Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (18)
Пошуковий запит: (<.>U=П067.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Петришина В.А. 
Агроекологічне обгрунтування фіторемедіаційної спроможності дикорослих видів рослин: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.А. Петришина ; Ін-т агроекології УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Показано, що рослинні покриття з толерантних до пестицидного навантаження видів природної флори є ефективним способом ремедіації грунтів земель сільськогосподарського призначення з високою фітотоксичністю, спричиненою полікомпонентним забрудненням пестицидами. Створено нейромережеву математичну модель, яка дозволяє спростити та прискорити виявлення у структурі природних рослинних угруповань види, стійкі до токсичного впливу пестицидів. Показано, що адаптовані до високого пестицидного навантаження дикорослі види рослин здатні зменшувати рівень забруднення грунту ДДТ та його метаболітами шляхом фітоекстракції та ризодеградації токсикантів. Розроблено алгоритм проведення фіторемедіації грунтів з полікомпонентним забрудненням пестицидами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П067.7 +
Шифр НБУВ: РА364066

Рубрики:

      
2.

Гавриляк М.Я. 
Екологічне обгрунтування фіторемедіації породних відвалів вугільних шахт: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / М.Я. Гавриляк ; Ін-т агроекол. УААН. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розкрито теоретико-методичні й екологічні підходи до фіторемедіації породних відвалів вугільних шахт у процесі вирощування рослин олійних культур із використанням мінеральних добрив. Запропоновано використання нового виду капсульованих добрив на основі природних сорбентів і лігніну для підживлення рослин-фіторемедіантів. Показано, що адаптація рослин ріпаку до умов середовища, забрудненого важкими металами, забезпечується зміною ряду морфолого-анатомічних і фізіолого-біохімічних перебудов, а саме: показників росту, пігментів фотосинтезу та вуглеводів, зміною вмісту мінеральних елементів тощо. Обгрунтовано використання технічних олійних культур для фіторекультивації природних відвалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.29 + П035.8 + П067.7
Шифр НБУВ: РА375381 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Неспляк О. С. 
Екологічні особливості формування флори і рослинності золошлаковідвалів Бурштинської теплової електростанції та їх використання в рекультивації: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / О. С. Неспляк ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено екотопічну структуру рослинного компонента. Установлено зростання 217-ти видів рослин із 165-ти родів, що належать до 51-єї родини. Встановлено, що в екологічному спектрі переважають мезофіти та мезотрофи, серед життєвих форм - стрижнекореневі полікарпіки, провідним є синантропний елемент. Подано фізико-хімічну характеристику едафотопів золошлаковідвалів. Показано вміст хімічних елементів у різних органах лікарських рослин і коефіцієнт біологічного нагромадження в них мікроелементів. Досліджено морфометричні параметри рослин залежно від типу золошлаковідвалу. Відображено екологічні особливості первинних трьох стадій сингенетичних сукцесій рослинних угруповань та запропоновано класифікацію рослинності едафотопів золошлаковідвалів. На основі вивчення флори та рослинності золошлаковідвалів, їх екологічних особливостей запропоновано список рекомендованих деревно-чагарникових і трав'янистих видів рослин та технологію фіторекультивації, що сприяє покращенню екологічних умов території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П067.7
Шифр НБУВ: РА381830 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Слободенюк О.А. 
Фіторемедіація грунтів, забруднених стійкими хлорорганічними пестицидами: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.А. Слободенюк ; Ін-т агроекології УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено можливість застосування однорічних культурних рослин з метою ремедіації різних типів грунтів, забруднених хлорорганічними пестицидами. Показано, що представники родини Cucurbitaceae здатні щонайбільше акумулювати ДДТ у своїх тканинах. Проведено агроекологічне оцінювання грунту санітарно-захисної зони складу агрохімікатів с. Зубівщина на Житомирщині. Встановлено, що у разі впровадження фіторемедіаційних технологій для відновлення грунтів необхідно попередньо дослідити фітотоксичність грунту. Розроблено методичні рекомендації з фітотестування забруднених стійкими пестицидами грунтів. На підставі результатів лабораторних досліджень встановлено, що анаеробне розкладання є ефективним шляхом утилізування забрудненої ДДТ рослинної маси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П067.7 + П032.518 +
Шифр НБУВ: РА360250

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського