Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (7)Реферативна база даних (27)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИШКІЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Альбовский, Е. А.
Харьковские казаки. Вторая половина XVII ст. [Електронний ресурс] / Е. А. Альбовский. - Санкт-Петербург : Музей 4-го уланского Харьковского полка, 1914

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1, Кн. 1. - Истории Харьковского полка. - 435 с.




Кл.слова:
козаки -- вишкіл -- геральдика

   Тип видання:   монографія   
2.

Лазарович, М.
Культурно-просвітницька діяльність Українських Січових Стрільців у роки Першої світової війни [Електронний ресурс] / М. Лазарович. - Т. : Тайп, 2003. - 68 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на основі широкого кола опублікованих та раніше не використовуваних архівних матеріалів розглядаються форми і методи культурно-мистецької та просвітницької праці Українських Січових Стрільців у роки Першої світової війни, їх вплив на формування та поглиблення національної свідомості українського суспільства. Проаналізовано основні напрями літературної творчості стрілецтва, його видавничі зусилля. Значна увага також приділяється висвітленню діяльності таких громадсько- освітніх та мистецьких структур УСС, як Кіш, Вишкіл, Збірні станиці, Пресова кватира, бібліотека, стрілецька гімназія, хор тощо.



Кл.слова:
війна

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.
 


Васильченко, А.
История гитлерюгенда [Електронний ресурс] / А. Васильченко. - [Б. м.] : [б. в.], 2010. - 55 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Гитлерюгенд» (Hitlerjugend — «Гитлеровская молодежь»), молодежная нацистская организация военизированного типа, главный кадровый резерв НСДАП. Была создана декретом от 1 декабря 1936. Во главе ее был поставлен рейхсюгендфюрер Бальдур фон Ширах, подчинявшийся непосредственно Гитлеру. Принадлежность молодежи к «Гитлерюгенд» была обязательной Еще 6 сентября 1935, выступая на Нюрнбергском партийном съезде, где перед трибунами промаршировали 54 тыс. немецких юношей, Гитлер сформулировал воспитательные критерии нацизма: «Нам не нужны интеллектуальные упражнения. Знание разрушительно для моей молодежи… По нашему мнению, молодой немец будущего должен быть стройным и ловким, резвым как борзая, гибким как кожа и твердым как крупповская сталь». С 8 августа 1940 «Гитлерюгенд» возглавлял Артур Аксман. Организация была распущена после поражения Третьего рейха.



Кл.слова:
нацизм -- скаутський рух -- військовий вишкіл -- мілітаризм -- молодіжна політика

   Тип видання:   методичний посібник   
4.

Тимофєєв, В. Я.
Козацький вишкіл [Електронний ресурс] / В. Я. Тимофєєв. - Білгород-Дністровський : Отаман, 2009. - 242 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
козацтво -- виховання

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Мамчур, Іван.
Нас доля світами водила [Електронний ресурс] : сторінки пережитого / Іван Мамчур. - Л. : Афіша, 2009. - 368 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор книжки народився 17 травня 1925 p. y селянській родині Марти і Михайла Мамчурів. Освіту отримав спочатку в початковій школі в рідному селі, а згодом в польській школі у Брюховичах. У 1939 р. поступив у Державну Академічну з українською мовою навчання гімназію, але війна перекреслила усі плани юнака. За часів німецької окупації вчився в гімназії, звідки в 1944 р. в юнацький вишкіл у Мальті, а потім вступив у ряди дивізії “Галичина", де пройшов підстаршинський вишкіл. Там ця подія співпала із закінченням війни. 3 приятелем Юліяном Волянським подалися в Україну, до Львова. Затриманий чекістами, був засуджений на тривале ув’язнення в Медвеж’єгорських та Кенгірських таборах ГУЛАГу. Вийшов на волю 27 жовтня 1954 р. Навчався у вечірньому Будівельному технікумі, який закінчив з відзнакою в 1957 р. Далі навчався у Московському Інженерно-будівельному інституті. На Україну повернувся в 1960 p. i працював у Будівельному тресті Івано-Франківська під різними назвами аж до виходу на пенсію у 1991 р. 3 настанням Незалежності України став членом Товариства Політв’язнів, членом Галицького Братства колишніх вояків 1-ої дивізії Української наці-ональної Армії. До вимріяного Львова переїхав у 1998 р. Бере активну участь у громадянській роботі з відновлення пам’яток історії та культури рідного краю.



Кл.слова:
історичні події -- окупація -- ГУЛАГ
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського