Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (28)Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>U=П144.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Пищур 
Екологічні особливості інтродукції представників мікробоценозу (Paenibacillus та Enterobacter) в кореневу систему культурних рослин в умовах застосування пестицидів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Іван Миколайович Пищур ; Дніпропетровський держ. аграрний ун-т. — Д., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П144.9 + П415.241
Шифр НБУВ: РА339359

Рубрики:

      
2.

Клименко І.І. 
Елементи екологічної технології оздоровлення насіння зернових культур: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / І.І. Клименко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Запропоновано рішення наукового завдання оздоровлення насіння зернових культур в галузях первинного та промислового насінництва за допомогою оптимізації режимів його передпосівної обробки екологічно безпечними факторами. Встановлено невідомі раніше закономірності з впливу біопрепаратів, озону, електромагнітного поля надзвичайно високих частот і нагрітої води на зміни фізіологічних процесів проростання насіння після його передпосівної обробки за різних режимів: активацію або пригнічення проростання; життєздатність; активацію або пригнічення розвитку збудників хвороб. Уперше виявлено механізм дії й взаємодії хімічних, біологічних, електротехнологічних і фізичних факторів і визначено оптимальні режими передпосівної обробки насіння, зокрема, з наступним протруєнням зменшеними нормами протруйника. Розроблено методи оздоровлення насіння для наступного його розмноження. Вперше створено методику оцінювання сортів на стійкість до стресових умов під час вирощування шляхом тестування насіння на гідротермостійкість і мікрохвильове опромінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П144.9 +
Шифр НБУВ: РА358671

Рубрики:

      
3.

Пархоменко Т.Ю. 
Інтродукція штамів мікроорганізмів з комплексом корисних властивостей в ризосферу овочевих рослин: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Т.Ю. Пархоменко ; УААН. Ін-т агроекології та біотехнології. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

На підставі результатів досліджень виявлено, що обробка насіння овочевих культур біопрепаратами ФМБ 32-3 та БСП перед закладанням на зберігання поліпшує посівні властивості насіння та сприяє кращому розвитку розсади, одержаної з нього. Вивчено динаміку мікрофлори насіння овочевих культур у процесі зберігання під впливом даних біопрепаратів. Встановлено поступове зниження кількості бактерій та мікроміцетів на насінні. З епіфітної мікрофлори насіння помідорів виділено штами Bacillus sp.01-1 та Bacillus sp.01-2, які мають високу антагоністичну активність до грибів-фітопатогенів овочевих рослин. Доповнено методику Мочалова та Шерстобоєва з визначення фітотоксичності грунту ризосфери ваговим аналізом біомаси проростків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П144.9 + П127.316.23 +
Шифр НБУВ: РА324374

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Косуліна Н.Г. 
Науково-технічні основи побудови інформаційних електромагнітних технологій підвищення продуктивності біооб'єктів рослинництва: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.16 / Н.Г. Косуліна ; Харк. нац. техн. ун-т сільськ. госп-ва ім. П.Василенка. — Х., 2007. — 39 с. — укp.

Визначено біотропні параметри електромагнітного поля (ЕМП) на базі побудованих інформаційних технологій і систем газорозрядної візуалізації (ГРВ) з метою підвищення продуктивності біооб'єктів рослинництва. Розроблено умови формування газорозрядного образу біооб'єктів рослинного походження й обгрунтовано принципи побудови систем оцінки стану біооб'єктів на базі ефекту Кірліан. Визначено діапазон змін параметрів ЕМП для впливу на біооб'єкти з метою стимуляції їх газорозрядного свічення та діапазон змін параметрів інформаційного поляризованого випромінювання крайвисокочастотного (КВЧ) діапазону для передпосівної обробки насіння. Визначено параметри широкосмужних поляризованих пристроїв у КВЧ діапазоні. На підставі одержаних теоретичних результатів проведено експериментальне дослідження впливу інформаційного поляризованого ЕМП КВЧ на біооб'єкти та розроблено елементи ресурсоощадної електротехнології для передпосівної обробки насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*736.6-633.4 + П144.9 +
Шифр НБУВ: РА353047

Рубрики:

      
5.

Никифорова Л.Є. 
Низькоенергетичні електромагнітні технології для активації насіння тепличних культур: автореф. дис. ... д-ра техн. наук: 05.11.17 / Л.Є. Никифорова ; Харк. нац. техн. ун-т сільс. гос-ва ім. П.Василенка. — Х., 2009. — 39 с. — укp.

Розроблено науково-технічні передумови використання ефективних екологічно безпечних низькоенергетичних електромагнітних технологій інформаційно-резонансного впливу для активації насіння та підвищення врожайності тепличних культур, основу яких складають теоретичне обгрунтування механізму інформаційно-резонансної взаємодії низькоенергетичного електромагнітного випромінювання зі структурами рослинної клітини, які відображають інтегральні характеристики та динаміку процесів перетворення поглинутої енергії в окремій насінині, і вирішується шляхом теоретико-експериментальних досліджень, що грунтуються на закономірностях електрофізичних характеристик насіннєвої продукції та ресурсоощадних можливостях електротехнологічного процесу активації насіння, теоретичне обгрунтування й експериментальне визначення режимів опромінення з урахуванням взаємозв'язку електротехнологічних параметрів оброблення насіння, технологічних і екологічних параметрів вирощування рослин з показниками ефективності, що забезпечує активацію насіння, зростання врожайності, вирощених з них тепличних культур, а також сприяє енергозбереженню у технологічних процесах, створено засоби для контролю дії електромагнітного випромінення, методики та спеціалізоване обладнання для оброблення насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П144.9 + П240-449 +
Шифр НБУВ: РА369559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Берека О.М. 
Обробка насіння сільськогосподарських культур в електричному полі високої напруги: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.09.03 / О.М. Берека ; Нац. ун-т біоресурсів та природокористування України. — К., 2010. — 33 с. — укp.

Розглянуто проблему використання електричного поля високої напруги (ЕПВН) в електротехнічних комплексах обробки насіння (ЕТКОН) сільськогосподарських культур (СГК), що підвищує врожайність та ефективність його зберігання. Розроблено науково-технічні передумови використання ЕПВН в ЕТКОН, зокрема, проведено теоретичні обгрунтування фізичних процесів в насінини та насіннєвій масі (НМ) з впливом ЕПВН постійного струму; теоретичні та експериментальні дослідження (ЕД) електрофізичних характеристик НМ залежно від напруженості електричного поля з урахуванням температури та вологості; ЕД впливу обробки на енергію проростання та здатність до проростання насіння СГК; описано ЕТКОН СГК в ЕПВН, методику та спеціалізоване обладнання для ЕД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П144.9 + П415.243
Шифр НБУВ: РА372554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Чабанюк Я.В. 
Формування та активність мікробного угруповання ризосфери злакових культур за дії комплексу мікробних препаратів та органомінеральних добрив: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.07 / Я.В. Чабанюк ; Ін-т агроекології УААН. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень взаємодії комплексу мікроорганізмів з мікробним угрупованням кореневої зони злакових культур. Установлено топографію популяцій інтродукованих штамів у ризосфері й едафосфері. Показано, що колонізація ними кореневої зони ініціює певні перебудови функціональної структури мікробних угруповань ризосфери. Відзначено, що висока активність штамів, продукування речовин фітогормональної й антибіотичної дії, засвоєння важкорозчинних фосфатів обумовлюють підвищення антифунгальної активності, руйнування целюлози та зниження фітотоксичності ризосферного грунту, що, у свою чергу, підвищує продуктивність рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П127.316.23 + П144.9 +
Шифр НБУВ: РА342024

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського