Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (249)Книжкові видання та компакт-диски (115)
Пошуковий запит: (<.>U=Р458.148.83$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гамрецький А.А. 
Активація репаративного остеогенезу при порушеннях загоювання переломів довгих кісток (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / А.А. Гамрецький ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2004. — 19 с. — укp.

Враховуючи результати обстеження та лікування пацієнтів з переломами довгих кісток з'ясовано, що після перенесених післяопераційних ускладнень регенераторні властивості кісткової тканини значно знижуються, що призводить до розвитку хибних суглобів. На основі експериментальних досліджень встановлено, що використання ембріональної кісткової тканини сприяє більш активному перебігу репаративного остеогенезу, формуванню та перебудові сформованого регенерату. Розроблено методику прогнозування на базі теорії непарних множин, що дозволяє з високою вірогідністю передбачити розвиток уповільненої консолідації довгих кісток та хибних суглобів на основі анамнестичних та об'єктивних даних, одержаних під час обстеження хворого. Клінічно доведено, що застосування ембріональної кісткової тканини є ефективним методом стимуляції репаративного остеогенезу за ускладнених переломів довгих кісток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588 +
Шифр НБУВ: РА329598

Рубрики:

      
2.

Верба О.І. 
Вікові особливості порушень структурно-функціонального стану кісткової тканини в населення, що мешкає в екологічно несприятливих умовах (підвищений вміст фтору в воді) та шляхи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.І. Верба ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше в експерименті встановлено роль помірно підвищеного вмісту фтору у воді на розвиток структурно-функціональних порушень кісткової тканини на тлі естрогенного дефіциту, а також остеопротекторні властивості препарату кальцію ІІІ покоління (кальцеміну). Вперше вивчено вікові особливості фізичного розвитку, формування піку кісткової маси, структурно-функціонального стану кісткової тканини, розповсюдженість остеопенічного синдрому та остеопорозу в населення, яке мешкає в регіоні з підвищеним вмістом фтору у воді. Визначено роль дисбалансу у фактичному раціоні харчування в розвитку структурно-функціональних порушень кісткової тканини в даного контингенту, а також рентгеноденситометричні показники кісткової тканини. Вивчено ефективність препарату кальцію ІІІ покоління кальцеміну в профілактиці порушень структурно-функціонального стану кісткової тканини у дітей, які проживають за умов підвищеної концентрації фтору у воді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588 +
Шифр НБУВ: РА335641

Рубрики:

      
3.

Білик С.В. 
Двоплощинний накістковий остеосинтез при переломах кісток подвійною деротаційною пластиною з обмеженим контактом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / С.В. Білик ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2005. — 19 с. — укp.

З використанням системного підходу, методів математичного та комп'ютерного моделювання, експериментальних, біомеханічних і морфологічних досліджень розроблено новий напрямок накісткового остеосинтезу - двоплощинну фіксацію з обмеженим контактом. На підставі значної кількості спостережень з'ясовано математичні та клініко-ренгенограмометричні показники деформації фіксатора та формування кісткового мозоля. Розроблено математичну модель подвійної деротаційної пластини, розрахунковим шляхом визначено її оптимальну форму та розміри залежно від анатомічної локалізації та типу перелому. За результатами біомеханічних досліджень установлено, що двоплощинна фіксація подвійною деротаційною пластиною перевищує фіксуючі можливості пластини типу AO-DCP. Завдяки експериментальному вивченню особливостей репаративної регенерації кісткової тканини на тваринах (рентгенологічних і гістоморфологічних досліджень) показано їх перевагу. Ефективність двоплощинної фіксації підтверджено клінічними спостереженнями. Завдяки рентгенологічному дослідженню встановлено, що загоєння переломів у більшості хворих відбувається шляхом формування періостального нормотрофічного мозоля і є оптимальною відповіддю на мікрорухомість кісткових відламків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588 +
Шифр НБУВ: РА338184

Рубрики:

      
4.

Рамі М.А. Абу Хамде Самара 
Експериментально-біомеханічне обгрунтування використання вуглецевих імплантатів для лікування переломів довгих кісток у пацієнтів похилого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Рамі М.А. Абу Хамде Самара ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено інформаційну модель остеосинтезу у випадку діафізарних переломів довгих кісток у літніх людей. У межах інформаційної моделі створено оригінальну технологію з'єднання кісткових відламків (абстрактну модель остеосинтезу), що теоретично дає змогу забезпечити індивідуальний, прогнозований остеосинтез з заданими параметрами жорсткості з'єднання кісткових відламків. Експериментально доведено "біологічну інертність" та можливість використання комбінацій вуглецевих і титанових імплантатів за клінічних умов, що є наслідком сприяння вуглецевого композиційного матеріалу у статичному контакті з титаном більш швидкому утворенню окисної плівки на поверхні металу, тобто швидкій ізоляції титану. Уперше математичним шляхом розраховано необхідні міцнісні параметри фіксатора з урахуванням неушкодженої кістки. Розроблено новий спосіб остеосинтезу, що забезпечує надійну первинну стабілізацію кісткових відламків імплантатами з вуглецевого композиційного матеріалу на фоні зниження міцності кісткової тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588 +
Шифр НБУВ: РА330861

Рубрики:

      
5.

Фархан Махмуд Махмуд 
Застосування гідроксилапатитної кераміки, збагаченої іонами срібла, для пластики кісткових порожнин (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Фархан Махмуд Махмуд ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного експериментально-клінічного дослідження гідроксилапатитної кераміки, збагаченої іонами срібла, введеного в структуру кераміки - градієнтно та рівномірно з концентрацією 0,5; 1,0 та 2,0 ваг %. За результатами експериментів культивування мезенхімальних клітин і кісткового мозку за присутності гранул гідроксилапатиту, збагаченого сріблом, встановлено його біосумісність і відсутність цитотоксичної дії. За допомогою бактеріологічних досліджень доведено його бактерицидну дію на St. aureus, Ps. aerogunous та E. coli з найбільш вираженим ефектом на E. coli. Відзначено, що ефект бактерицидної дії був більшим з підвищенням концентрації срібла та за градієнтного розташування срібла у структурі кераміки. Максимально вираженим був ефект порошку гідроксилапатиту. Встановлено, що гідроксилапатит зі сріблом не порушує направленості остеорепаративного процесу у кістковій порожнині. Спостережено відставання у формуванні кісткового регенерату через використання градієнтної форми кераміки. Темпи кісткоутворення та площі знов сформованої кісткової тканини навколо гранул гідроксилапатиту зі сріблом у інфікованій St. aureus кістковій порожнині були набагато більшими, ніж за використання гідроксилапатиту без срібла. Проведено успішну апробацію гідроксилапатиту зі сріблом у клініці для лікування 15 хворих з інфікованими кістковими порожнинами та у разі високого ступеня ризику післяопераційного запального ускладнення кісток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588
Шифр НБУВ: РА314922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Гаврецький А.І. 
Застосування кремнійпохідних сорбентів з іммобілізованими на них препаратами у комплексній профілактиці гнійних ускладнень відкритих переломів (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / А.І. Гаврецький ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Вперше визначено особливості перебігу ранового процесу під час практичного застосування кремнійпохідних сорбентів на базі експериментальної моделі розвитку патологічного гнійного процесу у тварин після нанесення їм відкритого перелому з наступним його мікробним забрудненням. На підставі порівняльного аналізу показників результатів експериментального дослідження розроблено методики профілактичних заходів з застосуванням нових схем комбінованої сорбційної терапії, спрямованої на зниження частоти та тяжкості гнійних ускладнень відкритих переломів. На основі детального вивчення процесу загоєння ран під час відкритих переломів запропоновано науково обгрунтовані показання щодо застосування кремнійпохідних сорбентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588 +
Шифр НБУВ: РА330056

Рубрики:

      
7.

Побєл А.М. 
Клініко-експериментальне обгрунтування лікування внутрішньосуглобових переломів на фоні дії шкідливих факторів металургійного виробництва (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис. д-ра мед. наук: 14.01.21 / А.М. Побєл ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2003. — 34 с.: рис. — укp.

На основі експериментальних, морфологічних та клінічних досліджень, створення нових апаратів для остеосинтезу, методів хірургічного лікування та обгрунтованої медикаментозної терапії розроблено новий напрямок лікування хворих з травматичними внутрішньосуглобовими ушкодженнями, які знаходилися під впливом шкідливих факторів металургійного виробництва. В експериментальних умовах на щурах доведено, що під впливом шкідливих факторів металургійного виробництва порушуються стадійно-часові характеристики репаративного хондро-, остеогенезу, що обумовлює специфіку медикаментозної корекції порушень. Розроблено й обгрунтовано систему комплексного лікування внутрішньосуглобових переломів, яка спрямована на оптимізацію процесу остео-, хондрорепарації та профілактику розвитку післятравматичного остеоартрозу у пацієнтів, що знаходилися під впливом шкідливих хімічних факторів металургійного виробництва. Надано схеми медикаментозної терапії пацієнтів із внутрішньосуглобовими переломами. Запропоновано нові пристрої для зовнішньої фіксації переломів проксимального відділу стегнової кістки й удосконалені методики остеосинтезу на основі стержневих апаратів, що дозволяють оптимізувати операції остеосинтезу, зменшити травматичність хірургічного втручання, створити сприятливі умови для зрощення перелому і ранньої реабілітації хворих. Розроблено методики післяопераційного ведення і реабілітації хворих, що зазнали впливу хронічної інтоксикації шкідливими хімічними речовинами металургійного виробництва. Встановлено, що введення у комплекс лікувальних заходів хондропротекторів та остеотропних препаратів підвищує ефективність консервативних і оперативних методів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588 +
Шифр НБУВ: РА328093

Рубрики:

      
8.

Бодаченко К.А. 
Консервативна терапія в комплексному лікуванні хронічного посттравматичного остеомієліту довгих кісток кінцівок: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / К.А. Бодаченко ; Ін-т травматол. та ортопедії АМН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Удосконалено комплексне лікування хронічного посттравматичного остеомієліту довгих кісток кінцівок за рахунок доповнення хірургічного лікування патогенетично обгрунтованим комплексом медикаментозних і фізіотерапевтичних методів впливу на перебіг запалення. Обгрунтовано доцільність використання імунопрепаратів, що сприяє активації гуморальних факторів захисту у госторому післяопераційному періоді та фагоцитарної системи - в раньому періоді, що покращує перебіг захворювання та зменшує ризик розвитку його рецидиву. Розроблено комплекс консервативної терапії цього захворювання, основними компонентами якого є рефотран, інфезол, пентоксифілін, циклоферон і поляризоване світло, які впливають на основні ланки патогенезу посттравматичного остеомієліту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-7 + Р457.860.11-5
Шифр НБУВ: РА373796 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Малкаві Амір М.М.К. 
Металоостеосинтез і метало-цементний остеосинтез при переломах довгих кісток у людей літнього та старечого віку (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Амір М.М.К. Малкаві ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2005. — 16 с.: табл. — укp.

Уперше на підставі результатів експериментально-біомеханічних досліджень здійснено порівняльну оцінку стабільності (міцності) різних способів остеосинтезу та науково обгрунтовано раціональні способи остеосинтезу переломів довгих кісток у літньому та старечому віці. Завдяки експериментам на тваринах вивчено перебіг репаративної регенерації кісткової тканини за інтрамедулярного введення поліметилметакрилатного цементу, який застосовується у процесі цементного ендопротезування суглобів. Запропоновано та науково обгрунтовано раціональну хірургічну тактику остеосинтезу переломів довгих кісток у літньому та старечому віці залежно від ступеня остеопорозу кісткової тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588 + Р458.148.83-588
Шифр НБУВ: РА336924

Рубрики:

      
10.

Діголь Л.Г. 
Морфофункціональний стан трубчастих кісток у процесі репаративної регенерації під впливом поліетиленгліколів та їхніх похідних (анатомо-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Л.Г. Діголь ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

На експериментальній моделі поперечного перелому стегнової кістки щурів вивчено морфофункціональний стан трубчастих кісток під впливом поліетиленгліколів та їх похідних за асептичних умов інфікування. З'ясовано, що введення даних полімерів до області перелому змінює співвідношення тканинних компонентів регенерату. Встановлено залежність впливу поліетиленгліколів та їх похідних на репаративну регенерацію кістки від хімічної структури й властивостей цих речовин. На базі порівняльного аналізу біологічної дії даних полімерів визначено можливість їх використання з метою оптимізації репаративного остеогенезу. Показано доцільність застосування поліетиленоксиду м.м. 400 і поліетиленпропіленоксиду м.м.1500 для лікування ран, що супроводжуються переломом кістки. Результати роботи є науковим обрунтуванням розробки лікарських засобів на основі поліетиленгліколів та їх похідних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588.3
Шифр НБУВ: РА316888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Спесивий І.І. 
Накістковий остеосинтез пластинами з біоінертним покриттям при переломах довгих кісток: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / І.І. Спесивий ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького, НДІ травматології та ортопедії. — Донецьк, 2010. — 16 с. — укp.

Розроблено методику використання пластин з біоінертним покриттям для накісткового остеосинтезу. Розкрито сутність і клінічне значення застосування пластин з біоінертним покриттям корундовою керамікою для лікування переломів довгих кісток. Показано вплив накісткових фіксаторів з біоінертним покриттям на основі нітриду титану та корундової кераміки на репаративний остеогенез у разі діафізарних переломів довгих кісток, вивчено ступінь і динаміку відновлення клітинних елементів у зоні контакту імплантату з кісткою. Проведено порівняльне оцінювання ефективності остеосинтезу для різних варіантів накісткових фіксаторів. Розроблено технологію накісткового остеосинтезу для лікування переломів довгих кісток пластинами з біоінертним покриттям корундовою керамікою. Проведено експериментальне дослідження запропонованої методики накісткового остеосинтезу. Показано, що її впродження сприяє підвищенню ефективності лікування діафізарних переломів кісток і значно зменшити кількість дисрегенерацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-558.3 +
Шифр НБУВ: РА370078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Піддубна О.М. 
Обгрунтування мікробіологічних критеріїв важкості перебігу поєднаної травми опорно-рухової системи і головного мозку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / О.М. Піддубна ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2004. — 23 с. — укp.

Встановлено динаміку змін показників нормальної мікрофлори (НМФ) слизових оболонок зіва та носа, а також поверхні шкіри протягом травматичної хвороби (ТХ) і визначено мікробіологічні критерії важкості її перебігу у постраждалих з поєднаною травмою опорно-рухової системи (ОРС) і головного мозку (ГМ). Визначено показники НМФ слизових оболонок зіва та носа, а також поверхні шкіри для умовно-здорових людей, що мешкають у Донецькому регіоні України. У постраждалих обстежених осіб виявлено значний дисбаланс кількісних показників і видового складу НМФ слизових оболонок зіва та носа, а також поверхні шкіри в динаміці ТХ, ступінь прояву якого залежить від загальної важкості стану хворого, локалізації домінуючого пошкодження та терміну ТХ. Встановлено взаємозв'язок між змінами НМФ слизової оболонки зіва у перший день після травми з наступним підвищенням частоти виникнення посттравматичних ускладнень. Досліджено видовий склад мікрофлори осередків запалення у разі інфекційних ускладнень поєднаної травми ОРС і ГМ залежно від виду домінуючого пошкодження. Визначено чутливість виділених збудників до деяких антибіотиків. Виявлено зв'язок між змінами НМФ слизових оболонок зіва та носа, а також поверхні шкіри в першу добу ТХ та підвищення частоти летальних випадків у термінальних хворих. Доведено можливість використання змін показників НМВ як мікробіологічних критеріїв оцінки важкості стану постраждалих, діагностики домінуючого пошкодження, прогнозування імовірного розвитку ускладнень, перебігу та результату ТХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-3 + Р638.77-3 +
Шифр НБУВ: РА334423

Рубрики:

      
13.

Шайко-Шайковський О.Г. 
Основи побудови металополімерних конструкцій біотехнічних систем для остеосинтезу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.17 / О.Г. Шайко-Шайковський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 32 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання створення основ побудови металевих і металополімерних конструкцій фіксуючих систем для заглибленого інтрамедулярного остеосинтезу довгих кісток. Розроблено новий напрямок у створенні науково обгрунтованих підходів щодо розробки технічних систем і конструкцій для використання у практичній травматології під час лікування переломів і пошкоджень опорно-рухового апарату людини. За допомогою методів опору матеріалів, будівельної механіки, скінченних елементів наведено методику розрахунку параметрів напружено-деформованого стану елементів біотехнічних систем, визначення необхідних геометричних форм, розмірів і кількості елементів їх конструкцій. Створено обладнання та експериментальні установки для оцінки за лабораторних умов міцності та жорсткості існуючих і розроблених біотехнічних фіксуючих систем у разі дії на них простих і складних видів навантажень. Запропоновано низку металополімерних фіксувальних конструкцій для заглибного інтрамедулярного остеосинтезу, закордонних аналогів яким немає.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588
Шифр НБУВ: РА319271 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Дмитренко О.П. 
Оцінка структурно-функціонального стану кісткової тканини у людей різного віку та статі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.П. Дмитренко ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено та впроваджено АРМ "Остеолог" для скринінгу, моніторингу структурно-функціонального стану кісткової тканини в людей різного віку та статі. Створено референтну базу щодо нормативних рентгеностеоденситометричних показників для представників української популяції. Визначено антропометричні показники, які впливають на даний стан, а також з'ясовано "антропометричний портрет" хворого з остеопорозом та його ускладненнями. Запропоновано діагностичний алгоритм оцінки структурно-функціонального стану кісткової тканини та виділення груп ризику щодо остеопорозу з використанням методів рентгеноденситометрії та антропометрії, який є одним з альтернативних варіантів діагностики порушень дослідженого стану кісткової тканини, прогнозування остеопоротичних переломів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-5 + Р418.110.40-5 +
Шифр НБУВ: РА328626

Рубрики:

      
15.

Ферас Анабтаві 
Патологічні переломи довгих кісток кінцівок (діагностика, клініка, лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Ферас Анабтаві ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Удосконалено методи лікування патологічних переломів довгих кісток. Виявлено роль електрофізіологічних досліджень у визначенні характеру пухлин (доброякісного або злоякісного), ступеня злоякісності (рівня пухлинного процесу). Розроблено методики однополюсного ендопротезування, показання до ампутації кінцівки. Визначено доцільність передопераційного внутрішньокісткового введення цитостатика. Відзначено, що клінічна апробація запропонованих нововведень за комплексного лікування 70-ти хворих з патологічними переломами довгих кісток призвела до значного покращання результатів лікування. Доведено, що операція збереження у випадку патологічного пухлинного процесу покращує якість життя хворого. Наявність кінцівки, задовільна її функція нормалізують психічний стан таких постраждалих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-5 + Р569.481-5 +
Шифр НБУВ: РА328719

Рубрики:

      
16.

Калашніков О.В. 
Порушення та корекція структурно-функціонального стану кісткової тканини (експериментальне та клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.В. Калашніков ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2006. — 19 с. — укp.

На підставі результатів комплексних експериментальних досліджень доведено однотиповість змін структурно-функціонального стану кісткової тканини в щурів за умов аліментарного D-гіповітамінозу та гіпокінезії. Наведено дані стосовно взаємозв'язку між функціональною активністю тазостегнового суглоба, ступенем порушень структурно-функціонального стану кісткової тканини та стадією коксартрозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588 +
Шифр НБУВ: РА344138

Рубрики:

      
17.

Григоровський В.В. 
Посттравматичні ураження кісток: патоморфологія та патогенез: Автореф. дис... канд. д-ра мед. наук: 14.03.02 / В.В. Григоровський ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 38 с. — укp.

Розв'язано проблему морфогенезу, патогенезу та патологоанатомічної діагностики травматичних ішемічних та запальних уражень довгих кісток з використанням даних морфологічних, біохімічних і фізіологічних методів. Визначено ключові ланки морфогенезу та патогенезу травматичних ішемічних і запальних уражень кісток, особливо в ранні строки, коли спрацьовують механізми, що обумовлюють порушення, спрямовані на компенсацію гострих розладів кровопостачання кістки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-29
Шифр НБУВ: РА315409 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Орібко І.Б. 
Профілактика дегенеративно-дистрофічних змін у комплексному лікуванні внутрішньосуглобових переломів (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / І.Б. Орібко ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Висвітлено вплив препарату міді на метаболізм і репаративну регенерацію кісткової та хрящової тканин. Вивчено особливості метаболізму кісткової та хрящової тканин після внутрішньосуглобових переломів в експерименті. Проаналізовано вплив препарату міді на метаболічні процеси у разі внутрішньосуглобового перелому. Виявлено, що внутрішньосуглобові трансхондріальні пошкодження кісток викликають значні зміни метаболізму колагену, глікозаміногліканів і мінерального обміну кісткової та хрящової тканин. З'ясовано, що під впливом препарату міді нормалізація показників відбувається раніше на 10 - 15 діб. Застосування препарату міді сприяє більш активному кісткоутворенню, яке характеризується формуванням густої мережі кісткових балок, а також сприяє формуванню хондроїдної тканини в зоні дефекту суглобового хряща та запобігає розвитку дегенеративно-дистрофічних змін у суглобовому хрящі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588
Шифр НБУВ: РА314225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Литовченко 
Репаративна регенерація при множинних та поєднаних переломах кісток кінцівок: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / Віктор Олексійович Литовченко ; Український НДІ травматології та ортопедії. — К., 2000. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-5 + Р638.77
Шифр НБУВ: РА314910

Рубрики:

      
20.

Стебліна К.В. 
Розробка шляхів і методики проектування та біомеханічного обгрунтування накісткових конструкцій для остеосинтезу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / К.В. Стебліна ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методики проектування нових конструкцій для накісткового остеосинтезу довгих кісток. Проведено теоретичне й експериментальне оцінювання міцності та жорсткості плоских накісткових пластин і пластин з багатоплощинною фіксацією. Запропоновано та створено нові малоконтактні демпферні конструкції для накісткового остеосинтезу. Обгрунтовано форми та розміри розроблених накісткових конструкцій фіксаторів. Запропоновано методику визначення кількості та розмірів фіксувальних елементів накісткових конструцій у разі використання полімерного осердя. Створено обладнання та методики експериментального оцінювання міцності та жорсткості металевих накісткових конструкцій фіксувальних систем за умов дії простих і складних видів навантажень, що дозволяє проводити проектування біомеханічно обгрунтованих біотехнічних систем з необхідними властивостями міцності та жорсткості. Проведено математичне моделювання напружено-деформованого стану біотехнічних систем "кістка - фіксатор" за навантажень різних видів. Оцінено параметри напружено-деформованого стану за припущень про ізотропну й анізотропну структури кістки. Розроблено модель пошкодженої кістки за поперечного діафізарного перелому, синтезованого металевою пластиною. Оцінено напруження та переміщення, що виникають у матеріалі кістки та пластини за деформацій різних видів - стиску, згину, кручення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588 +
Шифр НБУВ: РА358636

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського