Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=П382.13$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Григорюк І. П. 
Біологія каштанів / І. П. Григорюк, С. П. Машковська, П. П. Яворовський, О. В. Колесніченко; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики, Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка, Київ. міськдержадмін., Київ. комун. об-ня зел. буд-ва та експлуатації зел. насаджень міста "Київзеленбуд", Каб. Міністрів України, Нац. аграр. ун-т. - К. : Логос, 2004. - 379 c. - Бібліогр.: 508 назв - укp.

Висвітлено біологічні особливості видів та форм каштанів, які зростають у різних регіонах світу. Наведено історичні відомості про походження, введення в культуру, класифікацію, ареали поширення та вирощування, морфологічні, фізіологічні та екологічні ознаки, практичне використання каштанів. Описано найпоширеніші хвороби та шкідники, механізми стійкості та адаптації каштанів до стресових факторів навколишнього середовища. Розглянуто методи візуальної та спектральної оцінок стану та ступеня пошкодження, наведено агротехнічні рекомендації щодо підвищення приживлюваності кінського звичайного каштана до водного та мінерального дефіциту. Викладено технологію приготування органо-мінеральних компостів та плівкотвірних сумішей для обробки кореневих систем каштанів під час їх пересаджування.

Освещены биологические особенности видов и форм каштанов, растущих в разных регионах мира. Приведены исторические сведения о происхождении, введении в культуру, классификации, ареалах распространения и выращивания, морфологических, физиологических и экологических свойствах, практическом использовании каштанов. Описаны распространеннейшие болезни и вредители, механизмы устойчивости и адаптации каштанов к стрессовым факторам окружающей среды. Рассмотрены методы визуальной и спектральной оценок состояния и степени повреждения, представлены агротехнические рекомендации по повышению приживаемости конского обычного каштана к водному и минеральному дефициту. Изложена технология приготовления органо-минеральных компостов и пленочнообразующих смесей для обработки корневых систем каштанов при их пересадке.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.13-2 + П382.9каштан

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА652733 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Колесніченко О. В. 
Біолого-екологічні основи розвитку, адаптації та стійкості каштана їстівного (iСastanea satea/i Mill.) у різних умовах культури : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.16 / О. В. Колесніченко; КМ України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2012. - 41 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.923.22 Fag*801 + П382.13-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395152 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Хромих Н. 
Стан глутатіон-залежної системи насіння IBAesculus hippocastanumD за умов антропогенного забруднення / Н. Хромих // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2012. - Вип. 58. - С. 265-270. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.4 + П382.132-264.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Россихіна-Галича Г. 
Зміни вмісту низькомолекулярних антиоксидантів у листках IBAesculus hippocastanumD L. за умов міста Дніпропетровська / Г. Россихіна-Галича, Ю. Лихолат // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2012. - Вип. 60. - С. 301-306. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*723.4-604.2 + П382.132-264.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Likhanov A. F. 
Specificity of cytodifferentiation in calluses in vitro of Aesculus hippocastanum form resistant to horse-chestnut leaf miner = Специфічність диференціації клітин у калюсах стійкої до каштанової мінуючої молі форми гіркокаштана звичайного in vitro / A. F. Likhanov, O. V. Overchenko, S. M. Kostenko, O. V. Subin // Физиология растений и генетика. - 2017. - 49, № 6. - С. 495-505. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.13 + П486.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Grygorieva O. V. 
Variability of morphological parameters and determination of volatile organic compounds of sweet chestnut (Castanea sativa Mill.) genotypes fruits = Варіабельність морфологічних параметрів та визначення летких речовин плодів генотипів каштана посівного (Castanea sativa Mill.) / O. V. Grygorieva, S. V. Klymenko, M. G. Teslyuk, L. M. Onyschuk // Інтродукція рослин. - 2018. - № 2. - С. 74-83. - Бібліогр.: 47 назв. - англ.

Мета роботи - відібрати найкращі генотипи каштана посівного (Castanea sativa Mill.) за морфологічними показниками та вивчити якісний склад і кількісний вміст летких речовин у плодах рослин з колекції Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України. Досліджено 28 генотипів 30-річних рослин каштана посівного насінного походження з Чехії, Карпат, Киргизстану. Вивчено морфометричні показники (маса, довжина, ширина і товщина плоду, довжина та ширина рубчика). Дослідження летких речовин проводили за методикою Черногорода та Виноградова (2006) з використанням хромато-мас-спектрометрії. Статистичний аналіз виконували за допомогою PAST 2.17. Ієрархічний кластерний аналіз подібності генотипів здійснено за індексом подібності Брей - Кертіса. Варіабельність досліджених параметрів оцінено з використанням методів описової статистики. Рівень варіабельності визначали за Stehlikova (1998). Наявність зв'язків між параметрами встановлювали за коефіцієнтом кореляції Пірсона. Виявлено варіабельність морфометричних параметрів: маса плоду - від 1,70 до 18,60 г, довжина плоду - від 8,07 до 33,39 мм, ширина плоду - від 16,34 до 40,95 мм, товщина плоду - від 9,02 до 28,70 мм, довжина рубчика - від 6,62 до 31,30 мм, ширина рубчика - від 6,50 до 19,99 мм. Величина індексу форми плодів і рубчика становила від 0,81 до 0,98 та від 1,48 до 2,03 відповідно. Під час аналізу складу та вмісту летких речовин плодів двох відібраних генотипів виявлено 74 речовини, з них ідентифіковано 27 сполук (вуглеводні, альдегіди, карбонові кислоти та їх ефіри, монотерпени, сесквитерпени, три терпени). Висновки: генотипи насінного походження з колекції Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України відрізняються за масою, формою, розміром і кольором плодів. Найбільший рівень мінливості виявлено у такої важливої для селекції ознаки, як маса плоду, що свідчить про перспективність селекції за цим показником. У більшості генотипів невелика маса плодів, лише в деяких цей показник є високим. Рубчик має різну форму та розмір, що можна використовувати як діагностичні ознаки для характеристики сорту. Результати дослідження свідчать про те, що колекція каштана їстівного є джерелом генетичної різноманітності та може бути використана для відбору і створення нових генотипів і сортів. Рослини каштана посівного - перспективний матеріал для фармакогностичних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.923.22Fag*69 + П382.13-45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Євтушенко Ю. В. 
Біологічні та екологічні особливості Aesculus carnea Hayne та перспективи його використання в озелененні м. Києва : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.01 / Ю. В. Євтушенко; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2017. - 24 c. - укp.

Наведено результати комплексних досліджень екологічних і біологічних особливостей інтродуцента А. саrnеа в умовах м. Київ. Уперше досліджено особливості насіннєвого та вегетативного способів розмноження А. carnea, охарактеризовано доцільність застосування кожного з них. Підібрано оптимальну технологію мікроклонального розмноження гіркокаштана м'ясо-червоного з метою масового розмноження й отримання рослин-регенерантів. Досліджено сезонний ритм росту та розвитку А. carnea в умовах району досліджень. З'ясовано закономірності проходження фенологічних фаз і їх залежність від метеорологічних показників. Визначено потенційну морозостійкість гіркокаштана м'ясо-червоного за допомогою методу прямого лабораторного проморожування. Встановлено рівень посухостійкості рослин виду в різних екологічних зонах м. Київ. Проведено порівняння отриманих показників вищезазначених екологічних особливостей із гіркокаштаном звичайним і червоним. Визначено функціональний стан фотосинтетичного апарата листків виду в різних урбоекотопах за допомогою методу індукції флуоресценції хлорофілу. Проведено аналіз вмісту важких металів в листках А. саrnеа та в грунті у місцях зростання за допомогою методу атомно-емісійної спектроскопії. На основі отриманих результатів оцінено перспективність рослин виду для садово-паркового будівництва та запропоновано використання декоративних груп за участі А. саrnеа у системі зелених насаджень Києва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.13-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Леснік О. М. 
Гіркокаштан звичайний у зелених насадженнях міста Києва: повнодеревність та розмірно-якісна структура : монографія / О. М. Леснік, О. А. Гірс. - Київ : НУБіП України, 2018. - 112 c. - Бібліогр.: с. 78-90 - укp.

Наведено загальну характеристику об'єктів озеленених територій м. Київ. Зазначено, що зелені насадження є важливим компонентом урбанізованого середовища, значення яких у сучасних умовах є досить значним. Вони виконують корисні для суспільства функції, які складно оцінити у грошовому еквіваленті. Висвітлено біологічні й екологічні особливості гіркокаштана звичайного. Представлено результати дослідження об'єму та розмірно-якісної структури дерев гіркокаштана звичайного в насадженнях м. Київ. Одержані результати є досить важливими для виконання матеріальної оцінки дерев. Вказано на те, що використання розроблених нормативів об'єму та розмірно-якісної структури підвищить точність таксаційних робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.132 + П271

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА829141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Леснік О. М. 
Повнодеревність та розмірно-якісна структура дерев гіркокаштана звичайного в насадженнях міста Києва : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.02 / О. М. Леснік; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2017. - 21 c. - укp.

Досліджено повнодеревність та розмірно-якісну структуру дерев гіркокаштана звичайного в зелених насадженнях міста Києва та розроблено відповідні нормативи. Проаналізовано особливості поширення мережі зелених насаджень міста Києва. Наведено дані асортименту деревних видів вуличних посадок і розраховано ступінь забезпеченості населення міста Києва зеленими насадженнями. Викладено результати дослідження повнодеревності, зв'язків основних таксаційних показників дерев гіркокаштана звичайного з показниками крони, розмірно-якісної структури дерев, а також порівняння розроблених нормативів із чинними аналогами. Отримано математичні моделі видового числа дерева, об'єму дерева, відсотка об'єму стовбура дерева, розмірно-якісних категорій дерев гіркокаштана звичайного. Розроблено безрозрядні нормативи об'єму та розмірно-якісної структури дерев гіркокаштана звичайного в зелених насадженнях міста Києва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.13-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Пентелюк О. С. 
Внутрішньородове дендрорізноманіття Aesculus L. урбосередовища Києва (адаптація до ентомостресу, вторинний метаболізм, стійкість) : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 06.03.01 / О. С. Пентелюк; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2018. - 27 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.13-273

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433785 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Гевал В. Ф. 
Насінний потенціал та особливості вирощування садивного матеріалу роду Aesculus L. у західному регіоні України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.01 / В. Ф. Гевал; Державний вищий навчальний заклад "Національний лісотехнічний університет України" . - Львів, 2019. - 20 c. - укp.

Об'єкт дослідження – відтворення інтродукованих видів деревної флори – гіркокаштанів кінського звичайного, м'ясо-червоного, павія та восьмитичинкового. Мета – було вивчення насінного потенціалу та особливостей розмноження, вирощування, напрямів використання садивного матеріалу найпоширеніших в умовах західного регіону України видів гіркокаштанів. Методи досліджень – рекогносцирувальний; лісівничо-таксаційні, лісокультурні; морфометричні; біохімічні, культури тканин; математично-статистичні. Установлено репродуктивний потенціал та його динаміку для чотирьох видів гіркокаштанів в умовах західного регіону України; вивчено посівні якості насіння, яким притаманні високий рівень чистоти (94,4 - 96,7 %), доброякісності (83,0 - 97 %), значна варіабільність середньої маси 1000 шт. насінин (8,8 - 20,2 кг); з'ясовано, що найвищим рівнем технічної схожості, незалежно від типу субстрату, вирізняється насіння гіркокаштана павія (78,0 - 87,0 %), найменшим – м'ясо-червоного (52,0 - 60,0 %); встановлено у насінні вміст золи, "сирого жиру", вуглеводів, білка, макро- та мікроелементів, активність перекисного окислення ліпідів та відновленого глутатіону, залежно від рівня техногенного забруднення місць росту насаджень. Наявність значної кількості стійкого до абіотичних і біотичних чинників впливу садивного матеріалу дасть змогу забезпечити потребу у поповненні асортименту зелених насаджень різними видами гіркокаштанів. Розроблено методично-практичні рекомендації щодо заготівлі насінної сировини та вирощування садивного матеріалу гіркокаштанів, технологічні карти вирощування садивного матеріалу в умовах закритого і відкритого ґрунту. Розроблено ефективну технологію масового розмноження досліджуваних видів гіркокаштанів насінним шляхом, сутність якої полягає у вирощуванні 1 - 3-річних сіянців в умовах закритого ґрунту, з наступним дорощуванням їх в умовах відкритого ґрунту. Галузь використання: садово-паркове господарство.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.132-4 + П345.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського