Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (25)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.213-52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Арабі Ханан Рафік 
Імунологічні аспекти змін при пізньому гестозі у вагітних та шляхи їх корекції за допомогою системної ензимотерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Арабі Ханан Рафік ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено стан плазмо-коагуляційних і тромбоцитарно-судинних ланок гемостазу, імунного статусу у вагітних з пізнім гестозом та можливості їх корекції з використанням системної ензимотерапії. На підставі проведених клініко-лабораторних досліджень встановлено, що для даної категорії хворих характерний стан тромбофілії, хронічного ДВС-синдрому, наявність виражених дисфункціональних станів у клітинних, гуморальних ланках імунітету та макрофагально-фагоцитарній системі. Використання в комплексному лікуванні пізнього гестоза препарату системної ензимотерапії "Флогензим" сприяє зниженню загального коагуляційного потенціалу крові, нормалізації активності природних антикоагулянтів у вагітних, є важливою імуномоделюючою компонентою у комплексі терапевтичних заходів у разі даної патології. Використання системної ензимотерапії дозволило поліпшити клінічні та лабораторні показники стану матері та плоду, зменшити кількість ускладнень під час пологів та післяпологовому періоді, знизити перинатальні втрати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-52
Шифр НБУВ: РА311347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Колесніков А.М. 
Особливості патогенезу та критерії адекватності інтенсивної терапії поліорганних порушень при важкому гестозі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / А.М. Колесніков ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2002. — 24 с. — укp.

Проведено оцінку клінічного, біохімічного та імунологічного статусу у пацієнток з прееклампсією різного ступеня важкості та еклампсією. З метою виявлення основних клініко-діагностичних критеріїв, які характеризують поліорганну недостатність у разі гестозу, розроблено метод бальної оцінки ступеня важкості органної та поліорганної недостатності. За допомогою запропонованого методу діагностики призначено індивідуальну посиндромну терапію залежно від ступеня поліорганної недостатності та недостатності окремого органа або системи. Розроблені діагностичні критерії та запропонована терапія дозволили підвищити ефективність лікування вагітних, роділей та породілей із важким гестозом, знизити відсоток розвитку еклампсії з 18,5 % до 3,6 %, за рахунок зниження відсотка післяпологової еклампсії з 7,4 % до 0 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-52
Шифр НБУВ: РА320143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Павловська О.М. 
Патогенетичне обгрунтування застосування пребіотиків для корекції ендогенної інтоксикації при гестозах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Павловська ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено особливості мікробіоценозу кишечнику у вагітних з ранніми і пізніми гестозами, запропоновано шляхи підвищення ефективності їх лікування шляхом застосування в комплексній терапії лактулози. На підставі проведених клініко-лабораторних досліджень виявлено, що для даної патології характерні синдром ендогенної інтоксикації і пряма залежність між тяжкістю патологічного стану і рівнем у крові біохімічних маркерів ендотоксинемії. Встановлено, що у вагітних з гетсозами відбуваються порушення мікробіоценозу кишечнику, які характеризуються зменшенням вмісту основних представників облігатної мікрофлори та посиленням росту умовно-патогенних бактерій. Доведено, що застосування лактулози у складі комплексної терапії сприяє нормалізації мікробіоценозу кишечнику, і, як наслідок, зменшенню токсичного навантаження на організм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-52 +
Шифр НБУВ: РА329723

Рубрики:

      
4.

Форостяна О.В. 
Профілактика акушерських та перинатальних ускладнень у жінок з плацентарною недостатністю при попередній гестації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Форостяна ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи зменшення частоти акушерських і перинатальних ускладнень у жінок з плацентарною недостатністю за попередньої гестації на підставі вивчення клініко-ехографічних особливостей перебігу вагітності, функціонального стану вегетативної нервової системи, психоемоційного статусу, вмісту гормонів і плацентарних білків. Показано, що розвиток акушерської та перинатальної патології у жінок з плацентарною недостатність за попередньої гестації відбувається у разі наявності виражених змін психоемоційного статусу та функціонального стану вегетативної нервової системи. Розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо зниження частоти акушерської та перинатальної патології у жінок з плацентарною недостатністю за попередньої гестації на підставі дифереційованого підходу для проведення лікувально-профілактичних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-52 + Р716.213-52 +
Шифр НБУВ: РА342590

Рубрики:

      
5.

Рубинська Т.В. 
Роль епіфізу та аденогіпофізу в перебігу вагітності з наступним виникненням пізнього гестозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.В. Рубинська ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

На підставі результатів проведених досліджень виявлено нові аспекти патогенезу пізніх гестозів у вигляді функціональних відхилень у діяльності епіфізу та аденогіпофізу на основі вмісту мелатоніну та адренокортикотропного гормону й оптимізовано методи превентивного лікування вагітних з високим ризиком щодо виникнення даного ускладнення. Вперше проведено розширене вивчення функціональних відхилень діяльності епіфізу та аденогіпофізу у вагітних з високим ризиком щодо виникнення та наявністю пізнього гестозу та встановлено зміни, що суттєво впливають на діагностику доклінічних форм досліджуваної патології. Встановлено взаємозв'язок між функціональними змінами епіфізу, аденогіпофізу, гемодинамічними змінами в спіральних артеріях матки та змінами ендокринного гомеостазу. Доведено клінічну, гемодинамічну та гормональну ефективність застосування препарату "ВІТА-мелатонін" у комплексній превентивній терапії пізніх гестозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-52 +
Шифр НБУВ: РА339731

Рубрики:

      
6.

Павлюченко М.І. 
Роль переривистої нормобаричної гіпоксії в профілактиці пізнього гестозу у вагітних з хронічним пієлонефритом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.І. Павлюченко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Застосовано переривчасту нормобаричну гіпоксію у вагітних з хронічним пієлонефритом (ХП) з метою профілактики пізнього гестозу. Одержано нові дані про зміни в показниках центральної гемодинаміки за умов вагітності на фоні ХП та результати використання комп'ютерної кардіоінтервалографії для доклінічної діагностики пізнього гестозу. Досліджено вплив переривистої нормобаричної гіпоксії на показники природнього імунітету у даних вагітних. Оцінено стан їх фетоплацентарного комплексу після використання курсу переривистої нормобаричної гіпоксії на стан внутрішньоутробного плода та з'ясовано кардіотокографічні ознаки його компенсації до дії гіпоксії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-52 + Р716.216.414.011.6-52
Шифр НБУВ: РА326809

Рубрики:

      
7.

Щуревська О.Д. 
Удосконалення методів лікування і профілактики порушень фетоплацентарного комплексу при пізніх гестозах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.Д. Щуревська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання вирішення важливого завдання сучасного акушерства - терапії пізніх гестозів. На основі гормональних, біохімічних, морфологічних та інструментальних методів дослідження вивчено основні аспекти функціонування фетоплацентарного комплексу (ФПК) у разі патології. Патогенетично обгрунтовано та доповнено схему комлексного лікування порушень ФПК у випадку пізніх гестозах препаратом гідроксиетильованого крохмалю - рефортаном 6 % , що запобігає прогресуванню плацентарної недостатності та поліпшує стан плода і новонароджених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-52 +
Шифр НБУВ: РА328054

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського