Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (49)Книжкові видання та компакт-диски (42)
Пошуковий запит: (<.>U=И412$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Саітгареєв Л.Н. 
Обгрунтування параметрів класифікації тонкодисперсних магнетитових кварцитів у нестаціонарному полі швидкості пульпи гідросепаратора: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.15.08 / Л.Н. Саітгареєв ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И412.1
Шифр НБУВ: РА371428 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Томілін В.Б. 
Обгрунтування параметрів процесу класифікації вугільних шламів у гідроциклонах з сифонним розвантаженням зливу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.08 / В.Б. Томілін ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2007. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано застосування рівняння Колмогорова - Фоккера - Планка зі зносом для опису зміни концентрації за умов класифікування вугільного шламу в гідроциклоні з сифонним розвантаженням зливу. Одержано його параметричні рішення у вигляді несиметричної кривої розподілу, що дозволило здійснити аналітичне моделювання процесу та розробити методику знаходження невизначених параметрів моделі. Розроблено нову напівемпіричну модель процесу класифікування вугільних шламів у гідроциклоні з сифонним розвантаженням зливу, що дозволило визначити основні параметри, які впливають на ефективність розподілу. Сформульовано умову виникнення додаткового тиску усередині кільцевого обертального гідродинамічного потоку, на підставі якої розроблено енергоощадну технологію класифікування вугільних шламів і методику розрахунку гідроциклона з сифонним розвантаженням зливу. Удосконалено залежність впливу довжини труби сифона на величину додаткового тиску, який виникає у середині кільцевого обертального гідродинамічного потоку, що дозволило визначити межу припустимого значення розрідження у ньому, за якого здійснюється захоплення згущеного продукту висхідним потоком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И412.1-52 +
Шифр НБУВ: РА354834

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Гаєвий В.В. 
Обгрунтування технологічних параметрів гравітаційно-електрохімічної десульфурації кам'яного вугілля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.08 / В.В. Гаєвий ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Проведено порівняльний аналіз і визначено принципи, на яких базуються основні технології гравітаційної та хімічної десульфурацій вугілля. Встановлено, що підвищення ефективності десульфурації дрібних класів кам'яного вугілля можливе за рахунок поєднання процесу мокрої гвинтової сепарації з електрохімічними методами до вилучення сполук сірки. Досліджено гідродинамічні умови та кінетику процесу розділення піритних і вугільних мінеральних комплексів за гвинтовою поверхнею, запропоновано новий метод електрохімічної десульфурації водно-вугільної суспензії в полі жевріючого електричного розряду. Обгрунтовано, що ефективність вилучення піритних зерен за гвинтовою поверхнею визначається швидкістю поперечної циркуляції, яка, в свою чергу, впливає на кінетику даного процесу. Обробка водно-вугільної суспензії в полі жевріючого електричного розряду ініціює виникнення перекису водню, який активно окиснює невилучену після гравітаційної обробки піритну сірку, що дозволяє знижувати її вміст до 50 %. Встановлено, що на ефективність гравітаційної десульфурації на гвинтовому сепараторі впливає вміст проміжних фракцій. Обгрунтовано застосування жолобу з підвищеною кількістю витків і відсікачем, встановленим на останньому розвантажувальному витку. Визначено технологічні параметри електрохімічної десульфурації та розроблено варіанти схемних рішень гравітаційно-електрохімічної десульфурації кам'яного вугілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И412.5-51,1
Шифр НБУВ: РА313493 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Нікітін М.І. 
Оптимізація конструктивних і технологічних параметрів відцентрового класифікатора вугілля з використанням автоматизованої системи моделювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / М.І. Нікітін ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено питання розрахунку оптимальних конструктивних і технологічних параметрів відцентрового класифікатора вугілля за допомогою автоматизованої системи моделювання з метою підвищення ефективності збагачення вугільних шламів з використанням обчислювальної техніки. Обгрунтовано теоретичні та практичні основи моделювання процесу руху вугільних суспензій у конусно-тороїдальному роторі відцентрового класифікатора. З використанням фізичної та математичної моделей встановлено оптимальні значення кута конусності ротора, частоти обертання ротора, фактора розподілу та вмісту твердого продукту у вихідній суспензії для запропонованого відцентрового апарата.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И412.1-5-05
Шифр НБУВ: РА312750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Копаниця Ю.Д. 
Очистка шламових вод збагачувальних фабрик в напірних гідроциклонах з пневматичним регулятором: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / Ю.Д. Копаниця ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення актуальної проблеми очистки шламових вод збагачувальних фабрик у гідроциклонах. Наведено результати теоретичних й експериментальних досліджень процесу згущення відходів фільтрації у напірних гідроциклонах з пневматичним регулятором. Розкрито новий механізм процесу згущення багатофазної шламової води спрямованим струменем повітря у зоні піскової насадки гідроциклона. Запропоновано новий метод керування роботою напірних гідроциклонів, що передбачає реалізацію високоефективного безконтактного способу очистки шламових вод. На базі одержаних результатів запропоновано більш досконалу технологію стабілізації живлення вакуум-фільтра на всьому діапазоні зміни вихідних параметрів (тиску та густини пульпи) на вході гідроциклона, що сприяє підвищенню якості очистки шламової води, яка використовується у системі зворотнього водопостачання збагачувальної фабрики. Розроблено методику інженерного розрахунку технологічних параметрів процесу згущення відходів флотації в гідроциклоні та конструктивних параметрів промислового пневматичного регулятора з визначенням оптимального режиму роботи апаратів у складі водно-шламової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И412.1-51 +
Шифр НБУВ: РА355457

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Корчевський О. М. 
Пневмовібраційна сепарація лому кабельно-провідникової продукції: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.08 / О. М. Корчевський ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2010. — 19 с. — укp.

Вирішено актуальну наукову задачу виявлення основних залежностей параметрів режиму розділення лому кабельно-провідникової продукції за пневмовібраційної сепарації від розпущеності матеріалу шляхом встановлення нових закономірностей переміщення частинок лому в робочому просторі сепаратора. Визначено раціональні технологічні параметри ведення процесу, що дозволяє знизити втрати металу з відходами та забезпечує високу ефективність розділення частинок алюмінію та гуми. Науково обгрунтовано й удосконалено технологію пневмовібраційної сепарації лому кабельно-провідникової продукції на базі визначення раціонального діапазону зміни розпущеності матеріалу за допомогою моделювання процесу й експериментальних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И412.8
Шифр НБУВ: РА376478 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Лехціер О.Л. 
Система ситуаційного управління з експертною базою знань процесом відсадження вугілля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.Л. Лехціер ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено імітаційну модель динаміки процесу збагачення вугілля методом гідравлічного відсадження, яка грунтується на принципах матеріального та зонального балансу та залежності щільності поділу від основних параметрів процесу. Показано, що нова модель, на відміну від існуючих, дає можливість виконувати моделювання в широкому діапазоні зміни якісно-кількісних характеристик забагачуваного матеріалу та параметрів технологічного процесу. Запропоновано критерій оцінки ефективності процесу відсадження вугілля, виражений у кількості кондиційної пальної маси кінцевого продукту збагачення, що дозволяє об'єктивно оцінити енергетичну цінність концентрату. Розроблено ситуаційну систему автоматичного керування відсаджувальними машинами (САУ ВМ) з експертною базою знань, яка враховує функціональну взаємозалежність між неконтрольованим вхідним впливом та якістю продуктів збагачення, що сприяє підвищенню якості регулювання за умов дії збурювань зі стохастичними параметрами. Вперше запропоновано метод компенсації транспортного запізнювання у ВМ шляхом введення випереджувальної корекції, що враховує зміни вмісту важких фракцій у збагачуваному вугіллі та дозволяє вводити процес керування швидкістю розвантаження в промпродуктовому відділенні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И412.2-5 +
Шифр НБУВ: РА351049

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
8.

Кірнарський 
Технологічні основи мокрої гвинтової сепарації вугілля: Автореф. дис... д- ра техн. наук: 05.15.08 / Анатолій Семенович Кірнарський ; Національна гірнича академія України. — Д., 2000. — 28 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И412.7,1
Шифр НБУВ: РА310815

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Юр'єв Е. В. 
Удосконалення нафтогазового сепараційного обладнання газорідинних сумішей: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.12 / Е. В. Юр'єв ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено доцільність та ефективність сепарації газорідинної суміші в сепараторах вихрового типу, в конструктивну схему яких введено внутрішні елементи. Математично описано рух газорідинної суміші на вході та виході з сепаратора, а також під час її руху крізь його внутрішні робочі елементи. Проведено комп'ютерне моделювання вихрьових потоків суміші під час їх взаємодії з дефлектором та елементами сепаративного пакета. Запропоновано математичну модель руху газорідинної суміші в сепараторі, з використанням якої, а також багатокритеріальної оптимізації визначено раціональні конструктивні параметри його елементів і коефіцієнтів ефективності сепаратора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И412.7-51 + О76-082.024.1-5
Шифр НБУВ: РА381410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Сокіл О.М. 
Фізико-технічні основи технологій переробки титан-цирконових розсипів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.11 / О.М. Сокіл ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки. — Д., 2002. — 32 с. — укp.

Досліджено нестаціонарні гідромеханічні процеси згущення, розділення рудних пульп і зневоднення концентратів. Розроблено фізико-технічні основи технологій переробки розсипів на базі гравітаційних методів забезпечення мінеральної сировини. Запропоновано нестаціонарні гідродинамічні моделі процесів згущення рудної пульпи у згущувальних лійках і струминних зумпфах і зневоднення концентратів на стрічкових вакуум-фільтрах, а також одно- та двошарову моделі нерівномірного плину рудної пульпи на поверхні конусного сепаратора. Зазначені динамічні моделі дозволяють визначити коефіцієнти підсилення гідродинамічних параметрів на виході з апаратів у разі їх збурень на вході й тим самим узгодити роботу різних апаратів у послідовному технологічному ланцюзі, що позитивно впливає на стабільність показників збагачення. Апробовано підсистему енергоощадження технологій переробки розсипів, зокрема, розв'язано задачу компенсації реактивної потужності на Вільногірському державному гірничо-металургійному комбінаті (ВДГМК). Підсистему енергоощадження доповнено підсистемою забезпечення надійності електропостачання. На базі гідродинамічних моделей розроблено комплекс методик розрахунку параметрів технологічних процесів за умов збагачення розсипів і руд, впроваджений у наукові дослідження та проектно-конструкторські роботи. Наведено нові технології рудопідготовки, довилучення цінних матеріалів і зливів струминних зумпфів, а також первинного збагачення рудних пісків, упровадження яких на ВДГМК дало значний економічний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И412,26
Шифр НБУВ: РА319487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського