Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Р123.021$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Кузьминская Е.  
Метод расчета усваиваемости белков пищевых продуктов / Е. Кузьминская, А. Шамонина, Р. Лихотоп, Я. Козицкая // Укр. журн. мед. техніки і технології. - 1998. - № 3. - С. 33-35. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Розроблено новий метод розрахунків засвоюваності білків продуктів харчування, що дозволяє більш досконало характеризувати їх цінність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.021

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14686 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бабич А. О. 
Соя для здоров'я і життя на планеті Земля = Soya for Health and Life on Earth / А. О. Бабич. - К. : Аграр. наука, 1998. - 271 c. - Бібліогр.: с. 241-266. - укp.

На основі майже 40-річних досліджень автора показано історію стратегічної культури сої, її важливе місце в світовому землеробстві, вимоги до умов вирощування, сучасні технології виробництва і переробки, нові напрями використання в харчуванні людини, унікальні цілющі властивості, новітні підходи використання для профілактики і лікування важких і хронічних хвороб. Подано рекомендації з використання сої в годівлі тварин і птиці. Описано формування світового ринку сої і продуктів її переробки, прогнозується його майбутнє.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6,021 + П451.89 соя + Л911.43 + Р123.021 + Р351.11

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: ВА587307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Левицкий А. П. 
Проблемы питания и стоматологическая заболеваемость. Ч. VII. Белок / А. П. Левицкий // Вісн. стоматології. - 2002. - № 3. - С. 44. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.021

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Бужин О. А. 
Управління продовольчою безпекою: потреба населення у харчових білках / О. А. Бужин // Актуал. проблеми економіки. - 2011. - № 7. - С. 195-199. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Запропоновано один із можливих варіантів визначення потреби населення країни у білках, що повинні надходити з продуктами харчування. За основу було взято норми фізіологічних потреб населення в основних харчових речовинах та енергії і вікову структуру населення України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-982 + Р123.021

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Махинько В. М. 
Формула еталонного білка: етапи розроблення і сучасні норми / В. М. Махинько, В. І. Дробот, І. О. Соколовська, Л. М. Черниш // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2017. - 23, № 2. - С. 208-216. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

На основі вивчення рекомендацій експертів ФАО/ВООЗ проаналізовано зміни в амінокислотному складі формули еталонного білка протягом 1957 - 2011 рр. Встановлено, що у сучасній періодичній і навчально-науковій літературі дуже часто використовують застарілу формулу еталонного білка (1971 р.). Наведено дані щодо рекомендованого вмісту амінокислот у білку для різних вікових груп споживачів. Запропоновано використовувати формулу еталонного білка, рекомендовану експертами ФАО у 2011 р. (за наявності інформації про біологічно доступну кількість амінокислот), або формулу ФАО/ВООЗ/УООН 2002 р. (з обов'язковим урахуванням ступеня засвоюваності відповідного білка).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.021 + Е0*725.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сімахіна Г. О. 
Оптимальний підбір амінокислот для подолання білкового дефіциту / Г. О. Сімахіна, Н. В. Науменко // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2020. - 26, № 5. - С. 170-181. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Найважливішим компонентом їжі є білки, оскільки саме вони забезпечують ріст, утворення нових і відновлення ушкоджених тканин. Білки називають іще протеїнами, і цим терміном підкреслюється надзвичайно важлива роль білків у життєдіяльності організмів. Потреба живого організму в білках зумовлюється його потребою в амінокислотах - замінних та есенціальних. Тому зрозумілою є увага, що приділяється проблемам пошуку нових джерел білку, створення легкозасвоюваних високобілкових комплексів із рослинної сировини традиційних і нетрадиційних для харчової промисловості видів. Наукові публікації вітчизняних і зарубіжних авторів, результати власних експериментальних досліджень опрацьовані аналітичними та компаративними методами. Для поліпшення структури харчування населення, більш повного задоволення потреб організму людини в основних поживних речовинах та енергії необхідно збагачувати традиційні харчові продукти з неповноцінним складом амінокислот і створювати продукти нового покоління зі збалансованим складом амінокислот. Організм здатен синтезувати необхідні білки в необхідних кількостях лише за наявності достатньої кількості всіх незамінних амінокислот - ізолейцину, лейцину, лізину, метіоніну, фенілаланіну, треоніну, триптофану, валіну. За відсутності хоча б однієї із них білки не виробляються, а їжа використовується лише як джерело енергії або накопичується у жирових відкладеннях. Тому необхідно забезпечити адекватне постачання організму цими амінокислотами за допомогою відповідного харчування зі збалансованим складом тваринних і рослинних білків. І це є одним із найістотніших чинників здоров'я за сучасних умов. Практично всі амінокислоти природних матеріалів перетворюються в організмі людини на важливі біологічно активні сполуки. Для поповнення білкової складової в раціонах харчування необхідним є пошук нових джерел білка, зокрема нетрадиційних. Проведені дослідження показують, що зелена маса багатьох сільськогосподарських культур може слугувати перспективним джерелом рослинного білка, який у поєднанні з білком тваринного походження забезпечує збалансоване білкове харчування та сприяє подоланню білкового дефіциту в населення України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80-32 + Р123.021

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського