Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Заріцька В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Заріцька В. В. 
Новітня міфологія як елемент соціальних технологій: соціально-філософський аспект : автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / В. В. Заріцька; АПН України. Ін-т вищ. освіти. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Проведено соціально-філософське дослідження новітніх міфів у структурі масової свідомості та описано механізми їх функціонування у контексті розвитку соціальних технологій. Виділено теоретико-методологічні засади і вивчено особливості міфологізації та їх вплив на дану свідомість. Проаналізовано роль і місце міфів у соціально-політичному житті сучасного суспільства та умови їх виникнення, розкрито сутність, ознаки, специфіку функціонування та функції. Доведено, що новітній міф - засіб маніпулювання свідомістю, висвітлено роль у даному процесі ЗМІ як основного засобу їх поширення у соціально-політичній сфері суспільства. Проведено порівняльний аналіз технологій виборчого процесу і управління політичними процесами. Досліджено технології творення і трансляції міфів формальними і неформальними засобами комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Заріцька В. І. 
Патоморфологічні особливості головного мозку у дітей у зв'язку з внутрішньоутробними TORCH-інфекціями : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / В. І. Заріцька; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Досліджено патоморфологічні особливості головного мозку, внутрішніх органів і послідів мертво-, новонароджених і дітей першого року життя, інфікованих внутрішньоутробно TORCH-інфекціями. Вивчено патоморфологічні особливості головного мозку, внутрішніх органів і послідів дітей першого року життя, інфікованих і померлих у постнатальному періоді від вірусної інфекції. Проведено порівняльний аналіз одержаних результатів між досліджуваними групами залежно від перебігу вагітності з урахуванням особливостей акушерсько-гінекологічного анамнезу матерів, розвитку дітей у нео- та постнатальному періодах. Проведено порівняльне вивчення змін головного мозку між досліджуваними групами залежно від терміну інфікування. Визначено морфологічні закономірності уражень головного мозку мертво-, новонароджених і дітей до року у разі внутрішньоутробних TORCH-інфекцій. Виявлено особливості змін головного мозку у порівнянні зі змінами посліду у разі внутрішньоутробних інфекцій. Встановлено морфологічні критерії внутрішньоутробного інфікування плода за змінами посліду. Виявлено, що внутрішньоутробне інфікування з ураженням головного мозку та його оболонок є частою патологією, що характеризується тяжким перебігом. Встановлено, що менінгоенцефаліти є одними з основних проявів внутрішньоутробної інфекції, перебіг яких супроводжується імунодефіцитом або акцидентальною інволюцією вилочкової залози. З'ясовано, що залежно від виду збудника, періоду інфікування та стану імунної системи прояв патології може виникнути відразу після народження, через декілька днів, місяців, років.

Обгрунтовано необхідність проведення обстеження жінок групи ризику до та під час вагітності, а також дослідження посліду з метою своєчасного виявлення внутрішньоутробної інфекції, розробки прогнозу розвитку дитини та призначення превентивного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-3 + Р733.627.7-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Тімоніна Т. В. 
Морфологічні особливості поліпів ендометрія, які виникли внаслідок запалення в пацієнток репродуктивного віку / Т. В. Тімоніна, І. В. Іркін, В. І. Заріцька, В. П. Сільченко // Здоровье женщины. - 2011. - № 4. - С. 165-166. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Під час вивчення поліпів ендометрія, що виникли в результаті запальних процесів у порожнині матки, виявлено, що ендометрій є тканиною, яка добре реагує на зміни гормонального фону, і поліпи ендометрія так само виникають унаслідок ендокринних, нервових, гормональних збоїв в організмі. Також поліпи можуть виявитися за умов інфекційного захворювання статевих органів, ерозії матки, запалення, після абортів і вишкрібання матки. Тривалі морфологічні та функціональні зміни в слизовій оболонці тіла матки в разі хронічного ендометриту зумовлюють можливість патологічної аферентації в структури центральної нервової системи, що регулюють діяльність гіпоталамо-гіпофізарно-яєчникової системи. Порушення в цій системі призводять до розвитку вторинної гіпофункції яєчників, формування ановуляції за типом абсолютної або відносної гіперестрогенії і, отже, гіперпластичних процесів в ендометрії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.41 + Р569.714.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Іркін І. В. 
Морфологічні зміни в стінці вени при мікропінній склерохірургії варикозної хвороби / І. В. Іркін, В. А. Ходос, В. І. Заріцька, Ю. П. Тітова // Патологія. - 2012. - № 2. - С. 79-83. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Приведены результаты морфологического исследования воздействия на венозную стенку склерозирующей микропены, воспроизводимой из различных концентраций (2, 3, 5 %) склерозирующей жидкости. Полученные данные позволяют определить 3 % концентрацию склерозирующего препарата как оптимальную в плане создания благоприятных условий для качественной фиброзной трансформации вены в сочетании с минимизацией возможных осложнений после микропенной флебосклерооблитерации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.052

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сегеда Т. П. 
Ультраструктура венозної стінки до та після лікування склерозуючим препаратом / Т. П. Сегеда, В. А. Ходос, В. І. Заріцька // Патологія. - 2012. - № 3. - С. 34-39. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

На основании результатов ультраструктурных исследований операционного материала венозных сосудов, полученного в связи с использованием склерозирующего препарата, выяснено, что выраженность нарушений возрастает с увеличением концентрации последнего (2, 3, 5 % соответственно), а оптимальными для лечебного фибросклероза являются 3 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.230.52-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Киричок Т. Ю. 
Моделювання проникнення фарби в папір з водяними знаками під час офсетного друку / Т. Ю. Киричок, Н. Л. Талімонова, В. І. Заріцька // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2012. - № 5. - С. 135-139. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: М832.02-11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Іркін І. В. 
Зміни імунної системи при внутрішньоутробній інфекції / І. В. Іркін, В. І. Заріцька, А. П. Чернецова, В. П. Сільченко // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 3/4. - С. 168-171. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Зазначено, що імунний статус дітей у період новонародженості та в перші роки життя є значною мірою пов'язаним з особливостями перебігу вагітності в їх матерів. Функціональна незрілість лейкоцитів, неповноцінність клітинної кооперації у формуванні імунної відповіді визначають високу схильність новонародженого до інфекції. Внутрішньоутробне інфікування, як показано численними дослідженнями, далеко не завжди призводить до розвитку інфекційного процесу. У той же час імунологічна толерантність до збудника супроводжується довготривалою персистенцією та становленням повільної інфекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.51 + Р733.514

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Іркін І. В. 
Морфологічна характеристика змін, спричинених дією пінної форми полідоканолу в експерименті / І. В. Іркін, Ю. П. Тітова, Ю. І. Бондаренко, В. І. Паламарчук, В. І. Заріцька // Хірургія України. - 2014. - № 3. - С. 89-94. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Паламарчук В. І. 
Вивчення склерозуючої дії пінної форми полідоканолу в експерименті in vivo / В. І. Паламарчук, Ю. І. Бондаренко, Ю. П. Тітова, І. В. Іркін, В. І. Заріцька // Клініч. хірургія. - 2014. - № 8. - С. 73-76. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Хамініч С. Ю. 
Перспективи розвитку металургійної галузі України у складних фінансово-економічних умовах / С. Ю. Хамініч, В. М. Заріцька // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2014. - Вип. 6. - С. 31-34. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто перспективи розвитку металургійної галузі України за складних фінансово-економічних умов. Світова економічна криза внесла свої корективи й у металургійну галузь усіх держав, у тому числі України. Тенденція України до розвитку металургійної галузі - підтримати вітчизняні металургійні комплекси й зберегти можливість їх зростання за рахунок збільшення попиту на внутрішньому ринку, а в перспективі й на світовому. Проведено аналіз показників роботи металургійних підприємств за 9 міс 2014 р. Доведено, що їх фінансово-економічне становище є складним: високий рівень збитків, відсутність власних оборотних коштів, високий рівень заборгованості бюджету з ПДВ - всі ці фактори в підсумку призводять до збільшення залежності підприємств від позикових коштів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Біляєва О. О. 
Патоморфологічні особливості перебігу ранового процесу в експерименті / О. О. Біляєва, В. В. Крижевський, О. О. Дядик, В. І. Заріцька, І. В. Кароль // Хірургія України. - 2018. - № 2. - С. 52-59. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити в експерименті патоморфологічні особливості перебігу ранового процесу під впливом розробленого аплікаційного сорбенту. Дослідження проведено на 40 статевозрілих щурах-самцях лінії Vistar, в яких моделювали гнійну рану. Тварин було розподілено на 2 групи: основну (n = 20) - місцеве лікування проводили аплікаційним сорбентом нового покоління, який містить аеросил та іммобілізовані на ньому орнідазол і серратіопептидазу, та порівняння. Останню було розподілено на 2 підгрупи по 10 щурів. У лікуванні тварин групи А використовували аплікаційний сорбент гентаксан, у лікуванні тварин групи Б - 10 % розчин NaCl та мазь левомеколь. На 14-ту добу в основній групі ранова поверхня повністю була епітелізована і вкрита багатошаровим плоским епітелієм, під яким відзначено розростання волокнистої сполучної тканини, сформовані судини, негативну реакцію апоптозу. У групі А на поверхні рани спостерігали помірну кількість фібринозно-гнійних нашарувань, звуження зони грануляційної тканини зі зменшенням кількості капілярних структур, скупчення клітин з явищами апоптозу. У групі Б ранова поверхня була вкрита невеликою кількістю некротичного детриту з вогнищевою лейкоцитарною інфільтрацією. Виявлялися скупчення гнійного ексудату з поширенням його на прилеглу грануляційну тканину, помірно виражений апоптоз. Висновки: в основній групі відзначено зменшення більш ніж у 1,5 разу терміну появи перших ознак проліферації ендотеліоцитів з подальшим неокапілярогенезом, а також формування грануляційної тканини, її дозрівання і появи епітелізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.141-3 + Р456.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Рябчук О. Г. 
Важливість державного фінансового аудиту діяльності суб'єктів господарювання теплоенергетичного комплексу / О. Г. Рябчук, В. В. Заріцька // Економіка і регіон. - 2022. - № 4. - С. 282-288. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Приділено увагу основним проблемам діяльності підприємств теплоенергетичного комплексу (ТЕК), що виникли у зв'язку з війною в країні, зношеністю основних електромереж, відсутністю достатньої кількості коштів в бюджеті, недосконалістю законодавства. Обгрунтовано необхідність державної підтримки суб'єктів господарювання ТЕК. Вказано на значення державного фінансового аудиту для своєчасного виявлення можливих факторів ризику в роботі підприємств та мінімізації їх, підвищення ефективності та якості роботи ТЕК в цілому, раціональності використання державних ресурсів, ефективності прийняття управлінських рішень, своєчасності виявлення фактів порушень на різних рівнях управління бюджетними коштами. Зроблено висновок, що удосконалення та розвиток державного фінансового аудиту суб'єктів господарювання ТЕК є важливим завданням для держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.731-21 + У9(4УКР)261.532.301-218

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського