Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (4)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>U=Щ113(4УКР-2К)922$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Шевцова Г.В. 
Архітектурно-просторові особливості формування вулиці Хрещатик в Києві (ХІХ - ХХ ст.): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Г.В. Шевцова ; Нац. акад. образотв. мистец. і архіт.. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Запропоновано історичну періодизацію розвитку вулиці. Представлено критерії, що обумовили становлення Хрещатика як центральної вулиці Києва. Підсумовано визначні періоди формування Хрещатика. Введено в професійний обіг нові архівні та проектні документи, встановлено авторство багатьох споруд, розроблено схеми забудови вулиці станом на 1915 р. Досліджено специфіку фасадної архітектури Києва кінця ХІХ ст. Представлено особливості стилістичного формування забудови Хрещатика. Виявлено унікальні архітектурно-будівельні традиції, що поширилися з даної вулиці на центральні райони міста. Вставлено елементи гармонізації забудови Хрещатика на межі ХІХ - ХХ ст. та критерії спорідненості сучасної забудови вулиці з утраченою. Розроблено план-схему з зазначенням дисгармонійних елементів простору. Створено стратегію диференційного підходу до забудови, згідно з якою зроблено зонування вулиці за чотирма режимами допустимих реставраційних втручань. Запропоновано засоби гармонізації забудови Хрещатика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2К)922 + Щ110.83 + Т3(4УКР-2К)6
Шифр НБУВ: РА321276

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Ізотов А.О. 
Історико-містобудівне формування Китаївського комплексу в контексті розвитку Києва Х - початку ХХІ століть: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / А.О. Ізотов ; Нац. акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Китаївським комплексом визначено сукупність історичних, археологічних, спелеологічних, архітектурних і природних елементів, історично поєданих з межею урочища Китаїв, яке є адміністративно-територіальною одиницею сучасного Голосіївського району Києва. Даний комплекс, пройшовши всі етапи сталого формування, має особливості, притаманні історичному розвитку міста: від часів освоєння Київського Придніпров'я першими поселеннями до середини XX ст. За цього у комплексі наявний значний історико-культурний потенціал, який не знайшов гідного відображення та не був акумульований у грунтовне узагальнювальне дослідження. З'ясовано та досліджено історико-містобудівне формування Китаївського комплексу. Визначено етапи, умови, чинники й особливості цього процесу. Виявлено та досліджено його втрачені елементи. В результаті активної урбанізації південної київської околиці комплекс розташований у серединній зоні міста та перебуває під загрозою порушення його традиційного характеру середовища. Розроблено науково обгрунтовані рекомендації щодо регенерації історичного середовища комплексу, зокрема щодо відтворення його втрачених елементів та подальшого розвитку з використанням існуючого історико-культурного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2К)922 + Т3(4УКР-2КИЇ)-9 +
Шифр НБУВ: РА358027

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського