Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (49)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р252.711.51$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Орлова Н.В. 
Вплив амфіфільних сполук на осмотичну і температурну чутливість еритроцитів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / Н.В. Орлова ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.711.51
Шифр НБУВ: РА316966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Лупілова Н.О. 
Вплив інгібіторів аніонного транспорту і модифікаторів цитоскелета на бар'єрні характеристики еритроцитів в умовах осмотичного стресу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / Н.О. Лупілова ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.711.51

Рубрики:

      
3.

Сергієнко О. В. 
Діагностика та корекція прихованих порушень метаболізму еритроцитів у донорів крові: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.31 / О. В. Сергієнко ; Ін-т гематології та трансфузіології АМН України. — К., 2011. — 24 с. — укp.

Встановлено, що регулярні донації крові супроводжуються розвитком залізодефіцитних станів, які можуть перебігати у вигляді латентного дефіциту заліза або залізодефіцитної анемії, за цього ступінь дефіциту залежить від тривалості донорського стажу та кількості донацій. Доведено, що розвиток залізодефіцитних станів у донорів крові не завжди супроводжується зміною показників периферичної крові та показника концентрації гемоглобіну, що використовується у службі крові для оцінювання можливості участі у донації. Встановлено, що залізодефіцитні стани у донорів крові супроводжуються порушеннями метаболізму вуглеводів у еритроцитах венозної крові, які мають вторинний, неспецифічний характер, а їх глибина залежить від ступеня дефіциту заліза. Показано, що застосування препаратів сульфату заліза з метою корекції виявлених залізодефіцитних станів у донорів крові, ефективно усуває дефіцит заліза та вторинні порушення метаболізму вуглеводів у еритроцитах периферичної венозної крові упродовж двох чи трьох місяців, залежно від ступеня дефіциту заліза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.711.51
Шифр НБУВ: РА379189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Міщенко І.В. 
Еферентна роль різних органів і тканин в регуляції гуморальних захисно-пристосувальних систем (антиоксидантної, гемостазу та фібринолізу) в нормі та патології: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / І.В. Міщенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 36 с. — укp.

Доведено, що головний мозок, міокард, шлунок, скелетні м'язи, артеріальні судини різних регіонів організму відіграють окрему, специфічну роль у регуляції антиоксидантної, гемостатичної та фібринолітичної систем крові у разі різної експериментальної патології у тварин (емоційно-больового стресу, безантиоксидантного раціону, надмірного фізичного навантаження, неповної ішемії головного мозку та його реперфузії, ішемії міокарда), а також у людей і тварин за різних фізіологічних умов. Підкреслено, що зміни та перерозподіл антиоксидантних, гемостатичних і фібринолітичних властивостей цих органів мають значення в патогенезі ішемічної хвороби мозку (ішемічний інсульт), ішемічної хвороби серця (інфаркт міокарда), виразкової хвороби шлунка в людей. Розкрито роль судинної стінки як еферентного регулятора антиоксидантної системи, гемостазу та фібринолізу у хворих людей на прикладі ішемічної хвороби мозку (ішемічний інсульт) і гіпертонічної хвороби та у здорових людей за різних м'язових навантажень (оздоровчого характеру та тих, що викликають втому).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.711.51 +
Шифр НБУВ: РА342451

Рубрики:

      
5.

Драницин О.В. 
Зміни морфофункціональних параметрів еритроцитів периферичної крові при дії фізичних навантажень: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.В. Драницин ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Установлено зміни морфофункціональних характеристик еритроцитів у людей контрольної та тренованої груп після фізичного навантаження субмаксимальної інтенсивності. З'ясовано, що у периферичній крові тренованих людей кількість ехіноцитів I, ехіноцитів II, овалоехіноцитів I-II є більшою у порівнянні з людьми контрольної групи. Відзначено, що фізичне навантаження тренованих людей призводить до збільшення кількості ехіноцитів I та ехіноцитів II у порівнянні з їх станом до даного навантаження. У людей контрольної групи виявлено збільшення кількості ехіноцитів I, ехіноцитів II, шистоцитів та дегмацитів після фізичного навантаження субмаксимальної інтенсивності. За результатами дослідження зроблено висновок, що у людей контрольної та тренованої груп таке фізичне навантаження зумовлює збільшення площі видимої поверхні, довжини контуру, максимального та мінімального діаметрів еритроцитів, тобто зменшується їх об'єм. Спостережено зміщення кривих Прайс - Джонса вправо у більшості людей тренованої та контрольної груп після фізичного навантаження субмаксимальної інтенсивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.711.51 + Е70*738.7 +
Шифр НБУВ: РА341091

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Гордієнко О.І. 
Механізми пасивної проникності до неелектролітів та індекс сферичності еритроцитів людини: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 03.00.02 / О.І. Гордієнко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 35 с. — укp.

Вперше отримано вираз для виробництва ентропії в системі "замкнута вибірково проникна мембрана - багатокомпонентний розчин" з урахуванням рівнянь руху окремих компонентів розчину. Виведено співвідношення між загальноприйнятими транспортними характеристиками біомембран та коефіцієнтами тертя між окремими компонентами системи для випадку замкнутої вибірково проникної мембрани довільної форми, що рухається. Розвинуто уявлення про фізичний механізм гіпотонічного гемолізу в розчинах проникаючої або непроникаючої речовини та побудовано фізико-математичні моделі цього процесу в обох випадках. На підставі побудованих моделей розроблено методи визначення коефіцієнтів пасивної проникності мембран еритроцитів для неелектролітів та щільності розподілу еритроцитів за індексом сферичності. За розробленим методом визначено коефіцієнти проникності еритроцитів для низки неелектролітів (діолів, амідів, гліцерину та його моноалкілових ефірів - 18-ти речовин) та досліджено механізми їх проникання. Досліджено розподіл еритроцитів за індексом сферичності в популяціях здорових дорослих донорів, у разі ендокринних патологій та в крові пуповини людини. За експериментальними даними впливу температури на розподіл еритроцитів за індексом сферичності визначено коефіцієнт теплового розширення мембран еритроцитів людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.241 + Р252.711.51 +
Шифр НБУВ: РА335556

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Паніна Ю.Є. 
Фізико- математична теорія гіпотонічного гемолізу еритроцитів людини: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / Ю.Є. Паніна ; Харківський держ. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.241.3,022 + Р252.711.51

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського