Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (77)Книжкові видання та компакт-диски (33)
Пошуковий запит: (<.>U=Р413.204.6-29$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Журомський В. С. 
Вплив вітамінів С та Е на активність NO-синтазної системи та процеси ліпопероксидації при експериментальній виразці шлунка: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.32 / В. С. Журомський ; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". — Луганськ, 2011. — 22 с. — укp.

Доведено, що самостійна дія вітамінів С та Е на фоні експериментальної виразки шлунка підвищувала цитопротекцію, зменшувала активність загальної NOS, активність індуцибельної NO-синтази (іNOS), вміст нітрит-аніону, ТБК-активних продуктів, рівень активності суперосиддисмутази (СОД), тоді як концентрація L-аргініну в плазмі крові зростала. Відзначено, що поєднана дія вітамінів С та Е на фоні експериментальної виразки шлунка у порівнянні з їх самостійною дією не призводила до виражених змін активності NO-синтаз, вмісту ТБК-активних продуктів та активності СОД і каталази. Визначено особливості дії вітамінів С та Е на фоні інгібування активності іNOS, циклооксигенази-2 (ЦОГ-2) та введення L-аргініну за умов експериментальної виразки шлунка. Показано зміни вмісту вітамінів С та Е у плазмі крові за умов їх самостійної та поєднаної дії, а також інгібування активності іNOS та ЦОГ-2.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-29
Шифр НБУВ: РА382428 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ковальова В.А. 
Вплив пероксидації ліпідів на стан мембран клітин слизової оболонки шлунка щурів за умов експериментальної виразки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.А. Ковальова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження стану антиоксидантної системи та вмісту продуктів перекисного окиснення ліпідів у гомогенаті слизової оболонки шлунка за різних експериментальних моделей виразки. За даних умов встановлено підвищення вмісту продуктів ПОЛ і зниження активності антиоксидантних ферментів. Показано зміни ліпідного складу мембран клітин слизової оболонки шлунка. Виявлено, що активність мембранозв'язаних ферментів по-різному змінюється у досліджуваних моделях виразок. Вивчено активність циклонуклеотид-, кальцій-, фосфоліпідзалежних і тирозинових протеїнкіназ у мембранах клітин слизової оболонки шлунка за даної патології. Вперше встановлено, що препарати природного походження "Сквален" і "Меланін" мають виражені антиоксидантні властивості та сприяють загоєнню виразки. На підставі результатів проведеного дослідження визначено механізми утворення та розвитку виразкової хвороби шлунка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-29 +
Шифр НБУВ: РА334851

Рубрики:

      
3.

Давиденко С. В. 
Вплив поєднаної дії експериментальної виразки шлунка та цукрового діабету на тканини парадонта: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / С. В. Давиденко ; Луганський державний медичний університет. — Луганськ, 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-29 + Р413.204.6-29 + Р415.160.23-29
Шифр НБУВ: РА369506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Торбинський А.А. 
Гормональні механізми розвитку експериментальної виразкової хвороби у щурів та їх корекція ліподалом (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / А.А. Торбинський ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Доведено патогенетичний взаємозв'язок змін гормонального статусу (гіпофізарно-надниркових гормонів, опоїдів, гормонів і гастроентеропанкреатичної зони) в динаміці розвитку експериментальної виразкової хвороби. Зроблено висновок, що найбільш виражений гастропротекторний ефект даларгіну в лікуванні виразкової хвороби проявляється, якщо його використовувати як ліпосомальну форму. Це підвищує терапевтичну дію препарату щодо ураження слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-29
Шифр НБУВ: РА318198 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Підгірний В.В. 
Експериментальне вивчення гепатотоксичного впливу комбінації противиразкових препаратів і його корекція: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / В.В. Підгірний ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що введення досліджених препаратів спричиняє відхилення морфофункціонального стану печінки, інтенсифікацію перекисного окиснення ліпідів, порушення антиоксидантного захисту у здорових тварин, поглиблює патологічні відхилення за умов хронічного гепатиту та гострої виразки шлунка. Встановлено, що застосування тіотриазоліну на тлі комбінованого введення противиразкових препаратів зменшує їх гепатотоксичні прояви у здорових тварин на тлі хронічного гепатиту та гострої виразки шлунка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-29 + Р413.51-29 +
Шифр НБУВ: РА364547

Рубрики:

      
6.

Чайка В.О. 
Механізми трансдукції сигналу в парієтальних клітинах слизової оболонки шлунка щурів при експериментальній виразці: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.О. Чайка ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-29 +
Шифр НБУВ: РА340098

Рубрики:

      
7.

Комар А.В. 
Оментогастропластика як патогенетична корекція експериментальної виразки шлунка (функціонально-морфологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / А.В. Комар ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше проведено багатокомпонентний аналіз структурної організації всіх клітинних складових слизової оболонки шлунка у нормі, у разі гострої комбінованої експериментальної виразки та за умов реваскуляризації шляхом застосування оментопластики. Доведено, що хлорид кальцію, введений в підслизовий шар, викликає локальні деструктивні зміни, а депонування його в сполучній тканині шлунка зумовлює пролонгований пошкоджуючий вплив. Встановлено патогенетичний механізм виникнення деструктивних змін у слизовій оболонці шлунка після введення хлориду кальцію, що розширює можливості застосування цієї методики для дослідження гострих та хронічних виразок. Досліджено, що деструктивні зміни в слизовій оболонці базуються на ішемізації тканини, зміні цитоплазматичних мембран, величині та конфігурації міжклітинних контактів, ультраструктурній організації самих клітинних органел. Доведено, що оментопластика відновлює функціональну мобільність слизової оболонки шлунка, секреторну реакцію на дію гістаміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-29 +
Шифр НБУВ: РА327091

Рубрики:

      
8.

Кузьменко Л.І. 
Система тирозинового фосфорилювання - дефосфорилювання в клітинах слизової оболонки шлунка за умов експериментальної виразки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Л.І. Кузьменко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості функціонування системи тирозинового фосфорилювання - дефосфорилювання у клітинах слизової оболонки шлунка (СОШ) щурів за експериментальної моделі виразки. Установлено, що, не зважаючи на зникнення макроскопічних проявів виразкових уражень слизової, процеси передачі сигналу за участі системи тирозинового фосфорилювання - дефосфорилювання є порушеними, а саме: активність тирозинових протеінкіназ зростала лише у плазматичних мембранах клітин СОШ на третю та четверту добу після стресового впливу, розвиток виразкової патології призводив до значної інактивації тирозинових протеінфосфатаз і суттєвих змін вмісту фосфотирозину у білках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-29 +
Шифр НБУВ: РА351911

Рубрики:

      
9.

Луценко Б.О. 
NO-залежні механізми формування виразки шлунка щурів при хронічній інтоксикації нітратом натрію: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Б.О. Луценко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 23 с. — укp.

Вивчено вплив утворення надлишкової кількості оксиду азоту з екзогенного попередника (модель хронічної інтоксикації нітратом натрію) на структурно-метаболічні зміни у слизовій оболонці шлунка (СОШ) (зокрема залежно від функціональної активності NO-синтазних систем) за умов відтворення пептичної виразки. Виявлено, що зменшення утворення оксиду азоту NO-синтазними системами обмежує дезорганізацію сполучнотканинних структур СОШ білих щурів за умов ульцерогенезу на тлі хронічної інтоксикації нітратом натрію. Введення L-аргініну перед моделюванням ПВ за умов надходження до організму нітрату натрію не позначається на тяжкості виразкового процесу в СОШ.Виявлено, що зменшення утворення оксиду азоту NO-синтазними системами обмежує дезорганізацію сполучнотканинних структур СОШ білих щурів за умов ульцерогенезу на тлі хронічної інтоксикації нітратом натрію. Введення L-аргініну перед моделюванням ПВ за умов надходження до організму нітрату натрію не позначається на тяжкості виразкового процесу в СОШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-29 +
Шифр НБУВ: РА356205

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського