Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>U=П258.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Дмитраш О. І. 
Вирощування ремонтантної малини для подовження строку споживання свіжих ягід / О. І. Дмитраш, В. С. Марковський // Садівництво. - 1999. - Вип. 48. - С. 88-94. - укp.

Вирощування осіннього врожаю малини з використанням ремонтантних сортів забезпечує продуктивність насаджень від 43 - 52 до 72 - 81 ц/га. Строк споживання свіжих ягід подовжується від 44 - 48 до 62 днів. Достигання осіннього врожаю відповідно від сорту починається 11 - 16 та 18 - 22 серпня.


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2-480

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кур'ята В. Г. 
Гістометричний аналіз вторинного росту пагонів малини під впливом паклобутразолу і декстрелу / В. Г. Кур'ята // Физиология и биохимия культур. растений. - 1998. - 30, № 5. - С. 374-379. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Установлено, що під впливом паклобутразолу і декстрелу зменшуються товщина пагона і площа основних його тканин - кори, деревини, серцевини. У дослідних рослин спостерігалося зниження кількості волокон лібриформу в радіальних рядах клітин деревини, зменшення розмірів луб'яних волокон і лібриформу, більш рання лігніфікація ксилеми і луб'яних волокон, посилене утворення коркового шару перидерми порівняно з контролем. Зроблено висновок, що ретарданти зменшують активність камбію і прискорюють процеси диференціації основних тканин стебла.


Ключ. слова: Rubus ideaus L., ретарданти, анатомічна структура пагона
Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2-272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кур'ята В. Г. 
Дія ретардантів на фотосинтез, темнове дихання і гормональний комплекс рослин малини / В. Г. Кур'ята, Д. А. Кірізій, Б. І. Гуляєв, В. О. Негрецький // Физиология и биохимия культур. растений. - 1999. - 31, № 4. - С. 243-248. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Встановлено, що при обробці рослин малини ретардантами паклобутразолом і декстрелом одночасно з гальмуванням ростових процесів зменшуються інтенсивність фотосинтезу рослин та активність вільних гіберелінів у листках і стеблах й збільшується відношення темнового дихання до фотосинтезу. Обробка декстрелом викликала зниження вмісту цитокінінів і підвищення вмісту АБК у листках при падінні кількості ІОК і цитокінінів у стеблах. Гальмування фотосинтезу внаслідок перебудови гармональної системи рослин під дією ретардантів призводило до послаблення донорної функції листка.


Ключ. слова: малина (Rubus ideaus L.), ретарданти, донорно-акцепторні відносини, фотосинтез, дихання, ростові процеси, фітогормони
Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2-272.537.8,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гонтар В. Т. 
Репродуктивна спроможність сортів малини / В. Т. Гонтар, А. П. Душейко // Садівництво. - 1999. - Вип. 49. - С. 37-39. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Наведено результати вивчення репродуктивної спроможності вітчизняних та інтродукованих сортів малини в умовах сірого опідзоленого грунту північного Лісостепу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2-4(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дмитраш О. І. 
Строки плодоношення малини в умовах східного Полісся України / О. І. Дмитраш // Садівництво. - 1998. - № 47. - С. 104-107. - укp.

Висвітлено питання подовження строків вирощування і споживання свіжих ягід малини з використанням сортів різних строків достигання малини звичайної та ремонтантної.


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Душейко А. П. 
Основні критерії продуктивності малини в Лісостепу України / А. П. Душейко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2002. - № 4. - С. 98. - укp.

Протягом трьох років за умов Північного Лісостепу України вивчено 57 сортів і гібридів малини. З них виділено високопродуктивні, з великими та смачними плодами, стійкі до антракнозу. Імунних до пурпурової плямистості, крім ремонтантного сорту Осіннє сяйво, не виявлено. На основі вивченого асортименту розроблено конвеєр одержання плодів протягом усього вегетаційного періоду, а також створено методику визначення ураження рослин пурпуровою плямистістю та антракнозом.


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2-47(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Осавлюк С. Н. 
Анатомические особенности вегетативных побегов видов рода IRubusD L. / С. Н. Осавлюк // Пром. ботаника. - 2005. - Вып. 5. - С. 169-173. - Библиогр.: 5 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2-26 + Е522.926.12Ros*691

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71365 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Ковальчук И. Ю. 
Криосохранение гермоплазмы малины в Казахстане = Cryopreservation of raspberry hermoplasma at Kazakhstan / И. Ю. Ковальчук, Т. Т. Турдиев // Пробл. криобиологии. - 2008. - 18, № 2. - С. 216. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2-31 с8 + Е50*669.0 с8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Андрусик Ю. Ю. 
Адаптивність нових сортів малини до умов правобережної підзони Західного Лісостепу України : автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.07 / Ю. Ю. Андрусик; Ін-т садівництва УААН. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Наведено результати досліджень господарсько-біологічних властивостей нових сортів малини та їх придатності для вирощування за умов правобережної підзони Західного Лісостепу України. Комплексно оцінено їх адаптивність до стрес-факторів довкілля. Установлено вплив екологічних умов даної зони та метеорологічних елементів певного року на реалізацію особливостей росту, розвитку рослин, їх врожайність і здатність до розмноження. Виділено сорти селекції, що характеризуються суттєво вищими показниками ремонтантності та щорічною високою врожайністю. За індексом штамбовості серед звичайних сортів виділено штамбові "Благородна" та "Козачка". Наведено характеристику досліджених сортів за смаковими та товарними якостями ягід. На підставі результатів досліджень виділено кращі сорти "Благородна", "Козачка", "Космічна", "Сяйво", "Осіння", внесені до "Реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2-39(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Душейко А. П. 
Господарсько-біологічна оцінка нових і перспективних сортів малини в умовах Лісостепу України : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.07 / А. П. Душейко; Нац. аграр. ун-т. - К., 2003. - 16 c. - укp.

Виділено високопродуктивні, адаптовні до регіональних умов вирощування та стійкі проти хвороб сорти малини різного строку достигання. Створено малиновий конвеєр, який забезпечує одержання свіжих ягід протягом тривалого літньо-осіннього періоду за рахунок підбору традиційних сортів, агротехнічних заходів і ремонтантних сортів. Вивчено репродуктивну спроможність сортів. Розроблено методику визначення ураження малини пурпурною плямистістю та антракнозом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2-36(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Дабіжук Т. М. 
Дія етиленпродуцентів на ріст, асиміляційний апарат, морозостійкість та продуктивність малини : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.12 / Т. М. Дабіжук; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. - К., 1999. - 21 c. - укp. - рус.

Проведено комплексне дослідження впливу ретардантів-етиленпродуцентів на двох сортах малини. Встановлено, що обробка донорами етилену пагонів заміщення на ранніх етапах їх розвитку викликає значні зміни морфологічної будови пагона як на першому, так і на другому році розвитку. Дія етиленпродуцентів позначалася на всіх рівнях організації асиміляційного апарату, однак препарати не виявляли ознак фітотоксичності і не знижували життєдіяльності пагонів. Внаслідок обробки пагонів донорами етилену відбувалося підвищення морозостійкості бруньок і всіх тканин, яке виникає за рахунок перебудови вуглеводневого і амінокислотного обмінів. Виявлено, що регуляція росту пагонів заміщення сприяє підвищенню врожайності як у рік обробки, так і в наступному після обробки році. За допомогою етиленпродуцентів можлива регуляція швидкості дозрівання ягід малини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2-468.5,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Шевчук Л. М. 
Вплив умов вирощування та сорту на вміст поліфенольних речовин у плодах малини / Л. М. Шевчук, О. П. Лушпіган // Агроекол. журн.. - 2011. - № 2. - С. 40-44. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Визначено сорти малини, плоди яких є гомеостатичними за вмістом поліфенолів. Встановлено, що на синтез цих речовин ягодами малини позитивно впливає жарка та помірно волога погода в період їх росту і розвитку. Істотно знизити антиоксидантну властивість плодів малини можуть сильні опади за тиждень до збирання врожаю.


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Мінарченко В. М. 
Хоролого-ресурсна оцінка IBRubus idaeusD L. (Rosaceae) в Українських Карпатах / В. М. Мінарченко, В. І. Гончаренко // Біол. студії. - 2013. - 7, № 2. - С. 131-138. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.12 Ros*85(45УКР3) + П258.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Марковський В. С. 
Продуктивність і подовження строків плодоношення малини / В. С. Марковський, О. І. Дмитраш // Вісн. аграр. науки. - 1999. - № 9. - С. 20-21. - укp.

В умовах Полісся України вивчали продуктивність сортів різного строку достигання малини червоної європейської і малини ремонтантної. Сорти надраннього строку достигання малини неремонтантної дають урожай на 6 днів раніше від інших. Сорти ремонтантні подовжують строк споживання свіжих ягід на 45 днів. Ремонтантні сорти при вирощуванні одного осінньго урожаю більш продуктивні від неремонтантних.


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2-36,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Мінералова В. О. 
Мікобіом малини за впливу комплексного органо-мінерального добрива Вітері у Центральному Лісостепі України / В. О. Мінералова, А. І. Парфенюк, І. В. Безноско // Збалансов. природокористування. - 2021. - № 1. - С. 137-146. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Наведено результати досліджень впливу позакореневої обробки рослин малини органічним добривом Вітері на чисельність та видовий склад мікроміцетів у мікобіомі ризосфери та вегетативних органів рослин малини сорту Джоан Джей у Центральному Лісостепі України. Для дослідження застосовували мікробіологічні, фітопатологічні, мікологічні методи та методи добору зразків рослин малини під час вегетаційного періоду. Для визначення впливу добрива Вітері на мікобіоту ризосфери та вегетативних органів рослин малини впродовж онтогенезу рослин проведено додаткову позакореневу обробку 1 %-м водним розчином цього добрива. Виявлено, що в популяції домінують гриби: Septoria rubi, West, Aspergillus niger, V. Tiegh, Alternaria alternata, (Fr.) Keissl, Fusarium spp. Зазначені мікроміцети є продуцентами мікотоксинів і можуть спричиняти хвороби у тварин і людини, а також сприяють біологічному забрудненню агроекосистем. За позакореневої обробки рослин малини добривом Вітері у фазу інтенсивного плодоношення спостерігали істотне зниження фітопатогенного навантаження, як порівняти з іншими фазами онтогенезу рослин малини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.2-434 + П258.2-272.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100860 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського