Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (109)Книжкові видання та компакт-диски (94)Журнали та продовжувані видання (112)
Пошуковий запит: (<.>U=Л876$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Місюра М. Д. 
Автоматизоване управління технологічним комплексом виробництва пива: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / М. Д. Місюра ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Розглянуто математичні моделі основних технологічних процесів виробництва пива з позицій системного аналізу та синергетики, їх дослідження, що дозволило виявити системні тенденції поведінки об'єкта за умов зовнішніх і внутрішніх флуктуацій. Встановлено в часових рядах основних технологічних параметрів наявність областей детермінованого хаосу та стохастичності, що дало можливість визначити глибину прогнозування та встановити характерні прояви поведінки об'єкта. Для створення підсистеми прийняття рішення проведено когнітивне моделювання, що дало можливість визначити причинно-наслідкові зв'язки факторів, що впливають на основні процеси в пивоварному виробництві та розробити сценарії управління. Розроблено структуру автоматизованого управління технологічним комплексом виробництва пива, в якій реалізується мережева оптимізація та сценарії управління з інтелектуальною підсистемою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л876-5-05
Шифр НБУВ: РА376333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бобер А.В. 
Зміна пивоварних якостей гранульованого хмелю ароматичних і гірких сортів у процесі зберігання: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 05.18.03 / А.В. Бобер ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено дію технології гранулювання та різних способів і режимів зберігання на зміни пивоварних якостей гранульованого хмелю ароматичних і гірких сортів. З'ясовано вплив температури та експозиції нагріву на інтенсивність окиснення гірких речовин у шишковому, розмеленому та гранульованому хмелі без доступу кисню повітря. Експериментально доведено, що у процесі одержання гранул хмелю (тип 90) на сучасній лінії гранулювання втрати специфічних гірких речовин і поліфенолів не перевищують 5 % (відносних), за виключенням ефірної олії, вміст якої певною мірою зменшується за рахунок втрат монотерпенів. Встановлено відмінності у біохімічному складі гранул хмелю (тип 90) ароматичних і гірких сортів, обгрунтовано необхідність врахування даних чинників під час зберігання продукції та виготовлення пива. З метою забезпечення мінімальних втрат пивоварних якостей гранульованого хмелю запропоновано оптимальний спосіб та режим зберігання. Основні результати наукового дослідження впроваджено у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л876-3 +
Шифр НБУВ: РА334164

Рубрики:

      
3.

Запорожець Ю. В. 
Інтенсифікація процесу екстрагування хмелю за допомогою низькочастотних механічних коливань у пивоварному виробництві: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.12 / Ю. В. Запорожець ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Досліджено дифузійні властивості хмельової сировини та встановлено вплив на її структуру низькочастотних механічних коливань. Доведено можливість вилучення необхідної гами цільових компонентів з хмельової сировини водою за віброекстрагування з обгрунтуванням режимних параметрів процесу. Розроблено нову конструкцію вібротранспортувального пристрою й обгрунтовано його геометричні розміри. Встановлено новий ефект протитечійного розділення фаз за безперервного віброекстрагування. Визначено структуру гідродинамічного потоку та розроблено математичну модель для встановлення рівня поздовжнього перемішування за безперервного віброекстрагування. Обгрунтовано оптимальний режим віброекстрагування ізогумулона із хмельової сировини, який забезпечує високу продуктивність апарата з низьким поздовжнім перемішуванням. Вдосконалено моделювання зовнішнього масообміну за допомогою модельних зразків з дифузійним типом розчинення, а також теорію оновлення міжфазної поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л876-3
Шифр НБУВ: РА376819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Чепелюк О.М. 
Підвищення ефективності гідромеханічних і теплових процесів при приготуванні сусла в умовах міні-пивзаводів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / О.М. Чепелюк ; Нац. ун-т харчов. технологій. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено підвищення ефективності гідромеханічних і теплових процесів під час приготування сусла за умов міні-пивзаводів і удосконалення установки для виробництва пива з ячмінно-солодового екстракту (ЯСЕ). Розроблено комбінований сусловарильний апарат, призначений для кип'ятіння сусла з хмелем і освітлення сусла. Використано ЯСЕ як основну сировину для виробництва пива. Розглянуто процеси тепловіддачі та відділення хмелевої дробини та гарячого білкового осаду. Проаналізовано вплив конфігурації днища, частоти обертання та розміщення перемішуючого пристрою по висоті апарата на якість відділення осаду. Створено адекватну математичну модель процесу відділення осаду. Визначено раціональні конструктивні та режимні параметри роботи комбінованого сусловарильного апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л876.02 +
Шифр НБУВ: РА367366

Рубрики:

      
5.

Бармаков М.С. 
Розробка способів підготування хмелю для пивоваріння із застосуванням сірчистого ангідриду та електрообробки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / М.С. Бармаков ; Український держ. ун-т харчових технологій. — К., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л876-3

Рубрики:

      
6.

Гура О.В. 
Сушка пивної дробини в аеровіброкиплячому шарі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / О.В. Гура ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. Михайла Туган-Барановського. — Донецьк, 2009. — 19 с. — укp.

Розв'язано задачі щодо процесу сушки пивної дробини в аеровіброкиплячому шарі. З використанням методів комп'ютерного моделювання у системі ANSYS одержано геометричні розміри решета, що забезпечують раціональні параметри процесу сушки, розроблено модель процесу зневоднення окремого зерна пивної дробини у псевдорозрідженому стані, що враховує реальну форму зерна та неоднорідність його капілярно-пористої структури, зумовлену наявністю скориночки. Експериментально досліджено кінетику сушки дробини у зваженому шарі й одержано криві зміни вологовмісту та температури пивної дробини у процесі сушки за умов варіювання температури сушильного агента, зміни вологовмісту та температури пивної дробини у процесі сушки у разі варіювання навантаження (висоти шару), зміни її вологовмісту та температури у процесі сушки за умов варіювання швидкості сушильного агента, зміни вологовмісту та температури пивної дробини у процесі сушки за варіювання параметрів вібрації решета, швидкості сушки даної дробини. Одержано узагальнену криву пивної дробини за різних режимів процесу. Запропоновано відносний коефіцієнт енергоспоживання, коефіцієнт пропорційності за продуктивністю та висотою шару, показник умовної витрати електроенергії, які дозволяють обгрунтовано обирати раціональні режими процесу сушіння пивної дробини. У порівняльному аспекті проаналізовано хімічний і амінокислотний склад пивної дробини до та після її сушки та показано, що якісні показники одержуваного продукту не погіршуються, зокрема, хімічний склад, а вміст у дробині основних мікроелементів і амінокислотний склад дробини не змінюється. Внаслідок впровадження результатів досліження на підприємствах харчової промисловості та машинобудування одержано загальний економічний ефект 886 тс. грн за рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л876.09 +
Шифр НБУВ: РА363357

Рубрики:

      
7.

Дебелий В.Л. 
Удосконалення процесу обробки пива високим тиском з метою стабілізації його якості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / В.Л. Дебелий ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив високого тиску на фізико-хімічні, мікробіологічні показники та споживчі властивості пива з метою стабілізації його якості у процесі збереження. Теоретично обгрунтовано й експериментально встановлено параметри процесу стерилізації мікроорганізмів - основних шкідників пива: оцетокислих і молочнокислих бактерій, кишкової палички, дріжджів. Вивчено вплив тиску на фізико-хімічні властивості пива та розроблено комплексний показник якості готової продукції. Вперше одержано спектральні характеристики пива, обробленого тиском і показано підвищення його стабільності у процесі збереження. Експериментально встановлено залежність зміни об'єму пива від тиску. Розроблено апаратурно-технологічну схему установки для обробки пива високим тиском та запропоновано конструктивні рішення основних її елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л876.04 +
Шифр НБУВ: РА337788

Рубрики:

      
8.

Михайлов М.Г. 
Удосконалення технології гранульованого хмелю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / М.Г. Михайлов ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Відзначено, що використання ізомеризованих гранул у пивоварінні дає змогу економити 30 % хмелю. Виявлено, що гранулювання з антиоксидантами значно підвищує стабільність хімічного складу гранул під час зберігання та забезпечує високу якість смакових і ароматичних властивостей пива, особливо у разі виготовлення його з гірких сортів хмелю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л876-3 +
Шифр НБУВ: РА335084

Рубрики:

      
Категорія:    
9.

Проценко Л.В. 
Удосконалення технології пива з використанням хмелю нових сортів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / Л.В. Проценко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення технології пива шляхом оптимізації використання хмелю різних типів (гіркого та ароматичного) із забезпеченням високої якості цільового продукту. Розроблено методику комплексної технологічної оцінки хмелю різних сортів щодо придатності та оптимального способу перероблення його в пивоварінні. Методика передбачає поєднання органолептичного та біохімічного аналізу хмелю, уточнення його нормування з урахуванням варіабельності показників, приготуванням та оцінкою пива на спеціально створеній міні-пивоварні. Розкрито характеристичні закономірності залежності якості пива від основних показників біохімічного складу хмелю. Запропоновано під час нормування хмелю враховувати вміст основних гірких, ефірних і фенольних сполук в комплексі. Визначено оптимальний біохімічний склад хмелю для пивоваріння, експериментально доведено залежність стійкості пива від вмісту в ньому хмелевих поліфенолів та встановлено їх оптимальну кількість, можливість використання хмелю з відносно низьким вмістом альфа-кислот як основного стандартного показника його якості. Описано способи оптимізації технології сумісного перероблення хмелю різних типів у виробництві пива.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: л876-3
Шифр НБУВ: РА321554

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського