Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (13)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш146.11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Краковецька Г. О. 
Латинська мова. Рецептура. Клінічна термінологія : Підруч. для студ. вищ. мед. закл. освіти / Г. О. Краковецька, В. М. Бобирьов, О. М. Бєляєва. - К. : Здоров'я, 1999. - 360 c. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Розглянуто граматичний матеріал та лексику анатомічного, фармацевтичного та клінічного профілю, основи рецептури та клінічна термінологія. Описано тверді, м'які та рідкі лікарські форми, а також лікарські форми, які виробляються за кордоном. Значну увагу приділено виробленню орфографічних навичок; висвітлено деякі культурологічні аспекти; подано словниковий матеріал, таблиці, схеми, ілюстрації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш146.11-923.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591807 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Савченко В. Н. 
Структура рецепта и основы латинской терминологии в фармакологии : Учеб. пособие для студ. мед. фак. ун-тов / В. Н. Савченко, А. Б. Зайцев. - Х. : Гриф, 2001. - 70 c. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Приведены положения общей рецептуры, пояснения к латинской части рецепта, таблицы терминов, наиболее часто используемых в фармакологии и рецептуре.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281я27я73 + Ш146.11-933.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА611481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кузик М. М. 
Значення кон'юнктива у головних і незалежних реченнях у ранній латині (на основі творів Плавта і Теренція) / М. М. Кузик // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2007. - № 586. - С. 71-74. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто питання об'єктивної та суб'єктивної модальності. На матеріалі комедій Плавта і Теренція, які належать до періоду ранньої латини, проаналізовано семантику умовного способу, вжитого у головних і незалежних реченнях. Пояснено частотність та рідкість вживання певних видів кон'юнктива.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш146.11-221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Романюк І. 
Генезис префікса re- та його функціонування у пізній латині / І. Романюк // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Інозем. мови. - 2002. - Вип. 10. - С. 210-216. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проаналізовано походження префікса re- та функціонування його у пізній латині. Згідно з гіпотезами про етимологію розглядуваного префікса, re- не має прийменникового походження. Композити з префіксом re- утворюють 3 семантичні групи: дієслова творення, розміщення та розумової діяльності. Вони позначають дію, яка спрямована на повторення результату, відновлення вихідного стану, протидію, новотворення, взаємну дію. Композити з re- вказують також на якісну зміну об'єкта префіксального дієслова у порівнянні з дією безпрефіксального. Іноді префікс re- вказує лише на різницю між простим та префіксальним словом, що свідчить про втрату префіксом його первісного значення. Про послаблення ролі префікса у пізній латині свідчить також рекомпозиція та вживання прийменникових додатків при композитах з re-.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш146.11-20

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/ін.м. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кравс М. 
Класифікація фразеологічних одиниць латинської мови поезії августівського періоду / М. Кравс // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Інозем. мови. - 2005. - Вип. 12. - С. 253-261. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Аналіз фразеологічного матеріалу латинської мови у поезії римських поетів августівського періоду Квінта Горація Флакка, Публія Овідія Назона та Публія Вергілія Марона засвідчує, що семантично, з погляду злиття їх складових компонентів, усі фразеологізми поділяють на три групи: ідіоми, фразеологічні сполуки та фразеологічні вирази. Ідіоми та фразеологічні сполуки можна класифікувати за п'ятьма граматично-морфологічними групами, залежно від співвіднесеності фразеологічних одиниць із певними частинами мови. Структурна класифікація та класифікація фразеологізмів латинської мови за структурно-граматичною будовою і синтаксичним функціонуванням залежить від того, чи вони організовані за моделями словосполучення, чи речення, та від приналежності компонентів фразеологізмів до певних частин мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш146.11-03 + Ш5(0)35-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/ін.м. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Курудз О. 
Лексичні синоніми на позначення флоролексем (на основі трактатів Катона "De agricultura" та Варрона "Rerum rusticarum") / О. Курудз // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Інозем. мови. - 2001. - Вип. 9. - С. 212-219. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто лексичні синоніми на позначення флоролексем. Наукове дослідження проведено на базі агрономічних творів Катона та Варрона. Серед уживаних Катоном та Варроном синонімів переважають часткові або неповні синоніми. Вони виконують одну із семантичних функцій - уточнення. Лише одну синонімічну пару можна трактувати як повні (абсолютні) синоніми. Вони можуть виконувати функцію заміщення. Лексичні синоніми на позначення флоролексем у творах Катона і Варрона відрізняються семантичними компонентами і мають відповідно до цього властиве їм функціональне значення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш146.11-315.3 + Ш146.11-34:Е50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/ін.м. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Романюк І. 
Структурно-семантичні особливості дериватів з префіксами com- і dis- у пізній латині / І. Романюк // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Інозем. мови. - 2001. - Вип. 9. - С. 228-233. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено структурні та семантичні особливості дериватів з префіксами com- і dis- у пізньолатинських творах "Peregrinatio Aetheriae ad loca sancta" невідомого автора та "Historia Francorum" Григорія Турського. Префікси зберігають не всі значення корелятивних їм прийменників. Продуктивність префіксів пов'язана з багатозначністю корелятивних прийменників. Особливий вплив мав розвиток переносних значень дієслів. Це призводило до затемнення чи цілковитої втрати значень префіксів. Пізньолатинські дієслівні композити часто одержували нові форми. Префікси уподібнювались прийменникам, втрачалась асиміляція. Важливе значення мала рекомпозиція, тобто відновлення попередніх форм дієслів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш146.11-20

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/ін.м. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського