Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (26)Реферативна база даних (1076)Книжкові видання та компакт-диски (580)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Р282.111$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 51
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шаталова О.М. 
Анаболічна дія гідрофільного екстракту з трави сої: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.М. Шаталова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено фармакологічне дослідження гідрофільного екстракту трави сої (ГЕТС). Експериментально встановлено його виразну анаболічну дію у здорових тварин та у тварин з експериментальним відтворенням різних порушень білкового обміну. Доведено виразку антиоксидантну та гепатозахисну дію гідрофільного екстракту трави сої на моделі гострого тетрахлорметанового ураження печінки. З використанням моделі доксорубіцинового ураження серцевого м'яза встановлено кардіопротекторні властивості ГЕТС. Виявлено, що складовими механізму анаболічної дії ГЕТС є стимуляція синтезу нуклеїнових кислот. Доведено відсутність побічного андрогенного ефекту під впливом ГЕТС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 соя + Р281.774 +
Шифр НБУВ: РА360188

Рубрики:

      
2.

Кузнєцова 
Вивчення біологічно активних речовин Vitis Vinifera та створення на їх основі лікарських засобів: Автореф. дис... канд. фарм. наук: 15.00.02 / Вікторія Юріївна Кузнєцова ; Національний фармацевтичний ун-т. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111
Шифр НБУВ: РА346452

Рубрики:

      
3.

Файзуллін О.В. 
Вивчення гепатозахисної активності густого екстракту з листя винограду культурного: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / О.В. Файзуллін ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено фармакологічні властивості субстанції густого естракту з листя винограду культурного. Установлено, що за дози 100 мг/кг досліджений екстракт виявляє широкий спектр фармакологічної активності. Доведено, що густий екстракт з листя даної рослини чинить виразну антиоксидантну, мембраностабілізувальну та м'яку протизапальну дію. Гепатозахисні властивості густого екстракту з листя Винограду культурного вивчено за модельних патологій печінки з гострим, субхронічним і хронічним характером перебігу. Установлено, що густий екстракт з даного листя за дози 100 мг/кг має виразні гепатозахисні властивості, гальмує процеси перекисного окиснення ліпідів, зменшує виразність цитодеструктивних процесів, поліпшує функціональну активність гепатоцитів. З'ясовано, що досліджений екстракт є нешкідливою сполукою і не чинить ульцерогенної дії, суттєво не впливає на рухову активність шлунково-кишкового тракту та секрецію шлункового соку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 виноград культурний + Р413.51-5 +
Шифр НБУВ: РА352660

Рубрики:

      
4.

Товчига О.В. 
Дослідження сечогінної, нефропротекторної, гіпоурикемічної дії яглиці звичайної (Aegopodium podagraria L.) як основа для створення лікарських засобів: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / О.В. Товчига ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Вперше встановлено параметри гострої токсичності фармакологічних препаратів яглиці звичайної (ЯЗ). Охарактеризовано їх нефротропні ефекти, проведено порівняльне дослідження нефропротекторної активності. Надана активність найбільш виражена в сухого екстракту надземної частини ЯЗ і виявляється на різних за патогенезом моделях ураження нирок. Вперше доведено урикозуричну, гіпоурикемічну, протизапальну дію препаратів ЯЗ. Показано, що сухий екстракт яглиці є практично нетоксичним, а настойка - відносно нешкідливим препаратом. Зазначено, що препарати яглиці гальмують розвиток карагенінового набряку в щурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 яглиця звичайна +
Шифр НБУВ: РА366850

Рубрики:

      
5.

Галузінська Л.В. 
Експериментальне вивчення протизапальної активності поліфенольного екстракту з надземної частини Лядвенцю рогатого: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Л.В. Галузінська ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Визначено протизапальні властивості поліфенольного екстракту "Локорин". На підставі результатів скринінгових досліджень підтверджено високу протизапальну, анальгетичну та жарознижувальну активність даного препарату. Доведено, що протизапальний ефект на моделі зимозанового набряку обумовлений домінувальним впливом на пригнічення синтезу лейкотриєнів і помірним - на утворення простагландинів. Доведено здатність екстракту "Локорин" на модельних патологіях "трафаретної рани", спиртово-преднізолонової й індометацинової виразок шлунка виявляти потужну антиальтеративну дію. Показано виразну антиокиснювальну активність екстракту "Локарин" у системі in vitro та in vivo. Встановлено, що мембраностабілізувальна, капілярозміцнювальна, гепатопротекторна та кардіопротекторна активність препарату обумовлена його антиоксидантною дією. З'ясовано, що екстракт "Локорин" за внутрішньошлункового введення є відносно нешкідливою речовиною, не чинить місцевоподразнювальної дії та не впливає на функціональну активність шлунково-кишкового тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 Лядвенець рогатий + Р281.703-29 +
Шифр НБУВ: РА355681

Рубрики:

      
6.

Рехлецька О.В. 
Опрацювання складу, технології та дослідження фітопрепаратів з берези бородавчастої для лікування дерматологічних захворювань: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.В. Рехлецька ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Базуючись на результатах фізико-хімічних, технологічних, мікробіологічних та біологічних досліджень, обгрунтовано оптимальний склад і раціональну технологію виготовлення лікарських засобів на основі берези бородавчастої для лікування інфекційних дерматологічних захворювань. Досліджено дані засоби згідно з вимогами ДФ України. Розроблено методики ідентифікації та кількісного визначення діючих речовин. Установлено антибактеріальну та протигрибкову активність, доведено їх мікробіологічну та токсикологічну нешкідливість. Вивчено показники якості рідких екстрактів бруньок і листя берези бородавчастої та лосьйонів на їх основі у процесі зберігання, установлено оптимальні умови та терміни зберігання цих лосьйонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л663.1-3 + Р282.111 береза бородавчата +
Шифр НБУВ: РА349191

Рубрики:

      
7.

Фесюнова Г.С. 
Основні фармакологічні ефекти кумаринвмісного засобу - водного екстракту з трави буркуну: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / Г.С. Фесюнова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 20 с. — укp.

З використанням методів хроматографії та спектрофотометрії ідентифіковано та кількісно визначено суму кумаринів, що входять до складу екстракту буркуну. Установлено, що за фармакологічними якостями та біорегулювальною дією досліджений екстракт значно перевищує кумаринвмісний тканинний препарат "ФіБС". Виявлено високу антиагрегаційну активність екстракту буркуну на крові людини, гіпокоагулянтні властивості за впливом на коагуляційний гемостаз експериментальних тварин. Установлено, що екстракт буркуну активує фібринолітичну систему, а саме: сприяє зниженню фібриногену та забезпечує нормалізацію реології та мікроциркуляції крові. За результатами моделювання гіфеми у кролів установлено, що застосування даного екстракту підвищує фібринолітичний потенціал слізної рідини, нормалізує її коагуляційну активність, що значно скорочує строки розсмоктування крововиливу. За цього визначено однакову лікувальну ефективність екстракту буркуну незалежно від способу застосування - підкон'юнктивально або підшкірно. Виявлено високий рівень біологічної активності екстракту буркуну, антитоксичну та антигіпотоксичну дії. За даними досліджень клітин печінки з використанням електронно-мікроскопічних методів установлено, що екстракт підвищує резистентність гепатоцитів шляхом активації білоксинтезувальної та енергоутворювальної функцій. Виявлено, що екстракт буркуну підвищує детоксикаційну функцію та надає захисні властивості печінці за умов її токсичного ураження у тварин у разі профілактичного та профілактично-лікувального застосування. Вивчено екскреторну та мембраностабілізувальну дії екстракту буркуну та показано, що він підвищує детоксикаційну функцію печінки молодих і, особливо, старих кролів і збільшує діапазон функціональної стійкості еритроцитів, що сприяє підвищенню антиоксидантного статусу організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 буркун +
Шифр НБУВ: РА356501

Рубрики:

      
8.

Зубченко Т.М. 
Розробка і стандартизація виробництва препаратів на основі комплексної переробки розторопші плямистої: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.03 / Т.М. Зубченко ; Держ. п-во "Держ. наук. центр лікар. засобів" {Харків}. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено комплексну технологію переробки плодів розторопші плямистої. З технологічного процесу виробництва субстанції силібор виключено озоноруйнівні й екологічно небезпечні розчинники (вуглець чотирихлористий та метиленхлорид). Розроблено оптимальний склад і удосконалено технологію виготовлення таблеток з рослинної субстанції гепатопротекторної дії. Досліджено можливість одержання капсульних мас силібору за методом співосадження. Вивчено умови одержання капсульних мас силібору з підвищеним ступенем вивільнення діючих речовин. Стандартизовано дозування субстанції силібор (силімарин), у лікарській формі таблетки Силібор 35 вкриті плівковою оболонкою за міжнародними стандартами у перерахунку на силібін-стандарт. Розроблено відповідну нормативно-технічну й аналітично-нормативну документацію на виготовлення препаратів. Технологію щодо субстанції та таблеток апробовано та впроваджено в серійне виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 розторопша плямиста + Л66-3 +
Шифр НБУВ: РА357790

Рубрики:

      
9.

Юдіна Ю.В. 
Розробка складу та технології геріатричного препарату у формі гранул на основі порошку листя гінкго дволопатевого: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Ю.В. Юдіна ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Розроблено склад і технології геріатричного препарату у формі гранул на основі порошку листя гінкго дволопатевого. Комплексно досліджено ботанічні, фізико-хімічні, мікробіологічні, фармако-технологічні властивості порошку листя гінкго дволопатевого та гранул на його основі, одержаних з використанням різних видів зв'язувальних розчинів. Визначено вплив на технологічні характеристики порошку та гранул на його основі вологості листя гінкго, методу його подрібнення, природи, кількості та концентрації зв'язуювальних розчинів. Вперше запропоновано обробляти порошок листя гінкго невеликими дозами іонізуючого опромінення з метою зменшення його мікробіологічної забрудненості. За результатами досліджень визначено склад, за якого гранули відповідають вимогам ДФУ. Запропоновано технологію та методику контролю якості препарату "Гіногран", здійснено їх апробацію за умов виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 гінкго дволопатеве + Л663.82 +
Шифр НБУВ: РА354930

Рубрики:

      
10.

Губченко Т.Д. 
Розробка складу та технології лікувально-косметичного крему з густим екстрактом листя горіха грецького: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Т.Д. Губченко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Визначено технологічні властивості біологічно активної речовини - густого екстракту листя горіха грецького (ГЕЛІТ) й обгрунтовано можливість його використання у складі лікувально-косметичних засобів. Вперше на підставі результатів фізико-хімічних, реологічних, мікробіологічних і біологічних досліджень теоретично й експериментально обгрунтовано оптимальний склад і технологію виготовлення лікувально-косметичного крему на емульсійній основі з ГЕЛІТ, призначеного для догляду за сухою змарнілою шкірою з метою запобігання та сповільнення її вікових змін. Запропоновано методику якісного та кількісного визначення ГЕЛІТ у новому лікувально-косметичному препараті, досліджено його стабільність та ефективність, створено й апробовано за промислових умов технологію виготовлення, обгрунтовано оптимальні умови зберігання та встановлено термін придатності. Еспериментально доведено, що за рівнем специфічної дії новий лікувально-косметичний засіб перевищує препарат порівняння, призначений для догляду за сухою шкірою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 горіх грецький + Р282.523 + Л686.23-3 +
Шифр НБУВ: РА355983

Рубрики:

      
11.

Пересадько І.Г. 
Розробка складу та технології таблеток на основі подрібненого листя горіху грецького та каштану кінського: Автореф. дис... канд. фарм. наук: 15.00.01 / І.Г. Пересадько ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено фізико-хімічні, технологічні властивості листя горіха грецького та каштана кінського. На їх основні створено науково й експериментально обгрунтований склад і технологію одержання твердої форми ліків з метою профілактики та лікування атеросклерозу. Проведено комплекс фізико-хімічних і технологічних досліджень з метою вивчення впливу допоміжних речовин на технологічні властивості сировини, а також залежність показників якості таблеток від концентрації та природи застосовуваного зволожувача. Виявлено, що за умов застосування у таких препаратах подрібненого порошку листя горіха грецького та каштана кінського змешується кількість необхідних допоміжних речовин з подібною структурою, зокрема, мікрокристалічної целюлози. Доведено необхідність використання методу вологої грануляції під час виробництва таблеток. Розроблено методики якісного та кількісного вивчення основних діючих речовин. Створено та запроваджено технологію виробництва лікарського засобу "Таблетки "Югесфол".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 + Л663.35-3 +
Шифр НБУВ: РА349024

Рубрики:

      
12.

Домар Н.А. 
Розробка складу та технології таблеток на основі порошку вичавок винограду культурного та метилурацилу: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Н.А. Домар ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено склад і технологію виготовлення нового лікарського препарату у вигляді таблеток, вкритих плівковою оболонкою, з порошком вичавок винограду культурного сорту Каберне-Совіньон і метилурацилом під умовною назвою Вітацил для профілактики та лікування вторининх імунодефіцитних станів. З метою зменшення мікробної контамінації вичавок запропоновано використовувати метод висушування сировини у мікрохвильовому полі під вакуумом, досліджено дію надвисоких частот на вміст біологічно активних речовин в оброблювальній сировині. Запропоновано методики ідентифікації та кількісного визначення діючих речовин розробленого препарату для створення аналітичної нормативної документації. Розроблено методики стандартизації таблеток, вкритих плівковою оболонкою. Проведено доклінічні дослідження розробленого препарату, доведено його імомодулювальну активність та відносну нешкідливість. Визначено оптимальні умови та термін зберігання таблеток, що забезпечують стабільність препарату протягом двох років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.521 + Р282.111 виноград + Л663.35-3 +
Шифр НБУВ: РА355982

Рубрики:

      
13.

Кошовий О.М. 
Створення нового лікарського засобу на основі комплексної переробки листя евкаліпту прутовидного: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / О.М. Кошовий ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Вивчено біологічно активні речовини (БАР) листя Eucalyptus viminalis Labill, на основі яких методом комплексної переробки створено новий лікарський засіб "Евкабол". Досліджено якісний склад і кількісний вміст основних груп БАР у листі, шроті листя Eucalyptus viminalis Labill після виробництва густого екстракту хлорофіліпту та в екстракті "Евкабол". З листя, шроту листя Eucalyphtus viminalis Labill та екстракту "Евкабол" виділено 2 фенолкарбонові кислоти, 5 похідних гідроксикоричної кислоти, 6 кумаринів, 8 флавоноїдів, 2 тритерпеноїди, 2 органічні кислоти, похідне сечовини, ідентифіковано 4 цукри та 22 амінокислоти. В листі Eucalyptus viminalis Labill ідентифіковано 65, а в шроті та екстракті "Евкабол" - по 52 речовини. Запропоновано спосіб одержання з листя Eucalyptus viminalis Labill методом комплексної переробки сухого екстракту "Евкабол". Розроблено проекти аналітично-наукової документації "Листя евкаліпту", "Сухий екстракт "Евкабол" та проект ТУ "Шрот листя евкаліпту прутовидного". Встановлено, що за параметрами гострої токсичності екстракт "Евкабол" відноситься до практично нетоксичних речовин і виявляє антибактеріальну, протизапальну й анаболічну активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 евкаліпт прутовидний + Л663.11-3 +
Шифр НБУВ: РА354367

Рубрики:

      
14.

Гладух Є.В. 
Теоретичне та експериментальне обгрунтування складу і технології таблеток і мазі з поліфенольними сполуками рослин роду вільха: Автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.01 / Є.В. Гладух ; Нац. фармацевт. ун-т. — Х., 2004. — 38 с. — укp.

На підставі вивчення фізико-хімічних, кристалографічних та технологічних властивостей поліфенольних комплексів рослинного походження обгрунтовано теоретичні та експериментальні підходи щодо створення оптимальних складів та технологій твердих та м'яких лікарських форм. Досліджено вплив допоміжних речовин на технологічні властивості субстанції та таблеток-ядер, виявлено залежність якості таблеток від застосованого зволожувача. Експериментально встановлено та теоретично обгрунтовано вплив концентрації та природи емульгаторів, природи та кількості масляної фази, домішок неводних гідрофільних розчинників, швидкості змішування та кількості мазі на формування стабільності, дисперсності та структурно-механічних властивостей емульсій типу м/в. Створено та впроваджено технології виробництва таблеток альтану, покритих оболонкою, та мазі альтанової 2 %-ї. Розроблено аналітично-нормовану документацію та технологічні промислові регламенти виробництва на запропоновані препарати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 вільха
Шифр НБУВ: РА330834

Рубрики:

      
15.

Бурд Н.Б. 
Фармакогностичне вивчення деяких представників роду амарант: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Н.Б. Бурд ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Вперше проведено систематичне фітохімічне, фармакологічне та анатомічне вивчення деяких представників роду амарант флори України. Визначено якісний склад і кількісний вміст вуглеводів, амінокислот, стероїдів, фенольних сполук: гідроксикоричних кислот, гідроксикумаринів, флавоноїдів, ліпофільних речовин (хлорофілів, каротиноїдів, жирних кислот, стеринів). З надземної частини амаранту виділено та ідентифіковано 23 сполуки, серед яких астрагалін, нікотифлорин, кверцитрин, ізокверцитрин, умбеліферон, герніарин астрагалін, виділені вперше для досліджуваних видів роду амарант. Визначено наявність 20-ти мікро- та макроелементів, 16-ти амінокислот, ідентифіковано 15 жирних кислот. Обгрунтовано оптимальні умови одержання комплексу ліпофільних речовин з надземної частини амаранту. Встановлено, що ліпофільна фракція амаранту та крем на її основі мають протизапальну та ранозагоювальну дію. Запропоновано спосіб аналізу одержаного крему. На розроблений склад крему подано заявку на патент України N u 200510012 від 24.10.2005. Вперше визначено анатомічні ознаки сировини амаранту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 амарант +
Шифр НБУВ: РА344272

Рубрики:

      
16.

Федченкова 
Фармакогностичне вивчення деяких представників роду Acer L. та перспективи використання їх у медицині: автореф. дис... канд. фармацевт. наук: 15.00.02 / Юлія Анатоліївна Федченкова ; Національний фармацевтичний ун-т. — Х., 2009. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 клен
Шифр НБУВ: РА365646

Рубрики:

      
17.

Владимирова І.М. 
Фармакогностичне вивчення капусти брокколі та створення на її основі лікарських засобів: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / І.М. Владимирова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Зроблено порівняльне фармакогностичне вивчення біологічно активних речовин (БАР) трави брокколі сортів Тонус, Калабрайзе, Вітамінна, Романеска та Лінда. Визначено якісний склад і кількісний вміст груп БАР у траві даних сортів. З використанням методів колонкової та препаративної хроматографії виділено в індивідуальному стані 27 речовин. Винну кислоту, умбеліферон, скополетин, дафноретин, лютеолін, астрагалін, кемпферол, кверцетин, мірицетин, азулен, 3-меркаптобензиловий ефір пропіонової кислоти та метиловий ефір 2,6-нонадієнової кислоти вперше виділено з трави брокколі. Визначено оптимальні умови та розроблено способи одержання сухих екстрактів, біологічно активної рідини з трави брокколі та таблеток з екстрактом капусти брокколі, для яких визначено гостру токсичність, антимікробну, протизапальну, мембраностабілізувальну, противиразкову та перистальтичну активність кишечнику. Розроблено проекти аналітично-нормативної документації "Трава брокколі", "Сухий екстракт спиртовий з трави брокколі", "Сухий екстракт водний з трави брокколі".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 капуста брокколі + Л66-3 +
Шифр НБУВ: РА357247

Рубрики:

      
18.

Мала О. С. 
Фармакогностичне вивчення кори та пагонів берези бородавчастої: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.02 / О. С. Мала ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне фармакогностичне дослідження кори та пагонів берези бородавчастої. Вивчено якісний склад і кількісний вміст основних груп природних речовин у корі та пагонах берези бородавчастої. Визначено технологічні параметри сировини та встановлено оптимальні умови одержання густого екстракту кори берези бородавчастої. Вивчено морфолого-анатомічну будову та локалізацію біологічно активних речовин у сировині. Розроблено проекти технологічного промислового регламенту одержання густого екстракту кори берези бородавчастої, методи контролю якості "Берези кора" та методи контролю якості "Екстракт берези кори густий".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 береза бородавчаста
Шифр НБУВ: РА373005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Нещерет О.І. 
Фармакогностичне вивчення листя берези бородавчастої: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / О.І. Нещерет ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено фармакогностичне вивчення листя берези бородавчастої. Досліджено якісний склад і кількісний вміст різних груп біологічно активних речовин у сировині й одержаних фітозасобах. З листя берези бородавчастої виділено та встановлено структуру 18-ти індивідуальних сполук: 2-х похідних бензойної кислоти, 3-х похідних коричної кислоти, 7-ми флавоноїдів, 2 катехіни, 2 тритерпенових кислоти, 1 речовину стероїдної природи, 1 речовину каротиноїдної природи, а також 16 амінокислот, 13 жирних кислот, 27 макро- та мікроелементів. Досліджено діуретичну та салуретичну активність настойок листя берези бородавчастої. Встановлено, що густий екстракт виявляє гіпоазотермічну дію, а також антимікробну та помірну сперміцидну активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 +
Шифр НБУВ: РА336580

Рубрики:

      
20.

Адель Ахмад Халіль Абуюсеф 
Фармакогностичне вивчення листя деяких йорданських (палестинських) сортів винограду культурного: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Адель Ахмад Халіль Абуюсеф ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Вперше проведено фітохімічне дослідження листя винограду культурного сортів Шамі, Бейруті та Дабугі. З листя винограду культурного сорту Дабугі виділено та встановлено будову 20-ти індивідуальних сполук: 4 оксикоричних кислоти, 3 оксикумарина, 11 флавоноїдів, 1 фосфоліпід і 1 стероїд. Вперше розроблено технологію одержання сумарного поліфенольного комплексу з листя винограду культурного сорту Дабугі (умовна назва "Флавініт"), який має противиразкову, протизапальну, анальгетичну та антиоксидантну дії. Вперше проведено кількісне визначення флавоноїдів, оксикоричних кислот, аскорбінової кислоти, дубильних речовин, амінокислот, макро- та мікроелементів у листі винограду даного сорту, а також каротиноїдів, хлорофілів, жирних кислот у ліпофільному екстракті. Вивчено анатомічну будову листя та черешків і встановлено головні діагностичні ознаки сировини. За допомогою гістохімічних реакцій виявлено локалізацію біологічно активних речовин у різних анатомічних структурах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 виноград + П214.39 виноград +
Шифр НБУВ: РА323338

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського