Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (171)Книжкові видання та компакт-диски (121)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р56-1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Кондратенко О.Є. 
Визначення ролі нітратного забруднення питної води і грунтів в синтезі N-нітрозамінів і формуванні канцерогенного ризику: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / О.Є. Кондратенко ; Держ. установа "Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України". — К., 2007. — 21 с. — укp.

За натурних та експериментальних умов вивчено закономірності екзо- й ендогенного синтезу N-нітрозамінів (НА) з азотвмісних попередників, встановлено кількісні параметри транслокації НА з грунту в рослини та кретерії оцінки їх небезпеки. Наведено детальну характеристику забрудення навколишнього середовища канцерогенними НА у різних регіонах України. Визначено зв'язок між ступенем даного забрудення та рівнем нітратів у грунті, питній воді, рослинній продукції. Розроблено методи визначення нітрозодиметиламіну та нітрозодіетиламіну у грунті та воді. Модифіковано гезохроматографічний метод визначення даних канцерогенів у рослинній сировині. Вперше розраховано добове надходження НА до організму людини з харчовими продуктами та питною водою та встановлено закономірності його формування. Визначено ступінь канцерогенного ризику перорального навантаження НА та їх попередників для людини. Розроблено шкалу для прискореного прогнозування канцерогенного ризику різних доз НА за перорального надходження до організму людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.13 + Р56-1 +
Шифр НБУВ: РА349601

Рубрики:

      
2.

Батюк Л.В. 
Вплив іонізуючого опромінення на стан еритроцитів у нормі та при злоякісних новоутвореннях: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Л.В. Батюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено діелектричні властивості суспензії еритроцитів людини із злоякісними новоутвореннями за умов радіаційного впливу на організм. Установлено неспецифічне зростання кислотної та термічної стійкостї мембран еритроцитів за наявності онкологічної патології та зменшення за умов опромінення організму. Показано, що у випадку злоякісних новоутворень змінюються щільність розподілу еритроцитів за об'ємом і транспортні характеристики їх мембран. Визначено, що частота діелектричної релаксації молекул води у суспензії еритроцитів щурів-пухлиноносіїв є вищою, ніж у контрольних тварин, що відповідає зменшенню кількості зв'язаної мембранами води. З'ясовано, що структурні зміни мембран еритроцитів за експериментального канцерогенезу залежать від дози опромінення організму та призводять до відновлення електролітної рівноваги, зміни ступеня гідратації клітинних мембран.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-11 + Р56-56 +
Шифр НБУВ: РА338112

Рубрики:

      
3.

Когутницький В.В. 
Гігієнічна оцінка екологічного середовища сільських районів Донецької області та його впливу на онкологічну захворюваність населення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.В. Когутницький ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2005. — 21 с. — укp.

Уточнено спектр та особливості розподілу у просторі та часі хімічних забруднювачів атмосферного повітря, грунту та питної води у сільских населених пунктах, розташованих у великому промисловому регіоні. Вперше встановлено розбіжності за видами та концентрацією металів у грунтах сільської місцевості та заповідних територій екокризового регіону. Встановлено роль збалансованої за мінеральним складом доброякісної питної води підземних джерел у профілактиці онкологічних хвороб. Досліджено механізми накопичення шкідливих речовин в організмі людини та об'єктах екологічного середовища, а також особливості процесів природного самоочищення довкілля в сільській місцевості. З урахуванням вікового і статевого чинників уточнено закономірності формування рівня, динаміки та структури онкологічної захворюваності серед сільського населення, що проживає за екологічно несприятливих умов з постійно діючими шкідливими хімічними факторами малої інтенсивності. З'ясовано роль екологічних чинників у процесі виникнення онкологічних хвороб серед сільських жителів. Вперше встановлено вікові критичні періоди інтенсивного зростання частоти поширення даної патології за несприятливих екологічних умов. Науково обгрунтовано ефективні підходи щодо поліпшення стану навколишнього середовища сільських районів та заходи первинної профілактики онкологічних хвороб серед населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-1 +
Шифр НБУВ: РА334860

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Шуваєва Г.Ю. 
Експресія ізоформ адаптерного білка RUK/CIN85 в пухлинах людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / Г.Ю. Шуваєва ; НАН України. Ін-т біології клітини. — Л., 2006. — 21 с. — укp.

Уперше одержано й охарактеризовано монокліальні антитіла до N-кінцевого SH3A домену адаптерного білка Ruk/CIN85. Досліджено особливості експресії ізоформ Ruk/CIN85 у пухлинах нирки, передміхурової залози та головного мозку людини на рівні мРНК та на рівні білка. Установлено зниження, а також підвищення експресії повнорозмірної форми Ruk/CUIN85 у зразках світлоклітинної карциноми нирки людини у порівнянні з відповідними контрольними зразками.Низький рівень експресії або практичну відсутність p85 продемонстровано у зразках аденокарцином передміхурової залози людини, а у разі доброякісної гіперплазії детектовано значний поліморфізм у рівні експресії досліджуваного адаптерного білка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*445.4 + Р56-1 +
Шифр НБУВ: РА344747

Рубрики:

      
5.

Демецька О.В. 
Оцінка канцерогенного ризику у працюючих окремих виробництв за допомогою маркерів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / О.В. Демецька ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Розроблено комплексний підхід з використанням маркерів для оцінки канцерогенного ризику у працюючих окремих підприємств України. Оцінку ризику проведено у працюючих заводу феросплавів, а також осіб, які зазнають професійного впливу пилу хризотил-азбесту та пилу базальтового волокна. Встановлено, що вплив шкідливих факторів виробничого середовоища на працюючих зумовлює прискорення темпів їх старіння та відхилення від нормальних значень гематологічних показників. За допомогою методу доклінічної детекції новоутворень здійснено оцінку ступеня специфічної сенсибілізації працюючих до загального ракового антигену та антигену раку легень. Виявлено значний відсоток осіб, сенсибілізованих до пухлинних антигенів, що свідчить про високий професійний ризик працюючих досліджуваних виробництв. На підставі значення відносного ризику розвитку онкопатології встановлено тенденцію щодо його збільшення в осіб, які зайняті на даних виробництвах більше 20-ти років. Розроблено проект методичних вказівок з санітарно-гігієнічної паспортизації канцерогенонебезпечних виробництв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-1
Шифр НБУВ: РА330535

Рубрики:

      
6.

Залєток С.П. 
Поліаміни-маркери злоякісного росту і мішень для протипухлинної терапії: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.01.07 / С.П. Залєток ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2007. — 37 с. — укp.

Досліджено особливості метаболізму поліамінів (ПА) за пухлинного росту. Вивчено інгібітори обміну ПА як протипухлинних агентів та досліджено взаємозв'язок між метаболізмом ПА у пухлинах та процесом транскрипції, опосередкованим фактором NF-kB. Установлено, що характерним для експериметальних пухлин різного гістогенезу та пухлин людини є активація синтезу та закономірне підвищення вмісту окремих фракцій ПА. Виявлено, що ПА-тест може бути адекватним критерієм ефективності лікування та прогнозу перебігу захворювання у хворих на рак яєника, грудної залози та злоякісні лімфоми. В експериментах in vivo установлено, що перспективними мішенями для протипухлинної терапії є інтермедіанти обміну ПА. Установлено, що інгібітори метаболізму поліамінів істотно гальмують ріст експерментальних пухлин, значною мірою підвищують середню тривалість життя тварин і можуть бути запропоновані для подальшої розробки як агентів для "таргентної терапії" онкологічних хворих. Доведено, що однією з молекуляних функцій А за умов пухлиного росту є їх участь у регуляції активності фактора транскрипції NF-kB. Доведено, що протипухлинна дія інгібіторів метаболізму ПА взаємопов'язана з з сигнальним шляхом фактора транскрипції NF-kB.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-1 + Р56-5 +
Шифр НБУВ: РА349483

Рубрики:

      
7.

Призимирська Т.В. 
Роль гіпергомоцистеїнемії у динаміці росту злоякісних пухлин (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Т.В. Призимирська ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено роль гіпергомоцистеїнемії (ГГЦ) у динаміці росту злоякісних пухлин. Створено нову метіонінову вітамін-дефіцитну модель ГГЦ, яка дозволяє за короткий термін досягти значного підвищення рівня гомоцистеїну (ГЦ) у плазмі крові лабораторних тварин. Показано, що за умов метіонінової ГГЦ зростання концентрації ГЦ у плазмі крові залежить від віку тварин. З використанням різних моделей пухлинного росту показано, що на стадії експоненційного росту пухлин концентрація ГЦ у плазмі крові підвищується та прямо корелює з масою пухлин. У разі зменшення швидкості росту пухлин (на термінальній стадії) концентрація ГЦ знижується та зворотно корелює з масою пухлин. Установлено, що зростання концентрації ГЦ у плазмі крові піддослідних тварин (за експериментальної ГГЦ чи за умов пухлинного росту) прямо корелює зі зниженням рівня загального тканиноспецифічного метилювання ДНК. Показано, що у разі перебування тварин з нітрозометилсечовино (NMU)-індукованим концерогенезом у молочній залозі (МЗ) протягом латентного періоду за умов хронічної ГГЦ знижується частота виникнення пухлин МЗ і коефіцієнт множинності, а також скорочується латентний період, збільшується відносна кількість, маса й об'єм злоякісних пухлин МЗ у порівнянні з аналогічними показниками у тварин групи контролю. Установлено, що за експериментальної ГГЦ гальмується ріст і метастазування перещеплюваних пухлин, знижується рівень загального метилювання ДНК у тканинах пухлини та печінки, посилюються процеси тромбоутворення в судинах пухлин і суттєво знижується протипухлинний ефект доксорубіцину в щурів з карциносаркомою Уокер 256.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-1 +
Шифр НБУВ: РА356883

Рубрики:

      
8.

Бурлака А.П. 
Роль радикальних форм кисню і оксиду азоту в молекулярних механізмах канцерогенезу: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 04.01.07 / А.П. Бурлака ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2002. — 40 с. — укp.

Розглянуто спільні ланки порушень у разі дії на організм агентів хімічної та радіаційної природи. Дослідження проведено на моделях хімічного канцерогенезу, індукованого поліциклічним ароматичним вуглеводнем і нітрозаміном, а також за умов постійного тривалого впливу іонізувальної радіації низької потужності у зв'язку з аварією на ЧАЕС. Вперше доведено, що під дією на організм хімічних канцерогенів та іонізувальної радіації на стадії ініціації відбуваються зміни у мембранах клітин, що призводить до значного збільшення швидкості генерування супероксидних радикал-аніонів і гідроксильних радикалів в електронтранспортному ланцюзі ендоплазматичного ретикулуму клітин печінки та нирок. Виявлено зміни у системі елімінації радикальних форм кисню, що пов'язано з порушеннями у координації функціонування антиоксидантних ферментів (СОД і каталази), внаслідок чого підсилюється вільнорадикальне окиснення у мембранах клітин. Встановлено утворення комплексів оксиду азоту з гемовими та негемовими білками в електронтранспортних системах мембран клітин під впливом на організм агентів хімічної та радіаційної природи. Виявлено спільну ланку у структурно-функціональних порушеннях у надниркових залозах тварин, що призводить до змін у процесах гідроксилювання стероїдних гормонів за умов впливу на організм іонізувальної радіації та у процесі канцерогенезу в молочних залозах. Одержано дані стосовно селективної модифікації гуаніну у молекулі ДНК внаслідок дії на організм радіонуклідів, що проявляється у збільшенні кількості та швидкості екскреції 8-oxodG, 8-oxoG. Досліджено залежність кількісних показників молекулярного маркера оксидного пошкодження ДНК від рівня інтенсифікації оксидних процесів. В експериментальних і клінічних дослідженнях виявлено маркери ризику ініціювання канцерогенезу під впливом на організм агентів хімічної та радіаційної природи. Зазначено, що меланінові пігменти грибного походження, біофлавоноїди виявляють антирадикальні та антиканцерогенні властивості і можуть бути використано як уловлювачі супероксидних радикал-аніонів і гідроксильних радикалів для профілактики розвитку пухлин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-12
Шифр НБУВ: РА320435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Волощук О.М. 
Стан вільнорадикальних процесів у мітохондріальній фракції карциноми Герена і печінки попередньо опромінених щурів при онкогенезі: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.М. Волощук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено інтенсивність вільнорадикальних процесів у мітохондріальній фракції карциноми Герена та печінки, визначено фракційний склад мітохондріальної ДНК (мтДНК) і білків, які кодуються мтДНК, на різних етапах онкогенезу за умов попереднього фракціонованого опромінення у малих дозах. Доведено різний характер змін у досліджуваних тканинах. Розглянуто особливості фрагментації та синтезу мтДНК у тканинах попердньо опромінених тварин з трансплантованою карциномою Герена у порівнянні з неопроміненими пухлиноносіями. Виявлено ступінь окиснювальної модифікації мітохондріальних білків, які кодуються мтДНК, та зміну їх фракційного складу на різних етапах онкогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-1 + Р56-2 +
Шифр НБУВ: РА355701

Рубрики:

      
10.

Журавель О.В. 
Функціональний аналіз бета-дефенсину-2 в злоякісно трансформованих клітинах: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / О.В. Журавель ; НАН України, Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено функціональну роль бета-дефенсину-2 в пухлинних клітинах. Шляхом трансфекції плазмідними векторами, які містять кДНК гена повної та процесованої форми бета-дефенсину-2, на основі ліній ембріональної нирки людини (НЕК293) та карциноми легені Л'юїс миші (3LL) створено клітинні модельні системи з різним рівнем експресії бета-дефенсину-2. В експериментальних дослідженнях in vitro, проведених на трансфікованих сублініях, створених на основі лінії НЕК293, показано, що підвищення рівня експресії hBD-2 та його внутрішньоклітинне накопичення призводить до втрати клоногенної активності клітин і зниження їх проліферативних показників більш ніж утричі. Виявлено зниження фосфорилювання рибосомного S6 білка - одного з ключових компонентів білкового синтезу. На модельних системах, створених на основі лінії 3LL, продемонстровано, що зниження рівня експресії мPHK mBD-2 викликає підвищення здатності клітин до колонієутворення та зростання їх проліферативної активності. У дослідах in vitro на експериментальних пухлинах, одержаних з клітин 3LL з різним рівнем експресії мPH< mBD-2 встановлено зворотню кореляцію між експресією дефенсину та швидкістю росту пухлин. У пухлинах і клітинних лініях встановлено пригнічення експресії mBD-2.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-1 + Е70*445.4 +
Шифр НБУВ: РА362508

Рубрики:

      
11.

Кармазіна І.С. 
Цитокіновий профіль і концентрація С-реактивного білку на різних стадіях канцерогенезу та при запаленні: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.С. Кармазіна ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено вміст цитокінів, C-реактивного білка й інших показників білкового обміну у сироватці крові на різних стадіях концерогенезу й у разі запалення для обгрунтування біохімічних маркерів злоякісного пухлинного зросту. Встановлено, що на початкових етапах канцерогенезу підвищується рівень фактора некрозу пухлин-alpha (ФНП-alpha), інтерлейкіну-4 (ІЛ-4) і gamma-глобулінової фракції крові. На заключному етапі канцерогенезу, метастазування злоякісної пухлини досягають максимальних значень рівні ФНП-alpha, ІЛ-6, ІЛ-1beta, C-реактивного білка, знижується концентрація ІЛ-4 та ІЛ-1РА, зростає вміст загального фібриногену, збільшується АЧТЧ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-1 + Р252.61 +
Шифр НБУВ: РА362326

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського