Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (85)Книжкові видання та компакт-диски (78)
Пошуковий запит: (<.>U=Н539.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Скорук Л.М. 
Визначення деформацій та ефективних розрахункових моделей залізобетонних плит з тріщинами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Л.М. Скорук ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архітект. — К., 2005. — 19 с. — укp.

З використанням методики здійснено комплексні теоретичні дослідження роботи залізобетонних плит за межами пружності з урахуванням тріщиноутворення. Запропоновано модель руйнування даних плит внаслідок дії навантаження та установлено співвідношення між довжинами сторін плити та скінченного елемента для одержання кращої збіжності результату під час визначення прогинів. Обгрунтовано можливість з певними уточненнями адаптувати формулу СНП 2.03.01-84*, що дає змогу визначити кривизну на ділянках з тріщинами для залізобетонних плит. Наведено метод визначення прогинів у плитах з урахуванням нелінійності та тріщиноутворення. Розвинуто теоретичні засади визначення деформацій у залізобетонних плитах з урахуванням нелінійних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.4-028.04 +
Шифр НБУВ: РА337341

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Регмі Уттар Кумар 
Залізобетонні плити, локально попередньо напружені у двох напрямках: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Регмі Уттар Кумар ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена створенню ефективних конструкцій залізобетонних опертих по контуру плит перекриттів збільшених прогонів, розробці принципів керування їхнім напружено-деформованим станом за допомогою локального двовісного попереднього обтиснення. У дисертації запропонована методика розрахункового визначення втрат напруг у локально обтиснутих елементах від повзучості й усадки бетону. Розроблено методику розрахуку опертих по контуру підкріплених двовісно локально попередьо напружених плит з урахуванням фізичної нелінійності, деформування бетону в умовах плоского напруженого стану, трансформації схеми роботи конструкції під навантаженням. Оцінено ступінь перерозподілу зусиль між напрямками, елементами і перерізами. Експериментально досліджений вплив схем і рівня локального попереднього напруження на розмір втрат напруг і роботу конструкцій під навантаженням. Визначено області раціонального застосування запропонованих конструкцій у новому будівництві і реконструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.4-02

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Аббасі Р. Х. 
Метод натурних випробувань плит і оболонок: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / Р. Х. Аббасі ; Харк. нац. акад. міськ. гос-ва. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено малобюджетний метод випробувань тонкостінних конструкцій на дію короткочасних, тривалих і малоциклових навантажень у разі їх проведення в лабораторних, натурних і будівельних умовах. Визначено, що невід'ємною частиною методу є адаптоване та доопрацьоване технічне та програмне забезпечення. Встановлено, що основу методу складає розроблена експериментально-теоретична модель процесу деформування, яка враховує характер навантаження, що стежить, реологічні особливості матеріалів та умови навколишнього середовища. Виконано впровадження результатів роботи в практику наукових досліджень будівельних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.4-01-07 с104 + Н539.56-01-07 с104
Шифр НБУВ: РА373471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Шеховцов В. І. 
Міцність залізобетонних плит при продавлюванні штампами різної геометрії: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / В. І. Шеховцов ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2010. — 21 с. — укp.

Одержано експериментальні дані про тріщиноутворення, переміщення та форми поверхні руйнування за продавлювання залізобетонних плит штампами різної конфігурації. Наведено пропозиції з вдосконалення методики розрахунків за діючими нормативними документами для визначення межового навантаження за продавлювання для штампів різної геометрії. Визначено адаптацію загальної моделі механіки залізобетону з тріщинами М. І. Карпенка у чисельних дослідженнях плит на продавлювання. Розкрито реалізацію моделі деформування залізобетону з тріщинами у програмі нелінійного розрахунку конструкцій методом скінчених елементів, результати розв'язку тестових задач, які підтверджують достовірність даної методики. Висвітлено результати чисельних дослідження зразків залізобетонних плит на продавлювання штампами різної конфігурації, результати порівняння розрахункових і дослідних даних. Розглянуто результати розрахунків реального вузла з'єднання колони та перекриття будинку з безригельним каркасом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.4-028
Шифр НБУВ: РА378026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Шинкарюк Ю.М. 
Міцність, деформативність та тріщиностійкість слабоармованих плит при чистому згині в двох напрямках при дії постійних та малоциклових навантажень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Ю.М. Шинкарюк ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив постійних і малоциклових навантажень на міцність, деформативність і тріщиностійкість слабоармованих плит. Наведено результати вивчення несучої здатності плит і моментів тріщиноутворення, а також експериментальних і числових досліджень деформативності плит. Здійснено експериментальне та теоретичне дослідження висоти стиснутої та розтягнутої зони бетону над тріщиною, а також відстаней між тріщинами та ширини розкриття тріщин двовісно працюючих плит за умов їх частого згину у двох напрямах. Обгрунтовано методику розрахунку двовісно працюючих плит за шириною розкриття тріщин з урахуванням роботи розтягнутого бетону над тріщиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.4-028 +
Шифр НБУВ: РА343975

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Фам Хоанг Минь Хуан 
Міцність, тріщиностійкість та деформативність залізобетонних плит, попередньо напружених в двох напрямках: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Фам Хоанг Минь Хуан ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт.. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено результати експериментальних і теоретичних досліджень напружено-деформованого стану залізобетонних плит, завантажених зосередженим та рівномірно розподіленим навантаженням. Спирання плит шарнірне по кутах і контуру. Армовані ненапруженою та попередньо напруженою арматурою плити розташовано в одному та двох напрямках. Запропоновано залежності для визначення міцності, тріщиностійкості та прогинів плит. Враховано схему завантаження, зусилля обтиску бетону попередньо напруженою арматурою, зважаючи на втрати від швидкоплинної та тривалої повзучості бетону, а також показники його усадки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н537-028.01 + Н539.4-028.01
Шифр НБУВ: РА318416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Еззеддін 
Монолітні залізобетонні перекриття з плитами, що працюють у двох напрямках, при високотемпературному нагріві: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Алі Еззеддін ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2008. — 24 с. — укp.

Розроблено методику розрахунку еквівалентних температур для визначення температурних зусиль. Виявлено, що у "балкових" плитах утворюються великі температурні зусилля, взаємопов'язані з наявністю двосторонніх зв'язків за кромкою опирання. Наголошено на необхідності врахування плоского напруженого стану у "балкових плитах" за наявності двосторонніх зв'язків на опорних плитах. Запропоновано метод розрахунку вогнестійкості залізобетонних плит з використанням комп'ютерних технологій. У разі розрахунку температурних моментів установлено суттєву різницю між результатами, одержаними за стрижневою схемою та розрахунком нерозрізної "балкової плити". Розроблено інженерну методику розрахунку балкових плит. Проведено числове моделювання напружено-деформованого стану залізобетонних прямокутних плит у разі різних зв'язків за контуром. Одержано таблиці коефіцієнтів для визначення температурних моментів. Досліджено вогнестійкість залізобетонної плити з чотирма консолями, яка спирається у середній частині на чотири канти за умов одностороннього нагріву знизу. Запропоновано методику розрахунку вогнестійкості плит, що працюють у двох напрямках. Проведено експериментальні дослідження нерозрізних залізобетонних плит за сумісної дії навантаження та температури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.4-028.7 +
Шифр НБУВ: РА358000

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Смолянюк Н.В. 
Напружено-деформований і граничний стани сталебетонних плит перекриттів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Н.В. Смолянюк ; Укр. держ. акад. залізнич. трансп. — Х., 2003. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено конструкцію сталебетонної плити перекриття, в якій сумісна робота тонкого металевого листа з бетоном досягається завдяки зробленим в цьому листі прямокутним просічкам, за цього просічки відігнуті та приварені до бортових елементів листа, утворена металева конструкція заповнена бетоном. Виготовлено та випробувано дослідні зразки з різним розташуванням просічок. У процесі випробування зразків одержано та проаналізовано дані стосовно закономірностей деформування та вичерпання несучої здатності плит, характеру тріщиноутворення в бетоні та пластичних властивостей в сталевому листі, а також схем руйнування зразків перекриттів. На підставі одержаної схеми руйнування розроблено методику оцінки несучої здатності сталебетонного перекриття за допомогою метода межової рівноваги. Несучу здатність визначено за нормальним перерізом та за міцністю контакту листа з бетоном. З використанням метода кінцевих елементів за допомогою проектно-обчислювального комплексу Stucture CAD для Windows розроблено розрахункову модель сталебетонних перекриттів та оцінено напружено-деформований і обгрунтовано межовий стани.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н441.331 + Н539.4-028.01 +
Шифр НБУВ: РА327355

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Верещага О.І. 
Напружено-деформований стан і міцність збірних залізобетонних перекрить: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.І. Верещага ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2002. — 18 с. — укp.

Наведено числово-аналітичну методику визначення зусиль взаємодії збірних плит, а також зусиль в окремих плитах. Запропоновано розрахункові моделі перекрить, що враховують неосьове прикладання навантажень, обпирання крайніх плит на стіни повздовжніми ребрами. Розроблено методику спрощеного просторового розрахунку збірного перекриття. Запропоновано практичні рекомендації щодо використання розробок у практиці проектування перекрить. Експериментально досліджено на натурному фрагменті перекриття зі збірних багатопустотних плит з врахуванням його просторової роботи. Підтверджено достовірність теоретичних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.4-028.012
Шифр НБУВ: РА319690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Мухамед Мустафа Ель Дхайбі 
Напружено-деформований стан круглих залізобетонних плит і пологих оболонок з тріщинами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Мухамед Мустафа Ель Дхайбі ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2006. — 27 с. — укp.

Запропоновано методику оцінки межових тривалих прогинів круглих і прямокутних залізобетонних плит, вільно обпертих чи затиснених за контуром, що враховує тріщиноутворення та повзучість бетону. Запропоновано варіант метод рівноважних скінченних елементів (МРСЕ) (у зусиллях), який розширює математичну модель А.А.Чираса. Він дозволяє визначати напружено-деформований стан криволінійно ортотропних (склопластикових чи залізобетонних) пластинок і забезпечує достатню точність результатів розрахунку. Стосовно залізобетонних плит враховано фізичну нелінійність деформування, обумовлену тріщиноутворенням та повзучістю бетону. Розроблено й обгрунтовано співпадання з експериментальними даними А.М.Овечкина методику деформаційного розрахунку пологих куполів за вісесиметричого навантаження, яка базується на вдосконаленому МРСЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.4-028.01 + Н539.4-028.04 +
Шифр НБУВ: РА346065

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Берестянська С.Ю. 
Напружено-деформований стан сталебетонних плит при силових і температурних впливах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / С.Ю. Берестянська ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт.. — Х., 2002. — 23 с.: рис. — укp.

Розроблено та експериментально обгрунтовано методику розрахунку згинних за двома напрямками сталебетонних плит за силових і температурних впливів, у тому числі і за умов стандартної пожежі, з урахуванням нелінійності деформування та тріщиноутворення бетону за умов плоского напруженого стану, пластичних деформацій сталевого листа за межею пружності, податливості об'єднання листа з бетоном. Одержано повну систему рівнянь, що описує напружено-деформований стан малого елемента сталебетонної плити під дією навантаження та температури. Зроблено аналіз числових розрахунків плит з різними міцнісними та геометричними характеристиками матеріалів, засобами температурного захисту та схемами температурного впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.4-028.012 +
Шифр НБУВ: РА322306

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Постернак І.М. 
Несуча здатність та деформативність стінових елементів із конструкційно-теплоізоляційного неавтоклавного пінобетону: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / І.М. Постернак ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив армування та наповнювача на характеристики стінових елементів (СЕ) з конструкційно-теплоізоляційного неавтоклавного пінобетону (КТНП). Досліджено напружено-деформований стан і характер руйнування СЕ в процесі зміни структури пенобетону, встановлено залежності для прогнозування теплопровідності та деформації його усадки під час зміни кількості та дисперсності наповнювача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.741 + Н431.313 + Н539.4-028.01 +
Шифр НБУВ: РА342814

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Сліпич О.О. 
Несучі стіни будинків з дрібних блоків ніздрюватого бетону під впливом сейсмічних навантажень: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.О. Сліпич ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н431.311.33 + Н539.4-028.68
Шифр НБУВ: РА370286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Євстаф'єв В.І. 
Полегшені багатошарові перекриття для архітектурно-будівельних систем з широким кроком несучих конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В.І. Євстаф'єв ; Держ. НДІ буд. конструкцій (НДІБК). — К., 2004. — 18 с. — укp.

Розроблено полегшену конструкцію перекриття для залізобетонних каркасів будинків з регулярним і довільним розташуванням колон і діафрагм, а також для безкаркасних будинків з залізобетонними та кам'яними несучими стінами. Запропоновано конструктивне рішення перекриття, інженерні методи його розрахунку за межовими станами обох груп. Одержано експериментальні дані стосовно міцності та деформативності перекриттів даної конструкції. Оцінено точність та коректність розроблених методик розрахунку. Обчислено вихідні розрахункові змінні, необхідні для розрахунку перекриттів за межовими станами досліджених груп та придатні для безпосереднього впровадження в інженерну практику. Визначено техніко-економічні показники перекритів розробленої конструкції. Здійснено порівняння техніко-економічних характеристик існуючих та запропонованих перекриттів, за результатами порівняння визначено область ефективного застосування перекриттів створеної конструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н441.331 + Н539.4-028.01 +
Шифр НБУВ: РА334963

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Азізов Т.Н. 
Просторова робота залізобетонних перекриттів. Теорія та методи розрахунку: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.01 / Т.Н. Азізов ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2006. — 35 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему просторової роботи плоских залізобетонних перекритів і розроблено методи їх розрахунку з урахуванням сумісної роботи, тріщин, умов обпирання, наявності дефектів, ушкоджень під час проектування й обстеження діючих будівель. Наведено методи розрахунку просторової роботи на базі дискретно-континуальних розрахункових моделей і виведених систем диференціальних рівнянь. Здійснено експериментальні дослідження фрагментів збірних і монолітних перекрить. Розроблено нову конструкцію та конструктивні засоби для збільшення просторового ефекту та методики розрахунків перекриттів з застосуванням таких засобів. Розроблено методики визначення жорсткісних характеристик залізобетонних елементів перекриття за допомогою фіктивних навантажень. З застосуванням розробленого загального методу та результатів виконаних експериментальних досліджень проаналізовано напружено-деформований стан залізобетонних монолітних і збірних суцільних і ребристих перекриттів. Запропоновано методики багатоваріантного проектування збірних і монолітних перекриттів з урахуванням локального розташування, невигідного сполучення навантажень і сумісної роботи окремих елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н441.33 + Н539.4-028 +
Шифр НБУВ: РА344827

Рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
16.

Лисюк С. А. 
Робота двовісно попередньо-напружених плит при поперечному згині: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / С. А. Лисюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено втрати попереднього напруження під час двовісного обтиску та напружено-деформованого стану двовісно попередньо-напружених плит за поперечного згину. Експериментально та теоретично досліджено втрати зусиль попереднього обтиску у двовісно попередньо-напружених плитах і поведінку даного типу конструкцій за дії поперечних зусиль. Запропоновано методику визначення втрат попереднього напруження під час двовісного напруженого стану та рекомендації щодо проектування та розрахунку міцності та деформативності обпертих по контуру двовісно попередньо-напружених плит за поперечного згину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н537-01 + Н539.4-01
Шифр НБУВ: РА369961 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Кукунаєв В.С. 
Робота залізобетонних плоских згинних елементів при статичних і сейсмічних навантаженнях: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.01 / В.С. Кукунаєв ; Одес. держ. акад. буд-ва і архітектури. — О., 2009. — 33 с. — укp.

Розроблено нову механічну модель деформування залізобетонних плит різної товщини, що візрізняються від існуючих більше загальним підходом до урахування тріщиноутворення. Визначено загальні умови міцності й тріщиностійкості ЗПК різної товщини під час складного напруження стану. Здійснено оцінку несучої здатності й жорстокості ЗПК різної товщини з урахуванням реальних властивостей деформування залізобетону. Одержано нову класифікацію схем ідеалізованих нормальних і похилих тріщин та їх комбінацій у пластинці, що згинаються для загального випвдку НДС, а також систему нерівностей, що визначають зазначені схеми та їх взаємні переходи. Розроблено алгоритм і виконано програмну реалізацію обчислення коефіцієнтів фізичних співвідношень. Узагальнено аналітичні залежності для інтегрування матриць жорсткості кінцевих елементів оболонок нульової кривизни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н441.33 + Н539.4-028 +
Шифр НБУВ: РА368201

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Постернак О.О. 
Стінові елементи з конструкційно-теплоізоляційного безавтоклавного пінобетону при позацентровому навантаженні: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / О.О. Постернак ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Визначено, що несуча здатність залежить від кількості наповнювача та його дисперсності, для якої встановлено поліноміальні залежності. Запропоновано диференційований коефіцієнт alpha для розрахунку несучої здатності позацентрово стиснутих стінових елементів на дію стискаючої поздовжньої сили.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н432. 313 + Н539.4-028.011
Шифр НБУВ: РА370203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Постернак О.О. 
Стінові елементи з конструкційно-теплоізоляційного безавтоклавного пінобетону при позацентровому навантаженні: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / О.О. Постернак ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2010. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н432. 313 + Н539.4-028.011
Шифр НБУВ: РА370203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Постернак О.О. 
Стінові елементи з конструкційно-теплоізоляційного безавтоклавного пінобетону при позацентровому навантаженні: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.01 / О.О. Постернак ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2010. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н432. 313 + Н539.4-028.011
Шифр НБУВ: РА370203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського