття та кількості кластерів, а також ураховувати інтуїтивне уявлення про групування даних, що забезпечує підвищення якості класифікації. Запропоновано метод нечіткого кластерного аналізу даних на підставі розбиття множини на класи еквівалентності за нечітким відношенням. Створено модель формування ознакового простору в задачах кластерного аналізу зображень, в якій на відміну від існуючих використано хаотичні відображення, що дозволяє істотно знизити кореляційні залежності між елементами зображень. Одержані результати розширено на класи задач стиснення та кодування графічної інформації, формування апроксимаційних нечітких моделей складних об'єктів і методи обробки часових рядів біомедичних даних, що дозволило підвищити якість групування даних за умов апріорної невизначеності щодо структури розбиття та кількості кластерів. Підтверджено ефективність синтезованих моделей і методів, які використано для створення систем аналізу біомедичної інформації для виділення груп епідемічних даних під час розрахунків толерантних меж неепідемічної захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції; розробки систем підтримки проектних рішень на стадії ескізного проектування авіаційних газотурбінних двигунів для формування апроксимаційної нечіткої моделі двигуна, а також систем аналізу візуальної інформації для кодування та стиснення зображень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6-015.1 +
Шифр НБУВ: РА360069

Рубрики:

      
7.

Ахмад Юсеф Ібрахім Ібрахім 
Моделювання первинних даних та процесу їх накопичення у ході науково-дослідних і проектних робіт: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Ахмад Юсеф Ібрахім Ібрахім ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Запропоновано спосіб вирішення актуальної наукової задачі підвищення якості первинної інформації, що використовується у процесі науково-дослідних і проектних робіт, шляхом побудови й аналізу математичних моделей структур даних і математичних моделей поведінки учасників процесу реєстрації даних, що дозволяє удосконалювати інформаційні системи підтримки наукових досліджень і проектних робіт. Запропоновано нові підходи до підвищення якості первинних даних: математичне моделювання структур даних, дослідження інваріантів цих моделей і розробка обчислювальних методів контролю відповідності даних, які вводяться, знайденим інваріантам; побудова й аналіз математичної моделі поведінки осіб, які беруть участь у процесі реєстрації даних для з'ясування умов, що сприяють виконанню учасниками процесу необхідних процедур, спрямованих на забезпечення якості даних. Розроблено прототипи програмного забезпечення, що дозволяє розв'язувати практичні задачі підвищення якості даних у процесі їх реєстрації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч215.3 + З970.6-015.1 +
Шифр НБУВ: РА368011

Рубрики:

      
8.

Мохамед Салем Нассер Мохамед 
Нейромережна організація сортування масивів даних: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Мохамед Салем Нассер Мохамед ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2009. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення швдкодії сортування за методом попарного обміну у разі його реалізації апаратним способом, тобто, на сортувальній нейромережі. Показано, що процедура сортування застосовується в різних прикладних задачах, наприклад, для ефективного зберігання та впорядкування мережевих адрес IP в додатках для мереж Web, що використовують бази даних, у системах обробки сигналів і зображень для прискорення процедури фільтрації. Розроблено реалізацію методу сортування попарним обміном на перспективній структурі - нейромережі з застосуванням оптоелектронної елементної бази, що дозволяє усунути труднощі, зумовлені організацією великої кількості міжз'єднань у нейромережі під час сортування масиву чисел. Показано доцільність представлення алгоритмів сортування в компактній і формалізованій формі з залученням модифікованої системи алгоритмічних алгебр В.М. Глушкова, оскільки застосування таких операторних представлень дозволяє формалізувати подання та забезпечити аналіз і вибір оптимального варіанта сортування (впорядкованої вибірки). Розраховано швидкодію розробленої сортувальної нейромережі та показано, що вона є достатньою для обробки великих масивів даних (до 1 000 слів розмірністю 32 біти), що дозволяє використати сортувальну нейромережу як спецпроцесор для систем, які працюють в реальному часі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6-015.5 +
Шифр НБУВ: РА365288

Рубрики:

      
9.

Сільвейструк Л.М. 
Формалізація моделі "сутність - зв'язок": типи сутностей, типи зв'язків та їх обмеження: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / Л.М. Сільвейструк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему формалізації концептуальної моделі сутність - зв'язок у контексті розвитку CASE-засобів, які її підтримують, з застосуванням методів, які грунтуються на теоретико-множинній платформі (теорії відношень і решіток). На підставі аналізу моделі сутність - зв'язок уніфіковано поняття її основних елементів. Формалізовано вимогу коректності моделі за слабкими типами зв'язків. Запропоновано поняття коректності ієрархії типів сутності та коректності ієрархії типів всієї моделі. Формалізовано вимогу коректності моделі щодо успадкування. Наведено визначення поняття базових типів обмежень кардинальності для бінарних і багатосторонніх типів зв'язків. Доведено твердження про логічні зв'язки між значеннями базових типів обмежень кардинальності для підходів "дивитися через" та участі. Розроблено розділ математичної теорії моделі сутність - зв'язок, який є необхідною частиною формалізації моделі, на базі якої можна здійснювати її стандартизацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6-015.5 +
Шифр НБУВ: РА365816

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського