Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (18)Реферативна база даних (239)Книжкові видання та компакт-диски (24)
Пошуковий запит: (<.>K=РОСЛИНОПОДІБНІ$<.>+<.>K=ОРГАНІЗМИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Біологічні науки   
1.


Гриби та грибоподібні організми Національного природного парку "Деснянсько-Старогутський" [Електронний ресурс] : монографія / за заг. ред.: І. О. Дудки, М. П. Придюка. - Суми : Університетська книга, 2009. - 223 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографію присвячено грибам та грибоподібним організмам Національного природного парку «Деснянсько-Старогутський». Наведено коротку характеристику фізико-географічних умов парку та його рослинності, розглянуто історію досліджень грибів на території Лівобережного Полісся в цілому та парку зокрема. Охарактеризовано методи мікологічних досліджень cистематичну та екологотрофічну структуру й видовий склад грибів парку, його раритетну компоненту, а також практичне значення грибів і грибоподібних організмів регіону. Наведено повний анотований список виявлених на цей час видів грибів і грибоподібних організмів.



Кл.слова:
гриб -- мікологія

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
2.


Ботаника [Електронний ресурс] : учебник : в 4 т.. - М. : Академия, 2006. - (Высшее профессиональное образование)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Белякова Г. А., Дьяков Ю. Т., Тарасов К. Л. Водоросли и грибы. - 2006. - 315 с.

Т. 2 : Белякова Г. А., Дьяков Ю. Т., Тарасов К. Л. Водоросли и грибы. - 2006. - 320


Учебник "Ботаника" включает новейшие данные в области систематики, морфологии, анатомии и ультраструктуры, физиологии и экологии растительноподобных организмов (водорослей, грибов, миксомицетов, сосудистых растений). Для студентов высших учебных заведений.



Кл.слова:
рослиноподібні організми  -- морфологія -- систематика

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Біологічні науки   
3.

Слюсарєв, А. О.
Біологія [Електронний ресурс] : підручник : пер. з рос. / А. О. Слюсарєв, С. В. Жукова. - К. : Вища школа, 1992. - 422 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Висвітлені основні питання загальної біології і біології людини: загальні закономірності життя, вчення про клітину з основами цитогенетики людини, вчення про спадковість з вступом у генетику людини, закономірності індивідуального і філогенетичного розвитку, елементи антропології, походження людини, питання загальної екології та біологічні аспекти екології людини, вчення про біосферу і роль у ній людини, основи загальної паразитології, біологія найважливіших паразитів людини, відомості про отруйні організми. Для студентів медичних інститутів.



Кл.слова:
паразитологія -- циногенетика -- антропологія

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Біологічні науки   
4.

Верещагин, Н. К.
Записки палеонтолога. По следам предков [Електронний ресурс] / Н. К. Верещагин. - Ленинград : Наука, 1981. - 164 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Преследуя лошадей, бизонов и мамонтов, добывая пушного зверя, первобытные охотники продвигались в каменном веке на север по долинам рек Русской равнины и Сибири. В поисках следов давно минувших событий в животном мире четвертичного периода автор изучал великие "кладбища" зверей в долинах рек Русской равнины и Сибири, участвовал в раскопках пещер в Крыму, на Кавказе, Урале и в Приморье, исследовал древние рисунки на скалах. Описанию его путешествий на лодках, вертолетах, верхом и пешком при палеонтологических исследованиях мамонтовой фауны во многих районах нашей страны посвящена эта книга.



Кл.слова:
вимерлі організми -- останки

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Науки про Землю   
5.

Рець, С. К.
Земна поверхня в просторовій системі [Електронний ресурс] / С. К. Рець. - К. : [б. в.], 2008. - 166 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 61.67 Мб


Все живе в біосфері утворює живу речовину. Живі організми відіграють дуже важливу роль у геологічних процесах, які формують Землю. Хімічний склад сучасних атмосфери та гідросфери зумовлений життєдіяльністю організмів. Мінеральна інертна речовина переробляється живими організмами, перетворюється в нову. Отже, жива та нежива речовини на Землі становлять гармонійне ціле.



Кл.слова:
геоморфологія -- геологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Біологічні науки   
6.

Тарасюк, Г. П.
Біофізика [Електронний ресурс] / Г. П. Тарасюк ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Факультет біомедичних технологій. Кафедра мікробіології та сучасних біотехнологій. - К. : [б. в.], 2010. - 133 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В підручнику представлені термодинаміка біологічних процесів, молекулярна біофізика, біофізика клітинних процесів і складних систем. Розглянуті питання стосовно структури білків, нуклеїнових кислот, мембран, молекулярних механізмів клітинних процесів, дії різних факторів на живі організми, передачі інформації, управління і регуляції в біологічних системах. Підручник рекомендований для студентів біологічних фізичних, хімічних факультетів університетів. Може бути використаний студентами, медичних і сільськогосподарських університетів.



Кл.слова:
біологія -- дослідження -- клітина

   Тип видання:   навчальний посібник   
7.


Загальні поняття фітотофармакології та фітомедицини [Електронний ресурс] / уклад. О. В. Мележик ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». Факультет біомедичних технологій. Кафедра екології. - К. : [б. в.], 2010. - 83 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Фармакологія – це наука про дію хімічних сполук на живі організми. Походить від сполучення двох слів “pharmacon” – ліки, “logos” – вчення, наука. В основному загальна фармакологія вивчає дію лікарських засобів, що використовуються для лікування та профілактики різноманітних захворювань та патологічних станів. Фітофармакологія – це наука про дію лікарських речовин деяких рослин на живі організми, зокрема, людину.



Кл.слова:
фармакологія -- провізорство -- ліки
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського