Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (3)Автореферати дисертацій (5)Реферативна база даних (137)Книжкові видання та компакт-диски (48)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=АВСТРІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

   Тип видання:   підручник   
1.

Ваврик, В. Р.
Краткий очерк Галицко-Русской письменности [Електронний ресурс] / В. Р. Ваврик. - Лувен : [б. в.], 1973. - 80 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга состаит из трех глав, посвященных Галицко-русской литературе княжеского периода, польской и австро-польской неволи. Княжий период (1143-1340) Период неволи польских королей (1340-1772) Период австро-польской неволи (1772-1939)



Кл.слова:
Середньовіччя -- самоідентифікація -- етнос -- міжнародні відносини -- національні меншини -- Польща -- Австрія

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Мишьельс, А.
Секретная исторія австрійскаго правительства [Електронний ресурс] / А. Мишьельс. - Петербург : Типографія В. Климовскаго, 1861. - 423 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Для изучения настоящего положения Австрии, её значения в ходе европейской политики и определения ожидающей её будущности, особенно необходимы положительные сведения о её прошлом. Но история Австрии исследована менее прочих государств: иезуиты, истинные хозяева этой империи, лукаво и дерзко её извратили. Искажение истины господствовало всегда на берегах Дуная. Государи, управлявшие посредством насилия и хитрости, желали ещё обмануть потомство: они печатали подложные акты. Ни один историк не мог добиться настоящих источников; архивы были замкнуты и недосягаемы, как гробница. Если бы кто-нибудь вздумал попытаться рассеять этот мрак, умышленно распространяемый на прошедшее Австрии, и опровергнуть всю эту ложь, возведенную в систему, то неумолимая цензура империи удушила бы такое дерзкое предприятие в самом начале....



Кл.слова:
Австрія

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Гваньїні, Олександр.
Хроніка європейської Сарматії [Електронний ресурс] : пер. з пол. / Олександр Гваньїні. - К. : Києво-Могилянська академія, 2007. - 1006 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Хроніка європейської Сарматії" італо-польського історика XVI–XVII ст. Олександра Гваньїні (1538–1614) є надзвичайно цінною й популярною пам’яткою європейської історіографії, яка активно поширювалася і використовувалася в Україні в XVI–XVIII ст. Ця книга неодноразово видавалася різними європейськими мовами, а її найновіше видання (у польському перекладі) побачило світ у Кракові 1611 р. «Хроніка» Гваньїні складається з 10 книг-частин, кожна з яких присвячена конкретній державі або регіону, висвітлює їх військово-політичну та релігійно-культурну історію. Найбільшу увагу приділено Центральній та Східній Європі (Україна, Білорусь, Росія, Польща, Литва, Молдова та ін.), дещо меншу – Західній Європі (Австрія та Німеччина, Швейцарія, Скандинавія тощо), а також Близькому Сходу. І не випадково саме за цією «Хронікою» вчився Богдан Хмельницький, не випадково вона справила такий потужний вплив на українське, російське, білоруське літописання. «Хроніка» Гваньїні написана легко, читається і нині з величезним інтересом та містить багато ілюстрацій. Видання окремою книгою у перекладі українською мовою «Хроніки» Гваньїні – цінного історичного джерела, літературної та історіографічної пам’ятки без сумніву стане вагомою подією у науковому та культурному житті сучасної України. Це видання розраховане не тільки на науковців, а й на викладачів вищої та середньої школи, широке коло любителів історії.



Кл.слова:
європейська історіографія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.


Общее гражданское уложеніе Австрійской Имперіи [Електронний ресурс] : 1811. - Петербург : Изд. Ред. Комис. по сост. Гражд. Уложения, 1884. - 539 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
Австрія -- історія -- громадянський стан

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.
 


Саси, Юлия.
Вена [Електронний ресурс] : история города / Ю. Саси. - М. : Эксмо, 2009. - 392 с.. - (Биографии великих городов)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Легкий дымок над кофейной чашкой, знакомый Штраусу, императору Францу-Иосифу, Фрейду, Климту и Хундертвассеру ... Вена, как настоящий ювелирный шедевр, блистает множеством граней: Опера, вальсы, кофейные дома и кондитерские, пышные имперские здания, искусство модерна и психоанализ... В этой книге вас ждут династия Габсбургов, прогулки по улицам Вены, история дворцов, эамков, галерей, рассказы о энаменитых венцах, художниках и меценатах, аристократах и торговцах, ученых и музыкантах, зарисовки из жизни современных горожан . Добро пожаловать в Вену!



Кл.слова:
місто -- путівник -- Відень -- Австрія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.
 


James, Louis.
Xenophobe's Guide to the Austrians [Electronic resource] / Louis James. - London : Oval Books, 2010. - 98 p
Переклад назви: Путівник австрійською культурою

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


The Austrian needs lots of persuading to have his traditions tampered with in the name of modernization and efficiency. He is attached to his sausage, his insipid beer, and the young white wine that tastes so remarkably like iron filings. He prefers the familiar, tried, and tested to the novelty, the latter almost certainly being an attempt by persons unknown to make money at his expense.



Кл.слова:
Австрія -- культура -- нація

   Тип видання:   монографія   
7.

Канетті, Еліас.
Маса і влада [Електронний ресурс] : пер. з нім. / Е. Канетті. - К. : Альтернативи, 2001. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Що відбувається з певною спільнотою — соціумом, сукупністю людей, масою — за умов раптової, карколомної зміни певних історичних обставин? Чому цивілізований, більш-менш толерантний людський загал раптом (а втім, чи аж так раптом? Адже чудес тут не буває!) перетворюється на розлючений, агресивний, непередбачуваний натовп? Які саме закономірності соціальної психології «великих груп» використають, або цілком свідомо, знаючи їх, або інтуїтивно, тирани далекого чи зовсім нещодавнього минулого? Що необхідно для того, щоб зміцнити в суспільстві непорушні засади зрілої демократії? Ці питання є, поза сумнівом, визначальними для гуманістичного розвитку десятків і сотень держав світу, безумовно, України в тому числі. Цими питаннями все своє життя переймався Еліас Канетті (1905 — 1994), видатний німецькомовний письменник єврейського походження; Австрія, Румунія та Німеччина з більшими чи меншими підставами вважають його «своїм», — лауреат Нобелівської премії з літератури (1981 р.), громадський діяч, публіцист, філософ, соціальний психолог та історик, спостерігач, аналітик, свідок та учасник багатьох катаклізмів ХХ століття — від Першої світової війни (вибух «патріотичних почуттів» у Відні 1 серпня 1914 року майбутній знаменитий письменник бачив на власні очі й запам’ятав їх назавжди) до громадянської війни в Іспанії, трагедії Другої світової, Корейської та Близькосхідної воєн. Світової слави Канетті зажив завдяки двом творам: художньому — романові «Засліплення» (1935 р. — саме за нього 46 років по тому йому було присуджено Нобелівську премію)та соціально-філософському — великій монографії «Маса і влада» («Massa und Macht», 1960 р.). Звернімо ж увагу саме на цю працю. Полум’яна віра в ідеали гуманізму й культури, дар провидця , так само як і досконале знання історії та філософії влади, блискуча, прозора мова — все це робить працю німецького письменника цікавою та потрібною нам. Погляд Канетті — «абстрагований», з «висоти пташиного польоту» — не є байдужо відстороненим; відчувається щирий біль за людину, жертву безсоромних маніпуляцій та брехливої пропаганди, котрі, як засвідчив лютий досвід ХХ століття, завжди передують багатомільйонним людиновбивствам. І хто сказав, що нинішнє ХХІ століття буде геть безхмарним і нам уже не знадобляться застереження Канетті, а надто з огляду на трагедію сучасної України? Книжка «Маса і влада» (на щастя, 2001 року з’явився прекрасний український переклад Олекси Логвиненка, Видавничий дім «Альтернативи») має всі права на увагу тих, хто переймається майбутнім так само, як і багато в чому минулим, України.



Кл.слова:
психологія мас -- маніпуляції свідомістю -- владні механізми -- тоталітаризм -- соціальна психологія

   Тип видання:   художня література   
8.

Андрухович, Софія.
Фелікс Австрія [Електронний ресурс] / Софія Андрухович. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2014. - 288 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Станіславів кінця XIX — початку XX століття. Звичайне місто на кресах «щасливої Австрії», в якому живуть, страждають, нероздільно закохуються, захоплюються наукою і шарлатанськими виступами всесвітньо знаних ілюзіоністів, розважаються на балах і карнавалах, ходять на шпацер і ховають таємниці у різьблених комодах. І на тлі епохи, яка для нащадків щораз більше обростатиме міфами про ідилічне життя,◦— долі двох жінок, що переплелися так тісно, як стовбури дерев — у нерозривному зв’язку, який не дає ні жити, ні дихати, ні залишитися, ні піти.



Кл.слова:
українська література -- історичний роман

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
9.

Йосиф Сліпий
Твори Партіярха і Кардинала Йосифа [Електронний ресурс] = Opera omnia Josephi (Slipyj-Kobernyckyj-Dyčkovskyj) Patriarchae et Cardinalis : у 22 т. / Йосиф Сліпий ; зібрали І. Хома, І. Музичка ; Український католицький університет імені Св. Климента Папи. - Рим : [б. в.], 2000-2003

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 16, ч. 1 : Історія Вселенської церкви на Україні. Т. 1. Від апостольських часів до князювання св. княгині Ольги (І-Х століття). - 2001. - 280 с.

Т. 16, ч. 2 : Історія Вселенської церкви на Україні. Т. 2. Друга золота доба: від загального введення християнства св. Володимиром до викликання церковного роздору за князя Володимира Мономаха (988-1125 рр.). - 2003. - 352 с.

Т. 17 : Історія Вселенської церкви на Україні. Т. 3, ч. 1. Від впровадження царгородського роздору на Україні до введення Флорентійської унії (1125-1439 рр.). - 2000. - 304 с.


Патріарх і кардинал Йосип Сліпий народився в селі Заздрість на Тернопільщині 17 лютого 1892 року. Після завершення навчання у Львові, Інсбруку (Австрія), Римі й Парижі, став професором і ректором Львівської Духовної семінарії та Богословської академії, утвореної Митрополитом Андреєм Шептицьким у 1933 році. Його докторська дисертація торкалася питання тринітарного богослов’я, а, зокрема, пневматології – вчення про Святого Духа, де він обґрунтовує Третю Особу Божу як співвіддих любові між Богом Отцем і Богом Сином. В 1930 р. о. Йосиф став дійсним членом Наукового Товариства ім. Т. Г. Шевченка. Був плідним письменником, деякі з його праць нараховують до двадцяти томів. Редагував богословський журнал “Богословія”. У 1939 р. Митрополит Андрей висвячує о. д-ра Йосифа Сліпого на єпископа, котрий після його смерті 1 листопада 1944 року переймає провід Української Греко-Католицької Церкви. 11 квітня 1945 року радянська влада заарештувала Архиєпископа Йосифа. Як політв’язень провів 18 років в етапах, у сталінських тюрмах, таборах особливого режиму, де завдяки непохитній волі здобув ім’я безстрашного свідка віри. На засланні написав твір “Історія Вселенської Церкви на Україні” в 5-ти томах. Після втручання Папи Івана XXIII та Президента США Джона Кеннеді його було звільнено у 1963 р. Приймав участь у ІІ Ватиканському Соборі, де у Базиліці св. Апостола Петра велика духовна аудиторія вітала його як ісповідника віри. Упродовж наступних двадцяти років Патріарх Йосиф намагався активізувати життя Української Греко-Католицької Церкви на Заході. Він заснував Український Католицький Університет з філіалами в різних країнах світу і збудував церкву святої Софії у Римі, яка стала осередком для українськаї діаспори в Італії. Патріарх Йосиф активно працював у царині екуменізму. У червні 1976 року видав пастирське послання “Про послання в Христі”, наголошуючи, що між Православною й Католицькою Церквами немає суттєвої різниці. Патріарх закликав: “Дивімося на своє власне духовне добро, на спасіння наших душ – і тоді буде між нами єдність, в першу чергу на церковному полі, а опісля – на національному й державному! Треба добро церкви й народу ставити вище своєї марної особистої амбіції і своїх особистих чи гуртових користей!” Помер 7 вересня 1984 року. Після Проголошення Декларації про Незалежність України, 27 серпня його останки перевезли до Львова, де вони, за участю понад мільйона вірних, були поховані в крипті Архікатедрального Собору св. Юра. Серед присутніх на перепохованні були присутні – перший Президент України – Леонід Кравчук та Патріарх УАПЦ – Мстислав Скрипник.



Кл.слова:
історія церкви -- медієвістика -- екуменізм -- Київська Русь
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського