Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (6)Реферативна база даних (33)Книжкові видання та компакт-диски (21)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=НОВЕЛІСТИКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   художня література   
1.

Чосер, Джеффри.
Кентерберийские рассказы [Електронний ресурс] / Джеффри Чосер ; Российская академия наук. - М. : Наука, 2012. - 951 с.. - (Литературные памятники)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Кентерберийские рассказы» английского поэта Джеффри Чосера (1340 - 1400) – один из первых литературных памятников на едином общеанглийском языке. В книге ярко проявились замечательные качества чосеровского гуманизма: оптимистическое жизнеутверждение, интерес к конкретному человеку, чувство социальной справедливости, народность и демократизм. «Кентерберийские рассказы» представляют собой обрамленный сборник новелл. Взяв за основу паломничество к гробу св. Томаса Бекета в г. Кентербери, Чосер нарисовал широкое полотно английской действительности той эпохи.



Кл.слова:
література -- Ренесанс -- новелістика

   Тип видання:   художня література   
2.

Янссон, Туве Марика.
Путешествие налегке [Електронний ресурс] / Туве Марика Янссон. - М. : Амфора, 2007. - 528 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книгу вошли новеллы Туве Янссон из авторских сборников "Умеющая слушать" (1971), "Игрушечный дом" (1978) и "Путешествие налегке" (1987). Впервые эти произведения писательницы представлены в переводе на русский язык в полном объеме.



Кл.слова:
новелістика -- фінська література

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Черненко, Олександра.
Експресіонізм у творчості Василя Стефаника [Електронний ресурс] / О. Черненко. - Нью-Йорк : Сучасність, 1989. - 276 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дотеперішні дослідники творчости Василя Стефаника переважно вбачали в ньому оборонця покривджених соціальною несправедливістю галицьких селян, абож, спираючися на писання другого, вже повоєного періоду його творчости, - борця за національне визволення. Проте такі традиційні інтерпретації недостатні і не можуть вже нас сьогодні задовільнити. Часто витворюється враження, що деякі критики намагалися втиснути мистецьку індивідуальність письменника у Прокрустове ложе власних естетичних уподобань, а передусім - політичних переконань, нехтуючи не раз ориґінальним світом його своєрідної творчої уяви. Щойно коли усвідомимо собі глибоко полісмисловий характер Стефаникових творів, зможемо відкрити в них вселюдські перспективи, їхню універсальну вартість. Одна з головних вад традиційних інтерпретацій полягає в тому, що вони не розглядають дорібку Стефаника на тлі духовости його власної, себто сучасної йому европейської доби. стефаник був емоційно глибоко зв'язаний з українським селом, з якого він вийшов, але водночас його світогляд був співзвучний з тим світоглядом, що оволодів Европою на переломі 20 сторіччя, себто з течією екпресіонізму. Цей експресіоністичний світогляд наближував Стефаника до передових літературних і мистецьких кіл Заходу, але відчужував його від тогочасної галицької інтеліґенції, якій часто було важко зрозуміти його творчість. Велич творчости Стефаника саме в тому, що він зумів створити синтезу національного первня з уселюдським, отже, поєднати любов до української людини з модерним світоглядом та з модними на той час засобами мистецького вияву. Точніше: він прищепив експресіонізм на український ґрунт, втілив його в українську народну тематику, до того ж надихав його чаром української природи та фольклору. В межах цієї праці не було можливості вичерпно розглянути всі твори Стефаника, в яких проявляються характеристичні риси його експресіоністичної манери. Завдання звужено до деяких вибраних творів і проблем, до висвітлення спорідненості письменника з естетичним та етичним світоглядом тогочасної мистецької епохи, не забуваючи її передових мистців, теоретиків і письменників, а далі до аналізи Стефаникових стилістичних засобів і структури його творчого вияву.



Кл.слова:
літературознавство -- експресіонізм -- новелістика

   Тип видання:   художня література   
4.

Гончар, Олесь.
Твори [Електронний ресурс] : в 7 т. / О. Гончар. - К. : Дніпро, 1987-1988

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Фронтові поезії. Прапороносці. Новели. - 1987. - 556 с.

Т. 2 : Таврія. Перекоп. - 1987. - 724 с.

Т. 3 : Земля гуде. Партизанська іскра. Микита Братусь. Щоб світився вогник. Оповідання з циклу "Південь". - 1987. - 562 с.

Т. 4 : Людина і зброя. Циклон. - 1987. - 596 с.

Т. 5 : Тронка. Бригантина. - 1988. - 496 с.

Т. 6 : Берег любові. Оповідання. Статті. - 1988. - 708 с.

Т. 7 : Собор. Твоя зоря. - 1988. - 660 с.


Є в літературі імена, без яких годі уявити саму літературу. От і нам, сучасникам Олеся Гончара, неможливо уявити собі буття нашої рідної культури без його обов'язкового теплоносного імені. Так провесінь лісову не можливо уявити собі без пролісків, без нурту березових соків, так жнивну пору годі бачити без тугого колихання колосків, без їх солодкого музичного шемрання, так шалена гроза і грозою не стане, доки не впережиться вогняним поясом шовкової блискавки. А що наша сучасна література, а коли чесніше казати, то вся сучасна українська культура щільно вперезана його неповторним тугим шовковим іменем, то в цьому твердженні буде всього-на-всього правда.



Кл.слова:
українська література -- белетристика -- новелістика

   Тип видання:   художня література   
5.

Кортасар, Хуліо.
Таємна зброя [Електронний ресурс] : новели / Х. Кортасар. - К. : Дніпро, 1983. - 284 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До видання ввійшли найкращі зразки малої прози відомого аргентинського письменника Хуліо Кортасара.



Кл.слова:
аргентинська література -- проза -- новелістика

   Тип видання:   хрестоматія   
6.


Українська мала проза XX століття [Електронний ресурс] : антологія / упор. В. Агеєва. - К. : Факт, 2008. - 813 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цій книжці представлено найкращі твори українських новелістів XX століття, зокрема Ольги Кобилянської, Михайла Коцюбинського, Михайла Яцкова, Василя Стефаника, Миколи Хвильового, Віктора Домонтовича, Ігоря Костецького, Григора Тютюнника, Тараса Прохаська, Оксани Забужко. Наша мала проза розкрила психологію перечулених, мімозно вразливих нових жінок епохи декадансу — і неймовірно трагічний досвід галицьких переселенців у Новий світ, високий ідеалізм митців-модерністів, котрі поставили творчість вище за всі цінності, — і розчарування безґрунтовних революційних романтиків, які захотіли взяти на себе місію вдосконалення Божого творіння. У другій половині століття кращі українські майстри зосереджувалися на героях-марґіналах, що не могли співіснувати з радянською дійсністю. Покоління 1991 року скрупульозно аналізувало стан людини, котра переживає крах узвичаєних цінностей і мусить адаптуватися до цілком нового часопростору. Маємо цілий ряд блискучих імен, різні стильові моделі, різні індивідуальні манери письма, пов’язаних як з модерністськими, так і з визивно авангардними орієнтаціями й традиціями.



Кл.слова:
українська література -- новелістика

   Тип видання:   художня література   
7.

Franko, Ivan.
Selections poems and stories [Electronic resource] : пер. з укр. / Ivan Franko. - К. : Dnipro Publishers, 1986. - 215 p.
Переклад назви: Вибрані вірші та оповідання

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ivan Franko was a Ukrainian poet, novelist, writer of short stories, playwright, satirist and publicist who lived and worked during the latter half of the 19th and the early years of the present century. His prolific and versatile pen left a great imprint on the people of his day as well as on the generations that followed. That is why today his name is honored and revered wherever Ukrainian people live. As his writings were translated into more and more languages his world stature grew. Today he is recognized as one of the great writers of the past century. Only a few of Ivan Franko’s poems had been translated into English. The present volume of translations is a representative selection of the great writer’s works in the English language. Since Franko’s complete writings fill fifty volumes, gathered here are only a very modest sampling: some of his best known poems, a few of his many short stories and excerpts from novels. A brief biography is also included in the introduction. This book of Ivan Franko’s writings in English translation has been published on the occasion of the 130th anniversary of his birth.



Кл.слова:
українська література -- поезія -- новелістика

   Тип видання:   художня література   
8.

Б'єрнсон, Б'єрнстьєрне.
Небезпечне сватання [Електронний ресурс] : оповідання : пер. з норв. / Б. Б'єрнсон. - К. : Дніпро, 1986. - 343 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


идатний норвезький письменник (1832-1910) розповідає про життя і працю норвезьких селян - сильних людей, які за зовнішньою суворістю ховають глибокі, ніжні почуття, про те, як сила чистого кохання допомагає перемагати всі труднощі на шляху до щастя.



Кл.слова:
норвезька література -- реалізм -- новелістика

   Тип видання:   художня література   
9.

Журба, Галина.
Похід життя [Електронний ресурс] / Г. Журба. - К. : Сяйво, 1919. - 150 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
українська література -- новелістика

   Тип видання:   художня література   
10.

Журба, Галина.
З життя [Електронний ресурс] : шість оповідань / Г. Журба. - О. : Друкарня С. І. Христо, 1909. - 40 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
українська література -- новелістика

   Тип видання:   художня література   
11.

Свідницький, Анатолій.
Роман. Оповідання. Нариси [Електронний ресурс] / А. Свідницький. - К. : Наукова думка, 1985. - 576 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У потоці українського літературного життя кінця 50—60-х років XIX ст. яскраво виділяється творча індивідуальність Анатолія Свидницького. Жвава, енергійна натура, людина всебічно обдарована від природи, Свидницький тягнувся до живого діла, прагнув конкретними справами реалізовувати програму діячів революційної демократії в галузі народної освіти, в піднесенні ролі художнього слова як активного знаряддя виховання мас. Типовий для свого часу письменник-різночинець, Свидницький намагався порушувати злободенні соціальні питання в творах різних жанрів — піснях, фольклорно-етнографічних нарисах, оповіданнях, йому належить пальма першості і в створенні українського реалістичного роману з виразним соціальним спрямуванням. На жаль, тяжкі умови, в яких доводилося працювати діячам демократичної культури, постійні переслідування з боку царських властей, цензурні утиски, побутова невлаштованість, підірване замолоду здоров’я не дали можливості розквітнути яскравому талантові Свидницького, передчасно обірвали саме життя письменника. За життя не побачив світу його найкращий твір — роман «Люборацькі». Мав рацію І. Франко, коли з глибоким смутком писав, що автор цього роману належав до тих талановитих, але нещасливих людей, котрі, сковані ланцюгами соціальної неволі, не змогли прикласти «до діла те знання, яке вони в житті здобули, ані ту щиру любов, котрою душа їх горіла в найкращих хвилях життя» Однак історія поставила все на свої місця. Твори Свидницького, наснажені щирим вболіванням за долю простої людини, пройняті гострим осудом і кріпосницької, і буржуазної дійсності, позначені неповторними прикметами самобутнього таланту їх автора, витримали іспит часу. Великий Жовтень, поклавши початок новій ері в історії людства, наблизив явища прогресивного мистецтва до найширших мас трудівників. Сьогодні поряд з багатьма визначними явищами світової літератури в активі радянського читача перебуває і роман Свидницького «Люборацькі» як одна з яскравих художніх пам’яток середини XIX ст.



Кл.слова:
українська література -- проза -- новелістика

   Тип видання:   художня література   
12.
 


Токарчук, Ольга.
Гра на багатьох барабанчиках [Електронний ресурс] : 19 оповідань : пер. з пол. / Ольга Токарчук. - Л. : Літопис, 2004. - 312 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Кожен, для кого найбільшим страхом є усвідомити, що все виявилося саме таким, яким видавалося, мусить прочитати цю книжку відомої польської письменниці Ольги Токарчук. Для широкого кола читачів.



Кл.слова:
польська література -- новелістика

   Тип видання:   художня література   
13.

Цвейг, Стефан.
Новели [Електронний ресурс] / Стефан Цвейг. - Х. : Фоліо, 2006. - 223 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Найвизначніший австрійський письменник Стефан Цвейг — самобутній і яскравий майстер витонченої психологічної прози Численні твори Цвейга відрізняються глибокою драматичністю і несподіваною кульмінацією. Найбільш повно його талант виявився у циклі новел, шо розкривають перед читачем життя людини, сповнене глибоких переживань і великих емоційних поривів. До цієї книжки увійшли три найвідоміші новели С. Цвейга — «Амок», «Лист незнайомої», "Гувернантка".



Кл.слова:
проза -- новелістика -- австрійська література

   Тип видання:   художня література   
14.

Шульц, Бруно.
Цинамонові крамниці та всі інші оповідання [Електронний ресурс] : в перекладі Юрія Андруховича / Бруно Шульц. - Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2012. - 384 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Бруно Шульц — один із найвидатніших письменників XX століття. Він народився в Дрогобичі, писав польською мовою, а його посмертна слава спричинилася до змагання кількох країн за право вважати його «своїм». Це перший повний переклад творів Бруно Шульца на українську мову. Здійснив його один із найзнаковіших сучасних письменників Юрій Андрухович



Кл.слова:
новелістика -- екзистенційна проза -- українська літера утра

   Тип видання:   зб. статей   
15.

Поліщук, Клим.
Вибрані твори [Електронний ресурс] / К. Поліщук. - Київ : Смолоскип, 2008. - 704 с.. - (Розстріляне Відродження)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Клим Поліщук (1891—1937) — один з найяскравіших представників української літератури перших десятиліть XX сг., творець оригінального жанру «новели факту», проникливий сатирик і психолог революції й перших років радянської влади. До видання ввійшли ранні оповідання в неоромантичному дусі, нариси з часу Першої світової війни, легенди та готична проза, а також твори про мистецьке життя. Мала проза письменника допоможе читачеві пізнати унікальний феномен творчості К. Поліщука, який писав оповідання та нариси, блукаючи Україною і особисто спостерігаючи події, що відбувалися в глибині народу. Це дало змогу авторові створити свою хроніку часу, подавши правдиву панораму життя українського народу в буремні роки революції та Визвольних змагань 1917—1921 років.



Кл.слова:
проза -- новелістика -- українська література

   Тип видання:   художня література   
16.

Твен, Марк.
Оповідання та памфлети [Електронний ресурс] / Марк Твен. - Київ : Дніпро, 1972. - 375 с.. - (Вершини світового письменства ; т. 12)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книгу ввійшли кращі гумористичні оповідання та памфлети відомого американського письменника Марка Твена.



Кл.слова:
новелістика -- публіцистика -- американська література

   Тип видання:   художня література   
17.
 


Кафка, Франц.
Перетворення [Електронний ресурс] : оповідання : пер. з нім. / Ф. Кафка. - Львів : Піраміда, 2005. - 208 с.. - (Приватна колекція)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вперше твори видатного австрійського письменника Франца Кафки (1883—1924) вийшли українською мовою окремим виданням у перекладі Івана Кошелівця 1989 р. у Мюнхені у видавництві «Сучасність» і нарешті перевидаються і в Україні як своєрідна пам'ятка українського перекладу. Ця праця заслужено посідає гідне місце в українській кафкіані XX століття, а багата й дуже індивідуальна мова українського інтерпретатора надає перекладові особливого шарму й привабливості. У перевиданні оповідань Франца Кафки у перекладі Івана Кошелівця збережено всі мовностилістичні особливості перекладача й структуру книги, до якої увійшли твори (десять перших оповідань), надруковані за життя австрійського майстра та з його посмертної спадщини.



Кл.слова:
австрійська література -- модернізм -- новелістика

   Тип видання:   художня література   
18.
 


Цвейг, Стефан.
Лист незнайомої [Електронний ресурс] : новели : пер. з нім. / С. Цвейг. - Київ : Дніпро, 1968. - 184 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Стефан Цвейг (1881—1942) — австрійський письменник, видатний майстер психологічної новели. Новели С. Цвейга відзначаються тонким психологічним малюнком і гострим драматичним сюжетом. Майже в кожній із них письменник змальовує якусь таємницю людського серця, ту вирішальну хвилину, коли схована в серці пристрасть виривається шаленим потоком назовні й калічить раз і назавжди людське життя. Пристрасть у С. Цвейга всевладна, вона сильніша за людину, однак сила її руйнівна; вона гвалтовно змінює людську долю, ніколи не даючи щастя. Герої Цвейгові самітні, нещасні, скалічені суспільством, у якому вони живуть, проте це переважно люди з середніх і вищих прошарків того суспільства,— простого народу С. Цвейг не знав, не розумів, ба навіть боявся його. У сучасному йому суспільстві письменник вбачав тільки дві полярні сили — аристократію духа та культури й голоту, втілення варварства. Через те він і фашизм зрозумів як вибух споконвічних руйнівних інстинктів, притаманних людині. Пацифіст і абстрактний гуманіст, він не бачив сили, яка б могла фашизмові протистояти. Перебуваючи від 1933 року на еміграції, спершу в Англії, а потім у Бразітцї, С. Цвейг тимчасове засилля фашизму в Німеччині потрактував як загибель своєї духовної вітчизни — Європи — і, охоплений зневірою, 1942 року разом з своєю дружиною наклав на себе руки.



Кл.слова:
австрійська література -- психологічна новелістика

   Тип видання:   художня література   
19.

Пиранделло, Луиджи.
Избранная проза [Електронний ресурс] : в 2 т. : пер. с итал. / Л. Пиранделло. - Ленинград : Художественная литература, 1983

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Новеллы (1896-1905). Покойный Маттиа Паскаль. - 376 с.

Т. 2 : Новеллы (1907-1936). Кто-то, никто, сто тысяч. - 480 с.


Луиджи Пиранделло (1867-1936) - крупнейший итальянский драматург и прозаик, получивший Нобелевскую премию по литературе в 1934г. "за творческую смелость и изобретательность в возрождении драматургического и сценического искусства". В настоящее издание вошли избранные прозаические произведения писателя.



Кл.слова:
італійська література -- новелістика -- проза

   Тип видання:   художня література   
20.
 



Сучасна ірландська новела [Електронний ресурс] / уклад. А. Саруханян. - Київ : Дніпро, 1983. - 341 с.. - (Зарубіжна новела ; кн. 44)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До збірника ввійшли кращі новели провідних сучасних ірландських письменників як молодшого, так і старшого поколінь: Ш. О’Фаолейна, М. Левін, Е. О’Брайен та ін. Усім цим творам притаманне правдиве й глибоке проникнення в життя народу, гостросюжетність і висока авторська майстерність.



Кл.слова:
ірландська література -- новелістика
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського