Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (81)Книжкові видання та компакт-диски (25)
Пошуковий запит: (<.>U=Р569.133.1-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Шатова О. П. 
Відмінності метаболізму вуглеводів та нуклеотидів при пухлинах молочної залози: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О. П. Шатова ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Встановлено, що зміни метаболізму вуглеводів і нуклеотидів пов'язані з характером порушення проліферації: у тканині фіброаденоми (ФА) швидкість гліколізу збільшується, а пентозо-фосфатний шлях (ПФШ) окиснення глюкози й катаболізм пуринових і піримідинових нуклеотидів знижується. Показано, що за проліферації злоякісних клітин зміни метаболізму вуглеводів і нуклеотидів мають системний характер. Вперше встановлено, що ступінь диференційовки аденокарцинома (АК) молочної залози не пов'язаний з станом вуглеводного обміну, а низькодиференційовані пухлини характеризуються меншою активністю катаболізму аденозиму. Показано, що у хворих з прогестерон-позитивними АК активність сироваткової тимідинфосфорилаза (ТФ) є вищою, ніж у хворих з прогестерон-позитивними пухлинами. З'ясовано, що за проліферації клітин доброякісних і злоякісних пухлин молочної залози існує прямий взаємозв'язок між швидкістю гліколізу та катаболізму пуринових нуклеотидів. У випадках з проліферацією клітин злоякісних пухлин молочної залози цей зв'язок тісний. Встановлено, що аденозиндезаміназа (АДА) у пухлинній тканині більш чутлива до інгібуючого впливу ацидозу. Показано, що іони лактату дозозалежно збільшують активність ключового ферменту катаболізму аденозину та дозозалежно стимулюють міграційну здатність лейкоцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-3 +
Шифр НБУВ: РА380750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Конар Р.С. 
Діагностична цінність СА 15.3 в оцінці ефективності лікування та прогнозуванні протікання раку молочної залози: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.07 / Р.С. Конар ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено залежність показників СА 15.3, рецепторів естрогену та прогестерону, онкобілка Her2/neu від віку, стану менструальної функції, ступеня диференціації пухлини, стадії раку молочної залози (РМЗ), розміру первинної пухлини, ступеня метастатичного ураження регіонарних лімфатичних вузлів, наявності віддалених метастазів. Вперше вивчено характер і частоту поширеності експресії СА 15.3 залежно від значень рецепторів стероїдних гормонів. Вперше встановлено, що наднормові показники СА 15.3 характерні переважно для первинних хворих з негативним рецепторним статусом, низьким ступенем диференціації пухлини, віком молодше 50-ти років, пременопаузою, пізніми стадіями захворювання. Доведено, що рівень СА 15.3 є максимально інформативним у процесі моніторингу за ефективністю лікування у хворих з рецептор-негативним фенотипом пухлини. Удосконалено методологію прогнозування перебігу РМЗ і моніторингу ефективності терапії. Обгрунтовано твердження про асоціацію гіперекспресії Her2/neu з відсутністю рецепторів прогестерону, що дозволяє розширити можливості визначення прогнозу та відбору тактики лікування у кожному конкретному випадку. Не виявлено значимого достовірного взаємозв'язку між характером експресії Her2/neu та показником СА 15.3, що дало підставу віднести обидва маркери до незалежних прогностичних факторів. Розраховано й удосконалено критерії оцінювання прогнозу, що дозволило підвищити обгрунтованість вибору терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-3
Шифр НБУВ: РА371112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Тєлькієва Г.М. 
Клініко-генетичні фактори ризику білатерального раку молочної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Г.М. Тєлькієва ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2004. — 23 с. — укp.

Доведено, що білатеральний рак молочної залози (БРМЗ) як солітарна форма РМЗ у хворих Кримського регіону є мультифакторним захворюванням. Уперше показано, що у виникненні БРМЗ основна роль належить генетичним факторам. Проаналізовано є дані, що генетична компонента (ГК) у розвитку БРМЗ у два рази вища, ніж у родинах, в яких є хворі на односторонній рак молочної залози (ОРМЗ), і становить 65,6 %. Показано, що агрегація раку молочної залози, ендометрію, яєчників, шлунка, товстої кишки в родоводах хворих на БРМЗ спостерігається частіше у порівнянні з родинами хворих на ОРМЗ, що свідчить про спільність успадкування вказаних форм гормонозалежних пухлин. Виявлено зміни у вивчених ланках антиоксидантної системи: високі показники перекисного окиснення ліпідів і зменшення активності церулоплазміну у сироватці крові хворих на метахронний БРМЗ, що мають вірогідно виражений характер порушень у порівнянні з відповідними показниками в пацієнток з первинним РМЗ. Уперше доведено, що найбільш об'єктивним методом оцінки частоти метахронного БРМЗ є розрахунок поінтервального спостереження за хворими на первинний РМЗ, які залишилися живими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-3 +
Шифр НБУВ: РА329282

Рубрики:

      
4.

Александрова Н.О. 
Обмін та зв'язок поліамінів з функціонуванням ядерного фактору транскрипції NF-$Ebold kappaВ при пухлинах молочної залози: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / Н.О. Александрова ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Вперше показано чітку кореляцію між ступенем підвищення вмісту ПА у сечі хворих на РМЗ та зменшенням тривалості їх життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-3 +
Шифр НБУВ: РА336356

Рубрики:

      
5.

Сінявіна 
Особливості порушення гормонального гомеостазу і ліпідного обміну у хворих з різними формами дифузного фіброаденоматозу і раку молочної залози I-II стадії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Лариса Вікторівна Сінявіна ; НАН України; Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2006. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-3
Шифр НБУВ: РА347575

Рубрики:

      
6.

Петрова О.В. 
Особливості раку молочної залози в різних етнічних групах населення Криму: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.07 / О.В. Петрова ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено, що захворюваність на рак молочної залози (РМЗ) У слов'янській жіночій популяції в 1,6 рази перевищує захворюваність кримських татарок. Виявлено фактори ризику виникнення РМЗ з урахуванням етнічної приналежності. Одержано дані щодо факторів ризику розвитку РМЗ, розраховано сегрегаційні частоти та рекурентний ризик виникнення захворювання у нащадків у родинах хворих залежно від фенотипу батьків і етнічної приналежності пробанда, що дозволяє розробити цілеспрямовану стратегію первинної та вторинної профілактики, а також ранньої діагностики даного захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-3
Шифр НБУВ: РА371159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Шалькова Г.Ю. 
Рак молочної залози: фактори ризику, закономірності прогресування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Г.Ю. Шалькова ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2005. — 18 с. — укp.

Вивчено етіопатогенетичні аспекти прогресування раку молочної залози (РМЗ), здійснено кількісну оцінку факторів ризику. Проведено ретроспективний аналіз факторів, які характеризують пацієнтку, пухлину й лікування на підставі даних обстеження 190-ти хворих, установлено кількісне значення 18-ти чинників з урахуванням 58-ми параметрів ризику прогресування РМЗ. Вивчено анамнез, вік, давність їх захворювання, а також стан репродуктивної функції та наявність супутньої патології. За результатами дослідження з'ясовано інформаційну цінність та установлено певну послідовність факторів ризику прогресування захворювання. За негативними прогностичними чинниками було визначено відношення пацієнток до груп: малого (від 0,01 до 8,58), середнього (від 8,59 до 19,68) та високого (від 19,69 і більше) ризику розвитку прогресування захворювання. З'ясовано роль селективної внутрішньоартеріальної та ендолімфатичної поліхіміотерапій у профілактиці РМЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-3 +
Шифр НБУВ: РА337078

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського