Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч515.661.515$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Козіна Ж. Л. 
Ефективність застосування нетрадиційної форми аутогенного тренування для відновлення працездатності баскетболістів / Ж. Л. Козіна, В. Ф. Слюсарев, Є. П. Волков // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 14. - С. 8-15. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати практичного використання в навчально-тренувальному процесі баскетболістів модифікованого методу аутогенного тренування, основним принципом якого є концентрація на яскравих природних образах. Аналіз показників серцевого ритму свідчить про активізацію парасимпатичного відділу вегетативної нервової системи та зниження активності симпатичного відділу, що підтверджує активізацію процесів відновлення.


Ключ. слова: баскетбол, тренировка, восстановление работоспособности, нервная система
Індекс рубрикатора НБУВ: Р357.1 + Ч515.661.515

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шутова С. Є. 
Психологічні фактори, які забезпечують ефективність змагальної діяльності баскетболістів високої кваліфікації : Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / С. Є. Шутова; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. - К., 2000. - 18 c. - укp.

Висвітлено питання щодо психологічних факторів, які забезпечують ефективність змагальної діяльності баскетболістів різних кваліфікацій, зокрема, баскетболістів високої кваліфікації. Виявлено важливі психологічні фактори та динаміку їх впливу на ефективність становлення та вдосконалення спортивної майстерності баскетболістів кожної з досліджених кваліфікаційних груп. Кожному рівню кваліфікації баскетболістів відповідає визначений комплекс психологічних якостей та властивостей, які забезпечують ефективність змагальної діяльності. Наведено інтегральну періодизацію вдосконалення даного комплексу у процесі становлення та вдосконалення спортивної майстерності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.661.515

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Івченко О. 
Складова психологічної підготовки баскетболістів на етапі попередньої базової підготовки у підготовчому періоді / О. Івченко, О. Мітова // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2020. - № 4. - С. 37-42. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - визначення та аналіз показників індивідуально типологічних особливостей особистості баскетболістів 13 - 14 років, та з їх урахуванням надати рекомендацій щодо проведення навчально-тренувального процесу (НТП) на базі диференційованого підходу. На початку підготовчого періоду 2019 - 2020 н. р. проведено психологічну діагностику за методикою Г. Айзенка EPI (Eysenck Personality Inventory), за допомогою якої отримали дані за окремими типологічними (переважання типу темпераменту) показниками баскетболістів на етапі попередньої базової підготовки. У дослідженні приймали участь 30 баскетболістів 13 - 14 років. Питання підвищення ефективності організації психологічної підготовки за рахунок використання можливостей розвитку особистості спортсменів, її контроль і корекція виступає одним із найважливіших завдань, що стоять як перед дитячо-юнацьким спортом, так і перед спортом вищих досягнень. Психологічна підготовка та контроль розвитку психологічної підготовленості посідає важливе місце у НТП баскетболістів та етап попередньої базової підготовки не став виключенням. Отримані дані стали підгрунтям для рекомендацій щодо корекції НТП, а саме: розподіл по підгрупам баскетболістів на етапі попередньої базової підготовки з урахуванням властивостей нервової системи, індивідуальних типологічних особливостей, рис особистостей, щирості за "шкалою брехні", що надасть можливість збільшити відсоток засвоєння навчального матеріалу, покращити міжособистісні відносини, що складаються між партнерами внаслідок їх сумісності такі як повага, взаєморозуміння, згуртованість, міжособистісна атракція, позитивні емоції та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.661.515

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського