Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (61)Книжкові видання та компакт-диски (43)
Пошуковий запит: (<.>U=Л910.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Жданов І. В. 
Дослідження сушіння рослинної сировини у відцентровому псевдозрідженому шарі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.12 / І. В. Жданов ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського. — Донецьк, 2011. — 18 с. — укp.

Запропоновано три способи створення відцентрового псевдозрідженого шару. Для кожного з них на базі класичної механіки складено та чисельно розв'язано математичну модель у вигляді системи диференційних рівнянь руху частинки продукту. Досліджено аеродинаміку в камері сушильної установки за допомогою чисельного моделювання у пакеті прикладних програм. Створено експериментальний стенд, на якому досліджувався вплив на кінетику сушіння картоплі та моркви температури повітря, його швидкості, коефіцієнту заповнення камери, форми та розмірів частинок продукту. Розроблено конструкцію промислової сушарки безперервної дії й інженерну методику її розрахунку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.2
Шифр НБУВ: РА382625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бахмутян Н.В. 
Інтенсифікація процесу сушіння фруктово-ягідної сировини в завислому шарі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Н.В. Бахмутян ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2007. — 18 с. — укp.

На підставі результатів проведеного комплексу аналітичних і експериментальних досліджень визначено статичні характеристики висушених продуктів, а саме: рівноважний вологовміст як функцію температури та відносної вологості повітря, хімічного потенціалу та питомої термічної вологоємності. Розраховано коефіцієнти у рівнянні тривалості сушіння з використанням методу Філоненко - Грішина для фруктово-ягідної вологоємності. Розроблено методи розрахунку сушильної установки для сушіння у завислому шарі. Запропоновано модель сушки плодів і ягід, яка базується на принципі суперпозиції та враховує вплив коефіцієнта активності води на масовіддачу. Установлено значущість режимних параметрів щодо зміни хімічних і біохімічних показників. Значне скорочення тривалості сушки дозволяє поліпшити органолептичні та біохімічні показники сушеного продукту та зменшити витрати теплоти на процес сушіння. Для проведення досліджень використано нетрадиційну сировину для сушильної промисловості, а саме: айву, чорну смородину, обліпиху, аронію, горобину червону, що дозволяє розширити асортимент сухофруктів, використовуючи "місцеву" сировину, підвищити якість сушених продуктів і зменшити собівартість вітчизняної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.2 +
Шифр НБУВ: РА353327

Рубрики:

      
3.

Турчина Т. Я. 
Інтенсифікація тепловологопереносу при розпилювальному сушінні термопластичних матеріалів з рослинної сировини: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.06 / Т. Я. Турчина ; НАН України ; Ін-т техн. теплофізики. — К., 2011. — 26 с. — укp.

Показано, як через змінення властивостей матеріалів шляхом дії дискретно-імпульсного введення енергії (ДІВЕ) та структурувальної домішки досягається мікрокапсулювання термолабільних складових рослинного матеріалу під час сушіння, значне зменшення вологості та гігроскопічності порошків, а охолодженням за запропонованою схемою покращується їх сипкість. Все це сприяє інтенсифікації тепловолого переносу, підвищенню ефективності висушування рослинних термопластичних матеріалів, зниженню енерговитрат, одержанню якісних відновлювальних продуктів і наповнювачів для кондитерської, хлібобулочної галузей харчових виробництв. Запропоновано методику уточненого розрахунку габаритів дискових сушарок, методику визначення рівня структурувальної здатності плодово-ягідної сировини, норми й умови введення домішок, прозроблено рекомендації щодо промислового виробництва порошків на базі сушарок ІТТФ HAH України з пропозиціями з енергозбереження, згідно з якими у 1,3 - 1,4 раза можна збільшити к.к.д. сушарок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.26
Шифр НБУВ: РА379502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бочарова О. В. 
Наукове обгрунтування методології формування та контролю якості дисперсних систем продуктів перероблення плодів та овочів: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.15 / О. В. Бочарова ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 38 с. — укp.

Визначено роль речовин продуктів переробки плодів та овочів у формуванні їх колоїдно-хімічної структури. Обгрунтовано доцільність та розроблено методику ідентифікації натуральних соків за властивостями їх дисперсної фази. Розроблено теоретичну базу для прогнозування та регулювання структурних та окиснювальних процесів, які відбуваються у дисперсних системах продуктів переробки плодів та овочів і впливають на формування їх якості. Обгрунтовано використання відновлювальної дії електричного струму як антиоксиданта редокс-системи антоціановмісних соків. Розроблено методику визначення вмісту окиснених і відновлених форм антоціанів у соках і сокових продуктах. Обгрунтовано використання як критерію якості антоціанозабарвлених соків співвідношення концентрацій оборотне окиснених та відновлених форм антоціанів. Досліджено вплив особливостей складу та будови дисперсних систем продуктів переробки плодів та овочів на формування їх споживчих властивостей. Розроблено теоретичну базу для підвищення якості концентрованих систем, зокрема томатопродуктів, що забезпечує можливість інтенсифікації процесу розподілу маси на фракції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.26
Шифр НБУВ: РА375926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Варваріна Н.М. 
Розробка процесів сушіння кизилу та продуктів на його основі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Н.М. Варваріна ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси сушіння плодів кизилу та продуктів на його основі із застосуванням псевдозрідженого шару (ПЗШ), кондуктивного способу сушіння плодового пюре та двостадійного сушіння м'якоті плодів з виробництвом сухого розчинного продукту. Досліджено гідродинаміку ПЗШ плодів, кінетику сушіння в киплячому шарі та кондуктивного сушіння пюре, досушування гранул м'якоті в напівзрідженому шарі. Аналітично досліджено закономірності тепло- та масообміну процесів сушіння, вплив основних факторів на динаміку вологовмісту продукту у процесі видалення вологи. Вперше теоретично й експериментально розглянуто процес сушіння кісточкових плодів з урахуванням неоднорідності їх структури та форми плодів. Виведено рівняння коефіцієнта форми тіла. Запропоновано новий спосіб обробки й узагальнення експериментальних даних на підставі математичного опису нагріву тіла форми, близької до еліпсоїду обертання, за допомогою програмного комплекса ANSYS. Теоретично обгрунтовано та запропоновано графічний метод розв'язання задачі вибору раціональних параметрів процесу сушіння термочутливих об'єктів з визначенням скінченного показника якості продукту як критерія раціоналізації. Розроблено ряд прогресивних технологічних схем і вдосконаленого обладнання для переробки плодової сировини. Результати досліджень впроваджено у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.202 + Л910.202
Шифр НБУВ: РА348711

      
6.

Пак А.О. 
Розробка процесу сушіння плодово-ягідної сировини змішаним теплопідводом зі штучним пороутворенням: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / А.О. Пак ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено процес зневоднення плодово-ягідної сировини за допомогою сушіння з використанням змішаного теплопідводу (ЗТП). Запропоновано два способи ЗТП-сушіння плодово-ягідної сировини, що грунтуються на створенні штучної пористості сировини під час підготовки до сушіння. У першому способі перед сушінням запропоновано вносити у подрібнену сировину метилцелюлозу та Na-карбоксиметилцелюлозу і спінювати, у другому - застосовувати капілярно-пористе тіло. Розроблено оригінальні експериментальні методики: спосіб визначення коефіцієнта поверхневого натягу в'язких розчинів; калориметричний метод визначення кількості вимороженої та невимороженої вологи. Досліджено внутрішні та зовнішні чинники процесу ЗТП-сушіння плодово-ягідної сировини. Визначено раціональну кількість домішок, ефективні способи підготовки сировини, питоме навантаження на функціональну ємність (ФЄ). Встановлено вплив температури сушильного агента, форми та розмірів ФЄ на процес ЗТП-сушіння плодово-ягідної сировини. Досліджено основні органолептичні та фізико-хімічні показники якості одержуваної продукції. Розроблено раціональні режими та технологічну схему переробки плодово-ягідної сировини. Створено ФЄ з плаваючою кришкою, розглянуто конструкційні особливості ЗТП-сушарки для сушіння плодово-ягідної сировини з піноутворенням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.22 + Л910.22
Шифр НБУВ: РА356384

Рубрики:

      
7.

Северин О.А. 
Розробка процесу та апаратурного оснащення комбінованого геліосушіння плодової сировини з автономним енергопостачанням: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / О.А. Северин ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2008. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення завдання забезпечення автономності енергопостачання й інтенсифікації процесу геліосушіння плодової сировини на основі її раціонального комбінування з електрокінетичними методами обробки. Доведено, що підвищення ефективності геліосушіння плодової сировини за умов організації автономного процесу може бути досягнуте за умов сполучення перетвореного геліовипромінювання, що використовується для забезпечення роботи енергопристроїв, з електрокінетичним впливом, стимулюючим перебіг внутрішнього вологоперенесення. Розроблено теоретичні моделі та визначено раціональні параметри геліосушіння та електроосмосу. Запропоновано комбіновану геліосушарку з автономним енергопостачанням. Встановлено закономірності перебігу процесу комбінованого геліосушіння, оцінено економічну ефективність науково-технічних розробок, які впроваджено у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.21 + Л910.21
Шифр НБУВ: РА360154

Рубрики:

      
8.

Романова З.М. 
Розробка технології високодисперсних порошків з рослинної сировини для безалкогольних та лікеро-горілчаних напоїв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / З.М. Романова ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена експериментальним та теоретичним дослідженням факторів, які впливають на процес отримання високодисперсних порошків з рослинної сировини. Для диспергування плодоовочевої сировини використовували універсальний подрібнювач - аеродинамічний (АД) млин УПРС-012. В харчовій промисловості для диспергування плодоовочевої сировини АД млин використовується вперше. Експериментально визначені оптимальні умови диспергування плодів та овочів з максимальним збереженням біологічно активних речовин рослинної сировини. Встановлені оптимальні режими роботи універсального подрібнювача УПРС-012, де сировина одночасно висушується і диспергується до високодисперсних порошків з розмірами часток, меншими 200 мкм, вологовміст становить 7-8%. Для збереження біологічно активних речовин, особливо вітамінів, екстрагування екстрактивних речовин високодисперсних порошків необхідно проводити водно-спиртовим розчином міцністю 30-40% протягом 1-2 годин. Отримані високодисперсні порошки відповідають вимогам до порошків, що використовують для приготування дієтичних продуктів та продуктів дитячого харчування. Отримані рецептури на безалкогольний газований напій "Горобиновий", слабоалкогольний напій "Вітамінний" та бальзам "Вітамінний".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.26

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського