Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (390)Книжкові видання та компакт-диски (290)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Н761.101$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія: Будівництво   
1.

Бордюг Н. С. 
Агроекологічне об|рунтування заходів поліпшення якості питної води децентралізованого водопостачання: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / Н. С. Бордюг ; НААН України ; Ін-т агроекол. і економіки природокористування. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше проведено порівняння якості підземних вод і грунтів на території приміських парцелярних господарств за умов антропогенного навантаження. Виявлено залежність між вмістом забруднювачів у грунтах і водах, з'ясовано вплив забруднення грунту на якість підземних вод. Визначено коефіцієнти переходу у системі грунт-вода для різних типів грунтів. Вперше досліджено та проаналізовано зміну якості підземних вод у часі у разі зміни пори року. Встановлено найнесприятливіші пори року, коли необхідно проводити дослідження якості грунтових вод і дезінфекцію криниць. Розширено уявлення щодо забезпечення точності та достовірності результатів визначення забруднення водних агроекосистем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.06-1
Шифр НБУВ: РА382852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Єфремова 
Біотестування питної води у моніторингу стану екологічної безпеки: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Ольга Олексіївна Єфремова ; Державна екологічна академія післядипломної освіти і управління Мінприроди України. — К., 2009. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.06-1с
Шифр НБУВ: РА366088

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Гонсьор О.Й. 
Вдосконалення нормативно-методичного забезпечення для оцінювання якості питного водопостачання: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / О.Й. Гонсьор ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено проект засадничого стандарту (ДСТУ) у сфері питного водопостачання, вимоги якого гармонізовано з Європейськими, що дозволяє більш повною мірою контролювати показники якості питної води. Запропоновано оцінювати рівень якості води централізованого господарсько-питного водопостачання за комплексним методом та розроблено відповідну методику, що дає змогу одержати результати оцінювання як один числовий показник. Удосконалено схему вибору оптимального способу очистки води, що збільшує ефективність його застосування у сфері питного водопостачання та враховує якості джерела водопостачання. Проаналізовано вплив інформативних і неінформативних параметрів на активну та реактивну складові електропровідності води, що уможливлює формування вимог до відповідних засобів оперативного контролю у системі водопостачання. Виявлено зміну характеру залежності реактивної складової електропровідності від вмісту мікроелементів у воді, що дає підстави здійснювати оцінювання якості води за реактивною складовою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.06 +
Шифр НБУВ: РА357278

Рубрики:

      
4.

Химченко С.В. 
Визначення перхлоратів у природній воді рентгенофлуоресцентним або візуально-тестовим методом після їх сорбційного концентрування: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / С.В. Химченко ; Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено умови сорбційного на пінополіуретані або на активному вугіллі концентрування перхлоратів з природної води. Розроблено методи їх визначення в одержаних сорбатах. Визначено умови сорбційного концентрування перхлорат-іонів на пінополіуретані у вигляді їх іонних асоціатів з катіонним барвником тіоніном, а також на активованому вугіллі у вигляді асоціатів з батофенантролінатом кобальту. Розроблено сорбційно-рентгенофлоуресцентну методику визначення перхлоратів у природній водніх на рівні 0,01 ГДК. Для визначення перхлоратів і важких металів у воді розроблено два види зручних і простих у виготовленні випромінювачів для РФлА, які місять активне вугілля. Розроблено візуально-тестову та сорбційно-спектроскопічну методики виявлення та визначення перхлоратів у природній воді на рівні ГДК, які можуть бути використані для експресного контролю якості води щодо вмісту та наявності в ній перхлоратів. Уперше показано, що у тест-методі розташування елементів шкали порівняння відповідно до послідовності Фібоначчі, а також забарвлення елементів шкали на фоні, який є порівняльний до кольору проб, підвищує точність візуального визначення перхлоратів. Розроблено методики ефективного попереднього сорбційного видалення заважальних гуматів і аніонних поверхнево-активних речовин від перхлоратів у порівнянні з визначенням перхлоратів у водних розчинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г439.4:71 + Н761.101.06-1с +
Шифр НБУВ: РА365313

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Вєялкіна Н. М. 
Використання клітинних біомаркерів рослинних і тваринних тест-організмів для оцінки токсичності води: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / Н. М. Вєялкіна ; НАН України, Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В. Думанського. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено схему дослідження цитотоксичності водних проб за допомогою ядерцевого біомаркера на клітинах рослин і тварин. Модифіковано метод приготування та забарвлення цитологічних препаратів з клітин хвостового плавця риб для мікроядерного аналізу. Вперше досліджено вплив розчинів генотоксичних речовин на клітини хвостового плавця риб за допомогою мікроядерного тесту. На основі експериментальних даних обгрунтовано доцільність комплексного використання мікроядерного тесту та ядерцевого біомаркера для оцінювання цито- та генотоксичності водних зразків поряд зі стандартними методами визначення гострої та хронічної токсичності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*827.51*801.8 + Н761.101.06-1 с
Шифр НБУВ: РА381518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Крюченко Н.О. 
Геохімія фтору питних вод України: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.02 / Н.О. Крюченко ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Розглянуто проблему визначення закономірностей розподілу і міграції фтору та його форм знаходження у підземних водах, що застосовуються для водопостачання на території України. Виявлено основні закономірності розподілу фтору у підземних водах різних регіонів. Проведено детальне вивчення фторовмісних вод на території Львівщини, Одесщини та Полтавщини. Проаналізовано специфічні для даних регіонів геолого-тектонічні, геохімічні, гідрогеологічні умови та рівень техногенного навантаження, а також чинники, які обумовлюють погіршення якості питної води. Виявлено, що основною причиною утворення фторовмісних вод України є розвантаження глибинних мінералізованих підземних вод у зонах тектонічної активізації, порушення фізико-хімічної рівноваги природної системи фторвміщуючі породи, мінерали - природні розчини, техногенне навантаження території. Встановлено форми міграції фтору у підземних водах різних генетичних типів і вплив активних форм знаходження фтору на ступінь і характер ендемічного захворювання. Визначено геохімічні провінції з фтору у питних водах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д220.12 + Д229(45УКР)0 + Н761.101.01
Шифр НБУВ: РА318637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Грабар О.В. 
Дослідження впливу підробки територій на втрати води в техногенних регіонах та вибір оптимальних технологій поповнення втрат: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / О.В. Грабар ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Наведено результати аналізу екологічної ситуації у Центральному районі Донбасу (ЦРД) у зв'язку з проблемами водопостачання за умов підробки підземними гірничими роботами. Охарактеризовано стан каналу "Сіверський Донецьк - Донбас", проаналізовано сумарні деформації земної поверхні вздовж траси каналу, що вже досягли межових величин. Розроблено технологію виправлення трубопроводу каналу без злиття води. Проаналізовано стан водопровідних мереж та екологічну ситуацію підроблюваних гірничими роботами міст ЦРД. Розроблено геомеханічну модель утворення уступів у шарі насосів, наведено рекомендації щодо її застосування для прогнозування величин внутрішніх зусиль, викликаних дією кривизни уступів у трубопроводах водопроводів, газопостачання та каналізації. Визначено напруги у сталевих трубопроводах. Проаналізовано взаємодію розтрубних з'єднань чавунних труб з профілем загальної мульди зрушення, а також з профілем уступів. Проаналізовано напруги у поліетиленових трубах на уступах й обгрунтовано доцільність застосування поліетиленових труб. Розроблено рекомендації з поповнення втрат питної води за рахунок очистки шахтних вод. Обгрунтовано шляхи зменшення втрат питної води у теплових мережах. Визначено залежність швидкості накипоутворення від температури та добутку жорскості на лужність підживлювальної води. Обгрунтовано доцільність очистки води у фільтрах, завантажених слабокислотним (карбоксильним) катіонітом, що дозволяє разом із зниженням жорсткості також зменшити лужність води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101 + Н761.106-082 +
Шифр НБУВ: РА369995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Єзловецька І. С. 
Екологічна оцінка якості води поверхневих джерел для удосконалення технології водопідготовки: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / І. С. Єзловецька ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено оцінювання сучасного екологічного стану поверхневих джерел і встановлено значення екологічних нормативів якості води, що дозволило визначити ступінь екологічної безпеки та рівень антропогенного навантаження на водні об'єкти (на прикладі Кременчуцького водосховища та Північного прорізу). Визначено можливість використання водного об'єкта як джерела питного водопостачання аграрного сектору на підставі нині діючої та нової гармонізованої нормативної бази (на прикладі основних водних басейнів України). Встановлено пріоритетні забруднювальні речовини, що потребують найбільшої уваги під час водопідготовки. Обгрунтовано раціональні місця водозабору, з використанням рухомої точки забору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.06
Шифр НБУВ: РА376639 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Олексієнко М. М. 
Інформаційна технологія оцінки та прогнозування ризиків захворювання населення від впливу шкідливих домішок водних ресурсів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / М. М. Олексієнко ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано задачу побудови інформаційної технології оцінювання ризиків і прогнозування захворювання населення від впливу шкідливих домішок водних ресурсів. Розроблено математичну модель кількісного оцінювання ризиків і впливів шкідливих домішок водних ресурсів на здоров'я населення, яка базується на положеннях і висновках теорії несилової взаємодії. Запропоновано новий метод прогнозування впливу шкідливих домішок водних ресурсів на стан здоров'я населення, який базується на даній математичній моделі. Визначено математичну модель інформаційного середовища системи оцінювання ризиків і прогнозування захворювання населення від впливу шкідливих домішок водних ресурсів. Вдосконалено математичну формалізацію задачі побудови інформаційної технології, орієнтованої на розв'язання екологічних задач, яка включає основні атрибути та взаємозв'язки компонентів даної технології. Впроваджено розроблені моделі, методи та засоби в Черкаській обласній державній санітарно-епідеміологічній станції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.06 + Р121.53
Шифр НБУВ: РА369762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Грабовська 
Науково-технічні засади поліпшення стану питного водопостачання регіонів України: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Лариса Леонідівна Грабовська ; Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. — К., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.06 + Н761.104
Шифр НБУВ: РА366103

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Яковлєв В.В. 
Питне водопостачання міст на основі окремого використання підземних вод: (на прикладі міста Харкова): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / В.В. Яковлєв ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню актуального завдання обгрунтування і розробки технології питного водопостачання міст України на основі окремого використання підземних вод. Отримані нові гідрогеохімічні дані щодо підземних вод питної якості на території м. Харкова стосовно вмісту мікрокомпонентів, а також нафтопродуктів, фенолів та пестицидів. Запропоновано метод розрахунку для кількісної оцінки природної захищеності підземних вод зони активного водообміну на території м. Харкова. Цей підхід має суттєві відмінності від традиційних методик. Виконано прогноз якості підземних вод сеноман-нижньокрейдяного водоносного комплексу у м. Харкові для варіантів інтенсивного і раціонального режимів експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.2

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Дмитренко Т.В. 
Підвищення екологічної безпеки використання джерельних вод (на прикладі Харківського регіону): Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Т.В. Дмитренко ; Укр. НДІ екол. пробл. — Х., 2004. — 21 с.: табл. — укp.

Розроблено методику моніторингу якості води підземних джерел, що дає змгу проводити систематичні спостереження за станом джерел і одержувати інформацію про відповідність якості води питним нормативам (на прикладі Харківського регіону). Гідрохімічно та екологічно обгрунтовано виділення трьох природно-техногенних поверхів підземної гідросфери урбанізованої території з урахуванням природних умов та техногенних чинників. Розроблено метод розрахунку й обгрунтування розмірів зон санітарної охорони джерел з використанням балансової моделі, що дозволяє цілеспрямовано здійснювати заходи з охорони і санації в зонах живлення джерел. Запропоновано концептуальний підхід до вирішення питання щодо екологічно безпечного використання джерельних вод, що передбачає урахування екологічних аспектів, структури міської забудови, що склалася, прогнозу міграції техногенних забруднень, екстремальних обставин та розроблено комплекс відповідних науково-технічних і організаційних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.2 +
Шифр НБУВ: РА334315

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Насонкіна Н.Г. 
Підвищення екологічної безпеки систем питного водопостачання: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / Н.Г. Насонкіна ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 38 с. — укp.

На підставі аналізу чинників, що негативно впливають на системи питного водопостачання, науково обгрунтовано логіко-математичну модель комплексної оцінки їх екологічної безпеки. Визначено комплекс основних заходів щодо підвищення екологічної безпеки системи питного водопостачання. Розроблено нові та удосконалено існуючі технологічні схеми та конструкції установок для систем питного водопостачення. Створено блок попереднього очищення для поверхневих і підземних евтрофованих джерел і розроблено методику його розрахунку. Обгрунтовано доцільність доповнення блоку попереднього біологічного очищення каталітичним модулем, що дозволяє знизити концентарцію органічних речовин і загальний зміст тригалометанів в очищеній воді. Проаналізовано можливість вторинного забруднення води у процесі її транспортування та очищення. З використанням одержаних результатів розроблено методику вибору очисних споруд з урахуванням можливості вторинного забруднення води під час транспортування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.06 +
Шифр НБУВ: РА343826

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Кутний Б.А. 
Регулювання відпуску теплоти в централізованих системах теплопостачання в період "зрізки" температурного графіка: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / Б.А. Кутний ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням економії паливно-енергетичних ресурсів у системах централізованого постачання. Запропоновано нову схему двохпозиційного регулювання відпуску теплоти в індивідуальних теплових пунктах опалюваних будівель, яка дозволяє одержувати економію теплоти в системах теплопостачання, прямо пропорційну кількості автоматизованих теплових пунктів. Для підвищення точності оперативного управління нестаціонарним тепловим режимом опалюваних будівель розроблема математична модель, яка дозволяє одержувати високу точність та швидкість розрахунку регулюючого впливу завдяки цифрово-аналітичному рішенню. Її коректність підтверджена натурним експериментом. Запропонована математична модель, використана при реконструкції теплових мереж мікрорайону Раковка М. Кременчука.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Щербаков І.Б. 
Рентгенофлуоресцентний аналіз природних та стічних вод із попереднім кристалізаційним концентруванням та використанням полімерних плівкових випромінювачів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / І.Б. Щербаков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

Вивчено поведінку мікро- та макрокомпонентів під час низькотемпературної спрямованої кристалізації водних розчинів середнього ступеня мінералізації з метою оптимізації умов попереднього кристалізаційного концентрування мікродомішок, а також розроблено нові високочутливі багатоелементні методики рентгенофлуоресцентного аналізу природних і стічних вод. Установлено основні закономірності поводження мікродомішок за низькотемпературної спрямованої кристалізації водних розчинів доевтектичного складу, а також природних і стічних вод. Виявлено кореляцію між довжиною непрозорої частини злитка та змагальним змістом розчинених у воді солей та між зовнішнім виглядом непрозорої частини крижаного злитка та природою домінувального аніона. Розроблено методику кристалізаційного визначення загальної мінералізації води. Розроблено одностадійну пробопідготовку водних розчинів для їх рентгенофлуоресцентного аналізу. Реалізовано роботу рентгенівського спектрометра з хвильовою дисперсією у режимі ковзного відбиття виготовлення змінної обойми тримача проб спеціальної форми. Розроблено багатоелементні методики рентгенофлуоресцентного аналізу стічних і природних вод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.06-1 с +
Шифр НБУВ: РА351059

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Архангельська Ю. М. 
Розробка інформаційної технології в задачах гідрохімічного моніторингу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / Ю. М. Архангельська ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано метод побудови поверхонь на базі методу головних компонент і непараметричної оцінки двовимірної функції регресії з використанням лінійних комбінацій В-сплайнів, близьких до інтерполяційних у середньому. Вдосконалено неперервну за часом марковську модель процесу поведінки концентрації гідрохімічних показників питної води зі сталими функціями інтенсивностей переходів. Запропоновано метод прогнозування концентрації гідрохімічних показників питної води за даними територіального гідрохімічного моніторингу на базі комплексного застосування методів SSA-"Гусениця" й адаптивних методів прогнозування з сезонним ефектом і без сезонної складової.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101
Шифр НБУВ: РА374751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Тітієвський В.І. 
Синхронний температурний моніторинг опалювальних систем та приміщень що опалюються: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / В.І. Тітієвський ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено новий метод дослідження температурного режиму приміщень й ефективності роботи опалювальних систем, що базується на здійсненні синхронного виміру температури одночасно у великій кількості точок досліджуваного об'єкта з наступним застосуванням засобів регресійного, кореляційного та спектрального аналізів для обробки вихідних температурно-часових залежностей. Визначено, що статистичні параметри, які одержуються в результаті зв'язків породжувального та дочірніх теплових процесів - коефіцієнти регресії та кореляції температурно-часових залежностей та їх спектрів, - адекватно відбивають статичні і динамічні характеристики опалювальних систем та теплотривкість опалювальних приміщень і можуть бути викристані для їх кількісної оцінки. Встановлено параметри первинної статистичної обробки вихідних температурно-часових залежностей (граничний період згладжування, часове запізнювання еволюцій дочірнього теплового процесу стосовно еволюцій породжувального), врахування яких дозволяє виключити вплив побічних процесів і підвищити достовірність одержуваних результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101-049
Шифр НБУВ: РА319778 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Нікітіна Н.О. 
Тест-методи хімічного аналізу з візуальною індикацією: метрологічне забезпечення, нові тест-системи: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Н.О. Нікітіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано новий підхід щодо оцінювання метрологічних характеристик тестового аналізу з візуальною індикацією та створено нові тест-системи для напівкількісного визначення забруднювачів і загальних показників якості водних середовищ. Встановлено, що іммобілізація реагентів у желатиновій плівці призводить до змін їх кислотно-основних і комплексоутворюючих властивостей. Адекватність наведених методик підтверджено за допомогою методу "введено - знайдено" та незалежним методом аналізу. Розроблено методику оцінювання метрологічних характеристик тестового аналізу з використанням числових методів. У науковий обіг введено поняття "відносної ширини області ненадійної реакції".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101-1 с4 +
Шифр НБУВ: РА344687

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського