Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (34)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.34-5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Солтанова Е.Ю. 
Застосування фізичних факторів у комплексній реабілітації дітей, які народились недоношеними: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Е.Ю. Солтанова ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Завдяки проведеним клініко-параклінічним і лабораторним обстеженням недоношених дітей (протягом першого року їх життя) виявлено зниження темпів фізичного та нервово-психічного розвитку, збільшення частоти інтеркурентних захворювань та їх ускладнень, а також зменшення вмісту цинку в цільній крові, дисбаланс у системі перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантного захисту. Розроблено програму комплексної реалібітації здорових і хворих на перинатальну патологію недоношених дітей з застосуванням електрофорезу сульфату цинку, масажу, лікувальної фізкультури та препарату антиоксидантної дії - "Карніту хлориду". Доведено, що застосування запропонованого лікувально-реалібітаційного комплексу з залученням фізичних факторів у недоношених дітей призводить до істотного поліпшення клінічного стану хворих, прискорення темпів фізичного та нервово-психічного розвитку, зниження частоти виникнення інтеркурентних захворювань на тлі нормалізації вмісту цинку в цільній крові, підвищення вмісту супероксиддисмутази, стабілізації процесів окиснення ліпідів і антиокиснювальної активності крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34-54
Шифр НБУВ: РА317163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Яблонь О.С. 
Оптимізація лікувально-профілактичної допомоги новонародженим з дуже малою масою тіла: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / О.С. Яблонь ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності лікувально-профілактичної допомоги новонародженим з дуже малою масою тіла на підставі вивчення особливостей патогенетичних механізмів формування патології, розробки та впровадження нових технологій виходжування, підходів до прогнозування та профілактики наближених і віддалених несприятливих наслідків патології. Встановлено частоту народження, рівень виживання, особливості неонатальної захворюваності та смертності новонароджених з дуже малою масою тіла. Виявлено чинники, які впливають на дані процеси. На підставі вивчення результатів катамнестичного спостереження за групою новонароджених з дуже та надзвичайно малою масою тіла встановлено частоту затримки психомоторного та фізичного розвитку, інвалідності внаслідок дитячого церебрального паралічу, сліпоти, глухоти та смертності за межами неонатального періоду, а також частку здорових дітей. Доведено клінічну ефективність розроблених технологій виходжування: до 32-х тижнів постконцептуального віку захист новонароджених дітей від ушкоджуючих чинників зовнішнього середовища (яскравого світла, шуму, надмірного маніпулювання) шляхом екранування кувезу та фізіологічного позиціонування у "гнізді"; після 32-х тижнів постконцептуального віку застосування стимулювального впливу тактильної, звукової та психоемоційної стимуляції. Досліджено морфологічні й імуногістохімічні особливості перивентрикулярної зони головного мозку, встановлено роль апоптичних, некротичних і регенераторних процесів залежно від віку померлих дітей. Визначено роль надмірної запальної реакції, активізації оксидативного та нітрозативного стресу й цитопатичної гіпоксії у формуванні перинатальної патології та тяжкості ураження мозку. Встановлено прогностичні критерії формування несприятливих наближених і віддалених наслідків перинатальної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34-5 +
Шифр НБУВ: РА356013

Рубрики:

      
3.

Руденко В.С. 
Характеристика здоров'я дітей, які народились недоношеними в сільській місцевості, та шляхи їх реабілітації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.С. Руденко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Встановлено основні медико-соціальні критерії ризику, що впливають на частоту недоношування вагітності та здоров'я недоношених дітей у сім'ях, які мешкають у сільській місцевості лісостепу України. На підставі результатів комплексного вивчення багаточисельних медико-організаційних, соціально-гігієнічних, культурологічних, економічних і біологічних критеріїв ризику, що сприяють недоношуванню вагітності, високій захворюваності, інвалідності та смертності серед недоношених дітей, запропоновано та апробовано заходи, спрямовані на профілактику недоношування вагітності та реабілітацію передчасно народжених немовлят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34-5 +
Шифр НБУВ: РА323391

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського