Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (300)Книжкові видання та компакт-диски (354)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>U=П038$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Кріпка Г.В. 
Використання арбускулярних мікоризних грибів у фіторемедіації грунтів від радіонуклідів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / Г.В. Кріпка ; Ін-т клітин. біології та генет. інженерії, НАН України. — К., 2005. — 21 с.: рис. — укp.

Показано вплив арбускулярних мікозних (АМ) грибів на рівень поглинання радіостронцію та радіоцезію рослинами за результатами лабораторних і польових експериментів. Установлено, що ефективність використання АМ грибів визначається видом рослини-господаря, типом грунту та умовами експерименту. Виділено й ідентифіковано арбускулярні мікозні гриби з ризосфери рослин, які були відібрані у різних частинах 30-кілометрової зони відчуження та зони безумовного (обов'язкового) відселення ЧАЕС та характеризувалися за цього великими значеннями коефіцієнтів накопичення радіонуклідів. За допомогою морфометричних і молекулярних методів установлено, що виділені АМ гриби відносяться до виду Glomus geosporum (Nicolson та Gerdermann) та Glomus intraradices (Schench та Smich). На основі цих ізолятів АМ грибів одержано інокулюм з високою інфекційною здатністю та показано можливість його використання для модифікації накопичення радіостронцію та радіоцезію рослинами. З використанням методу реєстрації характеристичного рентгенівського опромінення показано, що локалізація радіоцезію у кореневій системі рослин збігається з локалізацією структур арбускулярних мікозних грибів, що підтверджує пряму участь АМ грибів у транспорті радіонуклідів у рослину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.27 + П038.1 + Е521.5*87 +
Шифр НБУВ: РА339915

Рубрики:

      
2.

Керносенко Л.О. 
Колоїдно-хімічні процеси біотрансформації важких металів у грунті: Автореф. дис. канд. хім. наук: 02.00.11 / Л.О. Керносенко ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

На основі систематичних досліджень взаємодій мікроорганізмів з металами: ураном (VI), міддю, кобальтом та стронцієм у грунті вперше встановлено можливість та механізм їх колоїдно-хімічних перетворень під впливом клітинних метаболітів. Визначено шляхи направленого регулювання процесів взаємної трансформації водорозчинних (рухомих) та колоїдних форм металів. Виявлено, що залежно від спрямованості метаболізму, основними продуктами біотрансформації металів у грунті є водорозчинні цитратні комплекси (мідь, кобальт, стронцій, ураніл) або гідроксидно-карбонатні колоїдні осади міді, кобальту, стронцію та водорозчинні карбонатні комплекси (ураніл). Розглянуто колоїдно-хімічні процеси біологічного руйнування у грунті органокомплексів важких металів. Визначено умови утворення кінцевих продуктів екологічно безпечних сполук (карбонатів та гідроксидів) у колоїдній формі. Досліджено сорбційні та седиментаційні властивості природного грунту, що містить метали та інтродуковані до нього спеціальні штами металорезистентних культур. Встановлено селективність сорбції важких металів та характер їх зв'язку в грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.9 + П038.1 +
Шифр НБУВ: РА328177

Рубрики:

      
3.

Кривов В.М. 
Науково-методичне обгрунтування екологічно-безпечних землекористувань: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.16 / В.М. Кривов ; Ін-т агроекології УААН. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні та прикладні проблеми вдосконалення організації науковоутворених агроформувань. Досліджено проблеми оптимізації структури угідь у господарствах, удосконалення використання й охорони земель за умов формування нових агроформувань на засадах сталого розвитку землекористувань. Комплексно досліджено наукові основи формування системи землекористування за ринкових умов. Розвинуто теоретико-методологічні засади охорони земель від деградованих процесів за наявності процесу переходу до ринкових умов господарювання. Обгрунтовано теоретичні основи стосовно суті та методології кризових екологічних явищ у землекористуванні. Розроблено комплексний методологічний підхід щодо суті та ролі консервації деградованих і малопродуктивних грунтів орних земель у формуванні землекористування за ринкових умов і створенні стійких екологічно збалансовних агроландшафтів. Поглиблено теоретичні основи стосовно суті землекористування за ринкових умов. Обгрунтовано методологічні підходи до організації землекористування на засадах сталого розвитку й охорони земель новостворених агроформувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П038 + П035.8 +
Шифр НБУВ: РА361780

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Фесенко І.М. 
Оцінка якості відходів буріння та контроль за станом грунтів в районах спорудження нафтових та газових свердловин (на прикладі ДДЗ): Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / І.М. Фесенко ; Укр. НДІ екол. пробл. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення техногенної безпеки у ході спорудження нафтових та газових свердловин. Науково обгрунтовано підхід по оцінці класу небезпеки відходів буріння, що базується на використанні гранично допустимих концентрацій у грунті хімічних речовин, які входять до складу відходів, їх концентрації у загальній масі відходів та їх розчинності у воді. На підставі дослідження впливу інгредієнтів відходів буріння на ріст і розвиток сільськогосподарських рослин визначено допустимі концентрації реагентів у грунті. Обгрунтовано обмежену кількість пріоритетних показників оцінки стану грунту в районі проведення бурових робіт з урахуванням складу хімічних реагентів та якості відходів, інтегрального характеру показників забруднювальних речовин. Розроблено керівний нормативний документ з визначення забруднення грунтів у районі бурових площадок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131,7 + П038 + Н631
Шифр НБУВ: РА317385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського