Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (60)Книжкові видання та компакт-диски (41)
Пошуковий запит: (<.>U=Л292$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Бартош П.І. 
Гранульовані цеолітні каталізатори алкілування на основі формованого каоліну: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / П.І. Бартош ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Знайдено оптимальні умови синтезу in situ та наступної модифікації гідроксидом натрію гранульованого цеоліту Y на основі Просянівського каоліну (Україна) з виходами 70 - 75 % , високою міцністю та мезопористістю гранул. Показано, що синтезовані зразки переведено у каталізатори з унікальним спектром кислотності. Експериментальні результати узагальнено у вигляді принципово нового механізму алкілування з провідною роллю первинних карбокатіонів на основі ізобутану та незначною роллю карбоній - іонів - трет - бутилу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л292 + Л611.71-32
Шифр НБУВ: РА315248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Отводенко С.Е. 
Модифіковані срібні трегерні каталізатори технології формальдегіду: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / С.Е. Отводенко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Визначено концентрацію модифікатора (W, (Co)) щодо срібла, яка знижує швидкість його необоротної дезактивації за рахунок уповільнення процесу спікання. Встановлено взаємозв'язок між каталітичною активністю та значенням позірної енергії активації процесу відновлення срібла та металів-модифікаторів з їх амінокомплексів розплавом карбаміду. Запропоновано використання продуктів переробки збіднених фосфоритів України для виготовлення алюмосилікатного носія (АСН) з високим значенням силікатного модуля, який визначає активність модифікованого срібного каталізатора. Розроблено технологічну схему приготування каталізатора Ag-Co/АСН, проведено його промислові випробування й одержано формальдегід, що відповідає сертифікату якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л292 + Л614.511-32 +
Шифр НБУВ: РА347879

Рубрики:

      
3.

Роменський О.В. 
Фізико-хімічні основи та розробка технологій синтезу і відновлення активності гетерогенних каталізаторів під впливом акустичного випромінювання: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.01 / О.В. Роменський ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 40 с. — укp.

Встановлено механізм і кінетику процесу синтезу адсорбційного каталізатора виробництва вінілацетату в акустичному полі. Показано, що механізм акустичного впливу на систему рідина - тверде тіло, адекватно описано моделлю сонара - квазічастиці, що рухається в акустичному полі. Запропоновано рівняння сонара для опису процесів акустичного впливу на різні гетерогенні каталізатори. Визначено акустичні характеристики, відповідальні за розвиток і анігіляцію сонара. Запропоновано кінетичні рівняння, що задовільно описують процес акустичного просочення адсорбційних каталізаторів на базі статистичної моделі взаємодії сонарів. Показано, що процес відновлення активності каталізатора КПС задовільно описується моделлю сонара з урахуванням крайових ефектів, що виникають на межі рідина - тверде тіло. Зазначено, що пульсуючий на відпрацьованій поверхні каталізатора сонар, ефективно впливає на органічну плівку отрут. Виведено рівняння кінетики процесу відновлення активності фізико-хімічних характеристик відпрацьованого каталізатора РПК-1 залежно від параметрів акустичного поля. Встановлено, що процес відновлення відпрацьованого каталізатора РПК-1 адекватно описується динамічною моделлю взаємодії сонарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л292 +
Шифр НБУВ: РА368361

Рубрики:

      
4.

Ліхньовський Р.В. 
Цеолітвмісна мікросфера як основа каталізатора крекінгу, її фізико-хімічні та коксотворні властивості: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / Р.В. Ліхньовський ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2001. — 16 с. — укp.

На основі каоліну Просянівського родовища вивчено закономірності синтезу in situ цеолітвмісної мікросфери (ЦВМС). Досліджено фізико-хімічні, каталітичні та коксотвірної властивості ЦВМС. Створено новий комбінований високоінформативний мікроімпульсний крекінг-регенераційний метод вивчення динаміки коксоутворення та визначення складу коксу на різних стадіях дезактивації та регенерації каталізаторів. Доведено, що найнижчу коксотвірну здатність має каталізатор на основі ЦВМС, дещо вищу - товарні каталізатори "Грейс" та "Уфа", найвищу - "Енгельгард", що узгоджується зі зростанням відносного вмісту кислотних центрів середньої сили під час переходу першого зразка до останнього. Вивчено закономірності коксоутворення та диференціального вигоряння коксу на низці матричних фаз і каталізаторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л292-3
Шифр НБУВ: РА315506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського