Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (372)Книжкові видання та компакт-диски (80)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=К663.030.022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Заславський О.М. 
Закономірності структуроутворення в вакуумних конденсатах оксидів металів III та IV груп і їх бінарних композицій: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / О.М. Заславський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 36 с.: рис. — укp.

З використанням методів рентгеноспектрального мікроаналізу, растрової та трансмісійної електронної мікроскопії, електронографії, рентгенографічного аналізу та математичного моделювання встановлено закономірності структуроутворення в одержаних за методами лазерного й електронно-променевого випаровування вакуумних конденсатах оксидів металів III та IV груп та їх бінарних композицій. Досліджено вплив температури осадження на поліморфізм індивідуальних оксидів у вакуумних конденсатах і встановлено температурні межі існування їх поліморфних модифікацій. Визначено вплив температури осадження та величини радіусу тризарядного катіону на стабілізацію флюоритних структур у вакуумних конденсатах. Визначено температурно-концентраційні межі утворення твердих розчинів структурних типів та їх термічну стабільність. Визначено вплив параметрів осадження на утворення метастабільних фаз і твердих розчинів. Оптимізовано умови синтезу у вакуумних оксидних конденсатах складних сполук високотемпературної структури за випаровування механічної суміші вихідних компонентів. Зіставлено закономірності структуроутворення в конденсатах, одержаних електропроменевим і лазерним випаровуванням. Висвітлено вплив швидкості осадження на зміну механізму конденсації. Показано переваги лазерного методу випаровування щодо створення покриттів з заданими властивостями. Запропоновано модель структуроутворення у вакуумних оксидних конденсатах та суттєво розвинуто уявлення про структурні зони в них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.030.022 +
Шифр НБУВ: РА346141

Рубрики:

      
2.

Фесюн О. В. 
Закономірності формування нанорозмірної субструктури ГЦК-металів в процесі вакуумного осадження та її вплив на механічні властивості: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / О. В. Фесюн ; НАН України, Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М. Францевича. — К., 2011. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.030.022-1
Шифр НБУВ: РА382048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Соболь О.В. 
Закономірності формування та еволюції нерівноважного структурного стану іонно-плазмових конденсатів: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.В. Соболь ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Визначено механізми формування структурно-фазового стану конденсованого матеріалу за нерівноважних умов його осадження з іонно-плазмових потоків. Установлено, що різний структурний стан матеріалів (аморфоподібний, кристалічний метастабільних і стабільних фаз) може бути систематизований і описаний за єдиним механізмом конденсації за різного ступеня нерівноважності процесу. Така нерівноважність зумовлена надшвидким охолодженням у разі термалізації атомів, що обмежує їх поверхневу рухливість під час осадження. Зменшення ступеня нерівноважності завдяки підвищенню температури осадження призводить до зміни структурного стану конденсата у послідовності: аморфноподібний - кристалічний перехідний (метастабільний) стан - кристалічний стан рівноважних alpha-фаз. Поява перехідного кристалічного стану під час конденсації є результатом формування високотемпературних beta-фаз для фаз проникнення, пересичення домішковими атомами з атмосфери робочого газу за умов осадження металевих конденсатів або значного розширення області межової розчиності у порівнянні з рівноважним станом для твердих розчинів. Обгрунтовано концепцію формування нерівноважного стану конденсатів як основи структурно-фазових перетворень. За ступенем складності елементного складу матеріалу виділено та розглянуто характерні види впливу нерівноважного структурног стану іонно-плазмових конденсатів на структурно-фазові перетворення. Один вид властивий конденсованому матеріалу, що формується під час розпилення металічної мішені, та полягає у стимульованій нерівноважним станом підвищеній дифузній рухливості домішкових атомів атмосфери розпилення, які потрапляють у конденсат під час осадження. Другий вид характерний для конденсатів фаз проникнення, для яких наявність метастабільного структурного стану та нерівноважних вакансій у неметалевій підсистемі стимулює фазові переходи. Третій - притаманний фазам проникнення, утвореним на основі твердого розчину у металевій підсистемі. Для цього класу матеріалів нерівноважний структурний стан за наявності надмірних вакансій у неметалевій підсистемі дає змогу відбуватися процесу конденсаційного розшарування металевих атомів з утворенням модульованої структури конденсату. Проведено аналогію між структурою та фізико-механічними властивостями нанокристалічного конденсату та матеріалу у передплавильному стані та виявлено спільні закономірності, притаманні цим станам. Розглянуто вплив ієрархії структури іонно-плазмових конденсатів, що ускладнюється під час переходу від тугоплавкого металу до квазібінарних систем на його основі, на еволюцію механічних характеристик матеріалу. На підставі структурного підходу сформульовано основні умови одержання іонно-плазмових конденсатів з високою та надвисокою твердістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.1,022 + В369,022 + К663.030.022 +
Шифр НБУВ: РА361896

Рубрики:

      
4.

Ларін 
Змочування, поверхнева енергія і фазові переходи рідина - кристал в одно- і двокомпонентних конденсованих плівках: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Віталій Іванович Ларін ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 34 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.030.022-18
Шифр НБУВ: РА343419

Рубрики:

      
5.

Лебединський О.М. 
Плівки CsI(TI): структура, сцинтиляційні властивості, формування зображень: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.М. Лебединський ; Ін-т монокристалів НАН України. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Шляхом вакуумної конденсації одержано шари сцинтилятора CsI(Tl) з відтворюваною морфологією, структурними та сцинтиляційними характеристиками на підкладках різних типів. З використанням методів рентгеноструктурного аналізу та растрової електронної мікроскопії установлено закономірності структуроутворення й особливості формування стовпчастої морфології шарів CsI(Tl) за умов вакуумної конденсації. Розроблено й апробовано методику вакуумного напилення даних шарів, що дозволяє забезпечити у зростаючому шарі необхідну концентрацію активатора та його однорідний розподіл в об'ємі шару. За запропонованою методикою математичної обробки спектрів амплітуд імпульсів сцинциляцій одержано кількісні характеристики світлового виходу шарів CsI(Tl), близькі до характеристик кращих кристалів CsI(Tl). Показано можливість формування зображення в gamma-випромінюванні з використанням стовпчастих шарів CsI(Tl). За методом побудови функцій передачі модуляції оцінено просторову роздільну здатність даних шарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.53,022 + В372.13,022 + К663.030.022 +
Шифр НБУВ: РА361622

Рубрики:

      
6.

Ляпіна 
Розробка технологічних основ виготовлення пористих і порошкових металевих матеріалів методом їх вакуумного осадження у парі галогенівдів лужних металів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / Кіра Володимирівна Ляпіна ; НАН України; Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2009. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.030.022
Шифр НБУВ: РА366937

Рубрики:

      
7.

Перекрестов В.І. 
Селективні процеси при знижених коефіцієнтах конденсації: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.04.07 / В.І. Перекрестов ; НАН України. Ін-т електрофізики і радіац. технологій. — Х., 2006. — 33 с. — укp.

Вивчено та систематизовано механізми структуроутворення конденсатів за умов прояву фазової та просторово розподіленої селективностей, залежних від хімічного складу пар, що осаджуються, і наближення до фазової рівноваги у системі пара - конденсат. Створено новий клас іонних розпилювачів, з застосуванням яких можна наносити покриття на плоскі поверхні та внутрішні поверхні труб за знижених коефіцієнтів конденсації. Визначено закономірності прояву селективних процесів у разі стаціонарного осадження слабкопересичених парів Ti, Cr, Cu і Al у високочастотному інертному середовищі, а також закономірності проявів фазової та просторово розподіленої селективностей за умов стаціонарного осадження металів і вуглецю за допомогою самоузгоджених розпилювальних систем усередині пустотілого катода, що визначає формування різних за "архітектурою" нано- та макроструктур і росту мікрокристалів різних алотропів вуглецю. Установлено закономірності прояву фазової селективності під час формування шарів системи Ti - C.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.030.022 +
Шифр НБУВ: РА343925

Рубрики:

      
8.

Кучук А.В. 
Структура та фізичні властивості тонкоплівкових дифузійних бар'єрів W - Ti - N та Ta - Si - N на підкладках арсеніду та нітриду галію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / А.В. Кучук ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.226,022 + К663.030.022 +
Шифр НБУВ: РА343487

Рубрики:

      
9.

Гречанюк І.М. 
Структура, властивості й електронно-променева технологія одержання композиційних матеріалів Cu - Mo - Zr - Y для електричних контактів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / І.М. Гречанюк ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Створено новий клас конденсованих з парової фази композиційних матеріалів на основі малолегованого сплаву міді та молібдену для електричних контактів. Установлено раціональні технологічні параметри проведення процесу електронно-променевого випаровування з наступною конденсацією у вакуумі. Визначено оптимальні хімічний і фазовий склади, структуру, фізико-механічні й експлуатаційні властивості цих матеріалів. Розроблено промислове обладнання та технологію одержання електроконтактних матеріалів і контакт-деталей з них. Проведено промислові випробування нових типів електричних контактів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.030.022 +
Шифр НБУВ: РА352116

Рубрики:

      
10.

Левко О.М. 
Структуроутворення при вакуумному осадженні одношарових та композитних покриттів на основі літій-манганової шпінелі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / О.М. Левко ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено закономірності структуроутворення у тонких одно- та багатошарових композитних покриттях на алюмінієвій підкладці, сформованих за технологією кристалізації осадженого пару літій-манганової шпінелі та вуглецю за різних режимів. Встановлено закономірності впливу структуроутворення, фазового складу, характеристик структурних складових покриттів на експлуатаційні й електрохімічні властивості нових катодних матеріалів. Визначено раціональні режими осадження покриттів з керованою структурою та властивостями з метою забезпеченння високих експлуатаційних та електрохімічних властивостей нових катодних матеріалів для сучасних хімічних джерел електричного струму. Обгрунтовано раціональні режими осадження тонких одно- та багатошарових композитних покриттів на алюмінієвій підкладці за технологією кристалізації осадженого пару, які забезпечують високі експлуатаційні й електрохімічні властивості нових катодних матеріалів для сучасних хімічних джерел електричного струму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.030.022-18 +
Шифр НБУВ: РА360041

Рубрики:

      
11.

Маринський А.Г. 
Тверді градієнтні покриття та електронно-променева технологія їх отримання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.07 / А.Г. Маринський ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

На прикладі випару та осадження спресованих у таблетки порошкових сумішей типу Ni-Cr-C, Co-Ti-C, Ni-Co-Ti-C, Ni-Co-Cr-Ti-C доведено, що зазначений процес можна успішно використовувати для синтезу покриттів з градієнтом складу, структури та властивостей по товщині. Розроблено методику, а також на прикладі складових карбідів титану та карбідів хрому показано можливість стабільного одночасного контрольованого електронно-променевого випаровування елементів із тиском насичених парів, який істотно відрізняється, у пропорції, що забезпечує синтез карбідних покриттів заданого складу. Визначено умови та встановлено закономірності осадження карбідних покриттів із градієнтом складу за зазделегідь заданим законом з властивостями, близькими до стехіометричних. Варіювання складом і властивостями може здійснюватися шляхом зміни концентрації вихідних компонентів, а також зміною технологічних параметрів осадження. Встановлено, що зі збільшенням концентрації вуглецю у порошкових сумішах типу Me-Ti-C та Me-Cr-C на 20 - 25 % відносно стехіометричного складу збільшується загальна мікротвердість покриттів, і в основній твердій області дорівнює 30 - 34 ГПа для карбіду титана і 20 - 22 ГПа для карбіду хрому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033.057.3 + К663.030.022 +
Шифр НБУВ: РА324264

Рубрики:

      
12.

Павлюк Л.Р. 
Термодинаміка та кристалохімія атомних дефектів у кристалах і плівках PbTe, PbSe, легованих Tl, In: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / Л.Р. Павлюк ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2002. — 19 с. — укp.

квазіхімічного аналізу визначено константи та ентальпії утворення дефектів у легованих кристалах і плівках телуриду та селеніду свинцю, визначено умови реалізації термодинамічного n-p-переходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375,022 + В372.31,022 + К663.030.022-18 +
Шифр НБУВ: РА321219

Рубрики:

      
13.

Шпетний І.О. 
Формування структури і електрофізичних властивостей плівок на основі V, Cr, Co і Ni при фазоутворенні та взаємній дифузії: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.07 / І.О. Шпетний ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2004. — 18 с. — укp.

На підставі результатів комплексного дослідження електрофізичних властивостей, фазових перетворень і дифузійних процесів встановлено кореляцію між електрофізичними властивостями і структурно-фазовим станом плівкових матеріалів. Вперше вивчено процеси фазоутворення в двошарових плівках Ni/V, Ni/Cr, Ni/Co та Co/Cr. Виявлено можливість формування заданого структурно-фазового стану плівкових матеріалів методом зміни товщини компонент двошарової структури та режимів термообробки. Встановлено імовірні типи багатоатомних кластерів, які утворюються у колоні мас-спектрометра під час взаємодії первинного пучка іонів аргону з двошаровими плівковими зразками. На підставі дослідження взаємної дифузії атомів показано, що наявність кластерів істотно не впливає на форму дифузійних профілів. Здійснено розрахунок коефіцієнтів взаємної дифузії атомів у процесі зерномежової конденсаційно-стимульованої дифузії та термодифузії. Встановлено, що у першому випадку величина коефіцієнта дифузії на порядок вища у порівнянні з термодифузією. Доведено вплив на температурні залежності опору та температурного коефіцієнта опору (ТКО) фазових перетворень і дифузійних процесів у двошарових плівкових системах Ni/V, Ni/Cr, Ni/Co та Co/Cr. Апробовано теоретичні моделі розмірного ефекту в ТКО двошарових плівок і плівкових сплавів. Показано існування чіткої кореляції між величиною ТКО та структурно-фазовим станом плівкових систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.26,022 + В378.5,022 + К663.030.022-18 +
Шифр НБУВ: РА335831

Рубрики:

      
14.

Бугаєв Є.А. 
Формування, структура і термічне руйнування багатошарових плівкових систем Ni/C, Cr/C, Crsub3/subCsub2/sub/C, CrBsub2/sub/C та TiC/C: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Є.А. Бугаєв ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К230.21 + К663.030.022
Шифр НБУВ: РА309034 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського