Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (98)Книжкові видання та компакт-диски (42)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=И411.2-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Мацуй А. М. 
Автоматизація процесів керування подрібненням пісків кульовим млином з урахуванням ідентифікації співвідношення руда/вода: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / А. М. Мацуй ; Кіровогр. нац. техн. ун-т. — Кіровоград, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено кульовий млин, який подрібнює піски класифікатора, з його комунікаціями як керований об'єкт і обгрунтовано новий принцип автоматичного керування розрідженням пульпи у технологічному агрегаті. Прийнято критерій оцінювання й ідентифікації співвідношення руда/вода в приймальному пристрої завиткового живильника. Розроблено систему автоматизації процесів керування подрібненням пісків кульовим млином з урахуванням ідентифікації співвідношення руда/вода, в якій проводиться двоконтурне регулювання та зміна тривалості осереднення значень регульованої величини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.2-5
Шифр НБУВ: РА375979 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Подгородецький М. С. 
Енергоефективне адаптивне керування замкнутим циклом подрібнення руди на базі гібридної нечіткої моделі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / М. С. Подгородецький ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено принципи, структуру та систему адаптивного керування замкнутим циклом подрібнення руди на базі гібридної нечіткої моделі з використанням вимірів величин загасання ультразвукових об'ємних і поверхневих хвиль в пульпі за наявності керованої дії високоенергетичного ультразвуку, що забезпечує формування та підтримування оптимального ступеня подрібнення руди за умов неповної та нечіткої інформації про характеристики об'єкта керування, які істотно змінюються в часі, мінімальну тривалість перехідних процесів та енергоефективність. Наведено математичну модель замкнутого циклу подрібнення руди, що включає млин, зумпф і гідроциклон, у вигляді гібридної нечіткої структури, аналітична частина якої описує рудопотоки й основні закономірності зміни гранулометричного складу матеріалу, що переробляється, в технологічних агрегатах, а для формалізації функцій подрібнення млина та класифікації гідроциклона використовуються нечіткі правила Такагі-Сугено, що дозволило підвищити точність і надійність одержаної інформації за умов змін характеристик вихідної руди та стану технологічного устаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.2-5
Шифр НБУВ: РА383025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Орел Т.В. 
Застосування електровпливу в процесі подрібнення магнетитових кварцитів з метою підвищення ступеня розкриття мінералів і якості концентрату: Автореф. дис... канд. техн. наук: 5.15.08 / Т.В. Орел ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено питання підвищення якості та зниження енергоємності концентратів залізних руд завдяки збільшенню ступеня розкриття мінералів шляхом інтенсифікації процесу подрібнення за умов дії постійного струму. Досліджено вплив електричного струму на механізм руйнування полікристалічних матеріалів. Показано, що одним з методів підвищення ступеня розкриття рудних мінералів є вплив на їх дислокаційну структуру. Електричний струм, що проходить через мінеральні утворення, інтенсифікує рух дислокацій до поверхонь зрощення мінералів і призводить до підвищення ступеня розкриття рудних зерен під час здрібнення у барабанному млині. Електрокінетична фіксація тріщин у матеріалі сприяє зниженню енергетичних витрат на процес здрібнення руд. Мінерали, що розкриваються у млині з електровпливом, характеризуються кращими технологічними та фізико-хімічними властивостями. Розроблено принципову конструкцію млина для подрібнення руд з застосуванням електричних впливів. Результати лабораторних досліджень підтверджені технологічними випробуваннями на непреривнодіючій установці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.2-5,323 +
Шифр НБУВ: РА345058

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Шамаллах Хайсам К А 
Методи автоматичного контролю перевантаження барабанних млинів рудою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Хайсам К А Шамаллах ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання підвищення ефективності автоматичного контролю перевантаження рудою барабанних млинів шляхом встановлення нових закономірностей формування звукометричних та енергетичних сигналів млина у разі перевантаження рудою. Показано, що у разі перевантаження кульового барабанного млина рудою одночасно зменшується верхня межа частотного діапазону, що дозволяє шляхом вейвлет-аналізу акустичного сигналу виявляти момент перевантаження млина у реальному часі. Обгрунтовано використання програмного пакета Wavelet Toolbox як програмного забезпечення комп'ютерної системи автоматизованого контролю перевантаження млинів рудою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.2-5 +
Шифр НБУВ: РА339701

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Кириченко В.І. 
Обгрунтування конструктивних параметрів та режимів роботи млинів примусового подрібнення з обертальним інтенсифікатором: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.06 / В.І. Кириченко ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичному і експериментальному обгрунтуванню нового напрямку поліпшення барабанних млинів. Запропоновані ресурсозберігаючий млин примусового подрібнення та засоби забезпечення працездатності, профілі розвантажувальних елеваторів одночасного ковзання, спеціальна конструкція обмоток збудження синхронних двигунів та програмно-комбінований пристрій електричного вирівнювання навантажень гілок приводу. Розроблені методики визначення розмірів та навантажень млинів, математичні моделі та рекомендації по вибору режимів примусового подрібнення різних матеріалів, теоретичні засади по визначенню напруженостей, зусиль та моментів клиноподібної зони, уточненню складових потужності приводів та визначення параметрів розщеплених обмоток збудження двигунів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.2-5

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Кулаєнко О.О. 
Синтез системи керування розподіленими технологічними процесами на основі нейромережевих вимірювань і нечіткого регулятора: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / О.О. Кулаєнко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено модель системи керування вихідними параметрами слабо формалізованих технологічних процесів, що відрізняється від відомих тим, що процес регулювання здійснюється з урахуванням оцінок його стану, одержаних внаслідок непрямих нейромережевих вимірювань параметрів, а керуючі впливи виробляються нечітким регулятором, сформованим на базі експериментальних даних, що дозволяє підвищити продуктивність керованого процесу. Вдосконалено метод одержанння оцінки параметра ступеня подрібнення матеріалу шляхом використання багатошарової нейронної мережі для визначення зв'язку між ступенем помолу й асиметрією та ексцесом законів розподілу сигналів акустичного шуму та вібрації, що генеруються у процесі роботи подрібнювального агрегата, що дозволяє одержувати оцінку параметра в реальному часі та підвищити її вірогідність. Розвинуто метод оцінювання параметрів стану технологічного процесу на базі нейронних мереж у частині формування навчальної вибірки з технологічних і вимірних даних, наявність зв'язку між якими попередньо встановлена, що дозволяє зменшити обсяг навчальної вибірки для одержання вірогідної оцінки параметрів процесу за непрямими вимірюваннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.2-5в641.8 + И411.2-5в641.8
Шифр НБУВ: РА364542

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Сербул О.М. 
Система комп'ютерної ідентифікації та регулювання розрідження пульпи в млинах першої стадії подрібнення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.М. Сербул ; Кіровоград. нац. техн. ун-т. — Кіровоград, 2007. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено науково-практичні завдання щодо теоретичних і методичних засад створення системи комп'ютерної ідентифікації та регулювання розрідження пульпи у млинах першої стадії подрібнення. Обгрунтовано математичну модель кулькового млина за каналом розрідження пульпи, оцінено його як регулювальний об'єкт зі змінними параметрами. Узагальнено підходи до поняття вихідних комунікацій кульового млина. Удосконалено їх організацію. Обгрунтовано алгоритм ідентфікації співвідношення руда/вода на вході кульового млина за параметрами вхідних комунікацій з забезпеченням неповної інваріантності за похибкою вимірювання витрати пульпи у пісковому жолобі класифікатора. Розроблено систему комп'ютерної ідентифіації та регулювання розрідження пульпи у млинах першої стадії подрібнення, застосування якої дозволяє підвищувати продуктивність подрібнення руди, забезпечити економію витрати електричної енергії, куль і футерівки. На підставі результатів експериментальних досліджень доведено доцільність використання розробленої системи у першій стадії подрібнення вихідної руди на збагачувальних фабриках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.2-5 +
Шифр НБУВ: РА348808

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського