Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (130)Книжкові видання та компакт-диски (2)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р620.426.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Ольхович Н.В. 
Аналіз мутацій в гені арилсульфатази А та особливості біохімічної діагностики метахроматичної лейкодистрофії: Автореф. дис. канд. біол. наук: 03.00.22 / Н.В. Ольхович ; НАН України. Ін-т молекулярної біології і генетики. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Досліджено молекулярно-генетичні та біохімічні особливості метахроматичної лейкодистрофії (МЛД). Створено базу даних мутацій у гені арилсульфатази А (АСА) та розроблено стратегію молекулярно-генетичного дослідження спектра мутацій, що обумовлюють розвиток МЛД у хворих в Україні. Встановлено, що сумарна чатота цих мутацій серед пацієнтів в Україні менша за середньоєвропейську та складає 20 %. У результаті секвенування послідовності гена АСА трьох пацієнтів ідентифіковано три нові місенс-мутації і одну місенс-мутацію, яку раніше було описано у іспанського пацієнта з пізньою інфантильною формою МЛД. Визначено частоту розповсюдженості алеля псевдодефіциту арилсульфатази А серед населення України. Проведено аналіз біохімічного методу діагностики МЛД, на основі чого визначено чинники, що впливають на результат визначення активності АСА і стандартизовано умови проведення аналізу з метою запобігання діагностичних помилок. Запропоновано нову модифікацію методу визначення активності АСА, що дозволить диференціювати дійсний дефіцит, псевдодефіцит АСА та встановлювати гетерозиготне носійство. Визначено рівні нормальної активності АСА для населення України. Вперше розроблено алгоритм обстеження осіб у разі підозри на наявність або обтяженість МЛД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-43 +
Шифр НБУВ: РА327971

Рубрики:

      
2.

Коваль Т.І. 
Виявлення пріонових захворювань людини і обгрунтування принципів епідеміологічного нагляду та профілактики їх в Україні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Т.І. Коваль ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вперше на Полтавщині за результатами дослідження виявлено три випадки пріонових захворювань (хвороба Крейцтфельда - Якоба) та наведено їх клініко-епідеміологічну характеристику. Встановлено, що інколи пріонові захворювання можна діагностувати як "енцефалополірадікулоневрит", "бічний аміотрофічний склероз", "сенільна деменція", "хвороба Альцгеймера". Поширеність даної патології в регіоні складає 0,43 на 1 млн. населення, що відповідає світовим даним про їх розповсюдженість. Встановлено, що для верифікації діагнозу необхідно використовувати комплекс методів (ретроспективний клініко-епідеміологічний аналіз, морфологічні дослідження мозкової тканини). Показано можливість дослідження антитіл до нейрофіламентів у процесі визначення захворювання, яке може бути спровокованим пріоновою інфекцією (за умов негативних реакцій до інших збудників нейроінфекцій). Об'єктами ризику потенційного зараження інфекційними пріонами на території спостереження визначено виробництва медичних препаратів з тваринної сировини (Полтавський м'ясокомбінат, окремі цехи якого виробляють кетгут і гормональні препарати). За результатами дослідження запропоновано структуру санітарно-епідеміологічного нагляду за пріоновими інфекціями та визначено основні напрямки їх профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-3
Шифр НБУВ: РА317557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Шишлова М.В. 
Вплив інгібітора ангіотензин-перетворюючого ферменту каптоприлу на центральну та церебральну гемодинаміку у хворих з цереброваскулярною недостатністю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / М.В. Шишлова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено вплив блокади ренін-залежних механізмів на стан мозкової та системної гемодинаміки у хворих на цереброваскулярну недостатність. Виявлено поліпшення показників центральної та церебральної гемодинаміки за умов одноразового та курсового застосування інгібітора ангіотензин-перетворювального ферменту (АПФ) каптоприлу, синхронізуючу дію препарату на стан мозкових судин симетричних зон, взаємозв'язок між динамікою показників системної та мозкової гемодинаміки, а також залежність між ефектами одноразового та курсового застосування інгібіторів АПФ. На підставі одержаних даних патогенетично обгрунтовано доцільність терапевтичної корекції гемодинамічних порушень у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію інгібіторами АПФ і запропоновано гострий фармакологічний тест для відбору груп хворих на цереброваскулярну недостатність для лікування даними препаратами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-52
Шифр НБУВ: РА314619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Кріштафор А.А. 
Вплив перфторану на вираженість постреанімаційної енцефалопатії в ранньому та віддаленому періодах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / А.А. Кріштафор ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням обгрунтування та впровадження до практичної медицини нового методу інтенсивної терапії хворих на постреанімаційну енцефалопатію з використанням перфторану та методу прогнозування можливості виживання на підставі вивчення тяжкості загального стану, ступеня пригнічення свідомості, біохімічних маркерів ушкодження нейронів у ранньому та психоневрологічного статусу у віддаленому періодах після клінічної смерті. Вперше за умов клініки показано, що включення перфторану до комплексу інтенсивної терапії в перші 6 годин постреанімаційного періоду призводить до скорочення коматозного періоду,зменшує вираженість неврологічних ускладнень та покращує якість життя у віддаленому періоді. Доведено можливість прогнозування виживання за вихідними величинами клінічного індексу тяжкості стану, глюкози крові та глибиною пригнічення свідомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-52
Шифр НБУВ: РА310283 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Левшина І.А. 
Гірудотерапія хворих з дисциркуляторною енцефалопатією (клініко- фізіологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / І.А. Левшина ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Проведено комплексні дослідження (клініко-неврологічні, біохімічні, електрофізичні, катамнестичні та транскраніальну доплерографію) у 103 хворих на дисциркуляторну енцефалопатію атеросклеротичного, гіпертонічного генезису в процесі лікування з використанням гірудотерапії. Наголошено на ефективності та патогенетичній спрямованості даного методу як самостійного та в комплексі з медикаментозними засобами. Розроблено критерії оцінки ефективності гірудотерапії та деякі підходи щодо її диференційного застосування, засновані на динаміці ступеня виразності клініко-неврологічних синдромів, показників гемокоагуляції та ліпідного обміну, стану церебральної гемодинаміки та біоелектричної активності головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-53
Шифр НБУВ: РА318888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Бовт Ю.В. 
Дисциркуляторна енцефалопатія у робітників сільськогосподарського виробництва (особливості формування, клініки та профілактики): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Ю.В. Бовт ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне обстеження 150-ти хворих на дисциркуляторну енцефалопатію віком 30 - 50 років. Встановлено, що у сільських механізаторів, рільників і тваринників дисциркуляторна енцефалопатія формується в середньому протягом 10-ти років роботи за умов специфіки їх виробництва, тоді як у міських мешканців - протягом 15-ти років. Вивчено комплекси факторів впливу на механізаторів, рільників і тваринників, обумовлені особливостями сільськогосподарського виробництва. За умов моделювання звукових факторів, що імітують роботу сільгосптехніки, виявлено особливості змін функціонального стану нервової системи у даної категорії фахівців. Визначено клініко-фізіологічні особливості та деякі механізми формування та перебігу дисциркуляторної енцефалопатії, які вказують на активацію симпато-адреналової системи у робітників сільськогосподарського виробництва. Показано роль вертеброгенної патології шийного відділу хребта, що впливає на стан церебральної гемодинаміки, а також імунних та аутоімунних змін, спричинених інфекційним та токсичним впливом, обумовленим контактом з отрутохімікатами (зокрема, з інсектицидами та пестицидами) й збудниками інфекційних захворювань сільськогосподраських тварин. Встановлено, що у працівників сільськогосподарського виробництва достовірно частіше переважають порушення кровотоку у вертебро-базилярній системі, ніж у каротидній, та значно рідше, ніж у міських жителів, відмічається неврозоподібна симптоматика. Виявлено високий ступінь залежності самопочуття даних працівників від метеофакторів. Розроблено комплексну систему профілактики дисциркуляторних енцефалопатій у працівників сільськогосподарського виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-52 +
Шифр НБУВ: РА344087

Рубрики:

      
7.

Земляна О.В. 
Диференційоване застосування електросон- та інфітатерапії для корекції астенічного синдрому у хворих на неврастенію та дисциркуляторні енцефалопатії різного генезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / О.В. Земляна ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано застосування церебральних імпульсних електровпливів у вигляді імпульсного низькочастотного електромагнітного поля (ІНФІТА-терапії) та імпульсних струмів низької частоти (електросон) для корекції астенічного синдрому у хворих на неврастенію та дисциркуляторні енцефалопатії атеросклеротичного, травматичного, інфекційно-алергічного генезу. Доведено, що використання запропонованих комплексів сприятливо впливає на клінічний перебіг захворювання (зменшує вираженість клінічних проявів астенічного синдрому і розладів у емоційно-вольовій сфері), функціональний стан вегетативної нервової системи (відновлює баланс її симпатичного та парасимпатичного відділів), церебральний кровотік (сприяє нормалізації тонусу мозкових судин) та підвищує ефективність лікування хворих з астенічним синдромом. На основі отриманих даних розроблено показання для диференційованого застосування електросон- та ІНФІТА-терапії. Основні результати наукового дослідження впроваджено у лікувально-профілактичних установах Харкова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.32-58 + Р620.426.9-58 +
Шифр НБУВ: РА329191

Рубрики:

      
8.

Яремчук О.Б. 
Ефективність інформаційно-хвильової терапії в лікуванні хворих на дисциркуляторну енцефалопатію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.Б. Яремчук ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Комплексно вивчено вплив інформаційно-хвильової терапії на неврологічний статус, пізнавальні функції, стан показників про-антиоксидантної рівноваги та імунного статусу в крові хворих на дисциркуляторну енцефалопатію (ДЕ), що розвинулась на тлі гіпертонічної хвороби чи церебрального атеросклерозу. Запропоновано спосіб лікування ДЕ з використанням інформаційно-хвильової терапії. Установлено її позитивний вплив на стан нервово-психічних функцій у хворих на ДЕ, а також стабілізацію основних показників оксидантної та антиоксидантної системи крові. Визначено, що дана терапія сприяє нормалізації показників клітинної та покращує показники гуморальної ланок системи імунітету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-542 +
Шифр НБУВ: РА326282

Рубрики:

      
9.

Афанасьєва 
Застосування високотонової терапії в комплексному санаторно-курортному лікуванні хворих на дисциркуляторну енцефалопатію І та ІІ стадій: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Яна Станіславівна Афанасьєва ; Український НДІ медичної реабілітації та курортології. — О., 2007. — 29 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-549
Шифр НБУВ: РА351899

Рубрики:

      
10.

Степаненко І.В. 
Клініко-неврологічні, імунологічні та метаболічні зміни при енцефалопатії внаслідок радіаційного впливу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / І.В. Степаненко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 48 с.: рис. — укp.

На підставі комплексного клінічного, нейрофізіологічного, нейровізуального, біохімічного, імунологічного обстеження різних категорій постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС досліджено основні механізми радіаційного ураження головного мозку. Встановлено фазність виникнення і розвитку неврологічних порушень, типи енцефалопатій, що розгортаються, наведено їх всебічну клінічну характеристику, визначено рівень і характер ураження головного мозку, особливості змін нейровізуальних методів обстеження та їх діагностичну інформативність. Досліджено особливості порушень метаболічного та імунного статусу, встановлено значення дисметаболічних та імунопатологічних змін у формуванні енцефалопатії. Встановлено значення дози та характеру опромінення, а також фактори, що впливають на тяжкість перебігу енцефалопатії та на показники всіх використаних методів дослідження. Запропоновано основні заходи вторинної профілактики розвитку тяжких форм енцефалопатії, розроблено методи її лікування, визначено їх принципи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-3 +
Шифр НБУВ: РА328822

Рубрики:

      
11.

Войнаровська Н.Ю. 
Клініко-параклінічні прояви енцефалопатій ниркового генезу та їх рання діагностика: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.Ю. Войнаровська ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Проаналізовано особливості клінічного перебігу, стадійності енцефалопатії ниркового генезу, електроенцефалографічні, доплерографічні зміни в процесі даного захворювання, роль і взаємозв'язок церебральної мікроциркуляції та біохімічних (концентрації середніх молекул, нуклеїнових кислот, нуклеазної активності) змін крові у патогенезі даного захворювання. Розроблено схему медикаментозного лікування першої стадії нефрогенної енцефалопатії під час початкової хронічної ниркової недостатності з використанням ентеросорбенту "Силлард П".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-3
Шифр НБУВ: РА312128 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Пасюра І.М. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування використання озонотерапії у комплексному лікуванні хворих на дисциркуляторну атеросклеротичну енцефалопатію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / І.М. Пасюра ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Установлено, що внаслідок використання ОФР покращуються показники церебральної гемодинаміки та клініко-неврологічний стан хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-58 +
Шифр НБУВ: РА335615

Рубрики:

      
13.

Тесленко О.О. 
Особливості алкогольної енцефаломієлополінейропатії: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.15 / О.О. Тесленко ; Харк. мед. акад. післядипломної освіти. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

На основі комплексного багаторівневого обстеження хворих з синдромом залежності від алкоголю наведено теоретичне узагальнення основних клініко-патогенетичних механізмів ураження організму за умов хронічної алкогольної інтоксикації. Виявлено структурно-метаболічні та енергетичні розлади, запропоновано метаболічну систему діагностики і патогенну терапію. Встановлено багаторівневий характер ураження нервової системи вже в ранні терміни (5 років і більше) зловживання алкоголем. Виділено основні клінічні особливості неврологічних порушень в структурі хронічного енцефаломієлополінейропатичного синдрому, показано їх прогредієнтний плин. Виявлено тісний взаємозв'язок патології органа зору і порушення функції нервової системи. Запропоновано комплекс нових методів дослідження, що підвищують якість діагностики нервових порушень. Найбільш інформативними і чуттєвими визнано такі методи як ультразвукову доплерографію, електроміографію, томографічні методи дослідження. Доведено, що в основі патогенетичних механізмів порушення функції нервової системи за умов хронічної алкогольної інтоксикації лежить інтенсифікація вільно-радикального окислення ліпідів, виснаження антиоксидантної системи, окислювально-відновних процесів, біоенергетичного гомеостазу, білкового обміну, що обумовлюють порушення структурно-функціональної цілісності мембран, внаслідок чого відбувається прискорення процесу старіння організму. Виявлено позитивний ефект застосування в комплексі з традиційною терапією додаткових медикаментозних засобів із включенням антирадикальних, мембраностабілізуючих, поліфакторних, нейрометаболічних та інших препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-3 +
Шифр НБУВ: РА328024

Рубрики:

      
14.

Савіна М.В. 
Особливості гіпертензивної дисциркуляторної енцефалопатії на тлі хронічних обструктивних захворювань легень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / М.В. Савіна ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

На підставі вивчення клініко-гемодинамічно-метаболічних співвідношень виявлено закономірності, які відіграють суттєву роль у формуванні гіпертензивних дисциркуляторних енцефалопатій (ГДЕ) за наявності хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ). Уперше за допомогою ультразвукової доплерографії встановлено, що даному контингенту хворих властиві зміни мозкового кровоплину, які проявляються порушенням артеріальної та венозної гемодинаміки та супроводжуються змінами цереброваскулярної реактивності. Зазначено, що провідну роль у формуванні церебральної патології у хворих на ГДЕ відіграє утруднення венозного відтоку з порожнини черепа та зменшення активності компенсаторно-пристосувальних механізмів мозкових судин. Доведено, що одним з механізмів формуваня ГДЕ у хворих на ХОЗЛ є енергетичний дефіцит, пов'язаний з пригніченням процесів окисного фосфорилювання, активацією анаеробного гліколізу внаслідок гіпоксії за умов порушення гемодинаміки. На підставі кореляційного аналізу виявлено взаємозв'язок між клінічними, гемодинамічними, метаболічними особливостями формування ГДЕ за наявності ХОЗЛ та основними показниками порушення функції зовнішнього дихання, що дозволяє розглядати респіраторну гіпоксію як один з факторів розвитку та прогресування енцефалопатії у хворих на ХОЗЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-3 + Р620.426.9-3 + Р620.426.9-3
Шифр НБУВ: РА331824

Рубрики:

      
15.

Мохамед Алі Мохамед Аль Зугаір 
Особливості обміну нейроамінокислот у хворих на гіпертензивну енцефалопатію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Мохамед Алі Мохамед Аль Зугаір ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

На підставі даних комплексного клінічного, інструментального та біохімічного дослідження виявлено роль співвідношення збудливих і гальмівних нейроамінокислот у прогресуванні гіпертензивної енцефалопатії та формуванні неврологічних синдромів. Виявлено залежність основних біоелектричних ритмів від нейроамінокислотного співвідношення, яка полягає у зниженні потужностей швидкохвильових і підвищенні потужностей повільнохвильових ритмів з підвищенням коефіцієнта глутумат/ГАМК. Обгрунтовано та впроваджено до практики диференційоване призначення ноотропної терапії (пірацетаму, ноофену, гліциседу) залежно від клінічних, біоелектричних і біохімічних змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-5 +
Шифр НБУВ: РА338365

Рубрики:

      
16.

Тютько А.О. 
Особливості перебігу дисциркуляторної енцефалопатії у жінок з клімактеричним синдромом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / А.О. Тютько ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Комплексно досліджено клінічні, клініко-інструментальні та клініко-лабораторні особливості перебігу дисциркуляторної енцефалопатії на тлі патологічного клімаксу. Уточнено роль порушень мікроциркуляції в механізмах розвитку енцефалопатії у жінок з клімактеричним синдромом. За допомогою стандартизованого багатофакторного методу обстеження особистості визначено кількісно-якісну характеристику психоемоційних змін у жінок з клімактеричним синдромом, хворих на енцефалопатію. Вивчено зміни рівня ДНК, РНК, активність нуклеаз у сироватці крові та їх динаміку в процесі прогресування патології. Досліджено зміни показника ендогенної інтоксикації (рівень середніх молекул) та ефективність використання силарду в комплексній терапії дисциркуляторної енцефалопатії за умов патологічного клімаксу. Наведено порівняльну оцінку ефективності використання вазоактивних і ноотропних препаратів в комплексному лікуванні хворих на дисциркуляторну енцефалопатію на тлі клімактеричного синдрому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-37 + Р620.426.9-37 + Р620.426.9-37
Шифр НБУВ: РА328820

Рубрики:

      
17.

Тимошенко С.Г. 
Патологоанатомічні зміни церебральних мікросудин в динаміці постреанімаційних енцефалопатій: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.03.02 / С.Г. Тимошенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

На основі комплексного нейроморфологічного і морфометричного дослідження секційного та експериментального матеріалу вивчено морфогенез змін церебральних мікросудин у різні терміни постреанімаційного періоду. Встановлено, що в основі несприятливого перебігу постреанімаційної енцефалопатії лежить поширене і стійке невідновлення мозкового кровотоку, що призводить до дезінтеграції церебральних мікросудин і зменшення їх кількості протягом перших 7 діб після реанімації. Визначено, що форма та поширеність ушкоджень мозку обумовлені особливостями порушень мікроциркуляції. Виявлено, що репаративний ангіогенез після клінічної смерті характеризується утворенням в церебральних мікросудинах ендотеліальних проліфератів, бруньок росту, судинних відростків, розвивається пізніше загибелі нейронів і завершується запізнілим і надмірним формуванням мікросудин. Визначено, що адаптивні зміни мікросудин характеризуються циркулярним стенозом та перекалібруванням артеріол і венул кори. Встановлено, що за умов сприятливої постреанімаційної енцефалопатії у котів з відновленим сомато-неврологічним статусом загальна кількість мікросудин в корі півкуль головного мозку протягом 60 діб постреанімаційного періоду не змінюється, відмічається лише транзиторне зменшення кількості функціонуючих капілярів. Визначено, що руйнування окремих церебральних капілярів після клінічної смерті у котів своєчасно компенсується репаративним капілярогенезом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-2 +
Шифр НБУВ: РА327939

Рубрики:

      
18.

Пономаренко О.М. 
Ранні форми цереброваскулярної патології в осіб молодого віку, що зазнали впливу іонізуючого випромінювання: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.М. Пономаренко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості перебігу початкових стадій дисциркуляторних енцефалопатій, зумовлених атеросклерозом та його поєднанням із артеріальною гіпертензією, в осіб молодого віку, що зазнали впливу іонізуючого випромінювання. Встановлено, що даним хворим (особливо страждаючим на артеріальну гіпертензію) властиві розвиток раннього церебрального атеросклерозу, порушення у системі гемостазу зі схильністю до гіперкоагуляції, а виражені астенічний та психовегетативний синдроми, порушення адаптаційних можливостей, ранні розлади когнітивних функцій посилюють клінічні прояви та перебіг дискуляторної енцефалопатії І стадії. Розроблено комплекс патогенетичної терапії, спрямованої на головні клінічні прояви початкових форм цереброваскулярної патології, який включає застосування протиастенічного препарату "Стімол" і дозволяє покращати результати лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6 + Р620.426.9-3 +
Шифр НБУВ: РА324141

Рубрики:

      
19.

Голярник Н.А. 
Роль опіоїдних пептидів в модуляції імунної відповіді хворих на дисциркуляторну енцефалопатію у віддалений період після опромінення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / Н.А. Голярник ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2006. — 24 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-імунологічного дослідження 153-х хворих на дисциркуляторну енцефалопатію (ДЕП) учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, опромінених у діапазоні доз 0,25 - 3,8 Зв, проведеного у віддалений період після опромінення (2000 - 2004 рр.) підтверджено дані щодо пошкодження тимусзалежної ланки імунної системи, змін субпопуляційного складу та функціонального стану T-лімфоцитів. З'ясовано значення ендорфінів як факторів нейрогуморальної регуляції у модифікації антигенної структури поверхні лімфоцитів і розвитку імунної недостатності. Охарактеризовано імуномодулювальні властивості ендорфінів. Вивчено особливості спонтанної та мітогенної активації лімфоцитів. Проведено порівняння впливу ендорфінів на поверхневий фенотип і процеси мітогенної активації. Визначено наявність радіаційних ефектів у опіоїдній регуляції імунної відповіді у віддалений період після опромінення у дозах, більших за 1 Зв та досліджено патогенетичне значення змін чутливості лімфоцитів і ендорфінів у розвитку та проявах імунологічної недостатності за умов ДЕП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.6-29 + Р620.426.9-25 +
Шифр НБУВ: РА342021

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського