Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Реферативна база даних (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>K=БЕЗДЕРЖАВНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

   Тип видання:   монографія   
1.

Рубльов, О. С.
Західноукраїнська інтелігенція у загальнонаціональних політичних та культурних процесах (1914-1939 рр.) [Електронний ресурс] / О. С. Рубльов ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 2004. - 648 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії висвітлена участь уродженців західноукраїнських земель у загальнонаціональних політичних і культурних процесах, починаючи від Першої світової війни, доби Української революції 1917-1921 рр. й закінчуючи подіями осені 1939 р. Особлива увага звертається на участь галицької інтелігенції у здійсненні політики українізації в УСРР, контакти вчених ВУАН та НТШ у Львові, репресивні дії комуністичного режиму під час справи "Української військової організації" 1932-1934 рр.



Кл.слова:
акт Злуки -- бездержавність -- міжвоєнна доба -- культурні зв'язки

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.
 


Нагаєвський, І.
Історія Української держави двадцятого століття [Електронний ресурс] / І. Нагаєвський ; Український католицький університет ім. Св. Климента Папи. - Рим : [б. в.], 1988. - 487 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Місія українського народу — жити і діяти на грані двох великих культур: південно-східньої Азії і римо-візантійської Европи, включно з колоніями північно-африканського суходолу. В цій праці згадаємо недавнє-минуле народу в пошану нашим геройським батькам, для нашої власної застанови і для науки їхнім унукам. Важко писати історію людей і подій з-перед шістдесят років тому; далеко від Батьківщини, де бракує джерел, літератури та рідної атмосфери. І досі не появилась друком повна збірка документів Української Новітньої Держави; бо й не знати, чи вдалося їх зберегти в час двох воєнних хуртовин.



Кл.слова:
історія України -- бездержавність -- визвольні змагання

   Тип видання:   монографія   
3.

Горобець, В.
Присмерк Гетьманщини [Електронний ресурс] : україна в роки реформ Петра І / В. Горобець. - К. : Інститут історії України НАН України, 1998. - 326 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії досліджується проблема розвитку української державності “нового часу в один з найбільш критичних періодів її існування - добі правління російського імператора Петра І. На основі аналізу широкого документального матеріалу аналізуються напрями реформи державного управління, проведеної царським урядом в Україні через засновану 1722 р. Малоросійську колегію, з’ясовуються характер нововведень, їх мета та наслідки для подальшої долі української державності. Детально висвітлюється політична діяльність наказного гетьмана П. Полуботка, а також Я. Лизогуба, В. Жураківського, Д. Апостола, Г. Грабянки, М. Ханенка та інших відомих тогочасних політиків. Для науковців, викладачів і студентів, усіх, хто цікавиться історією України



Кл.слова:
історія України -- бездержавність -- імперська влада

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.


Український національно-визвольний рух на Прикарпатті в ХХ столітті [Електронний ресурс] : документи і матеріали : у 2 т. / відп. ред. М. Кугутяк. - Івано-Франківськ : КПФ ЛІК, 2009-2014

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1, кн. 1 : (1919 – 1929). - 2012. - 600 с.

Т. 1, кн. 2 : (1929–1939). - 2014. - 600 с.

Т. 2, кн. 1 : (1939 – 1945). - 2009. - 600 с.

Т. 2, кн. 2 : (1945 – 1946). - 2010. - 696 с.

Т. 2, кн. 3 : (1947 – 1957 рр.). - 2011. - 769 с.


Документи і матеріали, вміщені в видання Український національно-визвольний рух на Прикарпатті у ХХ столітті, висвітлюють боротьбу українців Станіславівщини за національне визволення й українську державність. Вони відтворюють атмосферу польської окупації краю, демонструють політику, методи і засоби дискримінації польським режимом українського населення, засвідчують незламність державницьких прагнень наших краян, окреслюють їхні політичні і суспільні ідеали, розкривають засади та рушійні сили визвольної боротьби. Видання розраховане на науковців, викладачів, учителів, студентів, учнів, широке коло читачів.



Кл.слова:
український націоналізм -- бездержавність -- визвольний рух -- Прикарпаття
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського