Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (79)Книжкові видання та компакт-диски (55)
Пошуковий запит: (<.>U=П478.29$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Антіпов 
Біотехнологічні аспекти молекулярної діагностики латентної вірусної інфекції картоплі (Solanum tuberosum L.): автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Ігор Олександрович Антіпов ; Національний аграрний ун-т. — К., 2008. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.29 + П491.151
Шифр НБУВ: РА358653

Рубрики:

      
2.

Таранухо Ю.М 
Вірусні хвороби смородини чорної і малини у Лісостепу України та одержання здорового садивного матеріалу: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 06.01.11 / Ю.М Таранухо ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Виявлено на рослинах смородини чорної ознаки махровості та зеленої крапчастості, на малині - жовтої плямистості та хлорозу жилок. Проведено ідентифікацію їх збудників: Blackcurrant reversion virus, Cucumbermosaic virus 1 Smith, Raspberry yellow blotch virus і Raspberry vein chlorosis virus. Удосконалено методику діагностики вірусу жовтої плямистої малини. Проведено фітовірусологічну оцінку сортів смородини чорної та малини на стійкість проти вірусів махровості та жовтої плямистості. Встановлено їх вплив на біохімічний склад плодів і вміст зелених пігментів у листках даних культур. Досліджено фотосинтетичну активність здорових і хворих рослин смородини чорної та малини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.584 + П491.582 + П478.29
Шифр НБУВ: РА372937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Шевченко О.В. 
Вплив сполук важких металів на перебіг фітовірусної інфекції в модельних системах: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / О.В. Шевченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Встановлено, що наявність у грунті важких металів у високих концентраціях може призводити до більш суворих симптоматичних проявів вірусного інфікування рослин і сприяє розвитку процесу накопичення рослинами вірусів. Зазначено, що за дуже високих концентрацій важких металів у грунті відбувається пригнічення утворення вірус-індукованих включень в інфікованих рослинах. Доведено, що за сумісного впливу вірусної інфекції та важких металів відсутній синергічний або адитивний ефект щодо вмісту сумарного хлорофілу та співвідношення концентрацій хлорофілу a до хлорофілу b в рослинах у порівнянні з окремою дією кожного з даних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.29 тютюнова мозаїка + П478.29 х-вірус картоплі +
Шифр НБУВ: РА329744

Рубрики:

      
4.

Юсько 
Епідеміологія вірусу шарки сливи (Plum pox virus) в Закарпатському регіоні: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / Леся Сергіївна Юсько ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.29 вірус шарки
Шифр НБУВ: РА363695

Рубрики:

      
5.

Здоровець О.І. 
Обгрунтування системи захисту тютюну від тютюнового трипсу в західній передгірно-приморській зоні Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / О.І. Здоровець ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Експериментально встановлено можливість застосування хімічних інсектицидів нових класів проти тютюнового трипсу, які раніше не використовувалися для захисту тютюну. Показано їх вплив на чисельність шкідника, ураження вірусом бронзовості томатів, збільшення врожаю тютюну у порівнянні з контролем. Доведено можливість застосування біологічних інсектицидів (індоциду та бациколу) у розсадний і польовий періоди тютюнової рослини. Встановлено оптимальні норми їх застосування. Встановлено ефективність малооб'ємного обприскування на тютюні установкою ультрамалооб'ємною-0,1 (УУМО-0,1), яку застосовано вперше, для захисту від тютюнового трипсу. Розроблено технологічні параметри УУМО-0,1, визначено оптимальні норми зниження пестициду для даного способу обробки, встановлено його ефективність. Виявлено стійкі до вірусу бронзовості сорти тютюну та визначено фактори, що обумовлюють рослинний імунітет щодо його впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.6-5 + П478.29 бронзовість томатів +
Шифр НБУВ: РА332723

Рубрики:

      
6.

Нурмухаммедов А.К. 
Підвищення стійкості цукрових буряків до збудників ризоманії, гнилей корнеплодів та коренеїда сходів: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.11 / А.К. Нурмухаммедов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 34 с. — укp.

За результатами моніторингу збудників ризоманії, гнилей коренеплодів і коренеїда сходів розроблено прийоми підвищення стійкості цукрових буряків з застосуванням нових польових і біотехнологічних методів оцінки, індукування стійкості та статистичного моделювання. Досліджено морфологію вірусу некротичного пожовтіння жилок буряків (ВНПЖБ). Установлено його ареал та переносника - гриба Polymyxa betae в Україні. Вивчено вплив біотичних і абіотичних факторів на розповсюдженість ризоманії. Оцінено селекційний матеріал цукрових буряків на інфекційному фоні ризоманії та визначено нові джерела стійкості до ВНПЖБ. Установлено, що домінування грибів-збудників у патогенезі корнеїда і гнилей коренеплодів більшою мірою залежить від фази розвитку цукрових буряків і агресивності грибів, ніж від їх чисельності у грунті. Розроблено нові методи оцінки стійкості цукрових буряків до гнилей коренеплодів за умов in vitro (метод подвійних культур та метод селективних середовищ) і спосіб їх польової оцінки. Створено статистичну модель для добору форм, стійких до гнилей коренеплодів. Розроблено спосіб індукування стійкості цукрових буряків за допомогою синтетичних оксиароматичних сполук фенольного ряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.152 + П478.29 +
Шифр НБУВ: РА339872

Рубрики:

      
7.

Ратушняк Л.К. 
Поширення та діагностика вірусу шарки сливи на півдні України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / Л.К. Ратушняк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження розповсюдження шарки сливи на півдні України. Встановлено, що Plum pox virus в садах передається персиковою зеленою попелицею (Myzus persicae Lulz.) на початку осені (в кінці серпня - у першій декаді вересня). Виявлено, що резерваторами вірусу є заражені дерева сливи. Встановлено, що насадження плодових кісточкових культур в Одеській області уражені хлоротичним штамом вірусу шарки сливи. Одержано очищені препарати вірусу за модифікованою методикою. Визначено раціональну схему імунізації, за якою одержано високоспецифічну антисироватку. Оптимізовано умови проведення імуноферментного аналізу. Визначено оптимальні календарні строки для виявлення вірусу у процесі масового тестування протягом року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.29 вірус шарка +
Шифр НБУВ: РА333799

Рубрики:

      
8.

Спиридонов В.Г. 
РНК-зв'язувальна активність білка оболонки вірусу мозаїки люцерни в тригібридній системі ISaccharomyces cerevisiae/I: Автореф. дис... канд. біол. наук / В.Г. Спиридонов ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

що третинна структура повнорозмірного білка оболонки ВМЛ більш сприятлива для даної взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.29 мозаїка люцерни
Шифр НБУВ: РА331075

Рубрики:

      
9.

Міщенко Л.Т. 
Смугаста мозаїка пшениці (IWheat streak mosaic virus/I) в природних умовах і в трансформованому середовищі: Автореф. дис... д-ра біол. наук / Л.Т. Міщенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 40 с.: рис. — укp.

За методами індикаторного аналізу, світлової та електронної мікроскопії, імунофлуоресценції, імуноферментного аналізу, диск-електрофорезу, зворотньої полімеразної ланцюгової реакції, атомно-абсорбційної спектроскопії, індукції флуоресценції та повної лазерної Мюллер-поляриметрії всебічно досліджено властивості вірусу смугастої мозаїки пшениці (ВСМП), а також його взаємовідносини з рослиною-хазаїном у природному та трансформованому середовищі. Уперше доведено, що за морфологічними, біологічними, фізико-хімічними та молекулярно-генетичними властивостями виділений полтавський ізолят вірусу відноситься до роду Tritimovirus родини Potyviridae і має спорідненість з другою підгрупою північно-американських ізолятів ВСМП. Одержано нові експериментальні дані про суттєвий вплив модельованої мікрогравітації на ріст, розвиток і фізіолого-біохімічні процеси рослин та перебіг вірусної інфекції, зокрема звільнення від вірусу за умов тривалого кліностатування. Започатковано новий напрямок вірусологічних досліджень - космічну фітовірусологію, а також нову біотехнологію одержання безвірусного матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.29 смугаста мозаїка пшениці + П478.29 смугаста мозаїка пшениці
Шифр НБУВ: РА330931

Рубрики:

      
10.

Дьячкова О.О. 
Фізіологічні реакції перцю (ICapsicum annuum L./I) на вірусну інфекцію: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / О.О. Дьячкова ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Установлено, що інфікування вірусом тютюнової мозаїки (ВТМ) рослин перцю призводить до підвищення активності пероксидази, що має відношення до локальної відповіді рослин на вірусну інфекцію. Зазначено, що підвищення активності поліфенолоксидази пов'язане з вторинними змінами фенольного метаболізму та не є первинною захисною реакцією рослинного організму на вірусну інфекцію. Виявлено, що ВТМ спричинює збільшення активності каталази. Інфікування ВТМ рослин перцю викликає деструктивні зміни на рівні клітинних органоїдів. Доведено, що найбільшим змінам підлягали хлоропласти. Показано, що репродукція вірусу викликає зменшення вмісту фотосинтезувальних пігментів. Досліджено, що репродукція ВТМ у даних рослинах призводить до деструктивних змін пігмент-білкових комплексів хлоропластів перцю. Установлено, що світозбиральні комплекси фотосистеми ІІ виявилися більш вразливими до дії вірусної інфекції, про що свідчить зменшення відносного вмісту СРа, а також поява нової смуги, яку віднесено до світозбиральних комплексів фотосистеми ІІ. Виявлено, що розмноження ВТМ призводить до руйнування мембранних білків, які формують поліпептиди ФС ІІ та появи низькомолекулярних білків. Зазначено, що вірусний патогенез викликав деструкцію стромальних білків. Доведено, що в хлоропластах, інфікованих ВТМ рослин перцю, відбувається нагромадження капсидного білку вірусу. Уперше експериментально методом полімеразної ланцюгової реакції показано наявність та локалізацію вірусної РНК у стромі хлоропластів даного перцю, що свідчить про участь хлоропластів у процесах реплікації вірусної РНК і синтезі білка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.29 тютюнова мозаїка +
Шифр НБУВ: РА325373

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського