Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (29)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>U=Р412.202-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Попенко Н.В. 
Вплив системної та інгаляційної кортикостероїдної терапії на ремоделювання кісткової тканини у хворих на бронхіальну астму: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.27 / Н.В. Попенко ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розв'язано задачу пульмонології - підвищення ефективності ранньої діагностики ускладнень лікування бронхіальної астми (БА), зокрема, ремоделювання кісткової тканини (РКТ) і прогнозування його виникнення на основі вивчення ряду індивідуальних характеристик людини. Показано, що на основі вивчення маркерів РКТ у загальній групі хворих у 56-ти (47,46 %) пацієнтів з БА понад 5 років знижується вміст кальцію у сироватці крові (СК) і підвищується його екскреція з добовою сечею (ДС). Встановлено, що зменшення кальцію у СК і збільшення його екскреції з ДС спостерігається через 2 роки після початку прийому системних глюкокортикоїдів у дозі 10 - 25 мг/добу. Визначено зниження вмісту неорганічного фосфору у СК у порівнянні зі здоровими особами у 16,95 % хворих на БА. Зазначено, що прийом інгаляційних глюкокортикоїдів у дозі 500 - 1 500 мкг/добу не впливав на зміни маркерів РКТ. Доведено, що остеопенічний синдром частіше розвивається у чоловіків-носіїв антигену крові 0(I), у яких переважає ендоморфний компонент соматотипу, у жінок-носіїв фенотипу N.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-4 +
Шифр НБУВ: РА370310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Витриховський О. Я. 
Диференційна діагностика бронхіальної астми і хронічного обструктивного захворювання легень: додаткові критерії та алгоритм їх застосування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.27 / О. Я. Витриховський ; Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності диференційної діагностики бронхіальної астми (БА) та хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ). Розроблено систему бальної діагностики БА та ХОЗЛ у випадках недостатньої інформативності стандартизованих методів обстеження. Визначено систему бальної діагностики БА та ХОЗЛ, яка дозволяє діагностувати захворювання тоді, коли клініко-лабораторні прояви бронхообструктивного синдрому нагадують прояви БА чи ХОЗЛ, та підвищити ефективність діагностики БА до 88,9 %, а ХОЗЛ - до 86,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-4 + Р412.3-4
Шифр НБУВ: РА379062 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Мартин М.Б. 
Особливості діагностики і лікування кашльового варіанту бронхіальної астми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / М.Б. Мартин ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий оригінальний алгоритм діагностики кашльового варіанту бронхіальної астми (КВА). Здійснено порівняльне дослідження схем протизапального лікування КВА - інгаляційним стероїдом у дозі 400 мкг/добу та натрію кромоглікатом у дозі 20 мг/добу. Показано, що застосування інгаляційних стероїдів у хворих з КВА достовірно покращує клініко-функціональні показники, спірометричні показники, зменшує бронхіальну гіперреактивність. Доведено, що у разі КВА спостерігаються зміни в імунній системі, які відповідають порушенням імунного гомеостазу у пацієнтів з класичною бронхіальною астмою. Визначено, що протизапальний ефект інгаляційного стероїду є більш вираженим щодо показників імунітету, ніж у разі застосування натрію кромоглікату. На підставі одержаних результатів рекомендовано раннє введення в схему лікування хворих з КВА інгаляційних кортикостероїдів у дозі, еквівалентній 400 мкг будесоніду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-43 + Р412.202-43
Шифр НБУВ: РА334741
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського