Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (25)Реферативна база даних (135)Книжкові видання та компакт-диски (137)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Х839(4УКР)112.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

   Тип видання:   методичний посібник   
1.

Артеменко, В. П.
Все про земельний сервітут [Електронний ресурс] / В. П. Артеменко, О. С. Врублевский. - К. : Леста, 2005. - 24 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сервітут — обмежене право користування землею, яке забезпечує іншому землекористувачеві можливість користування нею з певними обмеженнями, встановленими законом або договором. Право користування чужим майном (сервітут) може бути встановлене щодо земельної ділянки, інших природних ресурсів (земельний сервітут) або іншого нерухомого майна для задоволення потреб інших осіб, які не можуть бути задоволені іншим способом. Сервітут може належати власникові (володільцеві) сусідньої земельної ділянки, а також іншій, конкретно визначеній особі (особистий сервітут). Сервітут може бути встановлений договором, законом, заповітом або рішенням суду. Земельний сервітут може бути встановлений договором між особою, яка вимагає його встановлення, та власником (володільцем) земельної ділянки. Договір про встановлення земельного сервітуту підлягає державній реєстрації в порядку, встановленому для державної реєстрації прав на нерухоме майно. У разі недосягнення домовленості про встановлення сервітуту та про його умови спір вирішується судом за позовом особи, яка вимагає встановлення сервітуту. Сервітут визначає обсяг прав щодо користування особою чужим майном. Сервітут може бути встановлений на певний строк або без визначення строку. Особа, яка користується сервітутом, зобов'язана вносити плату за користування майном, якщо інше не встановлено договором, законом, заповітом або рішенням суду. Сервітут не підлягає відчуженню та не позбавляє власника майна, щодо якого він встановлений, права володіння, користування та розпоряджання цим майном. Сервітут зберігає чинність у разі переходу до інших осіб права власності на майно, щодо якого він встановлений. Збитки, завдані власникові (володільцеві) земельної ділянки або іншого нерухомого майна, особою, яка користується сервітутом, підлягають відшкодуванню на загальних підставах. Право користування чужою земельною ділянкою або іншим нерухомим майном полягає у можливості проходу, проїзду через чужу земельну ділянку, прокладання та експлуатації ліній електропередачі, зв'язку і трубопроводів, забезпечення водопостачання, меліорації тощо. Особа має право вимагати від власника (володільця) сусідньої земельної ділянки, а в разі необхідності - від власника (володільця) іншої земельної ділянки надання земельного сервітуту. Право користування чужим майном може бути встановлено щодо іншого нерухомого майна (будівлі, споруди тощо).



Кл.слова:
сервітут -- правова регламентація

   Тип видання:   законодавчі матеріали   
2.


Право власності на землю. Захист права власності [Електронний ресурс] / Л. М. Горбунова [та ін.]. - К. : Поліграф-Експрес, 2006. - 60 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цьому виданні у відносно стислій та доступній для широкого кола читачів формі розкриті питання, що пов'язані із землею та земельними відносинами. У посібнику розкривається зміст права власності на землю, наводяться способи набуття та припинення права власності на землю, а також можливі шляхи захисту порушеного права власності на землю. Для реалізації визначених законодавством прав власників земельних ділянок наведено зразки документів, у тому числі процесуальних, для їх практичного застосування. Підготовлено відповідно до законодавства України станом на 3 липня 2006 року.



Кл.слова:
законодавство України  -- юриспруденція -- земельні відносини

   Тип видання:   наукове видання   
3.


Право власності на землю: набуття, користування, відчуження [Електронний ресурс] / ред. С. Дубов ; Рівненська обласна громадська організація "КОМІТЕТ ВИБОРЦІВ УКРАЇНИ". - Рівне : [б. в.], 2012. - 92 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книзі у формі «питання-відповідь» розповідається про існуючі в Україні способи набуття права власності на землю, особливості сучасних процедур оформлення та переоформлення громадянами тих чи інших прав на земельні ділянки, дається характеристика можливостей використання власниками своєї землі, розглядаються практичні особливості захисту прав на землю та ін. Видання розраховане на сільських жителів Рівненської та Львівської областей. Але може бути корисним і для більш широкого кола читачів.



Кл.слова:
право земельне
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського