Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (18)Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>U=П212.105-31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Лозінська Т. П. 
Адаптивний потенціал сучасного сортименту пшениці м'якої ярої та використання його в селекції: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / Т. П. Лозінська ; НААН України, Ін-т рослинництва ім. В.Я. Юр'єва. — Х., 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Теоретично узагальнено та вирішено завдання щодо підвищення ефективності селекції пшениці м'якої ярої на основі оцінювання впливу екологічного градієнта на продуктивність. Вперше в Україні встановлено закономірності продукційного процесу методом селекційних індексів і визначено характер успадкування господарських цінних ознак у сучасних сортів пшениці м'якої ярої різного генеалогічного та географічного походження. Розроблено білоцерківський індекс, який дозволяє диференціювати генотипи за рівнем продукційного процесу та виділяти перспективні сорти. Доведено можливість використання індексних показників для створення моделі сорту та практично підтверджено їх ефективність під час створення нового сорту Сімкода миронівська. Удосконалено методику відбору сортів і створення гібридів з підвищеною адаптивністю. Запропоновано джерела для використання в селекційній роботі, створено гібриди, які характеризуються високими показниками пластичності, стабільності, адаптивності та селекційних індексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-31
Шифр НБУВ: РА381294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Криштоп Є.А. 
Віддалена гібридизація ярих злаків і її модифікація низькою температурою: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Є.А. Криштоп ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання механізму дії низької температури на насіння материнської рослини, зокрема встановлено, що дія низької температури зміцнює мітотичну активність клітин кореневої меристеми проростаючого насіння пшениці ярої, викликає хромосомні порушення у них і зміни у спектрі запасних білків насіння та проростків, що сприяє підвищенню схрещуваності різних видів і сортів пшениці ярої з житом ярим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-31 + П212.405-31 +
Шифр НБУВ: РА369079

Рубрики:

      
3.

Юрченко С.О. 
Селекційна цінність сортів м'якої ярої пшениці за господарськими властивостями в лісостеповій зоні України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / С.О. Юрченко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено селекційну цінність за господарськими властивостями сортів ярої м'якої пшениці як вихідного матеріалу в селекції. Встановлено особливості прояву урожайності та кореляції з морфологічними ознаками й елементами структури колоса у сортів ярої м'якої пшениці. Виділено ознаки, за якими найефективніше вести добір високоврожайних генотипів. Встановлено морфологічні особливості формування стійкості до вилягання та виявлено джерела формування високої стійкості до вилягання. Проведено комплексне дослідження сортів ярої пшениці за сукупністю показників якості зерна. Визначено закономірності прояву та характер мінливості технолого-біологічних ознак якості зерна залежно від метеорологічних умов вирощування. Показано можливість використання фенольного тесту та поліморфізму запасних білків у класифікації сортозразків за якістю зерна, проведено оцінювання значимості алельних варіантів глютенінів у формуванні комплексу високих ознак якості зерна. З використанням кластерного аналізу виділено кращі генотипи за комплексом господарсько цінних ознак, які суттєво відрізняються евклідовою відстанню. Наведено рекомендації щодо їх використання для схрещування між собою з метою збільшення мінливості гібридного потомства, що дозволить виділити нові форми. На підставі проведених досліджень виділено нові джерела високої якості зерна, урожайності, стійкості до вилягання та проростання зерна на пні зі стійким проявом за контрастних кліматичних умов вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-31 +
Шифр НБУВ: РА362103

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського